Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 06:48:28 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 58 Drukuj
Autor Wątek: ME-lotek  (Przeczytany 209277 razy)
pjo
Pokorny młot w warsztacie Pana
aktywista
*****
Wiadomości: 605


www.ratzinger.pl
« Odpowiedz #525 dnia: Sierpnia 19, 2010, 23:32:25 pm »

czy słyszeliście Państwo     k i e d y k o l w i e k    IV ME    ? ? ?  bo ja nigdy...

To chyba ulubiona ME intelektualistów. I ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego :-)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #526 dnia: Sierpnia 19, 2010, 23:41:44 pm »

Nawet nie wiem jak brzmi IV ME :(
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
pauluss
aktywista
*****
Wiadomości: 1396


« Odpowiedz #527 dnia: Sierpnia 20, 2010, 12:09:40 pm »

Raz użyłem "czwóreczkę", ale długo mi się kręciły ręcę przy mszale zanim ją otworzyłem, bo ciągnęło mnie do innej ME. Dla mnie osobiście IV ME jest przegadana i dlatego, jak nie muszę się śpieszyć w czasie mszy św. (co się niestety z przyczyn ode mnie niezaleznych czasami zdarza), bez żadnych wątpliwości biorę inną ME... (pytanie dla odważnych - która ME się ukrywa pod pojęciem "inna ME"?:))
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #528 dnia: Sierpnia 20, 2010, 12:12:44 pm »

PIERWSZĄ OCZYWIŚCIE.

Co wygrałem?? :P
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #529 dnia: Sierpnia 20, 2010, 13:48:12 pm »

Msze na Wawelu o 8.00 z jakimiś grupami pielgrzymów, które były równolegle do Tridentiny i z racji mikrofonu tam było słychać, co odmawiają.

We wtorek- I ME, dzisiaj- II ME.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #530 dnia: Sierpnia 20, 2010, 13:49:07 pm »

(pytanie dla odważnych - która ME się ukrywa pod pojęciem "inna ME"?:))
trzecia me z udziałem dzieci ;)



***
w dniu sw. Bartlomieja w kosciele sw. Elzbiety Wegierskiej w miejscowosci X.

III ME
komunia na kleczaco przy balaskach
nie ma organisty wiec ludzie spiewali sami
dobre kazanie ( chcialo sie ksiedzu mowic mimo ze bylo az 19 osob :) )
i uwaga! pierwszy w moim życiu nom bez znaku pokoju :D
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2010, 13:06:17 pm wysłana przez Guldenmond » Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
kuba
Gość
« Odpowiedz #531 dnia: Sierpnia 28, 2010, 13:49:25 pm »

Kościół św. Feliksa w Sousse, Tunezja
14.08.2010, 18.15
Koncelebra proboszcza z afrykańskim księdzem i holenderskim jezuitą
II ME, liturgia po francusku, na przeistoczenie wszyscy stali oprócz arabskiej zakonnicy, komunia na rękę wszyscy, znak pokoju z pocałunkami, I czytanie po angielsku

22.08.2010, 9.30
koncelebra proboszcza z dwoma polskimi księżmi
językowo wieża Babel, na wejście polska "Barka", czytania po angielsku, hiszpańsku, francusku, polsku, kazanie po francusku + kazanie drugiego księdza po polsku, niektóre części stałe po łacinie, część po polsku, reszta po francusku, na tej Mszy 60% było Polaków :)

ogólnie przed każdą Mszą badanie narodowości i w sumie głosowanie nad językiem Mszy, kościół użyczany protestantom

edit: ksiądz nie wiem czy tradi, ale sympatyczny bardzo, i na klęcząco dla mnie nie robił żadnych problemów

Sam Kościół ładny, tylko brakuje głównego ołtarza, na stole mały krucyfiks
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2010, 18:03:40 pm wysłana przez kuba » Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2650


« Odpowiedz #532 dnia: Sierpnia 28, 2010, 14:51:08 pm »

W Sousie proboszcz jest z tego co pamiętam dość tradi (był u niego na praktyce diakonackiej) ks. z tradi zgromadzenia Misjonarzy Miłosierdzia (którzy mają jedną z 3-ech we Francji trai-parafię w Tulonie). Ja 5 lat temu w Tunezji byłem na NOMie w Hammamet - odprawiał młody misjonarz z Argentyny - don Rodrigo. Msza po francusko - włosku (bo tam jest mała kolonia sarszych Włochów - a na cmentarzu katolickim (bo i taki jest tam) grób byłego premiera włoskiego - Betino Craxiego (który uciekł tam przed wymiarem sprawiedliwoście swojego kraju - za korupcję). Nie pamiętam która ME (bo wtedy byłem dopiero na wczesnym etapie tradycjonalizowania się  :), ponieważ nie było ministranta - to sam zaproponowąłem, że będe służył. Chciałem nawet patenom po wyciągniętych łapach bić = ale za bardzo się nie dało  ;D
Zapisane
zdewirtualizować awatary
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #533 dnia: Sierpnia 28, 2010, 15:18:30 pm »

No coż komunia na rękę panuje też w Bazylice Watykańskiej, mimo że Papież udziela jej na klęcząco i do ust. A nawet w kościołach tzw Chińskiego Stowarzyszenia Katolików( Kościoła Patriotycznego), mimo że tak na logikę powinień być tam KRR(wspólnota oderwana od Rzymu w 1957 roku), a jest tam NOM z komunią na rękę.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #534 dnia: Sierpnia 29, 2010, 19:31:04 pm »

Chińskiego Stowarzyszenia Katolików( Kościoła Patriotycznego), mimo że tak na logikę powinień być tam KRR(wspólnota oderwana od Rzymu w 1957 roku), a jest tam NOM z komunią na rękę.

Prosze nie wypisywac tu opinii, ktore byly aktualne w latach 80., dzis sytuacja jest diametralnie inna, ale handkomunia jest oczywiscie
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #535 dnia: Sierpnia 29, 2010, 22:46:26 pm »

Moja parafia, Radom, dziś, godz. 12:00 :
   I ME, stuła pod ornatem skrzyżowana, palce księdza po konsekracji (jeśli "mi się nie przywidziało") złączone.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #536 dnia: Sierpnia 30, 2010, 08:59:43 am »

Moja parafia, Radom, dziś, godz. 12:00 :
   I ME, stuła pod ornatem skrzyżowana, palce księdza po konsekracji (jeśli "mi się nie przywidziało") złączone.

Panie PTRF, a która parafia?
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #537 dnia: Sierpnia 30, 2010, 16:31:40 pm »

Moja - ta sama, co zawsze.  ;)
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Jacek S.
rezydent
****
Wiadomości: 319

« Odpowiedz #538 dnia: Września 03, 2010, 19:17:10 pm »

czy słyszeliście Państwo     k i e d y k o l w i e k    IV ME    ? ? ?  bo ja nigdy...
Po raz kolejny słyszałem tą ME dziś na Mszy, z dodanych po soborze podoba mi się najbardziej. Oczywiście jak to w NOM-ie bywa ksiądz naciągnął przepisy. Z tego co wiem IV ME powinna być odmawiana wyłącznie z własną prefacją, a była śpiewana prefacja o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
Zapisane
Msza tradycyjna TAK, tradycjonaliści NIE.

Miłośnik dobrej liturgii (starej i nowej), wierzący w hermeneutykę ciągłości i reformę reformy.
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #539 dnia: Września 03, 2010, 20:03:00 pm »

Ostatnio dwa razy udało mi się usłyszec: w kaplicy katowickiego szpitala i w jednym z moich miejskich kościołów. Byłem też wczoraj na NOMie w pewnej parafii. Pobożnośc ludu mnie wzruszyła - połowa uczestniczących klęczała od 'Sanctus' aż do Modlitwy Pańskiej, a potem 3/4 uklęknęło na błogosławieństwo :D
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 58 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: ME-lotek « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!