Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 21:09:05 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338323 razy)
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1860 dnia: Czerwca 07, 2010, 13:53:26 pm »

Panowie, to, że Kiko miał objawienie prywatne nigdy tego nie krył. Zresztą mówione jest to w trakcie katechez i dotyczy tego zdania, które było cytowane, a które znajduje się na ikonie, którą namalował by tworzyc wspólnoty jak św. Rodzina z Nazaretu i to wszystko. Bardzo mało mówi nt. a właściewie wcale nie opowiada.
Nie było to nigdy tuszowane, wycinane z internetu.
Carmen nie miała żadnych objawień a raczej jest bardzo uszczypliwa wobec Kiko w tych sprawach. Cytowane zdanie z jej wypowiedzi nie odnosi się do żadnego jej objawienia ale to pewne wyrażenie. Tak samo i ja mogę powiedziec po długich dniach czy latach modlitwy, że Pan Bóg mi objawił moje powołanie do małżeństwa a nie znaczy to, ze miałem objawienie w sensie jakiejs wizji.
Swoją drogą objawienia prywatne Kościół zawsze bada i stwierdza, że są prawdziwe albo je odrzuca. W internecie można zobaczyc nawet statystyki (w XX w. było ich ponad 700) szczerze to nawet mnie zdziwiła taka ilośc.

Zapisane
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1861 dnia: Czerwca 07, 2010, 13:55:10 pm »

Panie SERPICO, starałem się Panu odpowiadac rzetelnie na stawiane przez Pana pytania już ładnych parę dni temu a nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, komentarza, nic. Pan ciągle woła by odpowiadac na różne pytania ale jak odpowiadam to brakuje odzewu.

Zapisane
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1862 dnia: Czerwca 07, 2010, 14:02:08 pm »

Cytuj

A odnośnie reszty neonów na forum. Albo Państwo zaczniecie ustosunkowywać się do zadawanych pytań i prowadzić merytoryczną dyskusję, albo również będziemy się musieli pożegnać.
Dziękuję.

Panie Moderatorze, od początku próbuję się ustosunkowywac do zadawanych pytań, nie wchodze w pyskówki bo szkoda na nie czasu. Jeśli chce mnie Pan pożegnac to żaden problem. Po prostu bez obecności członków DN na tym forum ten wątek wygaśnie a widac, że cieszy się bardzo dużą popularnością.
Możecie stwierdzic, że nie potrzebujecie znac opinii członków DN to tym niższych lotów będzie poziom dyskusji o czymś czego gros tutaj nie zna.
Tak samo gdybym się chciał wypowiadac na temat Opus Dei czy Focolari jeśli nic o nich nie wiem z własnego doświadczenia, nie znam członków tych grup a tylko wklejał teksty z internetu to byłbym widzem, który tylko się mądrzy na temat, o którym nic nie wie.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1863 dnia: Czerwca 07, 2010, 14:04:47 pm »

Myśli Pan, ze wygaśnie?? Mogę się z Panem założyć, że nie ma Pan racji.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1864 dnia: Czerwca 07, 2010, 14:07:47 pm »

Jeszcze odpowiem na jeden wątek sprzed kilku dni w/s kleryków z Takamatsu.
Wszyscy ci klerycy znajdują się z woli Papieża w jego seminarium RM w Rzymie przygotowując się do pracy w Japonii. Z tego powodu mieli pielgrzymkę po Wielkanocy b.r. do Polski śladami św. Maksymiliana Kolbe.

Każde Seminarium RM jest zakładane na osobistą prośbę biskupa diecezjalnego. W Takamatsu w czasie, gdy powstawało był inny byskup, który o nie prosił.
Od kilkunastu lat jest więcej próśb o te seminaria niż możliwości. Szczególnie w krajach, gdzie brakuje powołań chociaż nie tylko. DN sama nigdzie nie zakłada takich seminariów, gdyż nie jest stowarzyszeniem, ani zgromadzeniem, które może posiadac seminarium wyłącznie dla siebie dla swojego duszpasterstwa.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #1865 dnia: Czerwca 07, 2010, 16:24:12 pm »

Ale taki ksiądz pracuje praktycznie jako ksiądz DN. Diecezja nie ma z niego praktycznie żadnego pożytku. A i na misjach pokazują inną liturgię od tej którą ma Kościół. Znaczy się nawet różną od NOM-u.
Zapisane
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1866 dnia: Czerwca 07, 2010, 16:51:37 pm »

Cytuj
Ale taki ksiądz pracuje praktycznie jako ksiądz DN. Diecezja nie ma z niego praktycznie żadnego pożytku. A i na misjach pokazują inną liturgię od tej którą ma Kościół. Znaczy się nawet różną od NOM-u.

Nie wiem kto Panu takich rzeczy naopowiadał. w diecezji warszawskiej zostało wyświęconych 104 prezbiterów z czego większośc pracuje w różnych parafiach i włączają się we wszystkie elementy duszpasterstwa istniejące w parafii, w której są wikariuszami, niektórzy pracują w kurii, a inni w seminarium RM.
Większośc z nich znam, widuję jak prowadzą normalne msze, spowiadają, udzielają sakramentów, uczą religii w szkołach, prowadzą różne przyparafialne wspólnoty itd.

Ciekawe skąd się biorą takie plotki i kto rozpowszechnia je, i kto chce mącić???
Zapisane
Guldenmond
aktywista
*****
Wiadomości: 2136


« Odpowiedz #1867 dnia: Czerwca 07, 2010, 17:06:45 pm »

Większośc z nich znam, widuję jak prowadzą normalne msze
czy to znaczy, że msze neo są nienormalne? a może niezwykłe? szczególne? a może specjalne?


ps. na mój gust to msze się odprawia vel ofiaruje. prowadzi to się zebranie partyjne.
Zapisane
"coraz bardziej cię wciaga do tego trydenckiego ścieku"
ks. K.B.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #1868 dnia: Czerwca 07, 2010, 17:09:55 pm »

Oczywiście  Pan z.k. ma rację, ale problem pojawi się kiedy kapłani ci będą musieli wybierać pomiędzy wiernością  Papieżowi, a Panu Kiko. Wiadomo, iż kapłani DN są użyteczni także jako księża diecezjalni, lecz są mniej czy bardziej dyskretnymi rzecznikami DN.  
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1869 dnia: Czerwca 07, 2010, 18:05:28 pm »

Panowie, to, że Kiko miał objawienie prywatne nigdy tego nie krył. Zresztą mówione jest to w trakcie katechez i dotyczy tego zdania, które było cytowane, a które znajduje się na ikonie, którą namalował by tworzyc wspólnoty jak św. Rodzina z Nazaretu i to wszystko.
No to mamy ciekawostkę. Kikosiowi wolno a Sławkowi Bieli z Ruchu Rodzin Nazaretańskich nie. Czy nie chodzi tu o nieuczciwą walkę a konkurencją uprawianą bez skrupułów w kikosferze? Ruch Rodzin Nazaretańskich powołuje się na wzór życia Świętej Rodziny ale w naukach opartych na duchowości karmelitańskiej i pismach Świętego Maksymiliana Marii Kolbe nie ma cienia herezji, zaś liturgia mieści się w górnych stanach tego, co obserwuje się na NOM'ach. Kierują duchowni, świeccy muszą zatwierdzać intencje wygłaszane po kazaniu, nie ma durnej spontaniczności. W normalnych warunkach Rodziny powinny wypompować adeptów kikokarmenatu.

P.S. Jaka władza duchowna orzekła, że to co miał Kiko, to były rzeczywiście objawienia prywatne? Święty Jan od Krzyża jest bardzo sceptyczny i ostrożny w tych sprawach. Uważa, że najwięcej jest stanów rozchwianej psychiki, dużo mamień szatańskich a prawdziwe objawienia to maleńki margines.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1870 dnia: Czerwca 08, 2010, 08:39:23 am »

Cytuj
No to mamy ciekawostkę. Kikosiowi wolno a Sławkowi Bieli z Ruchu Rodzin Nazaretańskich nie. Czy nie chodzi tu o nieuczciwą walkę a konkurencją uprawianą bez skrupułów w kikosferze? Ruch Rodzin Nazaretańskich powołuje się na wzór życia Świętej Rodziny ale w naukach opartych na duchowości karmelitańskiej i pismach Świętego Maksymiliana Marii Kolbe nie ma cienia herezji, zaś liturgia mieści się w górnych stanach tego, co obserwuje się na NOM'ach. Kierują duchowni, świeccy muszą zatwierdzać intencje wygłaszane po kazaniu, nie ma durnej spontaniczności. W normalnych warunkach Rodziny powinny wypompować adeptów kikokarmenatu.

P.S. Jaka władza duchowna orzekła, że to co miał Kiko, to były rzeczywiście objawienia prywatne? Święty Jan od Krzyża jest bardzo sceptyczny i ostrożny w tych sprawach. Uważa, że najwięcej jest stanów rozchwianej psychiki, dużo mamień szatańskich a prawdziwe objawienia to maleńki margines.

Panie JWK najpierw prosze przeczytac np dekret bpa warszawskiego w/s RRN. Ruch nie został przekreślony ale pojawiło się tam wiele niezogdności, które należy skorygowac.

To, że ktoś lub coś oparte jest na duchowości karmelitańskiej czy innej nie świadczy jeszcze o niczym.
Z charyzmatami w Kościele droga zawsze była podobna a kończy się stwierdzeniami władz tegoż Kościoła w czym weryfikuje się także ich prawdziwośc i wiernośc.

Panie JWK, żadna władza kościelna nie orzeka czy dane objawienie jest prywatne, gdyż wszystkie objawienia są prywatne poza tym jednym, które skończyło się wraz ze św. Janem Apostołem.
Nie tylko św. Jan od Krzyża jest sceptyczny wobec takich objawień ale cały Kościół je skrupulatnie bada od wieków a mieliśmy takich objawień tysiące.

Objawienie Kiko dotyczące jednego zdania, (pewnie nie musi go badac wielka komisja teologiczna) często słyszymy w kościołach podczas homilii a szczególnie w okresie Bożego Narodzenia  -  jak bardzo potrzeba nam żyć tak jak św. ROdzina z Nazaretu.

Proszę zauważyc, że dopiero po 40 latach Kościół definitywnie zatwierdził DN. Badanie trwało długo.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1871 dnia: Czerwca 08, 2010, 08:58:06 am »

Panie JWK najpierw prosze przeczytac ... 
Panie "zwykły", czy nie widzi pan, że jest po prostu niegrzeczny? Jeśli ktoś śmie mieć odmienne od niego zdanie, to zaraz czegoś nie przeczytał? Z resztą wycofuje się pan rakiem, bo sens poprzednich wypowiedzi, poczynając od p. Hellsinga był inny, co od początku próbowałem prostować, jeśli coś można wogóle adeptom mistrza z Palomares wyprostować.
Jeśli chodzi o "objawienia" guru, zalecałbym ostrożność, na analogiczny pomysł wpadł i Ksiądz Tadeusz Dejczer i wielu innych przygotowujących okolicznościowe kazania.

Na tej zasadzie co guru mogę powiedzeć, że sam w wieku lat ~5 miałem "objawienie" z dziedziny mechaniki precyzyjnej. Przyśniła mi się konstrukcja mechanizmu przełączania nakręcanie/regulowanie zegarka, której na jawie nie umiałem sobie wyobrazić. Co więcej "objawienie" "zartwierdził" mi znajomy zegarmistrz ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1872 dnia: Czerwca 08, 2010, 09:53:23 am »

Pana objawienie zatwierdził zegarmistrz a DN Kościół i tylko taka różnica.

Odnośnie RRN to bp napisał: „Mocą posiadanych uprawnień, polecam uporządkowanie statusu formalno – prawnego Ruchu Rodzin Nazaretańskich w Archidiecezji Warszawskiej, praktykę jego działania oraz treści zawarte w materiałach formacyjnych” a potem wszystko wyjaśnia, gdzie są wg komisji kościelnej nieprawidłowości.

Czy jestem niegrzeczny? pewnie tak. Próbuję z Panem rozmawiac na Pana poziomie. Wystarczy spojrzec kilka postów wyżej co Pan powypisywał, w jakim tonie, z jakimi słowami.

Nie uważam się za omnibusa, a Pan wszystko co pisze nt DN to jakby z pozycji władzy kościelnej.

Nawet mnie nie razi to, że określa Pan DN jako sektę. Próbowałem cokolwiek wyjaśnic rzeczowymi i merytorycznymi argumentami ale nic do Pana nie dociera.
Słowo sekta mogłoby się odnosic ewentualnie do konkretnej wspólnoty DN a nie do całości bo jak można nazwac sektą pewien sposób, pewne dobra duchowe, narzędzie, które ma służyc biskupowi?
Zważywszy na to, że DN jest w każdej diecezji w Polsce za aprobatą, wiedzą a czasami na zaproszenie biskupa diecezjalnego to nie wiem czym DN musi byc jeśli wg Pana wszyscy biskupi w Polsce popierają i szerzą ten sposób formacji we własnych diecezjach, nazywany przez Pana sektą?

Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1873 dnia: Czerwca 08, 2010, 10:10:10 am »

A kto zatwierdził objawienia Kikosia, na których to zatwierdzono "objawienie" neońskie??
Pańska "krucjata" nic tu nie da, panie zwykły katolik. Źle Pan trafił. Tak jak i Pańscy koledzy w wierze.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1874 dnia: Czerwca 08, 2010, 10:21:08 am »

Panowie ja nie prowadzę żadnej krucjaty. DN sama się broni, Pasterze Kościoła jej bronią.
Jeśli nie podoba się wam moja obecnośc spokojnie możecie mnie wykreślic z tego forum. Piszę dopóki można odpowiadac merytorycznie na pytania ale nie widze odzewu. Odpisywałem sporo a nikt nie chce wchodzic w dyskusję.
Szanuję inne zdanie nawet Pana JWK bo ma do niego prawo.

Panowie jeśli Msza Trydencka "to  VIII cud świata " czemu tak mało jest księży, którzy chcą ją celebrowac. Probowałem rozmawiac ze starszymi księżmi z mojej parafii, którzy z pewnością ją pamiętają sprzed lat, to nie chcą do tego wracac, mówią, że do ludzi trzeba mówic ich językiem a im samym odpowiada NOM.
Młodych księży też brakuje, w seminariach diecezjalnych nie ma wielu chętnych by zgłębiac tą celebrację. Dlaczego tak jest?
Zapisane
Strony: 1 ... 123 124 [125] 126 127 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!