Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 09:37:18 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Nowości wydawnicze
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Nowości wydawnicze  (Przeczytany 64030 razy)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #15 dnia: Marca 19, 2010, 14:58:42 pm »

http://www.summorum-pontificum.fr/article-vatican-ii-est-il-responsable-de-la-crise-liturgique-46942810.html - nie wiem czy nowość czy nie, ale umieszczam: może się komuś przyda ;)
Zapisane
Tomasz
rezydent
****
Wiadomości: 269

Extra Ecclesiam nulla salus

Blog RZYMSKI KATOLIK
« Odpowiedz #16 dnia: Marca 19, 2010, 22:39:45 pm »

http://www.summorum-pontificum.fr/article-vatican-ii-est-il-responsable-de-la-crise-liturgique-46942810.html - nie wiem czy nowość czy nie, ale umieszczam: może się komuś przyda ;)

Mam tę książkę. Naprawdę warta uwagi.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #17 dnia: Marca 20, 2010, 15:30:59 pm »

Pisalem o niej kilka tygodni temu. Pozycja wazna z uwagi na range autora i na fakt, ze z lona Kosciola "oficjalnego" podnosi sie glos zbiezny z analiza i wnioskami FSSPXodnosnie soboru (sa w nim elementy nie do pogodzenia z nauczaniem Kosciola, niezbedne jest autrytatywne orzeczenie Magisterium...)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Kwietnia 08, 2010, 14:34:21 pm »

„Rok liturgiczny i Kalendarz w reformie Soboru Watykańskiego II”
Zapisane
łukasz88
uczestnik
***
Wiadomości: 102


Sancte Pie X patrone meus, ora pro mei.

« Odpowiedz #19 dnia: Kwietnia 08, 2010, 19:40:21 pm »

„Rok liturgiczny i Kalendarz w reformie Soboru Watykańskiego II”

Odnośnie autora tego dzieła warto wiedzieć, że ks. Konecki jako kapłan diecezji włocławskiej jest ceremoniarzem biskupim. Moim skromnym zdaniem swój urząd sprawuje wzorowo, przygotowane przez niego obchody tegorocznego Triduum Paschalnego w katedrze włocławskiej były bez żadnych nadużyć, i zbędnego pośpiechu, zgodnie z rubrykami i dbałością o piękno (np. w Wlk. Czwartek i Wigilię Paschalną jako ME Kanon Rzymski).
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Kwietnia 15, 2010, 15:41:52 pm »



producent     Księgarnia św. Jacka
podtytuł:   Rozmowy o liturgii przeprowadzili Dominique Chivot i Vincent Cabanac
autor:   Monsinor Piero Marini
tłumaczył:   Michał Romanek
nr ISBN:   978-83-7030-719-6
data wydania:   2010
oprawa:   miękka
format:   145 x 205
liczba stron:   176

http://sklep.ksj.pl/product_info.php?products_id=1868

Zdjęcie najgorsze chyba jakie mogli wybrać - papież w ohydnym seledynowym ornacie.
Zapisane
triregnum
uczestnik
***
Wiadomości: 233

« Odpowiedz #21 dnia: Kwietnia 15, 2010, 16:39:30 pm »

Zdjęcie najgorsze chyba jakie mogli wybrać - papież w ohydnym seledynowym ornacie.

W tym ornacie Papież był na pielgrzymce w Austrii.
Zapisane
Accipe thiaram tribus coronis ornatam, et scias te esse Patrem Principum et Regum, Rectorem Orbis, in terra Vicarium Salvatoris Nostri Jesu Christi, cui est honor et gloria in saecula saeculorum.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Kwietnia 15, 2010, 17:36:40 pm »

To był pomysł nie kogo innego jak samego arcyszko... arcybiskupa Mariniego.

Ładne zdjęcie Papieża w tym ornacie (choć z nieco heretyckim krzyżem):

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 15, 2010, 18:34:44 pm wysłana przez Nathanael » Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #23 dnia: Lipca 21, 2010, 13:07:16 pm »

Christus Rex !

Szanowni Państwo, właśnie nabyłem nową książkę autora bestsellerów Pana Dr. Tadeusza A.Kisielewskiego ( "Zamach" i "Zabójcy"  - o gen Sikorskim, a także "Katyń" o zbrodni katyńskiej ) można ją nabyć w każdym EMPiK:

http://www.empik.com/pierwszy-polski-papiez-kisielewski-tadeusz,prod57335633,ksiazka-p

o św. Piusie X i jakże interesującym temacie jego polskich korzeni. Autor jest politologiem UW i autorem owianych ostatnio sławą w rankingach księgarskich prac o tematyce historycznej o których wspominam wyżej. Co ciekawe praca którą właśnie wydał był obejmuje także temat ciągłości i zmiany w doktrynie Kościoła Katolickiego na przestrzeni XX w w tym SVII. W książce tej co ciekawe cały rozdział autor poświęca Bractwu Kapłańskiemu św. Piusa X, w którym sili się na obiektywizm acz popełnia szereg gaf w tym określenia "schizma czy herezja" FSSPX, ale czemuż się dziwić skoro opiera się on na pracy X.Bp. Z.Pawłowicza do której doskonałą polemikę zmieścił X. Karol Stehlin w swej książce "W obronie Prawdy Katolickiej", którą  z kolei można nabyć tutaj:

http://www.tedeum.pl/tytul/16,W-obronie-Prawdy-katolickiej-Dzielo-abpa-Lefebvre

Kwestią ciekawą jest także fakt, iż autor popiera się pracami naszego forumowego Kolegi Pana Michała Barcikowskiego.
Ogólnie jak na fakt iż autor jest laikiem w sprawach Tradycji, pozycja zdaje  się być obiektywną, oczywiście jak na "światowe" warunki i przedstawia dużą dozę informacji przy stosunkowo skromnej swej objętości. Myślę, że warto na nią zwrócić uwagę, bowiem jest to szansa zapoznania się pobieżnego i nieco zniekształconego  co prawda z tematem Tradycji dla wielu osób spoza naszych kręgów. Ważne jest także to że o nas piszą , najgorsze bowiem jest milczenie tak sądzę.

Książka doczekała się recenzji na KAI :

http://ekai.pl/kultura/x29586/pierwszy-polski-papiez/

obecnie zaś jest w sprzedaży w księgarniach i myślę, że stanie się przedmiotem szerszego zainteresowania i polemik, w których jak sądzę warto byśmy byli także obecni...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #24 dnia: Lipca 21, 2010, 13:21:32 pm »

Książka "Pierwszy "Polski" Papież?" to wg. mnie gniot napisany na zamówienie.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #25 dnia: Lipca 21, 2010, 14:04:10 pm »

Książka "Pierwszy "Polski" Papież?" to wg. mnie gniot napisany na zamówienie.

Raczej próba robienia kasy na sensacji , tak czy owak, uważam, że może się nam bardzo dobrze przysłużyć - paradoksalnie, bowiem w heglowskiej rzeczywistości którą dziśiaj mamy ważne jest to by było o nas głośno, miast tego co jest w samej treści...tak funkcjonują dzisiejsze "mózgi"niestety, natomiast po wstępnym przejrzeniu muszę powiedzieć , że treść nie jest najgorsza czy zupełnie zła , m.in. uzmysławia istotną różnicę pomiędzy Kościołem za pontyfikatu św. Piusa X i kontynuacją tegoż przez FSSPX a tym co możemy określić "posoborowiem", także wiele dość obiektywnych uwag i informacji na ten temat pozycja zawiera,
Więcej będę mógł powiedzieć jak przeczytam całość.. Tak czy owak nie spotkałem pozycji "z zewnątrz" która by jaśniej i lepiej przedstawiała problem "ciągłości i zmiany".
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #26 dnia: Lipca 21, 2010, 15:14:17 pm »

...obawiam się, że zmieni Pan zdanie... tylko trzeba dojść do odpowiednich stron. Może nawet Pan wyszuka coś do działu Humor.
Zapisane
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #27 dnia: Lipca 21, 2010, 15:43:48 pm »

...obawiam się, że zmieni Pan zdanie... tylko trzeba dojść do odpowiednich stron. Może nawet Pan wyszuka coś do działu Humor.

a owszem, już wyszukałem nawet ... owe "wywnioskowane" z cytowanych prac "frazy" o "schiźmie i herezji" których muszą się wedłu rzekomej intencji Benedykta XVI "wyrzec" Kapłani FSSPX  ;D ale to powiedzmy są zdania "epizodyczne" w tej pracy... zobaczymy co dalej jak przeczytam całość... :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
KAES
aktywista
*****
Wiadomości: 742

« Odpowiedz #28 dnia: Lipca 30, 2010, 10:37:07 am »





do pobrania fragment książki Malachiego Martina "Klucze Krolestwa" KLIKNIJ I POBIERZ
http://ksiegarnia.antyk.org.pl/img/230/img123.doc

http://ksiegarnia.antyk.org.pl/x_C_X__P_ZAPOWIEDZI.html
Zapisane
poor
adept
*
Wiadomości: 11


« Odpowiedz #29 dnia: Lipca 31, 2010, 00:29:39 am »

Dziękuję.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Nowości wydawnicze « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!