Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 25, 2024, 22:49:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231961 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: "Ze skarbca Kościoła" - audycje o Mszy trydenckiej w radiu :)
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: "Ze skarbca Kościoła" - audycje o Mszy trydenckiej w radiu :)  (Przeczytany 2179 razy)
Nathanael
Gość
« dnia: Lutego 08, 2010, 13:14:02 pm »

Cytuj
W czwartek 11 lutego br. rusza na antenie Katolickiego Radia VIA w Rzeszowie audycja pod nazwą "Ze Skarbca Kościoła", czyli bogactwo tradycji Kościoła katolickiego. Co tydzień o godz. 21:45 red. Izabela Fac zapraszać będzie gości, którzy przybliżą słuchaczom istotne kwestie dotyczące najżywotniejszych spraw Kościoła obecnie jak i w na przestrzeni wieków. W audycji będziemy mogli przekonać się, że wszystkie doświadczenia i myśli, które rozwijały się przez całe dzieje w Kościele, wpisują się w jego obfite dziedzictwo i pozostają wciąż aktualne dla współczesnego człowieka. Tradycja Kościoła jest dla nas skarbcem, w którym możemy znaleźć wiele odpowiedzi na nurtujące nas dzisiaj problemy.
Pierwsza audycja, która zostanie wyemitowana w najbliższy czwartek, rozpoczyna cykl pięciu rozmów z ks. dr. Krzysztofem Tyburowskim. Dotyczyć ona będzie tradycji liturgicznej Kościoła, Mszy św. "trydenckiej", odnowy liturgicznej przeprowadzanej przez Benedykta XVI, a także podstawowych założeń nowego ruchu liturgicznego.
Radio VIA można słuchać przez internet, wybierając odpowiedni kanał transmisji na stronie internetowej.

http://nowyruchliturgiczny.blogspot.com/2010/02/ze-skarbca-koscioa.html

Zapraszamy do słuchania ;) Pora jest niezła i sporo ciekawych rzeczy będzie mówionych.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 08, 2010, 13:54:11 pm »

I można przez neta słuchać :D Na pewno skorzystam :) Nie wiem jak Wy, ale mnie się wydaje, że w Kościele zaczyna być tak jakoś bardziej tradsowo.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 08, 2010, 14:35:33 pm »

I można przez neta słuchać :D Na pewno skorzystam :) Nie wiem jak Wy, ale mnie się wydaje, że w Kościele zaczyna być tak jakoś bardziej tradsowo.

W Rzeszowie na płaszczyźnie kurialno, medialno, kulturowo, liturgicznej, że tak napiszę :)
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 11, 2010, 21:55:55 pm »

Jak to słuchać przez neta? :'( Audycja mi ucieka :'(
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 11, 2010, 22:04:43 pm »

http://www.radiovia.com.pl/ - na górze, pod logo, po prawej stronie - 3 pliczki (real i winamp) - kliknąć i się pobierze. Trzeba mieć najlepiej program winamp albo realplayer.
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 11, 2010, 22:10:37 pm »

Mam winampa i nic :'( Nie lubi mnie ta Twoja diecezja...
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 11, 2010, 23:54:08 pm »

Audycja była ciekawa. Jedno co się daje odrazu zauważyć, to staranne unikanie stawiania KRR w opozycji do NOM (wiadomo Kuria słucha). Jednak trzeba przyznać, że takich audycji powinno być więcej w Polsce. Taka nauka o tradycyjnej liturgii w mikropigułce. Raczej w tego typu programach nikt nie będzie poruszał zagadnień doktrynalnych i tłumaczył różnic między nimi (Kościół katolicki a posoborowie, itp.).
 
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 12, 2010, 15:20:43 pm »

Mam winampa i nic :'( Nie lubi mnie ta Twoja diecezja...

Pisało, że się łączy? Mi np. przez sieć nie działa, bo dostawca internetu poblokował porty, czy cuś, co odpowiada za transmisję tych danych (choć np. radio np. France Info mi działa, albo telewizja EWTN).

Możliwe, że po zakończeniu serii audycji będą dostępne nagrania :)
Zapisane
mac
aktywista
*****
Wiadomości: 1227


sługa Boży Pius XII

« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 12, 2010, 21:26:04 pm »

Mam winampa i nic :'( Nie lubi mnie ta Twoja diecezja...

Pisało, że się łączy? Mi np. przez sieć nie działa, bo dostawca internetu poblokował porty, czy cuś, co odpowiada za transmisję tych danych (choć np. radio np. France Info mi działa, albo telewizja EWTN).

Możliwe, że po zakończeniu serii audycji będą dostępne nagrania :)

Neostrada T.P.?
Zapisane
"Przyglądając się dzisiejszemu Kościołowi (kler-liturgia-teologia) tradycyjny katolik najpierw się oburza, potem trwoży a w końcu wybucha śmiechem."
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 13, 2010, 11:50:33 am »

Na szczęście nie. RESMAN - darmowa sieć na cały Rzeszów i okolice :)
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: "Ze skarbca Kościoła" - audycje o Mszy trydenckiej w radiu :) « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!