Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 19, 2024, 20:43:58 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231948 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19 Drukuj
Autor Wątek: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi  (Przeczytany 65690 razy)
daniel89
uczestnik
***
Wiadomości: 236

« Odpowiedz #180 dnia: Kwietnia 13, 2011, 21:22:02 pm »

Ile razy w ciągu dnia można przyjąć Najświętszy Sakrament? Czy tak samo jest w KRR i NOM?
Zapisane
"Franciszku, idź i napraw mój Kościół, który, jak widzisz, cały jest w ruinie"
thomas12345
aktywista
*****
Wiadomości: 1468


Ave crux, spes unica!

Wydawnictwo Te Deum
« Odpowiedz #181 dnia: Kwietnia 13, 2011, 21:25:11 pm »

Ile razy w ciągu dnia można przyjąć Najświętszy Sakrament? Czy tak samo jest w KRR i NOM?

Z tego co wiem to jeden raz i tu się chyba niczym NOM od KRR nie różni. IMHO. Słyszałem jednak, że w nowych przepisach było tak, iż można było przyjąć drugi raz, ale trzeba było uczestniczyć we MSzy, tak więć wydaję mi się na fifti/fiti
Zapisane
Credo [...] in unam, sanctam, catholicam at apostolicam Ecclesiam ...

Merci, Monseigneur

Protestantów  uważam za braci odłączonych, ale to nie znaczy że heretyk przestaje nim być, kiedy można go nazwać inaczej.
emek
rezydent
****
Wiadomości: 418


« Odpowiedz #182 dnia: Kwietnia 13, 2011, 21:43:49 pm »

W KPK jest tak:
Cytuj
Kan. 917 - Kto przyjął już Najświętszą Eucharystię, może ją ponownie tego samego dnia przyjąć jedynie podczas sprawowania Eucharystii, w której uczestniczy, z zachowaniem przepisu kan. 921, § 2.


Czyli i na KRR i na NOMie można.
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #183 dnia: Kwietnia 13, 2011, 21:46:29 pm »

nowy kodeks byl pisany z punktu widzenia <msza rzymska nie istnieje>
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #184 dnia: Kwietnia 15, 2011, 11:25:09 am »

Namnożyło się ostatnio nowoczesności w odprawianiu Drogi Krzyżowej, czyli wstawianie XV-tej stacji "Zmartwychwstanie".
Czy taka modyfikacja ma sens i jest jakoś umocowana w kościelnych zaleceniach?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #185 dnia: Kwietnia 15, 2011, 11:34:42 am »

Tak naprawdę to nie wiemy jak to wyglądało. Ewangelia mówi dość oględnie o samej drodze. Ale przejście trasą Drogi Krzyżowej w Jerozolimie robi wrażenie. Mimo że przechodzi się przez bazar arabski.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #186 dnia: Kwietnia 15, 2011, 13:08:30 pm »

Namnożyło się ostatnio nowoczesności w odprawianiu Drogi Krzyżowej, czyli wstawianie XV-tej stacji "Zmartwychwstanie".
Czy taka modyfikacja ma sens i jest jakoś umocowana w kościelnych zaleceniach?
Z tego co wiem, przestaje być zatwierdzonym Nabożeństwem, związanym z Łaskami dla uczestników. Czyli sensu nie ma.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Stanislavs
adept
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #187 dnia: Kwietnia 26, 2011, 14:39:55 pm »

Mam takie pytanie:
Wczoraj oglądałem film pt. "Dobry Papież" o Janie XXIII. Co sądzicie na temat tego filmu, bo ja nie wiem dokładnie jak mam się ustosunkować. W sumie część rzeczy mi się podobała ale niektóre wzbudziły we mnie niepokój...

Jeżeli ten temat był już kiedyś poruszany, to przepraszam za powtarzanie się.  :)

Zapisane
Nastolatka
adept
*
Wiadomości: 49


Jezu, Ufam Tobie!

« Odpowiedz #188 dnia: Czerwca 06, 2011, 19:44:27 pm »

Pytanie odnośnie opętań i kuszenia ludzi  ::)
W książce pt. ,,Ostrzeżenie z zaświatów" są umieszczone dialogi z Judaszem. On był człowiekiem, który wydał samego Jezusa Chrystusa. W wyniku zdrady został potępiony i trafił do piekła.
Znowu czytając w internecie ,, List zza grobu" jest taki cytat:,,My potępieńcy nie mamy pozwolenia, aby was kusić; to mogą tylko czynić upadłe duchy."
Moje pytanie brzmi: A więc czy ludzie którzy zostali potępieni i skazani na wieczną śmierć, moga opętywać innych żyjących jeszcze na Ziemi? Czy mogą im szkodzić?
Zapisane
,,[...]Preces meae non sunt dignae:
Sed tu bonus fac benigne,
Ne perenni cremer igne[...]"

,,[...]Choć niegodne me błaganie,
Nie daj mi, dobroci Panie,
W ognia wieczne wpaść otchłanie[...]"
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #189 dnia: Czerwca 06, 2011, 21:48:52 pm »

Moje pytanie brzmi: A więc czy ludzie którzy zostali potępieni i skazani na wieczną śmierć, moga opętywać innych żyjących jeszcze na Ziemi? Czy mogą im szkodzić?

Nie mogą. "Stamtąd" nie ma już wyjścia.

Cytuj
A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać
Łk 16, 26


Pomijając nikłą wiarygodność "Ostrzeżeń z zaświatów", niektóre źródła podają, że upadłe anioły przedstawiają imiona np. znanych zbrodniarzy jako swoje, żeby pokazać, że są tymi samymi, które opętały tych zbrodniarzy. Wg tego tłumaczenia szatan przedstawiający się jako Judasz byłby tym samym, który kiedyś opętał Judasza.
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 683


« Odpowiedz #190 dnia: Czerwca 07, 2011, 19:50:20 pm »

nowy kodeks byl pisany z punktu widzenia <msza rzymska nie istnieje>
Mimo wszystko obowiązuje do obu rytów Mszy
Zapisane
Taki sobie o...
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #191 dnia: Czerwca 07, 2011, 20:52:21 pm »

Nie bede wdawał się w szczegóły...Czy zażycie pigułki wczesnoporonnej (72h) rownoznaczne jest z aborcją?
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #192 dnia: Czerwca 07, 2011, 21:00:15 pm »

Nie bede wdawał się w szczegóły...Czy zażycie pigułki wczesnoporonnej (72h) rownoznaczne jest z aborcją?
Nie. Podobnie jak wrzucenie granatu do piwnicy w której MOGĄ BYĆ ludzie - nie jest zabójstwem.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kamil
aktywista
*****
Wiadomości: 1368


« Odpowiedz #193 dnia: Czerwca 07, 2011, 21:22:43 pm »

Nie bede wdawał się w szczegóły...Czy zażycie pigułki wczesnoporonnej (72h) rownoznaczne jest z aborcją?
Nie koniecznie, bo nie musiało dojść do poczęcia. Ale na pewno jest usiłowaniem zabójstwa.
Zapisane
Emte
uczestnik
***
Wiadomości: 210

« Odpowiedz #194 dnia: Czerwca 07, 2011, 21:26:11 pm »

Nie bede wdawał się w szczegóły...Czy zażycie pigułki wczesnoporonnej (72h) rownoznaczne jest z aborcją?
Nie koniecznie, bo nie musiało dojść do poczęcia. Ale na pewno jest usiłowaniem zabójstwa.

A może się to wiązać z ekskomuniką?
Zapisane
Strony: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 19 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Szybkie pytania szybkie odpowiedzi « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!