Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 14:43:35 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: FSSP wywalone z Toronto
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] Drukuj
Autor Wątek: FSSP wywalone z Toronto  (Przeczytany 17162 razy)
Torus
Gość
« Odpowiedz #30 dnia: Lutego 24, 2010, 13:55:47 pm »

Cytuj
1. FSSP Toronto powinno zmienić szyld na FSSPX Toronto
2. FSSP powinno zmienić zapisy w swoich statutach, żeby im nikt NOMu na siłę wcisnąc nie mógł.

Panie Krusejder... nie poznaję Pana.... jak to tak (ad 1.) przejść "na ciemną stronę mocy" do tych przebrzydłych?

ad.2 - zmienić? znaczy się jak? Poprosić Benedykta XVI-go o stworzenie sobie drugiego fsspx?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #31 dnia: Lutego 24, 2010, 14:09:41 pm »

Coż może zrobić wspólnota nie mająca swoich biskupów, zdana na łaskę i niełaskę lokalnych biskupów?
Panie Ryszardzie1966 - każdy zakon jest w takiej sytuacji. Zaś "swoich biskupów" to ma Patriarcha Moskwy i Wszechrusi. Biskupi FSSPX są bikupami Kościoła katolickiego (choć o nieurególowanym statusie kanonicznym)

temat był przerabiany; Wyjścia są dwa:
Trzy:
2.b) ks. Grygiel mówi, że nie potrafi odprawić w/gNOM
3. Ks. Grygiel proponuje kard odprawienie Mszy św. w formie nadzwyczajnej ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #32 dnia: Lutego 24, 2010, 14:34:20 pm »

Trzy:
2.b) ks. Grygiel mówi, że nie potrafi odprawić w/gNOM
3. Ks. Grygiel proponuje kard odprawienie Mszy św. w formie nadzwyczajnej ;)
ad. 2b)
Niemożliwe :) Ja potrafiłbym odprawić novusa bez trudu, a z Mszałem NOMowym spotkałem się ze 3 latka temu na rekolekcjach oazowych (wtedy jeszcze nie byłem w temacie Tradycji i ogólnie nie miałem szerszego spojrzenia) ;D
ad. 3.
A kard. Dziwisz nie jest anty(t)radiaktywny? ;)
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #33 dnia: Lutego 24, 2010, 15:10:51 pm »

Niemożliwe :) Ja potrafiłbym odprawić novusa bez trudu, a z Mszałem NOMowym spotkałem się ze 3 latka temu na rekolekcjach oazowych (wtedy jeszcze nie byłem w temacie Tradycji i ogólnie nie miałem szerszego spojrzenia) ;D
"Nie potrafi" może też oznaczać istniejącą przeszkodę natury moralnej :-)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #34 dnia: Lutego 24, 2010, 15:19:24 pm »

2.b) ks. Grygiel mówi, że nie potrafi odprawić w/gNOM

Wymowka. Poprosic kolege, zeby stuknal w bok jak trzeba podniesc lapke i wypowiedziec ze wszystkimi dwa krotkie zdania (mozna schowac kartke w rekawie). Ot i caly Novus koncelebrowany.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #35 dnia: Lutego 24, 2010, 16:11:17 pm »

Z tego, co mi wiadomo, to krakowski kapłan FSSP Msze krzyżma koncelebruje ze swym biskupem :)
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #36 dnia: Lutego 24, 2010, 16:13:32 pm »

Z tego, co mi wiadomo, to krakowski kapłan FSSP Msze krzyżma koncelebruje ze swym biskupem :)

Nie wierze. Za to sie z FSP wylatuje, powoli bo powoli, ale jednak wylatuje. Zwlaszcza dzis.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #37 dnia: Lutego 24, 2010, 16:40:58 pm »

http://www.summorum-pontificum.fr/article-que-se-passe-t-il-a-toronto-45565582.html - fragment:

Cytuj
Désormais, c’est le Father Liam Gavigan, un prêtre âgé, actuellement à la retraite, qui reprend officiellement cet apostolat et ce à partir du 7 mars prochain. Le problème, c’est que ce vieux prêtre habite à deux heures de Toronto et qu’il célèbre déjà la messe à 9h00 avant de se rendre dans un monastère pour célèbrer une autre messe à 11h30. Il lui faudra encore faire une cinquantaine de kilomètres avant de se rendre à Toronto pour célébrer la messe à 13h00.
La raison de ce renvoi de la Fraternité Saint-Pierre ? La rumeur affirme que l’archevêque n’a pas du tout apprécié que, fidèle en cela aux règles de l’Église universelle, le prêtre de la Fraternité Saint-Pierre continue de distribuer la communion sur la langue alors que l’archidiocèse, prétextant la lutte contre la Grippe H1N1, avait ordonné de la donner dans la main.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #38 dnia: Lutego 24, 2010, 16:54:47 pm »

2.b) ks. Grygiel mówi, że nie potrafi odprawić w/gNOM
Wymowka.
Panie Fons Blaudi - ja nie potrafię przyjmować Komunii św. do ręki. Technikę przyjmowania - teoretycznie znam. Rozumie Pan już?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #39 dnia: Lutego 24, 2010, 17:07:46 pm »

Jak znam realia, to faktycznie  jest zemsta nietoperza. Ale z drugiej strony czemu ksiedza Bractwo przenosi az na Floryde ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1226


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #40 dnia: Lutego 24, 2010, 17:44:08 pm »

Jak znam realia, to faktycznie  jest zemsta nietoperza. Ale z drugiej strony czemu ksiedza Bractwo przenosi az na Floryde ?
Bo może tam cieplej?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #41 dnia: Lutego 24, 2010, 18:26:56 pm »

Z tego, co mi wiadomo, to krakowski kapłan FSSP Msze krzyżma koncelebruje ze swym biskupem :)

1. Kalpan FSSP nie ma "swojego" biskupa. Jego ordynariuszem jest jego przelozony - Ks. Berg rezydujacy w Szwajcarii. Moze gdyby byl proboszczem parafii (nawet personalnej) diecezjalnej to moglby mowic o "swoim" biskupie.

2. Po co mialby koncelebrowac te Msze krzyżma? Czy ktos zauwazy nieobecnosc jdnego kaplana na Mszy koncelebrowanej przz 500 kaplanow ? W dodatku jesli nie jest pracownikiem diecezji to czemu ktos mialby liczyc na jego obecnosc. Przeciez jesli ks. Grygiel chce wziac urlop na swieta poczawszy od Wielkeigo Czwartku to nie musi sie nikomu w arch. krakowskiej tlumaczyc, bo nie ma zadnych obowiazkow wobec diecezji. Duszpasterstwo, ktore prowadzi jest tez nieformalne i szybciej wlasnie musialby sie ludziom wytlumaczyc a nie biskupowi.

BTW, To nie biskup eryguje dom FSSP, ale superior FSSP taki dom musi erygowac za zgoda biskupa. Liczylem, ze wlasnie po to ks. Berg spotykal sie z kardynalem Dziwiszem w pazdzierniku 2008.

Zapisane
Strony: 1 2 [3] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: FSSP wywalone z Toronto « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!