Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 05:33:56 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231964 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Instytut Chrystusa Króla (ICRSS) nie używa Mszału wz. 1955
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj
Autor Wątek: Instytut Chrystusa Króla (ICRSS) nie używa Mszału wz. 1955  (Przeczytany 18875 razy)
Chorthippus.parallelus
bywalec
**
Wiadomości: 84

« Odpowiedz #60 dnia: Kwietnia 06, 2010, 13:17:05 pm »

Bylem na Mszy Sw. w Madrycie w ICRSS w lutym 2010, jest tak samo jak wszedzie do tej pory (DE, AT - FSSP, FSSPX), 3 confiteor bylo, natomiast jedna roznica to "benedictus(+) qui venit ..." bylo spiewanie juz po Podniesieniu. 

28028 MADRID-Iglesia del Tercer Monasterio de la Visitación Pº San Francisco de Sales, 48
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #61 dnia: Kwietnia 06, 2010, 15:05:54 pm »

ICRSS generalnie ma największe zastrzeżenia do reformy Wielkiego Tygodnia Piusa XII (i abp Bugniniego) - można niektóre rzeczy wypatrzyć na zdjęciach u nich [http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/2010/04/dekret-penitencjarii-apostolskiej-oraz.html], albo na zdjęciach umieszczonych przez parafian, np. z Ameryki na FB.
Zapisane
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #62 dnia: Kwietnia 06, 2010, 16:25:17 pm »

ICRSS generalnie ma największe zastrzeżenia do reformy Wielkiego Tygodnia Piusa XII (i abp Bugniniego) - można niektóre rzeczy wypatrzyć na zdjęciach u nich [http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/2010/04/dekret-penitencjarii-apostolskiej-oraz.html], albo na zdjęciach umieszczonych przez parafian, np. z Ameryki na FB.

Patrzę na te zdjęcia i widzę absolutny groch z kapustą, pomieszanie rytu zreformowanego z bardzo dużywmi wstawkami z rytu sprzed reformy. Kto i dlaczego to zatwierdził?
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #63 dnia: Kwietnia 06, 2010, 18:08:40 pm »

ICRSS generalnie ma największe zastrzeżenia do reformy Wielkiego Tygodnia Piusa XII (i abp Bugniniego) - można niektóre rzeczy wypatrzyć na zdjęciach u nich [http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/2010/04/dekret-penitencjarii-apostolskiej-oraz.html], albo na zdjęciach umieszczonych przez parafian, np. z Ameryki na FB.

Patrzę na te zdjęcia i widzę absolutny groch z kapustą, pomieszanie rytu zreformowanego z bardzo dużywmi wstawkami z rytu sprzed reformy. Kto i dlaczego to zatwierdził?

Pytałem stosowne osoby o to na podstawie jakich dokumentów sprawują w taki sposób liturgię, jednak polecono mi porozmawiać twarzą z twarz z przedstawicielem Instytutu, aby uzyskać odpowiedzi na pytania, które zadałem (zapytałem o kilka szczegółów podając zdjęcia z strony ICRSS i stosowne dokumenty, w których dane kwestie zostały zniesione). Dowiedziałem się także, że są osoby, które specjalne przychodzą do ICRSS na liturgię, by robić zdjęcia, a potem idą do ED ze skargami :)
Zapisane
Strony: 1 ... 3 4 [5] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Instytut Chrystusa Króla (ICRSS) nie używa Mszału wz. 1955 « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!