Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 24, 2024, 16:20:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231958 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Lednicka Liturgia Godzin
« poprzedni następny »
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj
Autor Wątek: Lednicka Liturgia Godzin  (Przeczytany 23305 razy)
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« dnia: Marca 09, 2009, 15:02:41 pm »

O. Jan Góra poszukuje 400 ludzi dobrej woli, którzy wsparliby wydanie 100 tysięcy brewiarzy, jakie mają zostać rozdane podczas czerwcowego spotkania nad Lednicą. Dziś zwrócił się do swoich przyjaciół z apelem.

Odezwa do Przyjaciół!

Tego roku podczas spotkania nad Lednicą w dniu 6 czerwca 2009 pragniemy rozdać - przekazać naszej młodzieży 100 tys. brewiarzy dla świeckich, czyli Lednicką Liturgię Godzin (jutrznię i nieszpory - dziedzictwo pokoleń).

Dzięki życzliwości Przyjaciół koszt druku jednego brewiarza wynosi 4 złote (500 stron na papierze biblijnym), co w sumie czyni kwotę 400 tys. złotych.

W ten sposób starsze pokolenie przekaże swoją wiarę i podzieli się modlitwą z młodszym pokoleniem wierząc, że ta modlitwa jest najpiękniejszym darem. Podczas spotkania będziemy uczyć modlitwy psalmami, a młodzież będzie się modliła za ofiarodawców, co zostanie zaznaczone przy wręczaniu.

Nikogo z nas nie stać na taki jednorazowy wydatek. Nie wiem nawet do kogo się zwrócić. Zwracam się więc do Was, moich Przyjaciół. Jeżeli każdy z was podaruje 1 tysiąc złotych, to wystarczy tylko 400 osób, by tak hojnie obdarować naszą młodzież.

Jeśli nie stać Cię na taki wydatek, to pamiętaj, że nawet Twoje 4 złote wpłacone na konto wkłada do ręki młodego człowieka brewiarz lednicki. W dowód wdzięczności i na pamiątkę wspólnego dzieła planuję podarować każdemu z ofiarodawców brewiarz oprawiony w skórę ze złoconym brzegami.

Ofiary prosimy wpłacać na konto:

Duszpasterstwo Akademickie OO. Dominikanów, Ul. Kościuszki 99; 61-716 Poznań,
II oddział PKO BP S. A. w Poznaniu,
79 1020 4027 0000 1002 0363 1173
Tytuł wpłaty: brewiarz

Podaruj młodzieży Liturgię Godzin!

Jan W. Góra OP

Lednica 8 lutego 2009


http://www.epoznan.pl/index.php?section=news&subsection=news&id=12600
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
RaSz
aktywista
*****
Wiadomości: 550

Humilis

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 09, 2009, 16:33:15 pm »

Ooo a w tym roku planuje pojechać na lednicę. Ciekawe jak te brewiarze będą wyglądały. Bo za 4 złote cięzko spodziewać się czegoś porządnego. No i te jutrznie i nieszpory to na wszystkie dni czy jak?
Zapisane
Sancte Raphael, ora pro nobis!
Paladyn
uczestnik
***
Wiadomości: 235


vivere militare est

Tradinagrania
« Odpowiedz #2 dnia: Marca 09, 2009, 16:41:05 pm »

Jestem pozytywnie zaskoczony. Wyobrażacie sobie jak ten tłum zacznie śpiewać nieszpory? To by było piękne. Tylko czy lednicka młodzież to podchwyci?
Zapisane
"Rycerz Chrystusowy (...) Swoją pierś przyoblekł w kolczugę, a duszę okrył pancerzem wiary. Z tą podwójną zbroją nie obawia się już ani człowieka, ani szatana." św. Bernard z Clairvaux
Bartek
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 3689

« Odpowiedz #3 dnia: Marca 09, 2009, 17:06:12 pm »

To ma być całoroczny brewiarz dla świeckich, ponad 500 stron na papierze biblijnym! Tak się udało obniżyć koszt druku.
Zapisane
Hoc pulchrum est hominis munus et officium: ut oret ac diligat.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #4 dnia: Marca 09, 2009, 17:24:28 pm »

O proszę... jeszcze nigdy nie byłem na Lednicy, he, he. Może w tym roku bym się wybrał? :)

Swoją drogą jest już znane hasło tegorocznej Lednicy? Dlaczego akurat brewiarze? :)
Zapisane
dxcv
aktywista
*****
Wiadomości: 679

« Odpowiedz #5 dnia: Marca 09, 2009, 17:36:57 pm »

Tylko czy lednicka młodzież to podchwyci?

Biorąc pod uwagę, że w dużej mierze jeżdżą tam oazowicze, to LG potrafią odmawiać, a nawet i zaśpiewać na chóry:)
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #6 dnia: Marca 09, 2009, 19:51:37 pm »

Chyba tylu oazowiczów tam nie ma. Ale inicjatywa dobra. Przez tyle Lednic chyba jedyna normalna.
Zapisane
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #7 dnia: Marca 09, 2009, 20:02:48 pm »

To ma być całoroczny brewiarz dla świeckich, ponad 500 stron na papierze biblijnym! Tak się udało obniżyć koszt druku.

No, Pallottinum bierze za takie coś 20 razy więcej.
Pomysł mądry.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Don Kichote
adept
*
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #8 dnia: Marca 11, 2009, 10:22:05 am »

To będzie coś w tym stylu http://sanctus.com.pl/szczegoly/1925/brewiarz_dla_swieckich może nowsze wydanie - ja mam i od niedawna odmawiam wyd. z roku 2004.
Wg mnie pomysł bardzo dobry - chyba najlepszy z dotychczasowych.
Żeby tylko nie nastąpił zaraz wysyp aukcji na allegro.
Zapisane
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #9 dnia: Marca 11, 2009, 10:35:34 am »

Nie sadze,ze tam kiedykolwiek bedzie normalnie,a brewiarze niczego nie zmienia..
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
Don Kichote
adept
*
Wiadomości: 36

« Odpowiedz #10 dnia: Marca 11, 2009, 11:30:39 am »

same brewiarze pewnie nie :) ale modlitwa...

w moim przypadku brewiarz czekał na mnie na mojej półce 2 lata, więc może jeśli nie przyda się im on teraz, to może choć za kilka lat.
Pan Bóg cierpliwy.
Zapisane
Tomasz z Krakowa
Gość
« Odpowiedz #11 dnia: Marca 13, 2009, 22:50:11 pm »

To naprawdę postęp. Lepszy brewiarz niż inne badziewia co tam bywały. Mam wrażenie że po smierci JPII niewiedzą za bardzo co z tą Lednicą, więc troche "normalności" wprowadzają. Ciekawe czy my w polsce doczekamy się tego typu brewiarza tylko tego z 1962. Na zachodzie posiadają takie brewiarze dwujęzyczne. To by było dobre. Swoją drogą są "przedsoborowe" co może tylko świadczyc o większej świadomości liturgicznej wśród ludu Bożego, skoro posiadali takie brewiarze z których z łatwością mogli korzystac wierni nie znajacy łaciny. Mogły by c też i dla zakonnic, ale to świadczy o dobrym postępie  w tej dziedzinie. Dopiero na soborze zaczęto szeroko namawiac wiernych do odmawiania Oficium Divinum. Ale w Polsce posiadaliśmy nieszpory ludowe już XVI wieku co budziło podziw bo byliśmy chyba pierwsi posiadając takie nabożeństwo w Eoropie jeszcze przed Trydentem  ;D
Zapisane
Kalistrat
aktywista
*****
Wiadomości: 1429


« Odpowiedz #12 dnia: Marca 13, 2009, 23:55:07 pm »

@ Tomasz z Krakowa
Nie wiem czy jest się czym chlubić - Kościół dość sceptycznie podchodził do ludowych nieszporów.
Zapisane
Jarek
rezydent
****
Wiadomości: 388


« Odpowiedz #13 dnia: Marca 14, 2009, 08:33:50 am »

Nie wiem czy jest się czym chlubić - Kościół dość sceptycznie podchodził do ludowych nieszporów.

Ale już dawno się to Kościołowi zmieniło. I dobrze.
Tylko, że niestety poszło to w parze ze wzrostem lenistwa kleru, więc Nieszporów odprawiać z ludem się nie chce.
Zapisane
Quid retribuam Domino pro omnibus, quae retribuit mihi? Calicem salutaris accipiam, et nomen Domini invocabo.
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #14 dnia: Marca 14, 2009, 21:10:41 pm »

@ Tomasz z Krakowa
Nie wiem czy jest się czym chlubić - Kościół dość sceptycznie podchodził do ludowych nieszporów.
Tyle, ze to nie bedą ludowe nieszpory, ale pełne, liturgiczne
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Lednicka Liturgia Godzin « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!