Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:54:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 19 Drukuj
Autor Wątek: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi  (Przeczytany 65517 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #225 dnia: Czerwca 12, 2011, 19:56:57 pm »

Można prosić szerzej?
Deklaracja o ekumenizmie:Nic nie jest tak obce ekumenizmowi, jak fałszywy irenizm, który przynosi szkodę czystości nauki katolickiej i przyciemnia jej właściwy i jasny sens". Pytanie - czy autorowi chodziło o "Nic nie jest tak obce ekumenizmowi, który przynosi szkodę czystości nauki katolickiej i przyciemnia jej właściwy i jasny sens jak fałszywy irenizm" - czyli fałszywy irenizm to ten który nie zaciemnia, czy też na odwrót ;).
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #226 dnia: Czerwca 12, 2011, 20:34:37 pm »

Słyszałem różne opinie, również takie, że lepiej nie interesować się takimi rzeczami...
Bez względu czy przeczytam czy nie i tak wiem, że szatan istnieje (byłem nawet przypadkowo świadkiem i slyszałem  jak potrafi przeraźliwie krzyczeć kiedy jest odprawiany egzorcyzm)
Taki krzyk jakiejś kobiety słyszałem na rue du Bac w Kaplicy Cudownego Medalika w 1998 roku. Wuprowadzono ją ale jeszcze poza Kaplicą krzyczała.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #227 dnia: Czerwca 12, 2011, 23:46:43 pm »

Nie jest zgodny. Potępiony w "Humani Generis" (DH3880) oraz... przez Sobór Watykański II. Tyle, że sobór potępił "fałszywy irenizm", zaś praktyka w Kościele to irenizm prawdziwy...

Można prosić szerzej?
Deklaracja o ekumenizmie:Nic nie jest tak obce ekumenizmowi, jak fałszywy irenizm, który przynosi szkodę czystości nauki katolickiej i przyciemnia jej właściwy i jasny sens". Pytanie - czy autorowi chodziło o "Nic nie jest tak obce ekumenizmowi, który przynosi szkodę czystości nauki katolickiej i przyciemnia jej właściwy i jasny sens jak fałszywy irenizm" - czyli fałszywy irenizm to ten który nie zaciemnia, czy też na odwrót ;).

Mnie nasuwa się inne pytanie - czy autor deklaracji miał na myśli pisząc "fałszywy irenizm" to że każdy irenizm jest fałszywy, czy że istnieje zarówno prawdziwy (dobry) jak i fałszywy (zły) irenizm... Jeśli istnieje ten dobry, to co się kryje pod jego pojęciem?
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #228 dnia: Lipca 26, 2011, 11:35:24 am »

Papieska Komisja Ecclesia Dei

Strona coś nie działa : www.ecclesiadei-pontcommissio.org . Czy ktoś zna inną stronę  z oficjalnymi komunikatami , dokumentami komisji.
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #229 dnia: Lipca 26, 2011, 11:39:03 am »

Papieska Komisja Ecclesia Dei

Strona coś nie działa : www.ecclesiadei-pontcommissio.org . Czy ktoś zna inną stronę  z oficjalnymi komunikatami , dokumentami komisji.

http://www.ecclesiadei-pontcommissio.org/
działa...
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #230 dnia: Lipca 26, 2011, 12:10:58 pm »

Papieska Komisja Ecclesia Dei

Strona coś nie działa : www.ecclesiadei-pontcommissio.org . Czy ktoś zna inną stronę  z oficjalnymi komunikatami , dokumentami komisji.

http://www.ecclesiadei-pontcommissio.org/
działa...


oki działa może to były chwilowe zakłócenia . Ale jakoś mało aktualna strony . Czy jest jakaś strona monitorującą działania Komisji  Ecclesia Dei
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #231 dnia: Sierpnia 06, 2011, 16:00:30 pm »

Jaką książkę z apologetyki państwo polecacie?
Zapisane
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #232 dnia: Sierpnia 07, 2011, 14:00:24 pm »

Jaką książkę z apologetyki państwo polecacie?

Pół żartem, pół serio  ;)
http://www.tedeum.pl/tytul/27,Apologetyka-podreczna
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
tosia
Gość
« Odpowiedz #233 dnia: Sierpnia 07, 2011, 14:12:05 pm »

Jaką książkę z apologetyki państwo polecacie?

Pół żartem, pół serio  ;)
http://www.tedeum.pl/tytul/27,Apologetyka-podreczna

Czytałam. Bardzo "wciągająca" lektura.
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #234 dnia: Sierpnia 10, 2011, 16:55:41 pm »

O której jest Msza św. na Garncarskiej 15 sierpnia? Tak jak na stronie Bractwa o 18 w poniedziałki czy w święto jest inaczej?
Zapisane
tosia
Gość
« Odpowiedz #235 dnia: Sierpnia 10, 2011, 17:16:19 pm »

O której jest Msza św. na Garncarskiej 15 sierpnia? Tak jak na stronie Bractwa o 18 w poniedziałki czy w święto jest inaczej?

15 sierpnia jest porządek świąteczny.
Zapisane
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #236 dnia: Sierpnia 10, 2011, 20:01:24 pm »

O której jest Msza św. na Garncarskiej 15 sierpnia? Tak jak na stronie Bractwa o 18 w poniedziałki czy w święto jest inaczej?
jak w niedziele:
http://www.piusx.org.pl/komunikaty/2011/75
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #237 dnia: Sierpnia 10, 2011, 21:03:40 pm »

Cytuj
Pół żartem, pół serio  ;)
http://www.tedeum.pl/tytul/27,Apologetyka-podreczna

Jestem ciemna masa - to warto ją kupic?  i czy jest napisana zrozumiałym językiem dla prostego człowieka? ;)


Co do Mszy 15 sierpnia to żałuję, że nie ma wieczornej, bo praca nie pozwoli mi być rano w kaplicy ani na Karolkowej o 14. Zostanie NOM w swojej parafii :(
Zapisane
tosia
Gość
« Odpowiedz #238 dnia: Sierpnia 10, 2011, 21:11:21 pm »

Cytuj
Pół żartem, pół serio  ;)
http://www.tedeum.pl/tytul/27,Apologetyka-podreczna

Jestem ciemna masa - to warto ją kupic?  i czy jest napisana zrozumiałym językiem dla prostego człowieka? ;)

Co do Mszy 15 sierpnia to żałuję, że nie ma wieczornej, bo praca nie pozwoli mi być rano w kaplicy ani na Karolkowej o 14. Zostanie NOM w swojej parafii :(
Nie warto, ale trzeba.  :) A język bardzo zrozumiały.

Trzeba wziąć urlop. Jeden dzień nie powinien być problemem. Albo przyjść później do pracy.   
Jeszcze jest ustawowy tzw. urlop na żądanie - dzwoni sie rano do pracy i mówi, że bierze się dzień urlopu na żądanie i już.  :)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2011, 22:07:17 pm wysłana przez tosia » Zapisane
binraf
aktywista
*****
Wiadomości: 1266


« Odpowiedz #239 dnia: Lutego 15, 2012, 10:15:45 am »

posłuszeństwo czy prawda ?
Zapisane
Wolność gospodarcza jako źródło sukcesu. Etyka jako fundament wolności.
Strony: 1 ... 14 15 [16] 17 18 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!