Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:09:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338707 razy)
Marcus
aktywista
*****
Wiadomości: 715

« Odpowiedz #1755 dnia: Czerwca 01, 2010, 16:02:33 pm »

Cytuj
A tu pan na jeszcze co p. Kiko bredzi :
Panie Luk- dlaczego pan jak nie rozumie czegoś - od razu nazywa to bredzeniem? - A może pan jeszcze ytoche musi sie pouczyć i nabyćc doswiadczenia?
A mi nie podoba się słowo neokatechumenat. I co Pan na to??

Pan Zet, znając jego argumentację w sprawie DN, zaraz nam udowodni, że "neokatechumenat" to staropolskie słowo pochodzące jeszcze z czasów króla Ćwieczka.
Nie - po prostu nie używaj go pan. A słowo neokatechumenat znaczy nowy katechumenat. Inaczej mówiąc - nawiązanie do instytucji katechumenatu pierwszych wieków, tyle że w nowym wydaniu. Odpowiedni dla współczesnych czasów i współczesnego człowieka. (wg Jana Pawła II)
Co do Króla Ćwieczka - To raczej pańska mentalność jest z czasów króla Ćwieczka. Od tamtych czasów świat poszedł naprzód. Nawet pan tego nie zauważył.

A nie mówiłem, że zaraz nam to udowodni!
Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #1756 dnia: Czerwca 01, 2010, 16:05:11 pm »

Cytuj
Popełnia pan błąd że nie" Ale nie wszyscy musza tak robić"(czyli nawracać) wszyscy pasterze duchowni MAJĄ OBOWIĄZEK NAWRACAĆ i świeccy mają się też starać nawracać nie tylko pogan ale i heretyków i schizmatyków

Widzę, że pan w swoim zapędzie misyjnym, gotów jest wywołać wojnę światową, po to by nawrócić paru schizmatyków.
Wie pan, poza tym jest różnica, między jakimiś sektami, czy schizmatykami pierwszych wieków, a Kościołem siostrzanym jakim jest prawosławie.



Christus Rex


Widać że pan podobnie może bredzić jak Kiko proszę sobie poczytać co napisałem że, Kiko głosi poglądy już dawno potępione przez Kościół błędne i grzeszne bo podważają  nieomylne stanowisko Kościoła Katolickiego a ponadto niech sobie pan daruję zdania typu "gotów jest wywołać wojnę światową, po to by nawrócić paru schizmatyków" bo jeśli dla pana na świecie jest paru schizmatyków to gratuluję


Cytuj
Prawosławie nie jest żadnym kościołem jest schizmą, może pan rozwinąć czym dla pana jest kościół siostrzany :

Nierównie więcej, niż protestantyzm, zbliża się do Kościoła katolickiego odszczepieństwo wschodnie
Nie ma, zaiste, innego ratunku dla oderwanych kościołów wschodnich, jedno w powrocie do jedności z Rzymem; o tym też myślał przed śmiercią car Aleksander I, o to modlili się słynni konwertyci z pośród schizmatyków, taki np. książę Gagaryn, który później został jezuitą, czy hrabia Grzegorz Szuwałow, który został barnabitą, czy jenerał Nikolai, który został trapistą, – albo takie niewiasty, jak gubernatorowa hr. Rostopczyn, Zofia Szwecin, Natalia Naryszkin, księżna Zeneida Wołkońska, księżniczka Golicyn i inni (17).

Oby za ich śladem wszyscy zbłąkani, tak prawosławni jak protestanci, wrócili do prawdziwej owczarni Chrystusowej, której widomym pasterzem jest następca św. Piotra.

Św.Bp Józef Sebastian Pelczar
OBRONA RELIGII KATOLICKIEJ, TOM I.: JAK WIELKIM SKARBEM JEST RELIGIA KATOLICKA I DLACZEGO TA RELIGIA MA DZISIAJ TYLU PRZECIWNIKÓW, napisał DR. JÓZEF SEBASTIAN PELCZAR (BISKUP PRZEMYSKI O. Ł.), drugie przejrzane i pomnożone wydanie, PRZEMYŚL 1920, ss. 97-108.

Cytuj
W mało znanej encyklice z 1910 r. Ex quo stwierdził, że wszelkie wysiłki podejmowane na rzecz zjednoczenia z prawosławnymi "będą daremne, jeśli najpierw i nade wszystko nie będą oni [prawosławni] wyznawać prawdziwej i całej katolickiej wiary, która została uświęcona i przekazana przez Pismo św., Tradycję Ojców, zgodę Kościoła, sobory powszechne i dekrety papieskie. Na zakończenie Pius X wyraził pragnienie, by Bóg „przyśpieszył dzień, w którym narody Wschodu powrócą do katolickiej jedności i zjednoczone ze Stolicą Apostolską, po odrzuceniu swych błędów, dotrą do portu wiecznego zbawienia”.
Zapisane
x. Konstantyn Najmowicz
aktywista
*****
Wiadomości: 834

« Odpowiedz #1757 dnia: Czerwca 01, 2010, 16:07:18 pm »

Cytuj
Popełnia pan błąd że nie" Ale nie wszyscy musza tak robić"(czyli nawracać) wszyscy pasterze duchowni MAJĄ OBOWIĄZEK NAWRACAĆ i świeccy mają się też starać nawracać nie tylko pogan ale i heretyków i schizmatyków

Widzę, że pan w swoim zapędzie misyjnym, gotów jest wywołać wojnę światową, po to by nawrócić paru schizmatyków.
Wie pan, poza tym jest różnica, między jakimiś sektami, czy schizmatykami pierwszych wieków, a Kościołem siostrzanym jakim jest prawosławie.
Proszę najpierw zapoznać się, co mówi na ten temat Kościół Katolicki a nie katechiści. http://ekai.pl/biblioteka/dokumenty/x109/nota-o-okresleniu-koscioly-siostrzane/?print=1 Prawosławie nie jest Kościołem siostrzanym dla Kościoła Katolickiego!!!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2010, 16:11:30 pm wysłana przez x. Konstantyn Najmowicz » Zapisane
Instaurare omnia in Christo!
Nikt się nie zbawia, jak tylko przez Ciebie Matko Boga.
Nikt nie otrzymuje darów Bożych, jak tylko przez Ciebie, o pełna łaski!
św. German z Konstantynopola
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #1758 dnia: Czerwca 01, 2010, 16:10:19 pm »

Cytuj
A tu pan na jeszcze co p. Kiko bredzi :
Panie Luk- dlaczego pan jak nie rozumie czegoś - od razu nazywa to bredzeniem? - A może pan jeszcze ytoche musi sie pouczyć i nabyćc doswiadczenia?
A mi nie podoba się słowo neokatechumenat. I co Pan na to??

Pan Zet, znając jego argumentację w sprawie DN, zaraz nam udowodni, że "neokatechumenat" to staropolskie słowo pochodzące jeszcze z czasów króla Ćwieczka.
Nie - po prostu nie używaj go pan. A słowo neokatechumenat znaczy nowy katechumenat. Inaczej mówiąc - nawiązanie do instytucji katechumenatu pierwszych wieków, tyle że w nowym wydaniu. Odpowiedni dla współczesnych czasów i współczesnego człowieka. (wg Jana Pawła II)
Co do Króla Ćwieczka - To raczej pańska mentalność jest z czasów króla Ćwieczka. Od tamtych czasów świat poszedł naprzód. Nawet pan tego nie zauważył.

Christus Rex

Cytuj
Panie Luk- dlaczego pan jak nie rozumie czegoś - od razu nazywa to bredzeniem? - A może pan jeszcze ytoche musi sie pouczyć i nabyćc doswiadczenia?

Proszę poczytać co p. Kiko BREDZI W SPRAWIE O KTÓREJ PISAŁEM NIE MAM ZAMIARU WRACAĆ I CYTOWAĆ BO CZEGOŚ PAN nie rozumie bo dla mnie jasna jest nieomylna nauka św. Soborów i papieży sprawie nawracania schizmatyków heretyków i pogan

« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2010, 16:15:31 pm wysłana przez LUK » Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #1759 dnia: Czerwca 01, 2010, 16:11:14 pm »

Cytuj
Popełnia pan błąd że nie" Ale nie wszyscy musza tak robić"(czyli nawracać) wszyscy pasterze duchowni MAJĄ OBOWIĄZEK NAWRACAĆ i świeccy mają się też starać nawracać nie tylko pogan ale i heretyków i schizmatyków

Widzę, że pan w swoim zapędzie misyjnym, gotów jest wywołać wojnę światową, po to by nawrócić paru schizmatyków.
Wie pan, poza tym jest różnica, między jakimiś sektami, czy schizmatykami pierwszych wieków, a Kościołem siostrzanym jakim jest prawosławie.
Nasi "wschodni bracia" Panie Zet to schizmatycy. Słyszał Pan o schiźmie z roku 1054?? Czy też jakoś inaczej teraz się to nazywa??
Dla nich to my jesteśmy schizmatykami. Czy wie pan w ogóle co oznacza owo słowo? - bo mam wrażenie że myli je pan z jakąś herezją.


Christus Rex

Proszę aby pan sobie poczytał czym jest schizma
http://www.ultramontes.pl/schizma.htm
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1760 dnia: Czerwca 01, 2010, 16:18:35 pm »

Nie Panie Zet. Jeśliś Pan jest katolikiem to wineneś Pan wiedzieć, że poza Kościołem (Rzymskim Kościołem) NIE MA ZBAWIENIA.
Trochę Pan przedobrzył. Nie "poza Kościołem RZYMSKIM", a "poza Kościołem Katolickim" - inaczej np. grekokatolicy mieli by przechlapane...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #1761 dnia: Czerwca 01, 2010, 16:34:12 pm »

Popełnia pan błąd że nie" Ale nie wszyscy musza tak robić"(czyli nawracać) wszyscy pasterze duchowni MAJĄ OBOWIĄZEK NAWRACAĆ i świeccy mają się też starać nawracać nie tylko pogan ale i heretyków i schizmatyków
Ilu pan nawróconych ma już na swoim koncie?

Panie tkiller, to już poziom przedszkolaka!!!
(A ile Niemców pan zabił na wojnie? - z pytań przedszkolaków do weteranów wojennych, byłem świadkiem.)

Po ludzku - to np. siostra Faustyna przegrała, pełna porażka:
zmarła młodo, NIC nie udało się jej zdziałać (o, przepraszam, obraz został namalowany),
jak ziarno - obumarło i wydawało się , że jej obsesje i zwidy zostaną tylko wspomnieniem wśród jej współsióstr, które brały ją za wariatkę
(a w klasztorze też była nikim - obierała kartofle i siedziała na furcie). Acha, i była mała brzydka i piegowata, jej współczesne wizerunki to takie malarskie fotoszoped ;)
Ale plon po śmierci ma przeobfity!
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2010, 16:42:32 pm wysłana przez romeck » Zapisane
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #1762 dnia: Czerwca 01, 2010, 16:35:50 pm »

Nie Panie Zet. Jeśliś Pan jest katolikiem to wineneś Pan wiedzieć, że poza Kościołem (Rzymskim Kościołem) NIE MA ZBAWIENIA.
Trochę Pan przedobrzył. Nie "poza Kościołem RZYMSKIM", a "poza Kościołem Katolickim" - inaczej np. grekokatolicy mieli by przechlapane...

Christus Rex

Panu szkieletowi chodziło o takie coś : :)

Pius IX. Encyklika Singulari Quidem.

Uczcie ich, że jeden jest także prawdziwy Święty Kościół, to jest Kościół Katolicko-Apostolsko-Rzymski; że jedna jest tylko Katedra na Piotrze słowem Pańskim ufundowana, poza którą ani prawdziwej wiary znaleźć, ani wiecznego zbawienia dostąpić nie można

« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2010, 16:37:41 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #1763 dnia: Czerwca 01, 2010, 16:45:19 pm »

Powtarzam pytania na które nie dostałem odpowiedzi:

Dlaczego dla neokatechumenatu tak istotne są pewne (będące w sprzeczności z nakazami Kościoła) elementy w liturgii - jak choćby:
-) "jedynie słuszny"  krzyż stojący na trójnogu, zaprojektowany przez Kiko
-) menora na stole
-) kwiaty na mensie stołu
-) ołtarz wyglądający jak stół, albo - gdy nie wygląda - stół zamiast ołtarza
-) Wspólna komunia kapłana i wiernych (łącznie ze wspólnym "Panie nie jestem godzien"; nadużyciem jest też formuła "Ciało Chrystusa niech cię strzeże na życie wieczne" - ale to akurat mi się podoba, nadto pochodzi z zatwierdzonych przez Kościół, więc jest "wagowo mniejsze")
-) echo słowa- praktyka głoszenia homilii przez świeckiego
-)brak krzyża na ołtarzu
-)nieodpowiednia substancja chleba
-)msze w salkach zamiast w kosciele
Czy bez tych praktyk Droga przestała by być Drogą? Przecież - każdy z tych symboli nie ma większego znaczenia (zaś wszystkie naraz świadczą o uporczywym nieposłuszeństwie Kościołowi w sprawach liturgii)

Skąd ta upoczywość w nadużyciach liturgicznych?
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1764 dnia: Czerwca 01, 2010, 17:43:52 pm »

Jaki coś może się nazywać NOWY, skoro podobno jest STARY. To jakiś oksymoron ;D
Jak zwykle niczego pan nie rozumie i wyśmiewa się - chyba z własnej ignorancji. - Prosżę. wybaczyć - oczywistości tłumaczyć nie będę
Cytuj
Nie Panie Zet. Jeśliś Pan jest katolikiem to wineneś Pan wiedzieć, że poza Kościołem (Rzymskim Kościołem) NIE MA ZBAWIENIA.
Jest panie szkielet. Nie moja wina żeś pan niedouczony. Koncepcja św. Cypriana, owszem była słuszna w czasie kiedy wszyscy praktycznie byli w Kościele i trzeba było mieć doprawdy dużo złej woli, by nie słyszeć o Chrystusie.
Dzisiaj mnóstwo ludzi nie słyszało, - nie z własnej winy - Dobrej Nowiny. Ich wszystkich wtłoczyłby pan do piekła. Kościół jednak widzi to inaczej. Pański bezduszny sposób patrzenia na te sprawy pochodzi faktycznie z ćwieczkowej epoki.
Dzisiaj Kościół twierdzi, że oni też mogą być zbawieni dzięki krwi chrześcijan. Natomiast Kościół siostrzany, to jeszcze co innego.
Jeśli katolików jest około miliarda - a i tak co najmniej połowa spełnia standardy (przykazania kościelne) - czyli 5,5 mld ludzi pozostałych skazuje pan na piekło. Jakoś kłóci się to z obrazem Boga ukazanego przez Jezusa Chrystusa. I nauczanienm choćby ostatnich papieży.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2010, 17:58:46 pm wysłana przez Zet » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1765 dnia: Czerwca 01, 2010, 17:58:20 pm »

Jaki coś może się nazywać NOWY, skoro podobno jest STARY. To jakiś oksymoron ;D
Jak zwykle niczego pan nie rozumie i wyśmiewa się - chyba z własnej ignorancji. - Prosżę. wybaczyć - oczywistości tłumaczyć nie będę
I znowu ucieczka rakiem, po co pan tu zaśmiecasz skoro nie chce się panu prostych odpowiedzi udzielić. A jak już o ignorancji mówimy, Handkomunia, panie "lepszy Polak" wzięła się stąd, że ta obrzydliwość przelazła z terenów nadreńskich na fali buntu hippisów przysoborowych, lewackiej rewolty lat 60-tych i innych dewiacji tamtych czasów. Z tej mętnej piany, vel szumowiny wyłonili się też Carmen z Kikosiem. 
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1766 dnia: Czerwca 01, 2010, 17:59:25 pm »

Nie Panie Zet. Jeśliś Pan jest katolikiem to wineneś Pan wiedzieć, że poza Kościołem (Rzymskim Kościołem) NIE MA ZBAWIENIA.
Trochę Pan przedobrzył. Nie "poza Kościołem RZYMSKIM", a "poza Kościołem Katolickim" - inaczej np. grekokatolicy mieli by przechlapane...
Ano. Mea culpa.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1767 dnia: Czerwca 01, 2010, 18:01:37 pm »

 Z tej mętnej piany, vel szumowiny wyłonili się też Carmen z Kikosiem. 
[/quote]
Zapomniał pan o niejakim o. Ratzingerze. A Kiko i Carmen sa włochami a nie Niemcami. I nigdy nie twierdziłem, ze jestem jakimś lepszym Polakiem. To pański wymysł.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1768 dnia: Czerwca 01, 2010, 18:04:51 pm »

Panie Zet. Twierdzi Pan, że wielu ludzi nie słyszało o Kościele Katolickim. Śmiać mi się chce. Wszyscy heretycy słyszeli, muzułmanie też, o starozakonnych nie wspomnę. Ale jeśli nie chcą o Nim słyszeć to sami sobie gotują wieczne potępienie. Chyba, ze ma pan na myśli jakieś plemiona na czarnym lądzie, które do dziś nie widziały nikogo poza członkami swojego plemienia. Ale takich chyba nie ma.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1769 dnia: Czerwca 01, 2010, 18:05:00 pm »

Nie Panie Zet. Jeśliś Pan jest katolikiem to wineneś Pan wiedzieć, że poza Kościołem (Rzymskim Kościołem) NIE MA ZBAWIENIA.
Trochę Pan przedobrzył. Nie "poza Kościołem RZYMSKIM", a "poza Kościołem Katolickim" - inaczej np. grekokatolicy mieli by przechlapane...
Ano. Mea culpa.
Wiadomo, że chodzi o grecki obrządek w jedności z Kościołem w Rzymie, więc szat bym nie darł.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 116 117 [118] 119 120 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!