Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 19:39:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 132 133 [134] 135 136 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338261 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1995 dnia: Sierpnia 05, 2010, 22:12:55 pm »

Wg neokatechumenatu nie ma mszy bez zgromadzenia.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #1996 dnia: Sierpnia 05, 2010, 23:54:18 pm »

Cytuj
W Eucharystii, tym który przewodniczy jest kapłan
Kolega tkiller uprawia tutaj protestancki redukcjonizm. Kapłan nie tylko przewodniczy liturgii, ale sprawuje liturgię sakramentu Eucharystii. Jest jej szafarzem. Wierni nie są szafarzami Eucharystii. Proszę się z tym pogodzić i nie głosić herezji

"Niczym nie można zastąpić kapłaństwa służebnego. Jeśli bowiem we wspólnocie brakuje kapłana, zostaje ona pozbawiona możliwości wypełnienia sakramentalnej funkcji Chrystusa - Głowy i Pasterza, co jest istotą życia wspólnoty kościelnej 247, jako że "szafarzem, który może sprawować w osobie Chrystusa sakrament Eucharystii, jest tylko kapłan ważnie wyświęcony"
REDEMPTIONIS SACRAMENTUM

I tyle w temacie. Herezje proszę sobie darować.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1997 dnia: Sierpnia 06, 2010, 00:35:51 am »

Cytuj
W Eucharystii, tym który przewodniczy jest kapłan
Kolega tkiller uprawia tutaj protestancki redukcjonizm. Kapłan nie tylko przewodniczy liturgii, ale sprawuje liturgię sakramentu Eucharystii. Jest jej szafarzem. Wierni nie są szafarzami Eucharystii. Proszę się z tym pogodzić i nie głosić herezji

"Niczym nie można zastąpić kapłaństwa służebnego. Jeśli bowiem we wspólnocie brakuje kapłana, zostaje ona pozbawiona możliwości wypełnienia sakramentalnej funkcji Chrystusa - Głowy i Pasterza, co jest istotą życia wspólnoty kościelnej 247, jako że "szafarzem, który może sprawować w osobie Chrystusa sakrament Eucharystii, jest tylko kapłan ważnie wyświęcony"
REDEMPTIONIS SACRAMENTUM

I tyle w temacie. Herezje proszę sobie darować.

Sprytnie jednak gdzie ja głoszę że: "kapłan tylko przewodniczy liturgii"?  To może wskaże pan jakąś inną herezję którą tu głoszę?  Niech pan łaskawie nie przypisuje mi słów ani intencji które są mi obce.
Życzę dobrej nocy.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1998 dnia: Sierpnia 06, 2010, 09:20:34 am »

Sprytnie jednak gdzie ja głoszę że: "kapłan tylko przewodniczy liturgii"?  To może wskaże pan jakąś inną herezję którą tu głoszę?  Niech pan łaskawie nie przypisuje mi słów ani intencji które są mi obce.
Życzę dobrej nocy. 
Jako kikokarmenista wyznaje pan chyba wiarę kikokarmenacką? Więc niech pan się nie wyrzeka swoich poglądów jak żaba błota. Życzę pełnego przebudzenia.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #1999 dnia: Sierpnia 06, 2010, 11:17:38 am »

Cytuj
Niech pan łaskawie nie przypisuje mi słów ani intencji które są mi obce.
Życzę dobrej nocy.
Proszę otwarcie powiedzieć, że nie zgadza się Pan z Kiko, który głosi:
Niedopuszczalny jest absolutnie obrzęd indywidualny. Żydzi nie mogą świętować Paschy, jeśli nie ma jedenastu osób w gronie rodzinnym. Dlatego sakrament nie jest tylko chlebem i winem, lecz również zgromadzeniem wiernych, całego Kościoła, który proklamuje Eucharystię. Nie może być Eucharystii bez zgromadzenia. Nie kto inny, tylko całe zgromadzenie celebruje święto i Eucharystię, ponieważ Eucharystia jest radością gromadzenia się ludzi we wspólnocie /.../. I to z tego zgromadzenia wypływa Eucharystia... 
Orientamenti, s. 317

Przecież nawet w NOM niejednokrotnie kapłan konsekruje Hostie bez bez świadomości ludu o tym fakcie. Kiko myli Mszę z Eucharystią i chce co gorsza być uważany za specjalistę w tej sprawie. Wasz guru nie ma pojęcia o prostych sprawach i głosi własne wyobrażenia zamiast nauki Kościoła.

Jeszcze raz ponawiam, apel o wyrzeknięcie się tych heretyckich nauk.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2000 dnia: Sierpnia 06, 2010, 12:12:37 pm »


Proszę otwarcie powiedzieć, że nie zgadza się Pan z Kiko, który głosi:
Niedopuszczalny jest ...

Przecież nawet w NOM niejednokrotnie kapłan konsekruje Hostie bez bez świadomości ludu o tym fakcie. Kiko myli Mszę z Eucharystią i chce co gorsza być uważany za specjalistę w tej sprawie. Wasz guru nie ma pojęcia o prostych sprawach i głosi własne wyobrażenia zamiast nauki Kościoła.

Jeszcze raz ponawiam, apel o wyrzeknięcie się tych heretyckich nauk.

Najpierw musiał bym przyznać panu rację że on coś takiego powiedział, a szczerze w to wątpię. Sam "cytat " też wydaje mi się nie wiarygodny. Nie słyszałem też by Kiko kiedykolwiek mówił że jest specjalistą w tej dziedzinie. Z tego co wiem to głosi Dobrą Nowinę pod patronatem Kościoła i jego akceptacją. Na pewno na moim szczeblu lokalnym (mój biskup) oraz całego kościoła (Papież).

Jedyną naukę jaką wyznaję jest nauka Kościoła Katolickiego. Poświadczona ocenami na świadectwach i w indeksie ;)

Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2001 dnia: Sierpnia 06, 2010, 12:21:26 pm »

Panie tkiller jest Pan mistrzem odwracania kota ogonem.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2002 dnia: Sierpnia 06, 2010, 12:24:04 pm »

Najpierw musiał bym przyznać panu rację że on coś takiego powiedział, a szczerze w to wątpię. Sam "cytat " też wydaje mi się nie wiarygodny. Nie słyszałem też by Kiko kiedykolwiek mówił że jest specjalistą w tej dziedzinie. Z tego co wiem to głosi Dobrą Nowinę pod patronatem Kościoła i jego akceptacją. Na pewno na moim szczeblu lokalnym (mój biskup) oraz całego kościoła (Papież).
Ale z pana krętacz!

Jedyną naukę jaką wyznaję jest nauka Kościoła Katolickiego. Poświadczona ocenami na świadectwach i w indeksie ;)
Tomasz Polak, do 30 kwietnia 2008 Tomasz Węcławski też miał udokumentowane wspaniałe osiągnięcia naukowe.

Panie tkiller jest Pan mistrzem odwracania kota ogonem.
W związku z powyższym ostro protestuję przeciwko działaniom tego pana. Koty bardzo nie lubią by je odwracać ogonem.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 06, 2010, 12:27:27 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #2003 dnia: Sierpnia 06, 2010, 13:17:51 pm »

Cytat jest jak najbardziej wiarygodny. Zaczerpnąłem go z książki ks. Zoffoli, który krytykę myśli Kiko oparł na jego publikacjach wydanych przez centra neokatechumenalne.

Egzemplarz maszynopisu przeze mnie przestudiowany nosi datę roku 1982. Że jest to tekst autentyczny, potwierdza, między innymi, okoliczność, iż został wydany staraniem Centrum Neokatechumenalnego "Słudzy Jahwe" przy San Salvatore, plac San Salvatore in Campo, Rzym.

I co teraz Panie tkiller?
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2004 dnia: Sierpnia 06, 2010, 13:20:31 pm »

Jak to co Panie Siloam. Odwróci kota ogonem. Tylko tyle potrafi.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #2005 dnia: Sierpnia 06, 2010, 20:27:36 pm »

Ale to świństwo w stosunku do kota!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #2006 dnia: Sierpnia 12, 2010, 13:40:19 pm »

No, czekamy, Panie Tkiller, co Pan na to?
Może to było tak dawno, że już właściwie nie wiadomo, czy to prawda? Może wtedy (kadencja JP2) jeszcze było to do przyjęcia, a obecnie (B16) nie jest już ortodoksyjne?
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2007 dnia: Sierpnia 12, 2010, 13:45:23 pm »

Może się doczekamy...
Zapewne Pan tkiller konsultuje się ze swoim przełożonym, co na takie dictum odpowiedzieć, by za dużo nie powiedzieć, ale zeby było ok.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #2008 dnia: Sierpnia 12, 2010, 13:53:09 pm »

Może się doczekamy...
Zapewne Pan tkiller konsultuje się ze swoim przełożonym, co na takie dictum odpowiedzieć, by za dużo nie powiedzieć, ale zeby było ok.
Jak zwykle co do spraw związanych z  DN myli się pan . :)


No, czekamy, Panie Tkiller, co Pan na to?
Może to było tak dawno, że już właściwie nie wiadomo, czy to prawda? Może wtedy (kadencja JP2) jeszcze było to do przyjęcia, a obecnie (B16) nie jest już ortodoksyjne?

Cóż zapewne to wtedy nie było prawdą, tym bardziej teraz. Jakieś bajki wyssane z palca.
Co było do przyjęcia a co nie jest teraz? Jak pan zapewne zauważył to za kadencji Benedykta XVI DN zatwierdzono statut. A liczne pozytywne wypowiedzi obecnego Papieża kierowane bezpośrednio do Drogi Neokatechumenalnej były już wielokrotnie na tym forum cytowane.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #2009 dnia: Sierpnia 12, 2010, 13:56:24 pm »

Panie, znów Pan się powtarzasz. Te same stare wytarte slogany. Coś konkretnego wreszcie Pan napisze?? Może się Pan ustosunkuje do postu Pana Siloam?? A nie znów Pan wali jakieś farmazony. Jak zwykle zresztą.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 132 133 [134] 135 136 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!