Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 16:16:23 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Powitanie] adalbertus
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 Drukuj
Autor Wątek: [Powitanie] adalbertus  (Przeczytany 32958 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #135 dnia: Stycznia 15, 2010, 12:40:43 pm »

No nie. Można odnieść wrażenie, że jest ten jeden zatwierdzony i drugi - stosowany a może nawet więcej - na kolejne poziomy wtajemniczenia. Stąd podejrzenie, że maniakalne używanie liczby mnogiej z czegoś wynika.
Kalka włoskiego "statutti". Nic ponadto. To też było tu wyjaśniane. ;)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #136 dnia: Stycznia 15, 2010, 12:40:53 pm »

Cytuj
No nie. Można odnieść wrażenie, że jest ten jeden zatwierdzony i drugi - stosowany a może nawet więcej - na kolejne poziomy wtajemniczenia. Stąd podejrzenie, że maniakalne używanie liczby mnogiej z czegoś wynika.
[/quote]

radzę w takim razie przeczytac chociaz ten pierwszy (nie słyszałem o innych) bo tam są opisane poziomy wtajemniczenia, które budza tak wiele emocji
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #137 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:36:52 pm »

radzę w takim razie przeczytac chociaz ten pierwszy (nie słyszałem o innych) bo tam są opisane poziomy wtajemniczenia, które budza tak wiele emocji
To poprosiłbym o odnośniczek do aktualnej wersji po polsku ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #138 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:44:10 pm »

Proszę bardzo:

http://www.polcaal.fundacja.org.pl/product_info.php?cPath=30_53&products_id=440&osCsid=2cb2dd34ddfa08a15921de451743e441
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #139 dnia: Stycznia 15, 2010, 14:50:35 pm »

aktualna i jedyna jak dotąd wersja po polsku jest ogólnie dostępna w centrach neokatechumenalnych; z pewnością jak przy każdorazowym wydawaniu dokumentów jest i w bibliotece narodowej, dostał ja każdy biskup. jesli ktos chce moze dotrzec bez problemow
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #140 dnia: Stycznia 15, 2010, 15:00:53 pm »


przepraszam bardzo, ale odpowiedz była do Fidelis Traditionis, proszę dokładniej czytac kontekst, z którego wynika komu się odpowiada. radzę nie byc az tak przewrazliwionym na swoim punkcie. bo znowu skończy się na wizycie u lekarza.

Znów przepraszam, że przerywam, ale przed chwilą dopiero przeczytałem i...... obleciał mnie strach.
Pan Adalbertus mi (dobrze) radzi, pan Adalbertus mi grozi. ("skończy się na wizycie u lekarza")

Tfu! Jaki niemiły facet, jaki usztywniony, niesympatyczny. Brak w nim Miłości. (o poczuciu humoru nie wspominając)
I być z takim na/w drodze!
Zapisane
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #141 dnia: Stycznia 15, 2010, 19:46:21 pm »

Dzięki Bogu skończyła się nagonka na mnie. Wreszcie wątek mój się wycisza.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #142 dnia: Stycznia 15, 2010, 20:10:07 pm »

Jaka nagodnka ? Jak sie wtyka kij w mrowsko, to nalezy sie spodziewac pewnego zamieszania.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #143 dnia: Stycznia 15, 2010, 21:09:45 pm »

Mam nadzieję, że pan Adalbertus z nami zostanie, bo jest ciekawie. Jak wszyscy mają takie same poglądy, to robi się takie kółko wzajemnej adoracji.
Pana Adalbertusa proszę by się nie obrażał, tylko szukał sensownych argumentów.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #144 dnia: Stycznia 15, 2010, 21:49:33 pm »

Przylaczam sie do apelu : sensowne argumenty i ustosunkowanie sie do argumentow polemistow.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #145 dnia: Stycznia 15, 2010, 23:09:10 pm »

Przylaczam sie do apelu : sensowne argumenty i ustosunkowanie sie do argumentow polemistow.
Mam wątpliwości, czy coś z tego wyjdzie, na równoległym wątku ... hmmm, jakby to ująć delikatnie ... określił się jako powołany do Głoszenia ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #146 dnia: Stycznia 16, 2010, 00:26:18 am »

Czy będzie ciekawie  to  nie wiem, skoro zainteresowania Pana adalbertusa  ograniczają się do neo-wątków.
Zapisane
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #147 dnia: Stycznia 16, 2010, 09:09:38 am »

powiem tak: dyskusja mozee byc ciekawa ale tylko wtedy gdy nie ogranicza sie nikomu prawa do wlasnych wypowiedzi i pogladow. Z kilku dni obserwacji wynika ze nie wszyscy akceptuja inne poglady niz swoje wlasne' nie znosza krytyki nawet jesli sie myla. Jesli chodzi o monotematycznosc to proponowalem poruszanie roznych tematow ale wiekszosc wolaloa w kolo przezuwac temt komunii na reke od ktorej sie wszystko zaczelo.

A jesli chodzi o powolanie do gloszenia to na mocy chrztu kazdy ma taka mozliwosc' prawo a nawet zadanie tylko ze niewielu z tego korzysta.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #148 dnia: Stycznia 16, 2010, 09:41:54 am »

  proponowałem poruszanie rożnych tematów   
Może by pan zrekapitulował, bo utonęło to w powodzi kikopijaru ???
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #149 dnia: Stycznia 16, 2010, 09:49:46 am »

. Z kilku dni obserwacji wynika ze nie wszyscy akceptuja inne poglady niz swoje wlasne' nie znosza krytyki nawet jesli sie myla..

Czy nie odnosi się to również do pana?

Zresztą; unusquisque sententiam suam habere debet.
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: [Powitanie] adalbertus « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!