Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 17:40:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 114 115 [116] 117 118 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338172 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1725 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:18:57 pm »

Nie widział Pan, bo takiego dokumentu nie było. Handkomunia to samowola i nadużycie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1726 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:19:08 pm »

cóż, z czegoś trzeba żyć :D
Kolejna insynuacja? - jeszcze pan nie przeprosił za poprzednie odnośnie mojej osoby? Mimo że jasno wynikło że nie miał pan racji.  Rozumiem że "prawo" odnosi siędo innych? Moderatorów nie dotyczy?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1727 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:20:05 pm »

Jak biskup będzie odprawiał czarną mszę to też pan będzie klaskał w łapki i przyjmował bez zmrużenia oka???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1728 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:21:30 pm »

cóż, z czegoś trzeba żyć :D
Kolejna insynuacja? - jeszcze pan nie przeprosił za poprzednie odnośnie mojej osoby? Mimo że jasno wynikło że nie miał pan racji.  Rozumiem że "prawo" odnosi siędo innych? Moderatorów nie dotyczy?
Coś Pan taki wrażliwy???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1729 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:23:20 pm »

Cytuj
cóż, z czegoś trzeba żyć

... wystawnie.

A jak na "fundację dóbr duchowych" o dobra doczesne dbają perfekcyjnie. Jest z  czego fundować "bezinteresowne" wycieczki zagraniczne dla decydentów
przyłącza sie pan do p. szkieleta w szkalowaniu? A nie przychodzi panu do głowy, że pieniądze uzyskane z kolportażu mogąbyć przeznaczone na jakiś szczytny cel? np. na misje? - Juz pomijam zwrot kosztów papieru i drukowania.
Zapisane
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1730 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:24:35 pm »

Cytuj
Jak biskup będzie odprawiał czarną mszę to też pan będzie klaskał w łapki i przyjmował bez zmrużenia oka???

W takie głupie dyskusje nie będę się wciągał. Szkoda czasu.
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1731 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:28:07 pm »

cóż, z czegoś trzeba żyć :D
Kolejna insynuacja? - jeszcze pan nie przeprosił za poprzednie odnośnie mojej osoby? Mimo że jasno wynikło że nie miał pan racji.  Rozumiem że "prawo" odnosi siędo innych? Moderatorów nie dotyczy?
Coś Pan taki wrażliwy???
Ano jak kiedyś zarzuciłem pewnej userce, ze pisze nieprawdę, to moderacja (fakt że nie pan) dokonała istnej nagonki na mnie zarówno na forum, ale przede wszystkim na privie żadając przeprosin tej osoby. Zaznaczam, że nie mijałem sie z prawdą.
Jak to samo robi sie wobec mnie, to mimo że, prawda wyszła na jaw- pan szkielet nawet nie zająknie się by przeprosić.
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1732 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:28:56 pm »

Cytuj
Jak biskup będzie odprawiał czarną mszę to też pan będzie klaskał w łapki i przyjmował bez zmrużenia oka???

W takie głupie dyskusje nie będę się wciągał. Szkoda czasu.
Ma pan 100% mojego poparcia.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1733 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:29:37 pm »

Cytuj
Jak biskup będzie odprawiał czarną mszę to też pan będzie klaskał w łapki i przyjmował bez zmrużenia oka???

W takie głupie dyskusje nie będę się wciągał. Szkoda czasu.
Nie szanowny Panie, to nie są głupie dyskusje. To jest pytanie do Pana odnośnie tego coś Pan napisał wcześniej. I niech się Pan nie wykręca od odpowiedzi.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1734 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:30:29 pm »

Nie widział Pan, bo takiego dokumentu nie było. Handkomunia to samowola i nadużycie.
Czy ma pan coś wspólnego z Niemcami panie szkielet? Zna pan zbyt słabo polski?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1735 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:40:07 pm »

A Pan z KGB, czy z Mossadu??
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #1736 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:52:56 pm »

A teraz kikoferajna będzie udowadniała, że handkomunia jest najwyższym stopniem uwielbienia Boga.
Mantrują to samo na każdym forum, które chcą skikonić.

Powtarzam pytania na które nie dostałem odpowiedzi:

Dlaczego dla neokatechumenatu tak istotne są pewne (będące w sprzeczności z nakazami Kościoła) elementy w liturgii - jak choćby:
-) "jedynie słuszny"  krzyż stojący na trójnogu, zaprojektowany przez Kiko
-) menora na stole
-) kwiaty na mensie stołu
-) ołtarz wyglądający jak stół, albo - gdy nie wygląda - stół zamiast ołtarza
-) Wspólna komunia kapłana i wiernych (łącznie ze wspólnym "Panie nie jestem godzien"; nadużyciem jest też formuła "Ciało Chrystusa niech cię strzeże na życie wieczne" - ale to akurat mi się podoba, nadto pochodzi z zatwierdzonych przez Kościół, więc jest "wagowo mniejsze")
-) echo słowa- praktyka głoszenia homilii przez świeckiego
-)brak krzyża na ołtarzu
-)nieodpowiednia substancja chleba
Czy bez tych praktyk Droga przestała by być Drogą? Przecież - każdy z tych symboli nie ma większego znaczenia (zaś wszystkie naraz świadczą o uporczywym nieposłuszeństwie Kościołowi w sprawach liturgii)

Skąd ta upoczywość w nadużyciach liturgicznych?
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1737 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:55:07 pm »



Powtarzam pytania na które nie dostałem odpowiedzi:
....

Skąd ta upoczywość w nadużyciach liturgicznych?


Pan mantruje w kółko to samo. Może przynajmniej raczy pan wyrzucić z pytań te na które dostał już pan odpowiedź w tym wątku. 
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #1738 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:56:57 pm »

Panowie z DN, i wszyscy pańswto tutaj,  Nowe Forum Krzyż strasznie obniżyło loty.
Czytając niektóre posty zastanawiam się czy to nie forum gimnazjalistów.
Jako że tu iskrzy w temacie - Tradycja, Liturgia, rubryki, itp - to czytam ten wątek.
Niestety nie mam jeszcze "AdBlock'a" na "gimnazjalne" posty....
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1739 dnia: Czerwca 01, 2010, 13:00:46 pm »


Niestety nie mam jeszcze "AdBlock'a" na "gimnazjalne" posty....

Jednak chyba można je ustawić na wybranych użytkowników ;)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Strony: 1 ... 114 115 [116] 117 118 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!