Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 28, 2024, 23:08:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231965 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Lednicka Liturgia Godzin
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Drukuj
Autor Wątek: Lednicka Liturgia Godzin  (Przeczytany 23337 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #75 dnia: Maja 22, 2009, 07:16:35 am »

A no jeszcze dodam, oczywiscie, herezje trzeba zwalczac, ale warto dostrzegac tez pewne poztywne strony.
??? herezji ???

P.S. Musze do roboty ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #76 dnia: Maja 22, 2009, 07:30:40 am »

Toteż ja dostrzegam takowe pozytywne strony ale widzę też minusy.
Liturgia to nie cyrk nawet jeśli jest to Nowa Msza.
Takie wspólnoty to nie mogą być tylko jak to określił mój świetny wychowawca z seminarium biura matrymonialne dla zakompleksionych i towarzystwa adoracji księdza( mówił to dosadniej a towarzystwa adoracji księdza to zdarzają się u tradycjonalistów też).

Ale ja sie z tym w pelni zgadzam, poki co jest jak jest, ale nie ma co tematu demonizowac. Forma oaz jest juz troche wyczerpana, moze rzeczywiscie czas sie zaczac odwolywac do bardziej tradycyjnej i wyciszajacej duchowosci. Tylko czy sie znajdzie chetnych to juz inna sprawa.

Cytuj
No niech się Pan na coś zdecyduje bo rzuca Pan sobie lekko to czy owo a to jest istotna różnica. Zaś kikokarmenat głosi, że jest w Kościele, lecz podpada pod anatemy, choćby Trydenckie więc de facto nie jest.
Postać Księdza Jenkinsa zupełnie mnie nie pasjonuje, z tego co wiem w FSSPX za poglądy sedewakantystyczne dają "bana", więc to wątpliwy argument.
Co do rozłamu w kikokarmenacie w przypadku wyprowadzania z Kościoła to się z Panem zgadzam.

Ja nic sobie lekko nie rzucam, to co pisze to fakty powszechnie znane. Jesli brzmi to watpliwie to zawsze mozna sobie poczytac co ten ks. wygaduje, bo mi to wystarcza do wydania o nim opinii.

Cytuj
herezji

Nie, tych ruchow. Herezje sie zdarzaja, ale nie wszedzie. Tam gdzie sa trzba z nimi walczyc, ale to juz zadanie dla ksiezy.
Pozdrawiam
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #77 dnia: Maja 22, 2009, 09:09:43 am »

Ja nic sobie lekko nie rzucam, to co pisze to fakty powszechnie znane. Jesli brzmi to watpliwie to zawsze mozna sobie poczytac co ten ks. wygaduje, bo mi to wystarcza do wydania o nim opinii.
Cytujemy herezje albo odszczekujemy, panie JGP.
Zapisane
Tymoteusz
adept
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #78 dnia: Maja 22, 2009, 10:28:40 am »

Cytuj
No, walnąłeś młody człowieku jak chory w kubeł. Tylko wiek cię (pardon - Pana) usprawiedliwia.
Dajmy temu Panu szansę. Więcej czyta niż pisze. Nie trolluje. Wyraża tylko wątpliwości. Ja tam trzymam kciuki za pana Przyjdźcie :)


Dzięki bardzo :0 To forum śledzę już od kilku miesięcy ale zabrałem głos dopiero kilka razy, przede wszystkim dlatego, że jestem młodym człowiekiem i wcale się na to nie obrażam, więc nie trzeba zwracać się do mnie na Pan. Poszukują mam wątpliwości, jestem zwolennikiem porządnej liturgii bez nadużyć, tyle, że nie zgadzam się że SVII to działanie szatańskie (czytając to forum i KNO takie przychodzą skojarzenia), że tylko i wyłącznie KRR jest słuszny. Wyrażam swoje pytania i przemyślenia - nie znam KRR bo jestem za młody, w moim regionie nie sprawuje się Mszy trydenckiej. Szukam odpowiedzi, częściej tylko czytam niż piszę. Zdziwiła mnie jedna sprawa to dopiero mój 6 post,a  już mam minus 6 pkt reputacji - ciekawe dlaczego? Nikogo nie obraziłem, wyaraziłem tylko swoje poglądy, a bardziej wątpliwości... Cóż mam pytanie czy ktoś, kto chce się czegoś dowiedzieć, poszukuje jest na tym forum przegrany jeśli nie od razu przyzna Wam rację ?
Zapisane
Deo gratias
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #79 dnia: Maja 22, 2009, 10:32:45 am »

Bo tu minusy się dostaje dla sportu. Ja mam chyba ich 11 i nie mam zamiaru się wieszać.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #80 dnia: Maja 22, 2009, 12:40:46 pm »

Ja nic sobie lekko nie rzucam, to co pisze to fakty powszechnie znane. Jesli brzmi to watpliwie to zawsze mozna sobie poczytac co ten ks. wygaduje, bo mi to wystarcza do wydania o nim opinii.
Cytujemy herezje albo odszczekujemy, panie JGP.

No ja za pana nie bede odrabial prac domowych, prosze sobie samemu x. Jenkinsa postudiowac. Mi raz wystarczy
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #81 dnia: Maja 22, 2009, 12:53:48 pm »

Przykro mi, ale napisał Pan konkretny zarzut, proszę więc o konkretne przykłady. (herezje - to liczba mnoga, więc co najmniej 2)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #82 dnia: Maja 22, 2009, 12:57:10 pm »

Gdzie ja napisalem, ze x. Jenkins glosi herezje? Napisalem tylko, ze jego stosunek do papieza i Kosciola "posoborowego" jest taki jak napisalem.
Zapisane
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #83 dnia: Maja 22, 2009, 12:59:36 pm »

Przyjdzcie radosnie nie przejmuj sie. Ja odkad napisalem pare krytycznych slow o FSSPX i sedecji zarobilem serie minusow. Nie ma to w zasadzie zadnego znaczenia
Zapisane
Bolt
aktywista
*****
Wiadomości: 999


Czasami dużo szczekam!

« Odpowiedz #84 dnia: Maja 22, 2009, 14:08:56 pm »

Gdzie ja napisalem, ze x. Jenkins glosi herezje?
Porównywał Pan FSSPX do neo, twierdząc, że trzeba ratować ludzi przed FSSPX. Czy można wiedzieć, jaki miałby być powód tego ratowania?
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #85 dnia: Maja 22, 2009, 14:24:17 pm »

Przyjdzcie radosnie nie przejmuj sie. Ja odkad napisalem pare krytycznych slow o FSSPX i sedecji zarobilem serie minusow. Nie ma to w zasadzie zadnego znaczenia

Pan Przyjdźcie radośnie wyraził się dość jednoznacznie o całym środowisku (a nie o FSSPX), choć jego następny post w tej dyskusji był o wiele bardziej wyważony i chyba przemyślany. Ja wiele starszy nie jestem, ale p. Fidelis chyba również pisał, że w latach młodości szukał miejsca w Kościele, czy też w ogóle poznawał swoją wiarę (przepraszam jeśli coś przekręciłem).
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #86 dnia: Maja 22, 2009, 14:29:42 pm »

Panowie z DN niech publicznie złoża atanazjańskie wyznanie wiary to i wątpliwości znikną być może co do ich katolickiej wiary.

Dlaczego akurat to?

Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #87 dnia: Maja 22, 2009, 14:46:54 pm »

Jest to taka summa wiary katolickiej w skrócie.
Zapisane
Edi
aktywista
*****
Wiadomości: 752


« Odpowiedz #88 dnia: Maja 23, 2009, 19:25:40 pm »

@ P. Przyjdźcie radośnie

Proszę sobie nie brać do serca tych drobnych złośliwości, ktore padają przy okazji pisania o Panu tkilerze... nie mają na celu atakowania Pana, a jeśli Pana uraziłem to przepraszam :)
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2009, 19:27:25 pm wysłana przez Edi » Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #89 dnia: Maja 23, 2009, 19:33:12 pm »

Quicumque vult salvus esse, ante omnia opus est ut teneat catholicam fidem.

Ktokolwiek chce być zbawionym, przede wszystkim potrzeba, aby wyznawał Katolicką wiarę.

Quam nisi quisque integram inviolatamque servaverit, absque dubio in aeternum peribit.

Której jeśliby kto nie zachował całej i nienaruszonej, ten niewątpliwie zginie na wieki.

Fides autem catholica haec est, ut unum Deum in Trinitate et Trinitatem in unitate veneremur.

Wiara zaś Katolicka jest ta: abyśmy Boga jednego w Trójcy, a Trójcę w jedności czcili.

Neque confundentes personas, neque substantiam separantes.

Ani nie mieszając osób, ani nie rozdzielając istoty.

Alia est enim persona Patris, alia Filii, alia Spiritus Sancti.

Inna jest bowiem osoba Ojca, inna Syna, inna Ducha Świętego.

Sed Patris et Filii et Spiritus Sancti una est divinitas, aequalis gloria, coaeterna majestas.

Lecz Ojca i Syna i Ducha Świętego jedno jest Bóstwo, równa chwała, współwieczny majestat.

Qualis Pater, talis Filius, talis Spiritus Sanctus.

Jaki Ojciec, taki Syn, taki Duch Święty.

Increatus Pater, increatus Filius, increatus Spiritus Sanctus.

Niestworzony Ojciec, niestworzony Syn, niestworzony Duch Święty.

Immensus Pater, immensus Filius, immensus Spiritus Sanctus.

Niezmierzony Ojciec, niezmierzony Syn, niezmierzony Duch Święty.

Aeternus Pater, aeternus Filius, aeternus Spiritus Sanctus.

Wiekuisty Ojciec, wiekuisty Syn, wiekuisty Duch Święty.

Et tamen non tres aeterni, sed unus aeternus.

Wszelako nie trzej wiekuiści, lecz Jeden wiekuisty.

Sicut non tres increati, nec tres immensi, sed unus increatus, et unus immensus.

Jako też nie trzej niestworzeni, ani trzej niezmierzeni, lecz Jeden niestworzony i Jeden niezmierzony.

Similiter omnipotens Pater, omnipotens Filius, omnipotens Spiritus Sanctus.

Także wszechmogący Ojciec, wszechmogący Syn, wszechmogący Duch Święty.

Et tamen non tres Omnipotentes, sed unus Omnipotens.

A jednak nie trzej wszechmogący, lecz jeden Wszechmogący.

Ita Deus Pater, Deus Filius, Deus Spiritus Sanctus.

Tak Ojciec Bogiem, Syn Bogiem, Duch Święty Bogiem.

Et tamen non tres dii: sed unus est Deus.

A przecie nie trzej bogowie, lecz jeden jest Bóg.

Ita Dominus Pater, Dominus Filius, Dominus Spiritus Sanctus.

Tak Ojciec Panem, Syn Panem, Duch Święty Panem.

Et tamen non tres domini, sed unus est Dominus.

A przecie nie trzej panowie, lecz jeden jest Pan.

Quia, sicut singillatim unamquamque personam, Deum ac Dominum confiteri christiana veritate compellimur: ita tres deos aut dominos dicere, catholica religione prohibemur.

Gdyż jak pojedynczo każdą osobę, Bogiem i Panem wyznawać Chrześcijańska prawda nam każe, tak trzech bogów lub trzech panów utrzymywać Katolicka religia zabrania.

Pater a nullo est factus, nec creatus, nec genitus.

Ojciec od nikogo nie utworzony, ani stworzony, ani zrodzony.

Filius a Patre solo est, non factus, nec creatus, sed genitus.

Syn od Ojca samego jest nie utworzony, ani stworzony, ale zrodzony.

Spiritus Sanctus a Patre et Filio, non factus, nec creatus, nec genitus, sed procedens.

Duch Święty od Ojca i Syna, nie utworzony, ani stworzony, ani zrodzony, lecz pochodzący.

Unus ergo Pater, non tres patres; unus Filius, non tres filii, unus Spiritus Sanctus non tres spiritus sancti.

Jeden więc Ojciec nie trzej ojcowie, jeden Syn nie trzej synowie, jeden Duch Święty nie trzej duchowie święci.

Et in hac Trinitate nihil prius aut posterius, nihil majus aut minus, sed totae tres personae coaeternae sibi sunt et coaequales.

A w tej Trójcy nic wcześniejszego albo późniejszego, nic większego albo mniejszego, ale wszystkie trzy osoby są sobie współwiekuiste, i równe.

Ita ut per omnia, sicut jam supra dictum est, et unitas in Trinitate, et Trinitas in unitate veneranda sit.

Tak więc we wszystkim i wszędzie, jak już wyżej powiedziano, i w Trójcy jedność, i w jedności Trójcę czcić należy.

Qui vult ergo salvus esse, ita de Trinitate sentiat.

Kto więc chce być zbawionym, tak niechaj o Trójcy trzyma.

Sed necessarium est ad aeternam salutem, ut incarnationem quoque Domini nostri Jesu Christi fideliter credat.

Ale potrzeba też jest dla wiekuistego zbawienia, Wcielenie Pana naszego Jezusa Chrystusa wiernie wyznawać.

Est ergo fides recta, ut credamus et confiteamur quia Dominus noster Jesus Christus Dei Filius, Deus et homo est.

Jest więc wiarą prawą, byśmy wierzyli i wyznawali, iż Pan nasz Jezus Chrystus Syn Boży, jest Bogiem i Człowiekiem.

Deus est ex substantia Patris ante secula genitus, et homo est ex substantia matris in seculo natus.

Bogiem jest zrodzonym z istoty Ojca przedwiecznie, a człowiekiem urodzonym z istoty Matki na ziemi.

Perfectus Deus, perfectus homo, ex anima rationali, et humana carne subsistens.

Bóg doskonały, człowiek doskonały z duszy rozumnej i ciała ludzkiego złożony.

Aequalis Patri secundum divinitatem, et minor Patre secundum humanitatem.

Równy Ojcu wedle Bóstwa: niższy od Ojca wedle ludzkiej natury.

Qui licet Deus sit et homo, non duo tamen, sed unus est Christus.

Który chociaż Bogiem jest i człowiekiem: nie dwóch jednak lecz jeden jest Chrystus.

Unus autem non conversione divinitatis in carnem, sed assumptione humanitatis in Deum.

Jeden zaś nie przez przemianę Bóstwa w ciało: lecz przez przybranie ludzkiej natury do Bóstwa.

Unus omnino, non confusione substantiae, sed unitate personae.

Jeden najzupełniej, nie przez zlanie się natur, lecz przez jedność osoby.

Nam sicut anima rationalis et caro unus est homo, ita Deus et homo unus est Christus.

Albowiem jak dusza rozumna i ciało jeden jest człowiek, tak Bóg i człowiek jeden jest Chrystus.

Qui passus est pro salute nostra, descendit ad inferos, tertia die resurrexit a mortuis.

Który cierpiał dla zbawienia naszego, zstąpił do otchłani, trzeciego dnia zmartwychwstał.

Ascendit ad coelos, sedet ad dexteram Dei Patris omnipotentis, inde venturus est judicare vivos et mortuos.

Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca Wszechmogącego, stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

Ad cujus adventum omnes homines resurgere habent cum corporibus suis, et reddituri sunt de factis propriis rationem.

Na Którego przyjście wszyscy ludzie zmartwychwstaną z ciałami swoimi, i zdadzą rachunek z uczynków swoich.

Et qui bona egerunt, ibunt in vitam aeternam, qui vero mala, in ignem aeternum.

A którzy dobrze czynili pójdą na żywot wieczny, którzy zaś źle na ogień wieczny.

Haec est Fides Catholica, quam nisi quisque fideliter, firmiterque crediderit, salvus esse non poterit.

Ta jest wiara katolicka której jeżeli kto wiernie i mocno nie wyznaje, zbawiony być nie może.


A z którym kawałkiem (jeśli o tym pan myślał) ktoś DN miałby mieć problem?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Lednicka Liturgia Godzin « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!