Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 11:18:44 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Krucjaty jak II wojna światowa?
« poprzedni następny »
Strony: [1] Drukuj
Autor Wątek: Krucjaty jak II wojna światowa?  (Przeczytany 1782 razy)
Zawisza Czarny
Gość
« dnia: Marca 08, 2009, 11:12:35 am »

Od niedawna w empikach i kioskach sprzedają serię "Wojny, które zmieniły świat". Książeczka + dvd. Z wielką radością kupiłem "Wyprawy krzyżowe 1096-1272", licząc na ciekawy film do mojej krucjatowej kolekcji. ;) Otworzyłem broszurę i zmroziło mi krew w żyłach...

"Jednak walki te, pomimo wyjątkowych okoliczności miejsca i czasu, nie różniły się aż tak bardzo od innych, także współcześnie prowadzonych wojen. Pod względem okrucieństwa i masowych mordów dorównują one II wojnie światowej. W dziejach wypraw krzyżowych przeglądamy się niczym w lustrze, w którym rozpoznajemy zawsze aktualne mechanizmy żądzy władzy' krótkowzroczność, głupotę, zło i nieznające granic okrucieństwo. Ludzie nie są święci, a co dopiero powiedzieć o wojnach."

W dalszej części autorzy (z Francji, nawiasem mówiąc - to tłumaczenie. Biedna Córa...) wspominają o mordzie muzułmanów w Jerozolimie (opis przesadzony, warto wspomnieć, a poza tym wyrzynanie miast w tamtym czasie nie było chyba niczym dziwnym?), itd.

Zachęcam do zakupu! :D

Edit: Szkoda, że w Najwyższym Czasie nie ma już "Różowej księgi". Nadawałoby się. ;)
Zapisane
EP
bywalec
**
Wiadomości: 62

« Odpowiedz #1 dnia: Marca 08, 2009, 11:45:00 am »

W dalszej części autorzy (z Francji, nawiasem mówiąc - to tłumaczenie. Biedna Córa...) wspominają o mordzie muzułmanów w Jerozolimie (opis przesadzony, warto wspomnieć, a poza tym wyrzynanie miast w tamtym czasie nie było chyba niczym dziwnym?), itd.

A o rzezi Bagdadu wspominaja? Bo jesli krucjaty porownuje sie z IIWS, to tamtej rzezi nie ma z czym porownac...
Zapisane
Strony: [1] Drukuj 
Forum Krzyż  |  Novus Ordo  |  Kościół posoborowy  |  Wątek: Krucjaty jak II wojna światowa? « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!