Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:03:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Znane i popularyzowane w naszym kraju >Katollik/Katoliczka ale..
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj
Autor Wątek: Znane i popularyzowane w naszym kraju >Katollik/Katoliczka ale..  (Przeczytany 14133 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #45 dnia: Stycznia 25, 2010, 00:07:56 am »

Rozmawialiśmy w studenckim gronie o wstrzemięźliwości od mięsa.
Wyszły nam różne kwiatki: a to łazanki z kapustą, które nagle na wydaniu okazują się polane skwarkami (o skwarkach w menu nic nie było): zjeść czy nie? W piątek? A w Popielec?

Skwarki i smalec ze skwarkami są... POSTNE!!!!


Smalec jada się w post (ścisły) ale już zupy/wywaru na kości - nie!
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #46 dnia: Stycznia 25, 2010, 01:09:14 am »

Ja tam lubię ryby więc nie ma problemu, choć pewnie z tego powodu trzeba by było podjąć inne umartwienia np nie jeść w piątek nic z czym miałbym już duży problem. 
Zapisane
manna
aktywista
*****
Wiadomości: 642


Kalendarze!
« Odpowiedz #47 dnia: Stycznia 25, 2010, 06:58:43 am »

lubię ryby cały tydzień oprócz piątku ;)
Zapisane
Libenter igitur gloriabor in infirmitatibus meis, ut inhabitet in me virtus Christi.
http://kalendarz.staramsza.pl/
ratio
rezydent
****
Wiadomości: 488

« Odpowiedz #48 dnia: Stycznia 25, 2010, 19:01:19 pm »

Ja jak jadłam na stołówce na uczelni, to się zawsze żegnałam przed posiłkiem. Wstydziłam się przy tym mocno, nie powiem.  :-[ Ludzie się trochę patrzyli, ale nikt nic nie powiedział. Nie ma co się przejmować. A zawsze jest świadectwo.  ;)
Ja czasami bywam w sanatoriach. I też żgnam się przed posiłkiem.  ???
To dobry sposób na zachowanie kultury przy stole: rozmowy spokojne bez "gwarowych" wyrazów i nie trzeba się tłumaczyć dlaczego nie idzie się na wieczorek.  8)
Polecam też słuchanie Radia Maryja w pokoju (oczywiście nie za głośno). Co wrażliwsi szukają normalniejszego współmieszkańca i wyprowadzają się. I bez dodatkowej dopłaty można zyskać apartament tylko dla siebie.  ;D
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #49 dnia: Stycznia 25, 2010, 19:58:10 pm »

Ja mieszkam z rodzicami  ;D Nie w akademiku  ;)

Jeszcze co do mięsa i ryb- według mnie ryba to jest mięso... ale to już tak poza wszystkim ;) I gdzieś czytałam, że uchodzi tylko w Polsce za postną i że dawniej też w Polsce dziczyzna(!) uchodziła za postną  ;D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
r.j.
bywalec
**
Wiadomości: 57

AMDG!

« Odpowiedz #50 dnia: Stycznia 25, 2010, 20:39:14 pm »

Ogony bobrów też uchodziły za postne jak pisał Henryk Rzewuski w "Listopadzie"  :P
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #51 dnia: Stycznia 25, 2010, 22:22:21 pm »

... według mnie ryba to jest mięso...
Wg nauki (biologii) też.

Pani myli pojęcia.
Tu nie chodzi o fizyko-chemię produktu ale co jest wyrzeczeniem (post) a co nie.
Podział żywności na postne i nie postne jest archaiczny, bardzo stary stąd we współczesnym "oświeconym" przez naukę świecie lekko budzący zdziwienie.
Zapisane
xinspe
uczestnik
***
Wiadomości: 136


Sursum Corda!

Msza Sw. Wszechczasów w Diecezji Sosnowieckiej
« Odpowiedz #52 dnia: Stycznia 26, 2010, 23:00:06 pm »

Co do tego 'mitu niepełnego katolika' to niestety Asyże i cała reszta robią swoje. Jakiś czas temu spotkałem znajomego ze szkoły podstawowej. Ów powiedział mi, że dowiedział się w szkole średniej na lekcji religii od katechetki, że 'w każdej wierze jest ziarnko prawdy'.
Niestety - moim zdaniem, to właśnie od reformy nauczania katechezy należałoby zacząć.
Zapisane
Qui Unigenitum tuum in cruce pendentem lancea militis transfigi voluisti, ut apertum Cor, divinae largitatis sacrarium, torrentes nobis funderet miserationis et gratiae, et quod amori nostri flagrare numquam destitit, piis esset requies et poenitentibus pateret salutis refugium...
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #53 dnia: Stycznia 26, 2010, 23:32:29 pm »

Dziś byłem na NOM i ksiądz modlił się o łaskę chrztu świętego dla mahometan, co mnie trochę zdziwiło
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #54 dnia: Stycznia 26, 2010, 23:34:32 pm »

Dziś byłem na NOM i ksiądz modlił się o łaskę chrztu świętego dla mahometan, co mnie trochę zdziwiło

Taki "dzien islamu" bym rozumial.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Znane i popularyzowane w naszym kraju >Katollik/Katoliczka ale.. « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!