Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 20, 2024, 09:00:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231949 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 Drukuj
Autor Wątek: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi  (Przeczytany 65707 razy)
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #255 dnia: Sierpnia 18, 2012, 15:23:30 pm »

Wysyłam list do Watykanu i poszukuję  pełnego  adresu  Papieskiej  Komisji  Ecclesia Dei.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #256 dnia: Sierpnia 18, 2012, 15:41:15 pm »

Wysyłam list do Watykanu i poszukuję  pełnego  adresu  Papieskiej  Komisji  Ecclesia Dei.

Adres nie powinien się zmienić:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,6579.msg137331.html#msg137331
http://www.gcatholic.com/dioceses/romancuria/d74.htm

Ale może niech to jeszcze potwierdzi ktoś, kto wysyłał już tam list.
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #257 dnia: Sierpnia 19, 2012, 10:58:25 am »

Wysyłam list do Watykanu i poszukuję  pełnego  adresu  Papieskiej  Komisji  Ecclesia Dei.

Adres nie powinien się zmienić:
http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,6579.msg137331.html#msg137331
http://www.gcatholic.com/dioceses/romancuria/d74.htm

Ale może niech to jeszcze potwierdzi ktoś, kto wysyłał już tam list.


Czy ktoś potwierdzi ten adres? Wysyłać poleconym za potwierdzeniem odbioru?
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #258 dnia: Listopada 19, 2012, 23:15:47 pm »

Dostałem wiadomość od znajomego, który jest zaciekłym posoborowcem. Proszę o pomoc w odpisaniu konstruktywnym.
 
,, No to czytajmy razem: Stolica Święta rzeczywiście pochwala tych, którzy w duchu soborowego Dekretu o ekumenizmie podejmują inicjatywy zmierzające do rozwijania miłości wobec braci odłączonych i do przybliżenia ich do Kościoła. A swoją drogą to szalenie karkołomna konstrukcja logiczna, jakoby zaangażowanie w ekumenizm skutkowało nadużyciami seksualnymi wśród duchownych.Czy wiesz, że znam duchownych przedsoborowych, sprawujących dzień w dzień Mszę Wszechczasów, którzy byli pedofilami? I co? Msza Wszechczasów nie uchroniła ich? Zaprowadziła wprost do nieba? Oj,  więcej pokory, bo straszny byłby ten Twój bóg, który zatracałby ludzi i karał piekłem jedynie z powodu złych duszpasterzy. Ja nie chcę takiego boga (bożka), ani takiego kościoła. Co do orygenesowskiej prawdy, że poza Kościołem nie ma zbawienia - to rzecz oczywista. Ale pamiętaj, że Magisterium Kościoła mówi również, że ludzie realizujący w swym życiu dobro i miłość, przez które są skierowani do Kościoła Chrystusowego, mogą dostąpić zbawienia tzn. nawet ateiści i niewierzący, gdy "usiłują wieść życie uczciwe", mogą osiągnąć zbawienie, choć jednocześnie Sobór W II przestrzega, że nie mogą być zbawieni ci, którzy wiedząc, iż Kościół jest konieczny do zbawienia, nie chcą do niego przystąpić, albo w nim wytrwać (Konstytucja dogmatyczna o Kościele 14). I cytat z Ks. Krzysztofa Góździa: "Idąc w rzecz jeszcze głębiej, należy dokonać względnego rozróżnienia między przynależnością do instytucji Kościoła a zbawieniem. W Kościele osiągnięcie zbawienia jest pewniejsze i skuteczniejsze, ponieważ posiada on (Kościół) pełnię środków zbawczych (jest skarbnicą "dóbr zbawczych"). Do zbawienia są jednak powołani wszyscy, także będący poza instytucją Kościoła (nie należący do Kościoła jako instytucji), ale zbawienie to jest możliwe jedynie w Chrystusie i przez Chrystusa jako Jedynego Pośrednika zbawienia (choć nie muszą o tym wiedzieć). Istnieje zatem realna możliwość zbawienia dla ludzi nie należących do instytucji Kościoła, ale musi ono dziać się dzięki łasce Chrystusa. Dokonuje się to zawsze w łączności z Jego Kościołem niewidzialnym, który posiada pełnię środków zbawczych. I w tym widać fundamentalną, autentyczną i obiektywną rolę Kościoła." A o. Jacek Salij przywołuje kilka innych argumentów: "Otóż w roku 1713 papież Klemens XI odrzucił jako błędne m.in. dwa następujące twierdzenia jansenisty Paschazjusza Quesnela: jakoby Bóg "udzielał swoich łask wyłącznie za pośrednictwem wiary", oraz jakoby "poza Kościołem nie udzielał żadnych łask". Praktycznie Klemens XI przeciwstawiał się w ten sposób twierdzeniom, jakoby Bóg dzielił ludzi na swoich i obcych i jakoby tylko nas, katolików, miał za swoich. Niewątpliwie papież bronił w ten sposób słowa Bożego, które wyraźnie stwierdza, że Bóg "jest Zbawcą wszystkich".
 
Z kolei papież Pius IX, w swoim wystąpieniu z 9 grudnia 1854 roku, mówił: "Za pewne należy uważać, że ci, co są w nieznajomości prawdziwej religii, nieznajomości nie do przezwyciężenia, żadnej nie ponoszą winy z tego powodu w oczach Pana". W stwierdzeniu tym słychać oczywiście echo przytoczonych już przeze mnie słów Listu do Rzymian (10,14). Warto dodać, że Pius IX zabezpieczył się w swoim wystąpieniu przed zacieśniającą interpretacją, jakoby nieprzezwyciężalna nieznajomość wiary mogła się pojawić tylko wśród ludów, do których nie dotarła jeszcze Ewangelia. Subtelnie, ale jednoznacznie wypowiada się za interpretacją szerszą: "Lecz któż -- wobec różnorodnej natury narodów, krajów, umysłów oraz wielu innych okoliczności -- miałby tyle odwagi, by określić granice tej niezawinionej nieznajomości wiary?"
 
Szczególnie miarodajnym świadkiem wiary katolickiej w zakresie poruszonego  tematu jest papież Pius XII. Z jednej strony głosił on -- zwłaszcza w swojej encyklice o Kościele -- że zasadę "poza Kościołem nie ma zbawienia" należy rozumieć dosłownie, bez rozmiękczających interpretacji, które pozbawiłyby zawartego w niej sensu. Z drugiej strony bardzo zdecydowanie przywołał do porządku teologów amerykańskich, którzy -- wbrew głównemu nurtowi tradycji katolickiej -- ośmielali się głosić, jakoby zbawienie było zarezerwowane wyłącznie dla katolików. Kiedy zaś przywódca owych rygorystów, Leonard Feeney, nie podporządkował się kolejnym napomnieniom, że jego nauki nie da się pogodzić z wiarą katolicką, został ekskomunikowany. Było to w roku 1953, w niespełna cztery lata po głównej interwencji Stolicy Apostolskiej przeciw owym rygorystom.
 
Jaką prawdę dostrzegał Pius XII, jednoznaczny przeciwnik interpretacji rygorystycznej, w zasadzie "poza Kościołem nie ma zbawienia", skoro bronił jej dosłowności? Otóż chodziło mu o to, żeby nie rozładowywać -- ani w kierunku rygoryzmu, ani w kierunku indyferentyzmu -- tego napięcia, jakie zawarte jest w biblijnym przekazie, że Bóg "jest Zbawcą wszystkich, a zwłaszcza wierzących". Dlatego, wbrew rygorystom, Pius XII głosił expressis verbis, że niekatolicy, a nawet niechrześcijanie i niewierzący mogą być obiektywnie zwróceni ku Chrystusowi i należeć do Jego Mistycznego Ciała, nawet o tym nie wiedząc. Z drugiej strony papież ten podkreślał, że nie jest jednak rzeczą obojętną, czy ktoś należy widzialnie do Kościoła: przecież tym, którzy do Kościoła nie należą "brak tylu i tak wielkich pomocy nadprzyrodzonych, z których można korzystać tylko w Kościele katolickim"."
 
Przestrzegałbym przed ślepym powtarzaniem hasłem tradycjonalistycznych, bez ich właściwego zrozumienia. Pamiętaj, że tradycjonalizm może być nie tylko przestrzenią zbawiania, ale i herezji, vide przykład lefebrystów... ’’

 Co mam odpisać na ten bełkot? Może mi ktoś pomorze.
 
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5779


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #259 dnia: Listopada 19, 2012, 23:46:02 pm »

Patrząc na ostatnie zdanie nie odpisał bym nic.
Po prostu ma Pan do czynienia z posoborowym betonem.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #260 dnia: Listopada 20, 2012, 09:29:52 am »

Patrząc na ostatnie zdanie nie odpisał bym nic.
Po prostu ma Pan do czynienia z posoborowym betonem.

niestety beton (bezprzymiotnikowy) to ja widzę w tej odpowiedzi.
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #261 dnia: Listopada 20, 2012, 11:12:56 am »

Co to za znajomy? Michal Barcikowski?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #262 dnia: Listopada 21, 2012, 00:09:04 am »

Co to za znajomy? Michal Barcikowski?

 
 Michał takiego bełkotu by nie napisał za dobrze go znam. Organista z parafii, prezes jednej z fundacji . Skrajny posoborowiec. Bardzo chciałbym coś mu konstruktywnego odpisać, aby mu w pięty poszło.  Głupoty gada, że,, lefebryści '' są heretykami poza Kościołem . Sprawa poszła o wspólne modlitwy prawosławno - katolickie w moim Kościele  Parafialnym  .  Proszę o pomoc.

 
 
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #263 dnia: Listopada 21, 2012, 08:33:04 am »

Ten tekst jest dokladnie po linii hermeneutyki ciaglosci : bierzemy dowolna bzdure i podpieramy ja pojedynczymi cytatatmi z Piusa XII (zeby bylo przedsoborowo, bo uwazamy, ze tradcyjonalisci sa na tyle glupi, ze im to zamyka usta), naciagamy i krecimy tak, zeby dalo sie strworzyc pozory niesprzecznosci. A oponentow obrzucamy bluzgami i wyrzucamy poza Kosciol.

A powazniej : argumenty przeciw tezom sa w tym samym tekscie. Np. "Singulari" Piusa IX, w ktorym zabrania samowolnego okreslania granic ignorancji niezawinionej. Ekumenisci, w tym i "konserwatywni" (jak Brawario) pozwalaja sobie na stawianie jako pewnik tezy, ze wszyscy albo wiekszosc obecnych schizmatykow i heretykow to schizmatycy i heretycy materialni.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #264 dnia: Lutego 26, 2013, 10:12:04 am »

Bardzo pilne!!!

Proszę o pomoc . Gdzie w Rzymie jest odprawiana  msza trydencka ?

ps. chodzi mi o msze w tygodniu . Grupa  tradycjonalistów będzie w Rzymie na audiencji  środowej . Bardzo chcą uczestniczyć we mszy trydenckiej.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #265 dnia: Lutego 26, 2013, 11:16:42 am »

WikkiMissę polecam:
http://honneurs.free.fr/Wikini/wakka.php?wiki=LaziO

U FSSP - w dni powszednie 7:30 i 18:30
http://roma.fssp.it/orario.html

W dwóch kościołach Franciszkanów Niepokalanej - Msza konwentualna w dni powszednie o 7:00.

1) Chiesa di Santa Maria Annunziata in Borgo Lungotevere Vaticano, 1 - 00193 - ROMA
domenica: S. Messa cantata ore 10.30
lunedì - sabato: S. Messa ore 7.00
Per informazioni: 06-68801049
Summorum Pontificum (Francescani dell'Immacolata)

2) Chiesa parrocchiale di Santa Maria di Nazareth via Boccea, 590, località Casalotti - 00186 - ROMA
Tutti i giorni: S. Messa ore 7,00
Domenica e festivi: S. Messa ore 8,00
Per informazioni: 06-61.56.02.91
Summorum Pontificum (Francescani dell'Immacolata)
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2013, 11:20:29 am wysłana przez Bartek » Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #266 dnia: Lutego 26, 2013, 13:35:56 pm »

Ciekawe jaka bedzie polityka "trydencka" nowego ordyanariusza tej diecezji?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
katolik86
rezydent
****
Wiadomości: 349

« Odpowiedz #267 dnia: Marca 08, 2013, 17:31:51 pm »

Patriarchowie Wenecji posiadają jakiś przywilej noszenia purpury kardynalskiej? Bo przecież Moraglia nie jest jeszcze kardynałem:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Moraglia_Mira_4.JPG
Zapisane
Ego sum resurrectio et vita. Qui credit in me etiam si mortuus fuerit, vivet. Et omnis qui vivit et credit in me, non morietur in aeternum.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #268 dnia: Kwietnia 01, 2013, 13:34:54 pm »

Poszukuję dokumentu uzasadniającego wprowadzenie ( powody wprowadzenia nowego rytu ) Novus Ordo Missae przez Pawła VI
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #269 dnia: Kwietnia 01, 2013, 13:45:16 pm »

Dali, to podpisałem...

http://breviarium.blogspot.com/2009/12/szczeniece-lata-nom-u-czyli-dali-to.html

"(...) Jest jeszcze jeden fakt, który nie jest powszechnie znany: gdy Paweł VI ogłosił tekst nowej Mszy, kard. Journet udał się do niego, ponieważ definicja Mszy zawarta we wprowadzeniu do nowego mszału była wprost heretycka. Tak więc kard. Journet poszedł do papieża, a Paweł VI wybuchnął w jego obecności płaczem i powiedział, że podpisał ten dokument, nie przeczytawszy go uprzednio. To właśnie w taki sposób nowa Msza została zatwierdzona przez papieża, który tak ufał swemu współpracownikowi Bugniniemu, że nawet nie czytał tekstów, jakie mu przedstawiano do podpisu! Oczywiście definicja została poprawiona, ale sama liturgia Mszy – nie. (...)"

http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/1239
Zapisane
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!