Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:16:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Policja kontra KRR
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Drukuj
Autor Wątek: Policja kontra KRR  (Przeczytany 27474 razy)
Michał Barcikowski
*
aktywista
*
Wiadomości: 1875

« Odpowiedz #30 dnia: Stycznia 28, 2010, 08:52:00 am »

Ponieważ tradsi są w Polsce marginalną grupą to biskupi mogą robic co chcą. We Francji są duzym ruchem, u nas niestety nie. Nie czas na wspólne akcje postidultowców i ,,piusowców" w Polsce?

Może i czas, ale jak mam współpracować z ludźmi, którzy uważają mnie za zadżumionego zdrajcę?
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #31 dnia: Stycznia 28, 2010, 08:59:44 am »

Wiem, że sprawa jest trudna, ale przecież w wypadku powodzenia rozmów z Watykanem Bractwo św. Piusa X w Warszawie będzie musiało jakoś współpracować z diecezją warszawką praską i archidiecezją warszawską. I odwrotnie.
Zapisane
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #32 dnia: Stycznia 28, 2010, 09:17:16 am »

We Francji za wiekszoscia "stabilnych grup" stoja wierni praktykujacy na codzien w FSSPX.
W Polsce taka sama sytacja też jest w przypadku 2 miast.
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Rzeka
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #33 dnia: Stycznia 28, 2010, 09:34:49 am »

Na codzień u Piusowców to chyba tylko w Warszawie można praktykować ????
Zapisane
My, którzy Cherubinów tajemnie przedstawiamy, i życiodajnej Trójcy trójświętą pieśń śpiewamy, odrzućmy teraz wszelką życia troskę.
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #34 dnia: Stycznia 28, 2010, 09:35:35 am »

Wiem, że sprawa jest trudna, ale przecież w wypadku powodzenia rozmów z Watykanem Bractwo św. Piusa X w Warszawie będzie musiało jakoś współpracować z diecezją warszawką praską i archidiecezją warszawską. I odwrotnie.

Chodzi o wspolprace w sytuacji obecnej czy przy hipotetycznej regularyzacji kanonicznej FSSPX ? Jesli o to drugie, to doskonale mozna sobie bedzie wyobrazic wspolistnienie miedzy placowkami FSSPX a diecezja : dostana papiery z pieczatka na mocy odgornej regularyzacji po czym w 90 % przypadkow kuria o nich zapomni, a oni o kurii. Tak np. wyglada sytuacja Bractwa sw. Piotra w mojej diecezji : biskup ich ignoruje, na bierzmowania przysyla oddelegownego wikariusza generalnego, zgarnia forse z tacy i na tym "wspolpraca" sie konczy.

Ale bardziej interesujaca jest chyba perspektywa wspolpracy FSSPX i indultowcow w chwili obecnej ? Pytanie jak by ona miala konkretnie sie przejawiac ? Wzajemnym wypozyczaniem sobie paramentow liturgicznych ? Trudno mi sobie wyobrazic cos innego. No, moze dzentelmenskie zawieszenie broni w dyskusjach internetowych i publicznych.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #35 dnia: Stycznia 28, 2010, 09:37:41 am »

Na codzień u Piusowców to chyba tylko w Warszawie można praktykować ????
I w Gdynii od ub. sierpnia i w Bajerzach (Bajerzu?).
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #36 dnia: Stycznia 28, 2010, 09:37:56 am »

Na codzień u Piusowców to chyba tylko w Warszawie można praktykować ????

http://leksykony.interia.pl/haslo?hid=217295
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Rzeka
uczestnik
***
Wiadomości: 140

« Odpowiedz #37 dnia: Stycznia 28, 2010, 09:47:08 am »

Ha , racja .... :)
Zapisane
My, którzy Cherubinów tajemnie przedstawiamy, i życiodajnej Trójcy trójświętą pieśń śpiewamy, odrzućmy teraz wszelką życia troskę.
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #38 dnia: Stycznia 28, 2010, 09:50:50 am »

Na przykład taka sprawa: Czy tzw ślub konkordatowy można zawrzeć teraz w kosciele lub kaplicy Bractwa w Polsce? Czy dla państwa polskiego kaplice i kościoły Bractwa są placówkami kościoła katolickiego? Ogólnie czy zapisy konkordatu odnoszą się także do Bractwa św. Piusa X w Polsce
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #39 dnia: Stycznia 28, 2010, 10:41:27 am »

A co tu moze zmienic sympatyzowanie wiernych z Radosci i wiernych od Benona ?!
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #40 dnia: Stycznia 28, 2010, 10:46:37 am »

jedna i druga grupa to katolicy, czy zawsze już jedni drugich będą omijać, jedni drugich krytykować, a nieraz odsądzać od czci i wiary?
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #41 dnia: Stycznia 28, 2010, 11:03:05 am »

Prosze mi wytlumaczyc co ich zgoda/niezgoda czy wspolpraca/brak wspolpracy moze zmienic odnosnie statusu prawnego malzenstw zawieranych w FSSPX ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
JRWF
aktywista
*****
Wiadomości: 1291


« Odpowiedz #42 dnia: Stycznia 28, 2010, 11:03:55 am »

jedna i druga grupa to katolicy, czy zawsze już jedni drugich będą omijać, jedni drugich krytykować, a nieraz odsądzać od czci i wiary?

Przepraszam bardzo: skąd taka generalizacja?
Nie wiem czy można mnie określić jako "wiernego od (św.) Benona", ale na Mszę trydencką kiedy tylko mogę dojeżdżam właśnie tam. Ale nic nie mam do FSSPX, a powiedziałbym, że czuję w stosunku do Bractwa sympatię. Parę razy byłem w Radości, a nie pojawiam się tam często bo jest to dla mnie dalsza, mniej dogodna, lokalizacja. I podejrzewam, że sporo osób (przynajmniej tu na forum) myśli podobnie.
Takie sztuczne podziały próbuje tworzyć (również tu na forum) parę osób. Tyle, że niczemu to nie służy. Tym bardziej, że trudno się nie zgodzić z panem FB: osobiste sympatie uczestniczących we Mszach w obu ośrodkach niczego nie zmieniają.
Zapisane
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #43 dnia: Stycznia 28, 2010, 11:16:39 am »

Uprzejmie proszę najpierw o odpowiedz czy w kaplicach Bractwa w Polsce obowiązują przepisy o ślubach konkordatowych? I czy konkordat obejmuje też kaplice Bractwa w Polsce? A po drugie ja też jestem sympatykiem Bractwa, ale i uczestnikiem mszy u św. Benona (po prostu mam bliżej, 5 minut drogi)
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #44 dnia: Stycznia 28, 2010, 11:19:59 am »

Rozumiem, ze dyskusje o wspolpracy wiernych "indultowych" i "pusowcow" oraz o pozytkach z owej wspolpracy przerywamy ?
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 9 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Traditio  |  Summorum Pontificum  |  Wątek: Policja kontra KRR « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!