Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 08:24:09 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 58 Drukuj
Autor Wątek: ME-lotek  (Przeczytany 209293 razy)
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #585 dnia: Listopada 04, 2010, 14:56:40 pm »

Moze nie zabroniono, ale przyznam szczerze, ze zyjac juz troche na tym swiecie i w licznych pogrzebach volens nolens uczestniczac i licznych mszy za zmarlych wysluchujac - nigdy poza KRR czerni w liturgii nie widzialem.

A ja zyjac troche pewnie mniej czerń w liturgii widziałem, i to nie tylko w Polsce.

Poza Polską to normalka, ale u nas już gorzej, chociaż ostatnio moda się zmienia.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #586 dnia: Listopada 04, 2010, 16:22:14 pm »

Moze nie zabroniono, ale przyznam szczerze, ze zyjac juz troche na tym swiecie i w licznych pogrzebach volens nolens uczestniczac i licznych mszy za zmarlych wysluchujac - nigdy poza KRR czerni w liturgii nie widzialem.

A ja zyjac troche pewnie mniej czerń w liturgii widziałem, i to nie tylko w Polsce.

Poza Polską to normalka, ale u nas już gorzej, chociaż ostatnio moda się zmienia.

Ostatnio to nie wykluczam - od kilku lat na NOM-u nie dotknalem, ale tak trzydziesci pare lat wstecz do c.a. 6 lat wstecz czerni nie widzialem.
Zapisane
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #587 dnia: Listopada 04, 2010, 19:27:34 pm »

Po raz pierwszy widziałem czarny ornat w użyciu we wtorek, na prywatnej Mszy Requiem sprawowanej w KRR przez jednego z naszych forumowych kapłanów ;).
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
dernapol
rezydent
****
Wiadomości: 449

GŚTK

Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej
« Odpowiedz #588 dnia: Listopada 05, 2010, 01:34:56 am »

W Pradze w tzw. polskiej parafii widziałem kiedyś przygotowany czarny welon na kielichu. Niestety nie miałem czasu zostać i zobaczyć, jakiego koloru był ornat.
Zapisane
Gdańskie Środowisko Tradycji Katolickiej: www.versusdeum.pl, www.facebook.com/versusdeum
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #589 dnia: Listopada 05, 2010, 11:00:57 am »

W Czechach czasem znajdzie sie ksiadz, ktory uzywa czarnego ornatu w czasie pogrzebow - co ciekawe, sa to mlodsi ksieza. Np. drugi wikary w mojej parafii specjalnie zamowil sobie w Polsce (w tym kraju wszystko zrobia, hehe) ornat i kape czarnego koloru i paraduje w nich na kazdym pogrzebie. Ja bodajze raz ubralem czern, ale to bylo rok temu i jakos nie zamierzam tego powtarzac - fiolet mi wystarczy (ot, takie liberalne ciagoty ;)).
Jeden znajomy, ktory z reguly mial soborowe poglady na liturgie, po swieceniach zaczal uzywac czarnego ornatu, ktory tez sobie kupil w PL. A jeszcze inny kolega w ogole nie odprawia pogrzebow, bo proboszcz (w dodatku bedacy dziekanem i w ogole wazna osoba w diecezji) wie, ze wzialby czarny ornat a on tego nie uznaje - jednoczesnie wie, ze nikt tego nie zakazal, wiec woli siedziec cicho i odprawiac wszystkie pogrzeby :D.
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #590 dnia: Listopada 05, 2010, 11:56:37 am »

Mi się zawsze nasuwa takie retoryczne pytanie: dlaczego żałobnicy są ubrani na czarno, a nie na fioletowo?
Zapisane
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #591 dnia: Listopada 05, 2010, 12:01:29 pm »

A wyobraża się Pan w fioletowym garniturze? ;D
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #592 dnia: Listopada 05, 2010, 12:08:28 pm »

Zawsze można na biało :-)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #593 dnia: Listopada 05, 2010, 12:35:03 pm »

A wyobraża się Pan w fioletowym garniturze? ;D

Nasz były forumowy kulega często we Wrocławiu był widziany w swojej słynnej bordowej marynarce (dla normalnego faceta-daltonisty to fiolet jest) :D
Zapisane
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #594 dnia: Grudnia 16, 2010, 23:37:53 pm »

Czwartek 25 czerwca godz. 18:00 parafia Przepmienienia Pańskiego Katowice - IIME. Msza zamówiona przez mojego tatę, zamawiajac zaznaczył any odprawiał ją najbardziej pobożny ksiądz z naszej parafii :-) - szkoda, że ja nie zamaiwłem bo bym porpsiło Kanon :-). Faktycznie - Msza b. pobożnie odprawiona przez księdza, który jako jedyny w naszej parafii uzywa czegoś innego niż IIME (zawsze w niedzilę III ME.

To Pan Porys z par. Przemienienia?  :o :o :o

Jeśli dobrze kojarzę, ale proszę o ewentualne sprostowanie, to II ME nie można (czy może nie powinno się) używać w niedziele?
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #595 dnia: Grudnia 18, 2010, 15:01:15 pm »

OWMR nie zaleca jej na niedzielę, ale na dni powszednie. Jednocześnie (niestety) nie zakazuje jej używania w niedziele.  :-\
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #596 dnia: Grudnia 18, 2010, 15:10:47 pm »

To Pan Porys z par. Przemienienia?  :o :o :o
Ano z Przemienienia.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
solid
Gość
« Odpowiedz #597 dnia: Grudnia 25, 2010, 03:04:34 am »

Giebułtów, św. Idziego, Pasterka - 1 ME z pełną listą świętych.
Zapisane
łukasz88
uczestnik
***
Wiadomości: 102


Sancte Pie X patrone meus, ora pro mei.

« Odpowiedz #598 dnia: Grudnia 25, 2010, 13:41:51 pm »

Włocławek, Katedra, Pasterka- I ME czyli Kanon rzymski w pełnej wersji plus płomienne kazanie x. bpa Meringa o rugowaniu chrześcijaństwa ze świadomości mieszkańców Europy i atakach na wyznawców Chrystusa. Wśród kolęd śpiewanych przez chór nie zabrakło Adeste fideles.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #599 dnia: Grudnia 29, 2010, 01:01:32 am »

25. 12. 2010r. Warszawa
1. Novus Ordo
2. Krucyfiks na ołtarzu
3. "frontem do ludu"
4. II ME - głośno, mikrofonowo
5. Komunia na kolanach
6. Przy "Ojcze nasz" - ministranci podnoszą łapki i małpują kapłana.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Strony: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 58 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!