Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:05:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: TARNÓW
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10 Drukuj
Autor Wątek: TARNÓW  (Przeczytany 49160 razy)
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #45 dnia: Grudnia 06, 2009, 18:20:01 pm »

W drugi dzien Swiat nie bedzie Mszy Sw.? 
Na razie ustalono że tylko w pierwszy. Jeżeli coś się zmieni to poinformuje.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #46 dnia: Marca 21, 2010, 10:18:34 am »

Standardowe pytanie do Tarnowian z mojej strony. O ktorej godzinie Msza Sw. w pierwszy i drugi dzien Swiat Wielkanocnych?
Zapisane
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #47 dnia: Marca 21, 2010, 13:53:52 pm »

W niedzielę o 10, o poniedziałku mi nic nie wiadomo.
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #48 dnia: Marca 21, 2010, 19:14:19 pm »

Jak bedzie mial Pan informacje o poniedzialku to wdzieczny bede za informacje, choc za bardzo w poniedzialek nie wierze. To juz jakas niezbyt godna tradycja w Tarnowie, ze w drugi dzien nie ma Mszy Sw.
Zapisane
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #49 dnia: Kwietnia 03, 2010, 11:37:21 am »

W Poniedziałek Wielkanocny mszy świętej również w tym roku nie będzie.
Zapisane
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #50 dnia: Kwietnia 18, 2010, 18:02:12 pm »

Nabożeństwa majowe(po łacinie) będą odbywały się w każdą sobotę maja o godzinie 18.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #51 dnia: Września 05, 2010, 17:10:27 pm »

Czy po wakacjach nadal beda odbywaly sie Msze w Tarnowie?
Zapisane
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #52 dnia: Września 05, 2010, 18:49:02 pm »

Czy po wakacjach nadal beda odbywaly sie Msze w Tarnowie?


Owszem, nic się nie zmieniło. Jeżeli ksiądz biskup się zgodzi to msze będą odprawiane co tydzień i być może w innym Kościele od pierwszej niedzieli Adwentu. Aktualnie się zastanawia - w związku z czym proszę o modlitwę żeby Jego Ekscelencji decyzja była pozytywna.
Zapisane
miki
aktywista
*****
Wiadomości: 682


« Odpowiedz #53 dnia: Września 06, 2010, 09:16:48 am »

A w którym kościele, Panie Piotrze, powiedz mi Pan że w Świętej Rodzinie albo u bernardynów a pisnę z radości :)
Zapisane
Taki sobie o...
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #54 dnia: Września 06, 2010, 14:13:14 pm »

A w którym kościele, Panie Piotrze, powiedz mi Pan że w Świętej Rodzinie albo u bernardynów a pisnę z radości :)
Proboszcz ze Świętej Rodziny jest raczej nieprzychylny, liczymy na łaskawość ojców Bernardynów.
Zapisane
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #55 dnia: Października 01, 2010, 17:26:12 pm »

Zmienie nieco temat, czy ktos z Panstwa z Tarnowa nie orientuje się czy x. Cezary Paciej, ktory dzis mial trydencka prymicje u Bonifratrow w Krakowie, a na stale urzeduje w Tarnowie bedzie odprawial Msze Sw. Wszechczasow gdzies w Tarnowie lub okolicach. Moze udaloby sie, by w Tarnowie Msza Sw. byla co niedziela (ze nie wspomne ze codziennie) - byloby mi to bardzo na reke :) (mam rodzine w Tarnowie). Ksiadz arcysympatyczny, mlody, Tarnowianie czas podjac dzialania! 
przyłączam się do pytania
Przepraszam że dopiero po roku odpowiadam, ale poznanie księdza Cezarego Pacieja dane mi było niedawno dopiero. Póki co jest ów ksiądz gdzieś na drugim końcu diecezji(nie pamiętam miejscowości) i obowiązki nie pozwalają mu przyjeżdżać do Tarnowa, ani odprawiać mszy w swojej parafii(z tego co mi wiadomo robi to sporadycznie).
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #56 dnia: Października 01, 2010, 18:41:44 pm »

I niestety w ten sposob kaplani wierni tradycji, niezwiazani z FSSP, zmuszani sa do wegetacji w zatechlych dziurach diecezji i nomizowani, a cala ich energia, ktora moglaby ad maiorem Dei gloriam sluzyc odnowieniu wszystkiego w Chrystusie idzie w rozsypke. Bardzo to smutne.
Zapisane
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #57 dnia: Października 18, 2010, 21:43:48 pm »



Owszem, nic się nie zmieniło. Jeżeli ksiądz biskup się zgodzi to msze będą odprawiane co tydzień i być może w innym Kościele od pierwszej niedzieli Adwentu. Aktualnie się zastanawia - w związku z czym proszę o modlitwę żeby Jego Ekscelencji decyzja była pozytywna.
Otrzymaliśmy decyzję księdza biskupa, jest ona niestety negatywna. Msze dalej będą odprawiane 2x w miesiącu. Kolejne prośby o zwiększenie celebracji będą kierowane za około pół roku(marzec) albo w kolejnym roku kościelnym.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #58 dnia: Października 18, 2010, 21:49:04 pm »

Otrzymaliśmy decyzję księdza biskupa, jest ona niestety negatywna. Msze dalej będą odprawiane 2x w miesiącu. Kolejne prośby o zwiększenie celebracji będą kierowane za około pół roku(marzec) albo w kolejnym roku kościelnym.
Potem proponuję list do ED.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Piotr
uczestnik
***
Wiadomości: 218

« Odpowiedz #59 dnia: Października 19, 2010, 21:04:17 pm »

Na naszej stronie można znaleźć oficjalny komunikat odnośnie tej decyzji - http://www.teigitur.pdg.pl/ , a w nim:

notatka przekazana ks. biskupowi - https://docs.google.com/viewer?url=http://teigitur.pdg.pl/Postulaty.pdf
i odpowiedź na nią - http://teigitur.pdg.pl/Zakaz.jpg

Proszę o modlitwę za naszego Pasterza, szczególnie za wstawiennictwem św. Józefa, patrona naszej wspólnoty.
+
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia lokalne  |  Metropolia krakowska  |  Wątek: TARNÓW « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!