Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:01:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Nowości wydawnicze
« poprzedni następny »
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15 Drukuj
Autor Wątek: Nowości wydawnicze  (Przeczytany 64069 razy)
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #45 dnia: Września 15, 2010, 13:35:05 pm »

[Bogusław Nadolski (ks.)
Leksykon symboli liturgicznych]
A manipularz jest?

Tak... i komentarzyk również.
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #46 dnia: Września 15, 2010, 14:01:28 pm »

Jest dokładnie tak: "Obecnie nie jest używany, stosują go jedynie zwolennicy sekty Lefebvra".
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #47 dnia: Września 15, 2010, 14:12:00 pm »

I ta opinia może być zaskoczeniem tylko dla tych, co bujają w obłokach. A czy można do Kapłanów, dla których podobni uczeni stanowią autorytet posyłać dzieci do spowiedzi?
Zapisane
abenadar
rezydent
****
Wiadomości: 424

« Odpowiedz #48 dnia: Września 15, 2010, 15:16:50 pm »

Jest dokładnie tak: "Obecnie nie jest używany, stosują go jedynie zwolennicy sekty Lefebvra".
powinno być
Jest dokładnie tak: "Obecnie nie jest używany, stosują go jedynie zwolennicy sekty kardynała Lefebvra".
Zapisane
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #49 dnia: Września 15, 2010, 16:01:24 pm »

Dokładnie to jest tak:
Cytuj
Obecnie manipularz nie jest używany. Zwyczaj zachowują zwolennicy sekty kard. Lefebvr'a.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2010, 16:06:37 pm wysłana przez Antiquus_ordo » Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #50 dnia: Września 15, 2010, 16:11:07 pm »

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał na forum ale szukając tego:
Socjalizm i komunizm potępione przez papieży - http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=1553
znalazłem zapowiedz tego:
Modernizm potępiony przez papieży - http://www.wds.pl/index.php?c=3&l=1&proId=1615

Pierwszego jeszcze nie czytałem więc nie wiem czego się po drugim spodziewać.
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #51 dnia: Września 15, 2010, 16:20:25 pm »

Dokładnie to jest tak:
Cytuj
Obecnie manipularz nie jest używany. Zwyczaj zachowują zwolennicy sekty kard. Lefebvr'a.

Tak jest w "Leksykonie liturgii", a tak, jak ja napisałem jest w "Leksykonie symboli liturgicznych", który chyba jeszcze w tym miesiącu został wydany.
Zapisane
Zygmunt
Gość
« Odpowiedz #52 dnia: Września 15, 2010, 17:03:08 pm »

To może w następnym wydaniu przeczytamy dla odmiany: "...sekty generała Lefebvra". Wszak to dzieła naukowe, a nauka rozwija się.
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #53 dnia: Września 15, 2010, 22:58:05 pm »

To może w następnym wydaniu przeczytamy dla odmiany: "...sekty generała Lefebvra". Wszak to dzieła naukowe, a nauka rozwija się.

No, przecież Arcybiskup w swoim czasie był generałem. Misjonarzy Ducha Świętego.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Antiquus_ordo
Gość
« Odpowiedz #54 dnia: Września 16, 2010, 08:16:25 am »

We Wrocławiu był taki ksiądz prałat emeryt już nieżyjący, który przedstawił mnie tak na refektarzu domu księzy emerytów: Drodzy współbracia tu nasz młody kapłan  (sic!) będzie mnie uczył starej mszy, ale nie jest tradycjonalistą od abp La Franc'a.  ;D
Zapisane
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #55 dnia: Września 16, 2010, 12:11:59 pm »

Chodzilo mu zapewne o Generala Franco  :) Tak czy owak to zaszczyt
Zapisane
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #56 dnia: Września 16, 2010, 13:21:05 pm »

Ów "Leksykon symboli liturgicznych" jest wręcz wydaniem skandalicznym. Niebawem ukaże się recenzja tego "dzieła" autorstwa obok podpisanego... masakra.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3611


« Odpowiedz #57 dnia: Września 16, 2010, 19:48:25 pm »

To może w następnym wydaniu przeczytamy dla odmiany: "...sekty generała Lefebvra".

Nie, w następnym wydaniu przeczytamy:

W czasie tzw. półwiecza błędów i wypaczeń (1969-2019) używany tylko w założonym przez bł. Marcela Lefbvre Bractwie Kapłańskim Św. Piusa X, a także w innych środowiskach wiernych tradycji katolickiej.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Sigfried
aktywista
*****
Wiadomości: 698

« Odpowiedz #58 dnia: Września 16, 2010, 21:04:01 pm »

Oby...  :)
Zapisane
gnome
aktywista
*****
Wiadomości: 1849


« Odpowiedz #59 dnia: Września 17, 2010, 09:42:33 am »

Cytuj
Nie, w następnym wydaniu przeczytamy:

W czasie tzw. półwiecza błędów i wypaczeń (1969-2019) używany tylko w założonym przez bł. Marcela Lefbvre Bractwie Kapłańskim Św. Piusa X, a także w innych środowiskach wiernych tradycji katolickiej.
Że tak powiem z "młodzieżowego" LOL  8)
+++
Zapisane
Podczas jednej z ceremonii w Bazylice św. Piotra, gdy wnoszono na sedia gestatoria papieża św. Piusa X, lud rzymski żywiołowo zareagował oklaskami, Papież widząc entuzjazm wiernych rozkazał zatrzymać pochód. Gdy tłum się uciszył rzekł do wiernych, że *nie należy czcić sługi w domu jego Pana.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Ogłoszenia pozostałe  |  Wątek: Nowości wydawnicze « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!