Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:36:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: TARNÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 Drukuj
Autor Wątek: TARNÓW  (Przeczytany 49203 razy)
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #120 dnia: Grudnia 23, 2019, 10:59:19 am »

Pytał Pan w innym wątku, czy rubryki dozwalają na Mszę recytowaną - dozwalają. Ale nie dozwalają na odprawienie Mszy Bożonarodzeniowej dzień wcześniej. 24 grudnia obchodzimy Wigilię, a nie Boże narodzenie. Tu nie chodzi o to czy jest jasno czy ciemno. Pasterka nie jest obowiązkowa, więc jeśli nie ma możliwości odprawienia jej 25 grudnia o północy, to trzeba zrezygnować i odprawić Mszę w dzień z formularza Mszy z dnia.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #121 dnia: Grudnia 23, 2019, 11:01:15 am »

To wszystko prawda panie rysiu. Ja z posoborowiem zadnych walk nie toczę, jestem wiernym Bractwa, a  posoborowie traktuje jako inną religie, która rozpada sie na naszych oczach. Msza Św. w Tarnowie jest prywatną inicjatywą ks. Włodzimierza, z indultem czy indultowcami nie ma nic wspólnego. Ks. Włodzimerz odkąd pojawił się w Tarnowie odprawia Msze Świete w prywatnym zakresie w miare mozliwosci własnych i grafiku parafialnego. Bractwo Pasterke sprawuje tego roku w Lubatowej, więc wierni z Tarnowa i okolic chetnie skorzystaja z okazji jaką stworzył ks. Włodzimierz. Ja o ks. Włodzimierzu nie bede sie rozpisywał, wystarczy zagladnąc na jego pejszbuka albo posłuchać na yt. Z księdzem Włodzimierzem poznaliśmy się kilka lat temu i jestesmy ze tak powiem w poprawnych relacjach bez egzaltacji zadnej. Ks. Włodzimierz znajduje sie w strukturach Zgromadzenia oo Misjonarzy i nic nie wspominał aby sie gdzieś indziej wybierał. Jego poglądy i zapatrywania z którymi sie nie ukrywa są jego prywatnymi i akurat z wieloma sie nie identyfikuje.

To skoro się Pan nie identyfikuje, nie popiera go Pan, nie ezgaltuje się nim i jest Pan wiernym Bractwa - to po co Pan promuje jego Msze?  ???
A ten ks. Włodzimierz klepie jeszcze novusy?
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #122 dnia: Grudnia 23, 2019, 11:09:03 am »

Pytał Pan w innym wątku, czy rubryki dozwalają na Mszę recytowaną - dozwalają. Ale nie dozwalają na odprawienie Mszy Bożonarodzeniowej dzień wcześniej. 24 grudnia obchodzimy Wigilię, a nie Boże narodzenie. Tu nie chodzi o to czy jest jasno czy ciemno. Pasterka nie jest obowiązkowa, więc jeśli nie ma możliwości odprawienia jej 25 grudnia o północy, to trzeba zrezygnować i odprawić Mszę w dzień z formularza Mszy z dnia.
Oczywiscie panie conservative revolutionary ale zapomina pan, ze znajdujemy sie w stanie wyższej konieczności i wszystkie przepisy są zawieszone, podobnie jak w stanie klęski zywiołowej, zgodnie z rozporzadzeniem Prezydenta Rzeczpospolitej z roku 1923
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #123 dnia: Grudnia 23, 2019, 12:46:21 pm »

Cytuj
Pasterka nie jest obowiązkowa, więc jeśli nie ma możliwości odprawienia jej 25 grudnia o północy, to trzeba zrezygnować i odprawić Mszę w dzień z formularza Mszy z dnia.

Mała poprawka mojego wpisu:

Za Niemca pasterki były o 6 rano. Tak mówiła mi Babcia.
Za Stalina były o północy,
Za posoboractwa ...no właśnie: dzień wcześniej  ;)

O 22:00 to nawet w Tel-Avivie będzie 23:00. A wiadomo, że w ramach dialogu międzyreligijnego i zbliżenia stanowisk  ;D judaizmu i posoboractwa, można by jakoś wytłumaczyć godz. 23:00. (Jezus narodził się w Tel-Avivie o północy czyli o 23:00 czasu Polin).

Oj coś kard. Nycz nie ma poczucia humoru. Na jego Miejscu już ja bym Wam, przebrzydłe Tradsy, ideologię multi-kulti do tej 22 lub 23 godziny dopisał  ;D
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #124 dnia: Grudnia 23, 2019, 14:25:13 pm »

Panie rysiu, ja bym o tę godzinke czy dwie kopii nie kruszył. U "drugiego płuca chrześcijaństwa" Boże Narodzenie wypada w nastepnym roku i co Pan na to? Jak rzyć????
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #125 dnia: Grudnia 23, 2019, 15:23:04 pm »

Panie rysiu, ja bym o tę godzinke czy dwie kopii nie kruszył. U "drugiego płuca chrześcijaństwa" Boże Narodzenie wypada w nastepnym roku i co Pan na to? Jak rzyć????

To po prostu inny kalendarz.

A propos "drugiego płuca";
Niektóre partykularne Koscioły prawosławne, np. Antiocheński, Wszechrusi itp przyjęły ryt łaciński jako formę sprawowania liturgii w krajach Zachodu. Katolicy zdając sobie sprawę ze stanu zdrowia psychicznego Rzymu, chodzą na msze trydenckie po łacinie bez filioque.

Myslalem, ze jest to stara historia z polowy XIX w. Ale podobno temat jest caly czas rozwojowy.
Na miejscu Kosciola Prawoslawnego w PL, odprawialbym taką tridentinę. I tym sposobem powiedzialbym "sprawdzam" posoborowiu, mającemu na ustach "pokojowe wspolistnienie w duchu akukumenicznym".

Oczywiscie, latwo powiedziec, trudniej zrobić. Gdyby polski Koscviol Prawoslawny powolal ryt zachodni, to wszystkie swory Polin, zostalyby spuszczone z łańcuchów.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #126 dnia: Grudnia 23, 2019, 15:44:34 pm »

No dobrze panie rysiu, inny kalendarz. Jak w takim razie rachmistrze kalendarzowi wyjasnia, że od Niepokalanego Poczęcia do Bozego Narodzenia wychodzi w ramach tego samego kalendarza, jak by pan nie liczył, jakieś 2 tygodnie z lekkim okładem. Powie pan, że sobie nabiał robie. No ale jak na poważnie mam wytłumaczyć naturalistom róznice w czasie linearnym a mistycznym i że temporalnośc nie dotyczy Pana Boga. Temat powraca szczególnie przy Triduum i już mnie to powoli nudzi. Pewnie, że lepiej jest, gdy mamy swiat uporządkowany, jest łatwiej i prosciej i tak powinno być. Miejmy nadzieje, że katolicki Papież w przyszlości na kolejnym Soborze uporządkuje ten bardak, jak Pius V i te rozmowy już nie będą konieczne.
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #127 dnia: Grudnia 23, 2019, 20:16:08 pm »

Nie bardzo widzę związek między Niepokalanym Poczęciem a Bożym Narodzeniem.

Niepokalane Poczęcie NMP - 8 grudnia
Narodzenie NMP - 8 września

Na moje wychodzi równiutkie 9 miesięcy. Tyle chyba trwa ciąża.


No dobrze panie rysiu, inny kalendarz. Jak w takim razie rachmistrze kalendarzowi wyjasnia, że od Niepokalanego Poczęcia do Bozego Narodzenia wychodzi w ramach tego samego kalendarza, jak by pan nie liczył, jakieś 2 tygodnie z lekkim okładem. Powie pan, że sobie nabiał robie. No ale jak na poważnie mam wytłumaczyć naturalistom róznice w czasie linearnym a mistycznym i że temporalnośc nie dotyczy Pana Boga. Temat powraca szczególnie przy Triduum i już mnie to powoli nudzi. Pewnie, że lepiej jest, gdy mamy swiat uporządkowany, jest łatwiej i prosciej i tak powinno być. Miejmy nadzieje, że katolicki Papież w przyszlości na kolejnym Soborze uporządkuje ten bardak, jak Pius V i te rozmowy już nie będą konieczne.
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #128 dnia: Grudnia 23, 2019, 20:29:05 pm »

Nie bardzo widzę związek między Niepokalanym Poczęciem a Bożym Narodzeniem.

Niepokalane Poczęcie NMP - 8 grudnia
Narodzenie NMP - 8 września

Na moje wychodzi równiutkie 9 miesięcy. Tyle chyba trwa ciąża.


No dobrze panie rysiu, inny kalendarz. Jak w takim razie rachmistrze kalendarzowi wyjasnia, że od Niepokalanego Poczęcia do Bozego Narodzenia wychodzi w ramach tego samego kalendarza, jak by pan nie liczył, jakieś 2 tygodnie z lekkim okładem. Powie pan, że sobie nabiał robie. No ale jak na poważnie mam wytłumaczyć naturalistom róznice w czasie linearnym a mistycznym i że temporalnośc nie dotyczy Pana Boga. Temat powraca szczególnie przy Triduum i już mnie to powoli nudzi. Pewnie, że lepiej jest, gdy mamy swiat uporządkowany, jest łatwiej i prosciej i tak powinno być. Miejmy nadzieje, że katolicki Papież w przyszlości na kolejnym Soborze uporządkuje ten bardak, jak Pius V i te rozmowy już nie będą konieczne.
No ja widze. NMP rodzi Syna, zanim Sama się urodziła.
Zapisane
conservative revolutionary
aktywista
*****
Wiadomości: 602


« Odpowiedz #129 dnia: Grudnia 23, 2019, 20:47:29 pm »

Nie bardzo widzę związek między Niepokalanym Poczęciem a Bożym Narodzeniem.

Niepokalane Poczęcie NMP - 8 grudnia
Narodzenie NMP - 8 września

Na moje wychodzi równiutkie 9 miesięcy. Tyle chyba trwa ciąża.


No dobrze panie rysiu, inny kalendarz. Jak w takim razie rachmistrze kalendarzowi wyjasnia, że od Niepokalanego Poczęcia do Bozego Narodzenia wychodzi w ramach tego samego kalendarza, jak by pan nie liczył, jakieś 2 tygodnie z lekkim okładem. Powie pan, że sobie nabiał robie. No ale jak na poważnie mam wytłumaczyć naturalistom róznice w czasie linearnym a mistycznym i że temporalnośc nie dotyczy Pana Boga. Temat powraca szczególnie przy Triduum i już mnie to powoli nudzi. Pewnie, że lepiej jest, gdy mamy swiat uporządkowany, jest łatwiej i prosciej i tak powinno być. Miejmy nadzieje, że katolicki Papież w przyszlości na kolejnym Soborze uporządkuje ten bardak, jak Pius V i te rozmowy już nie będą konieczne.
No ja widze. NMP rodzi Syna, zanim Sama się urodziła.

To jak w marcu obchodzę rocznicę śmierci dziadka, a we wrześniu jego urodzin, to zmarł zanim się urodził?
Zapisane
Tradycjonalizm jest najbardziej rewolucyjną ideologią naszych czasów.
Sławek125
aktywista
*****
Wiadomości: 1662

« Odpowiedz #130 dnia: Grudnia 23, 2019, 20:59:20 pm »

To jak w marcu obchodzę rocznicę śmierci dziadka, a we wrześniu jego urodzin, to zmarł zanim się urodził?     O i słusznie pan teraz prawi. Widzi pan teraz jakim absurdem jest czas linearny, który nas ogranicza do rachowania godzin, tygodni, lat... Prawdziwą rzeczywistoscią jest wieczność, uczestnictwo w Bóstwie naszego Stwórcy od którego przychodzimy i do którego winniśmy wrócic. Cała reszta to okowy i przyciasny garnitur, który stara się nas ograniczac.
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #131 dnia: Czerwca 21, 2021, 20:24:37 pm »

W maju biskup Jeż spotkał się z klerykami ostatniego roku. Rozmowa dotyczyła m.inn. Tradycji katolickiej i miała charakter ostrzegawczy.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2021, 20:28:02 pm wysłana przez rysio » Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
MK
uczestnik
***
Wiadomości: 174


« Odpowiedz #132 dnia: Czerwca 22, 2021, 08:43:55 am »

W maju biskup Jeż spotkał się z klerykami ostatniego roku. Rozmowa dotyczyła m.inn. Tradycji katolickiej i miała charakter ostrzegawczy.

Ostrzegał ich przed lasandrystami?
Zapisane
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #133 dnia: Czerwca 22, 2021, 11:25:23 am »

W maju biskup Jeż spotkał się z klerykami ostatniego roku. Rozmowa dotyczyła m.inn. Tradycji katolickiej i miała charakter ostrzegawczy.

Ostrzegał ich przed lasandrystami?

Nie, nie o lasandrystow chodzilo. Były to uwagi dot. konsekwencji interesowania się Tradycją.
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
Rafal
rezydent
****
Wiadomości: 321


Comfy chair ?!

« Odpowiedz #134 dnia: Czerwca 22, 2021, 11:32:48 am »

Wydaje się, że jednak pośrednio o lasandrystów. Tak reagują na sprawę xPŚ.
Zapisane
Dum Deus calculat, mundus fit.
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: TARNÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!