Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 15:14:34 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia gdańska  |  Wątek: KUJAWY I POMORZE
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 Drukuj
Autor Wątek: KUJAWY I POMORZE  (Przeczytany 14783 razy)
Antiquus_ordo
Gość
« dnia: Lutego 06, 2009, 17:39:29 pm »

W tym wątku zamieszczamy informacje o mszach w Toruniu, Bydgoszczy i innych miastach regionów.
« Ostatnia zmiana: Lutego 07, 2009, 21:44:09 pm wysłana przez Wiedhold » Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #1 dnia: Lutego 06, 2009, 21:36:56 pm »

Płock?? Chyba Włocławek.... Połock to juz nie nasz region.....
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #2 dnia: Lutego 06, 2009, 22:11:10 pm »

Jesli juz - to właczmy TORUŃ w wątek regionalny kujawsko - pomorski albo możaby wydzielic osobny wątek np. dla Bydgoszczy. Toruńskie lobby na forum?? :D
Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #3 dnia: Lutego 07, 2009, 00:23:43 am »

CO Toruńskie lobby? JEST:):)...Europejska Stolica Kultury w 2016 roku ma swoja Mszę, Kaplicę Bractwa i Biskupa który był na pielgrzymce lefebrystów :):)...wiec ciii:). Ale faktycznie- Torun, Bydgoszcz i Włocławek(tudzież Mogilno ). Płock i inne wole gdzies indziej:)
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
michal_k
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Lutego 07, 2009, 08:40:10 am »

Tak sie tu mówi u nas w naszej "Mertopolii" :D Myśle, że albo możnaby wydzielić wątki regionalne - np. sugerując się podziałem administracyjnym. I wtedy nie bedzie problemu, ze jakies miasto jest uwzględnione i ma swój własny wątek a inne nie ;)
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #5 dnia: Lutego 07, 2009, 08:43:10 am »

A jeśli chodzi o meritu watku:

15 lutego (niedziela) o godzinie 16.30 w Bydgoszczy celebrowana będzie kolejna Msza Św. w rycie nadzwyczajnym. Jak zawsze miejsce celebry to kościół rektorski oo. Kapucynów ("Klaryski").

Dochadzą mnie wszakże słuchy, że ma sie pojawic wiecej mszy klasycznych w Bydgoszczy. Zobaczymy co z tego wyniknie. ;)

Zapisane
przykoźlak
uczestnik
***
Wiadomości: 185


gg:5502171

TOOOORUŃ
« Odpowiedz #6 dnia: Lutego 07, 2009, 13:48:57 pm »

Życzymy powodzenia sąsiadom z za miedzy :)

A dziś w poKrzyżackim kościele pw. św. Jakuba piękną Mszę Świętą celebrował ks. Grzegorz Śniadoch. Naprawdę Msze prywatne mają coś w sobie...
Zapisane
Prawdziwy reakcjonista nie jest tym, kto marzy o dawnych czasach, lecz myśliwym ścigającym święte cienie na wiecznych wzgórzach.

www.przykozle.blogspot.com
michal_k
Gość
« Odpowiedz #7 dnia: Lutego 07, 2009, 16:14:52 pm »

Na takie informacje jest wszak watek toruński... o tak wałsnie.
Zapisane
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #8 dnia: Lutego 07, 2009, 19:41:49 pm »

Jeżeli ktoś jest z Włocławka to proszę o kontakt.
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
templariusz
adept
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #9 dnia: Lutego 09, 2009, 11:48:02 am »

Rozmawiałem z jednym z toruńskich kapłanów, który od połowy lutego również rozpocznie odprawianie Mszy Św. Trydenckiej, a zatem mam nadzieję, że doraźnie także Bydgoszcz zostanie wsparta do momentu, dopóki nie będzie miejscowego Księdza odprawiającego Ryt Trydencki.
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #10 dnia: Lutego 09, 2009, 11:51:22 am »

Z tego co słyszałem - ale nie wiem na pewno - moze koś z Bydgoszczy to potwierdzi lub zaprzeczy - to od najbliższej niedzieli juz ma celebrowac ksiądz z naszego miasta. :)
Zapisane
viribus unitis
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #11 dnia: Lutego 09, 2009, 11:52:46 am »

Z tego co słyszałem - ale nie wiem na pewno - moze koś z Bydgoszczy to potwierdzi lub zaprzeczy - to od najbliższej niedzieli juz ma celebrowac ksiądz z naszego miasta. :)
To prawda. Celebransem będzie ks. Wiesław Skiba, a przy ołtarzu służyć będzie kol. vetmedicus i ja. :)
Zapisane
michal_k
Gość
« Odpowiedz #12 dnia: Lutego 09, 2009, 11:58:14 am »

No to ładnie :) A takie pytanie w zwiazku z tym - czy jest szansa na to ze częstotliwośc Mszy w KRR w naszym mieście wzrośnie? Czy dalej będzie to raz na miesiąc?

No i mam nadzięję na msze śpiewaną ;)
Zapisane
romain
adept
*
Wiadomości: 35

« Odpowiedz #13 dnia: Lutego 09, 2009, 12:01:30 pm »

To prawda. Celebransem będzie ks. Wiesław Skiba, a przy ołtarzu służyć będzie kol. vetmedicus i ja. :)
Pięknie! :) To prawdziwa radość.
Pozdrawiam
Zapisane
viribus unitis
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #14 dnia: Lutego 09, 2009, 12:08:20 pm »

No to ładnie :) A takie pytanie w zwiazku z tym - czy jest szansa na to ze częstotliwośc Mszy w KRR w naszym mieście wzrośnie? Czy dalej będzie to raz na miesiąc?
Szansa jest. Zobaczymy jak ks. Wiesław podejdzie do tematu po "prymicyjnej" Mszy św. No i zostaje jeszcze kwestia zgody gospodarzy świątyni i biskupa (na dodatkową Mszę niedzielną w tym kościele, który nie jest parafialnym).
Zapisane
Strony: [1] 2 3 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  [Archiwum]  |  Metropolia gdańska  |  Wątek: KUJAWY I POMORZE « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!