Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 13:19:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: Msza Święta - Kalisz.
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 Drukuj
Autor Wątek: Msza Święta - Kalisz.  (Przeczytany 11261 razy)
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« dnia: Stycznia 31, 2010, 16:13:21 pm »

Laudetur Jesus Christus!
Na razie mogę tylko tutaj pisać, więc piszę tutaj w kwestii Mszy Świętej w Kaliszu.
Mieszkam niedaleko Kalisza, w Ostrowie Wielkopolskim chcielibyśmy więc skorzystać wraz z żoną z obecności Tridentiny w Kaliszu.
Z tego co doczytałem, msza odbywa się w każdą pierwszą niedziele miesiąca, jednak gdzieś w sieci (niestety nie pamiętam gdzie) wyczytałem, że w lutym będzie to 14-sty.
Na stronie sanktuarium jest podany (prawidłowy zgodnie z formułą "pierwsza niedziela miesiąca") 7-my luty jako dzień celebracji.
Jeśli zatem mógłbym prosić o potwierdzenie - którego dokładnie lutego odprawiana będzie OM w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu?
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Stycznia 31, 2010, 18:53:40 pm »

Tu na FK, jak pamiętam, podawano 7 II jako datę celebracji, ale niech kaliszanin pan Major potwierdzi.
Zapisane
Eminens Eruditio
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Stycznia 31, 2010, 19:48:31 pm »

Msza św. będzie 7 II o 14.00. Po Mszy św. herbatka zapoznawcza :)
Ks. Jarosław, celebrans
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3 dnia: Stycznia 31, 2010, 20:28:24 pm »

Poniższe:
Ks. Jarosław, celebrans
To podpis.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
K.L.O
rezydent
****
Wiadomości: 462

« Odpowiedz #4 dnia: Stycznia 31, 2010, 20:55:45 pm »

OO Witamy na forum kolejnego kapłana:) To znaczy Xiądz jest już od pewnego czasu jak mniemam, ale dopiero sie ujawniło kim jest:)
Zapisane
"Wiary ustrzegłem"
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Stycznia 31, 2010, 22:12:51 pm »

OO Witamy na forum kolejnego kapłana:) To znaczy Xiądz jest już od pewnego czasu jak mniemam, ale dopiero sie ujawniło kim jest:)

Powiedzmy :)
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #6 dnia: Stycznia 31, 2010, 23:25:41 pm »

> "...Po Mszy św. herbatka zapoznawcza..."
To bardzo miłe :]

Wspaniale, zatem 7 luty, 14:00 w Kaliszu :]
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 01, 2010, 08:25:56 am »

Proszę zabrać znajomych.
A może liczebnie przebijemy Duszpasterstwo Akademickie. :)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 07, 2010, 17:40:19 pm »

Powiedziałbym że znacznie więcej wiernych niż miesiąc temu. Teraz trzeba się modlić i ustabilizować grupę. :)
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 07, 2010, 17:51:32 pm »

Laudetur Jesus Christus!
Msza się odbyła oczywiście, osobiście byłem pozytywnie zaskoczony co do liczby uczestniczących.
Celebransowi należą się podziękowania :]
Niestety z powodu złego samopoczucia żony nie mogliśmy zostać na herbatce proponowanej przez x.Jarosława, mam jednak cichą nadzieje, że propozycja będzie jeszcze powtórzona i że uda się spotkać (i wymienić kilka słów) po być może kolejnej celebracji :]

Mam dwa pytania do x. Jarosława (lub jeśli ktokolwiek jest w stanie odpowiedzieć na te pytania). Według którego mszału odprawiona była msza (bo chyba nie z 1956), oraz jaki jest powód odprawiania mszy w bocznej nawie sanktuarium (lepszy dostęp do ołtarza czy też "wskazania odgórne")?

Serdecznie pozdrawiam!
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 07, 2010, 17:54:50 pm »

Teraz trzeba /.../ ustabilizować grupę. :)

Mysle, ze z racji zawodu jest Pan wyposazony w odpowiednie srodki i sprzet, by dopilnowac, aby proces ten przebiegl sprawnie i szybko ;)
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 07, 2010, 17:57:23 pm »

Według którego mszału odprawiona była msza (bo chyba nie z 1956)

A dlaczego Msza święta miałaby być sprawowana z wcześniejszego wydania Mszału niż 1962 ???
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 07, 2010, 20:04:22 pm »

Cytuj
A dlaczego Msza święta miałaby być sprawowana z wcześniejszego wydania Mszału niż 1962

Ponieważ niżej podpisany posiada modlitewnik z źródłami tekstów Mszy Świętej w wersji Mszału Rzymskiego w opracowaniu o. G.Lefebvre'a OSB i tłumaczeniu benedyktynów tynieckich wydany w1956r.  ;D

Tak poważnie to oczywiście tylko moja ciekawość  8)
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 07, 2010, 20:10:31 pm »

Cytuj
A dlaczego Msza święta miałaby być sprawowana z wcześniejszego wydania Mszału niż 1962

Ponieważ niżej podpisany posiada modlitewnik z źródłami tekstów Mszy Świętej w wersji Mszału Rzymskiego w opracowaniu o. G.Lefebvre'a OSB i tłumaczeniu benedyktynów tynieckich wydany w1956r.  ;D

Tak poważnie to oczywiście tylko moja ciekawość  8)

Obecnie obowiązujące wydanie typiczne Mszału rzymskiego dla nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego to wydanie z 1962 roku. Kwestię te reguluje motu proprio Summorum Pontificum Papieża Benedykta XVI. Mszę św. wg wcześniejszych wydań typicznych Mszału (do śmierci Piusa XII) sprawuje w Polsce x. Trytek, jest on jednak sedewakantystą. 
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 07, 2010, 20:19:09 pm »

Cytuj
sprawuje w Polsce x. Trytek
Czy FSSPX nie odprawia Mszy według wcześniejszych wydań?

Cytuj
jest on jednak sedewakantystą. 
Z mojej skromnej wiedzy wynika, że ostatnio x.Trytek przedstawia się jako sedeprywacjonista.

 
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: [1] 2 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia poznańska  |  Wątek: Msza Święta - Kalisz. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!