Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:25:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 Drukuj
Autor Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP  (Przeczytany 68261 razy)
ryszard1966
aktywista
*****
Wiadomości: 4698

« Odpowiedz #195 dnia: Lipca 30, 2012, 13:27:21 pm »

Niestety wygląda na to, że przełożony IDP w sprawach polskich nic nie może i że może dojść do tego, że i x. Grzegorz i x. Sergiusz będą zmuszeni opuścic nasz kraj, bo wygląda na to że księży odprawiających wyłącznie KRR nikt tu nie potrzebuje.
Zapisane
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #196 dnia: Lipca 30, 2012, 13:39:10 pm »

"w poprzednim "rozdaniu" był drugi" ?!!??

Jest pan pewien, ze rozumie pan z grubsza na czym polega kapitula generalna? Skad panu przyszlo do glowy, ze w ogole kandydowal na to stanowisko? Zostal wybrany pierwszym asystentem, a nie "zajal drugie medalowe miejsce na podium".

X.Królikowski cieszył się, że "zajął trzecie" stąd mój wniosek logiczny taki a nie inny ...

:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #197 dnia: Lipca 30, 2012, 13:51:51 pm »

Niestety wygląda na to, że przełożony IDP w sprawach polskich nic nie może

Czemu "w sprawach polskich"? IDP nie udalo sie powiekszyc "stanu posiadania" od pieciu lat. Wiekszosc tego, co maja to albo wiano sprzed 2006 roku albo pol albo i cwierclegal. Ks. Laguerie probuje ucieczki za Ocean, jak swego czasu ks. Bisig, ktory tez mial nadmiar ksiezy i zadnych perpektyw znalezienia im miejsca. Niech sie ksieza G. i S. ucza portugalskiego.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #198 dnia: Lipca 30, 2012, 13:58:06 pm »

Bez przesady...dadzą sobie obaj radę na miejscu, spokojna głowa... :)
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #199 dnia: Lipca 30, 2012, 14:00:13 pm »

Tyle, że powinni pójść na 2-3 lata na dotarcie do parafji x. Węcławskiego czy x. Kneblewskiego.
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Tato
aktywista
*****
Wiadomości: 4746


« Odpowiedz #200 dnia: Lipca 30, 2012, 14:13:43 pm »

Tyle, że powinni pójść na 2-3 lata na dotarcie do parafji x. Węcławskiego czy x. Kneblewskiego.

Ci pierwsi musieliby najpierw zostać ordynariuszami...
Zapisane
"CRUX SACRA SIT MIHI LUX , NON DRACO SIT MIHI DUX"
          V R S N S M V - S M Q L I V B
Krusejder
aktywista
*****
Wiadomości: 6651


to the power and the glory raise your glasses high

mój blog
« Odpowiedz #201 dnia: Lipca 30, 2012, 14:16:10 pm »

Wbrew pozorom - niekoniecznie
Zapisane
zapraszam na mój blog: http://przedsoborowy.blogspot.com/ ostatni wpis z dnia 20 IX 2022
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #202 dnia: Lipca 30, 2012, 14:42:47 pm »

Wystarczy, by ksiadz X (mam na mysli konkretne nzawisko, ale nie powiem) poszedl do biskupa i powiedzial : "Wiesz, Gienek, mam juz dosc tych trydentow, medza tylko i smedza, na normalnych parafian czasu nie staje, wez mi daj jakiegos mlodego co to lubi. O, nawet mam takiego, z importu. Tylko trza papier z jego szefem podpisac. Mam tu nawet przypadkowo egzemplarz. Nic nie bedzie kosztowac, jeszcze sie dorzuca. Isc do do Staska, do kancelarii po pieczatke?"
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
kurak
aktywista
*****
Wiadomości: 2076


Damnat quod non intelligunt !!!

« Odpowiedz #203 dnia: Lipca 30, 2012, 18:07:35 pm »

Panie Fons Blaudi, to chyba nie jest aż takie proste  ;)
Zapisane
Zawsze Wierni - Prawdzie katolickiej, Prawdzie Jedynej...
porys
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 2646


« Odpowiedz #204 dnia: Lipca 30, 2012, 19:21:10 pm »

Niech sie ksieza G. i S. ucza portugalskiego.
Fakt - przyda im się w pracy duszpasterskiej w diec. Sao Carlos.
:-)
Zapisane
zdewirtualizować awatary
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #205 dnia: Lipca 30, 2012, 20:03:54 pm »

Ks. Laguerie po powrocie z Brazylii triumfalnie obwiescil, ze tamtejsi biskupi sa posluszni papiezowi i nie maja uprzedzen wobec mszy tradycyjnej jak europejscy : )
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
ms
rezydent
****
Wiadomości: 453

« Odpowiedz #206 dnia: Lipca 30, 2012, 20:11:12 pm »

Trzeba się w takim razie uczyć portugalskiego lub hiszpańskiego i jechać za księżmi na drugi koniec świata.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #207 dnia: Lipca 31, 2012, 08:35:41 am »

Niestety wygląda na to, że przełożony IDP w sprawach polskich nic nie może

Czemu "w sprawach polskich"? IDP nie udalo sie powiekszyc "stanu posiadania" od pieciu lat. Wiekszosc tego, co maja to albo wiano sprzed 2006 roku albo pol albo i cwierclegal. Ks. Laguerie probuje ucieczki za Ocean, jak swego czasu ks. Bisig, ktory tez mial nadmiar ksiezy i zadnych perpektyw znalezienia im miejsca. Niech sie ksieza G. i S. ucza portugalskiego.
Tylko FSSP uciekalo za ocean w czasach sprzed Summorum Pontificum.... Mozna oczekiwac, ze cos sie jednak zmienilo od 2007... Ja mysle, ze to kwestia przeczekania jednego pokolenia biksupow w Polsce. Kolejne pokolenie nie bedzie juz tak emocjonalnie i ideologicznie podchodzilo do tridentiny. Coraz wiecej kaplanow styka sie ze stara Msza i widza, że to nic strasznego.
Zapisane
Aeste
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 139

« Odpowiedz #208 dnia: Sierpnia 08, 2012, 02:55:20 am »

To się nawet nazywa optymizm :)
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #209 dnia: Lutego 07, 2014, 16:27:40 pm »

Na zakończenie 2013 roku, polecamy podsumowanie ks. Francoisa Laisney'a, w którym przedstawia kluczową różnicę między Bractwem Świętego Piusa X i Bractwem Świętego Piotra.

W 2013 roku przypadła 25. rocznica konsekracji biskupich dokonanych przez abp Lefebvre i bp de Castro Mayera,  to również 25. rocznica powstania Bractwa Świętego Piotra , utworzonego przez 12 kapłanów FSSPX (i grupy kleryków), którzy czuli, że nie mogą z czystym sumieniem postępować za arcybiskupem Lefebvre. Otrzymali zatwierdzenie papieskie, i starali się robić to, co Bractwo robiło. Ta podwójna rocznica jest okazją, aby spojrzeć wstecz na przyczyny i skutki ich separacji.


FSSP i FSSPX



http://sspx.org/en/news-events/news/question-principles-sspx-vs-fssp-3062
Zapisane
Strony: 1 ... 12 13 [14] 15 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Różnice między FSSPX, FSSP, IDP « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!