Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:34:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 113 114 [115] 116 117 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338109 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1710 dnia: Maja 31, 2010, 21:23:20 pm »

http://neokatechumenat.autazniemiec.5t.pl/

ROFTL ;D
Jak powiem, ze jestem tradsem to mi sprowadza? :)
Obawiam się, ze nie będzie Pan koszer ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #1711 dnia: Maja 31, 2010, 21:57:40 pm »

Niestety, na podanych stronach nie znalazłem statutów. Czy można je gdzieś kupić?
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1712 dnia: Maja 31, 2010, 22:05:20 pm »

Czy można je gdzieś kupić?

http://www.polcaal.fundacja.org.pl/product_info.php?cPath=30_53&products_id=202&osCsid=91dc2d42cc659efa32f5e4ebd8afbb9a
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #1713 dnia: Maja 31, 2010, 22:10:06 pm »

Dziękuję.
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1714 dnia: Czerwca 01, 2010, 08:29:27 am »

Hmm. Mam w domu kilka do kolportażu, jak pan chce możemy sie jakoś umówić i sprzedam panu. Nie widzę problemu.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1715 dnia: Czerwca 01, 2010, 09:49:25 am »

Niestety, na podanych stronach nie znalazłem statutów. Czy można je gdzieś kupić?
Czyli dać im zarobić i odkryć swoje dane personalne?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #1716 dnia: Czerwca 01, 2010, 09:54:23 am »

Czyli kupić można - niestety, trzeba za to zapłacić, moim zdaniem, za dużo. Szkoda, że nie ma w sieci tychże statusów, można by się do nich na bieżąco odnosić :)
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1717 dnia: Czerwca 01, 2010, 10:00:01 am »

cóż, z czegoś trzeba żyć :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1718 dnia: Czerwca 01, 2010, 10:05:00 am »

Czyli kupić można - niestety, trzeba za to zapłacić, moim zdaniem, za dużo. Szkoda, że nie ma w sieci tychże statusów, można by się do nich na bieżąco odnosić :)

Są na tym forum i w tym wątku chyba nawet.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1719 dnia: Czerwca 01, 2010, 10:10:06 am »

cóż, z czegoś trzeba żyć :D
... wystawnie.

A jak na "fundację dóbr duchowych" o dobra doczesne dbają perfekcyjnie. Jest z  czego fundować "bezinteresowne" wycieczki zagraniczne dla decydentów.

P.S. Jak ichnia führungs-trojka" wykonuje, dajmy na to, nalot na Rzym czy Warszawę, to lecą wszyscy w jednym samolocie?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1720 dnia: Czerwca 01, 2010, 11:40:47 am »

Panowie, nie sprzeczajcie się już o to czy chleb się kruszy czy nie kruszy. Jezus Chrystus wybrał taką a nie inną materię, która miała się stac Jego Ciałem i z natury chleb się kruszy bardziej lub mniej. Nie wiem czy opłatki kruszą się mniej od grubszego chleba, który ma konsystencję normalnego chleba jaki spożywamy lub mac używanych ba bliskim wschodzie.

DN używa chleba wg przepisów KPK oraz OWMR, gdzie jest powiedziane jasno, że ma to byc chleb pszenny a przede wszystkim świeży.

Jeśli chodzi o opłatki tą są wypiekane z takiego samego ciasta co chleb na DN: mąka pszenna + woda. Widziałem w wielu miejscach jak to się wypieka więc nie jest to żadna filozofia.

Jesli już tak bardzo chcecie trzymac się przepisów to najpierw trzeba ustalic co znaczy słowo ŚWIEŻY. Na mój rozum, oraz odkąd pamiętam chleb świeży kupowany do posiłków domowych nie miał więcej niż 2 dni.

Opłatki, hostie do konsekracji w kościołach leżą po kilka miesięcy w wielkich opakowaniach. W samej hurtowni gdzie można je nabyc już mają kilka tygodni.

Stąd moje pytanie: czy hostie kilkumiesięczne można nazwac świeżym chlebem?

Na DN chleb do Eucharystii jest pieczony tego samego dnia, w którym ma zostac konsekrowany i spożyty. Po wtóre bracia wykonują go z wielką pieczołowitością modląc się przy jego wykonywaniu.

Widziałem małą fabryczkę hostii i to po prostu jest piekarnia i tyle, gdzie nikt nie mysli o modlitwie.

Po wtóre chleb pieczony do celów eucharystycznych nie jest tylko domeną DN. Inne grupy też go stosują.

Np we Włoszech bardzo popularne są opłatki koloru brązowawego o gr. ok. 0,5cm. W trakcie ich łamania jest sporo okruchów oraz odprysków gdyż sam to widziałem. Zresztą trudniej jest łamac sztywny opłatek aby nie odpryskiwał niż miekki chleb, gdzie okruchy są praktycznie na patenie.

Przebywałem trochę czasu (około roku) wśród braci Grekokatolików na Słowacji i tam nie ma żadnego problemu z pieczeniem chleba, z łamaniem go bo to ich bardzo długa Tradycja.

Na koniec dbałośc o łamanie chleba zależy od kapłana celebrującego. To on odpowiada za pozostawione cząstki Ciała Pańskiego. Nie spotkałem się aby jakiś kapłan lekceważył te cząstki. jeśli przypadkowo znalazły się one po Eucharystii na obrusie to było to zawsze dokłądnie sprawdzane.

Wszedzie są ludzie i mogą coś niedopatrzec lub niezauważyc ale nie spotkałem się nigdy ze złą wolą lub z profanacją.
Zapisane
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1721 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:02:28 pm »

Cytuj
Panie JP7, pisze Pan, że tłumaczenia encyklik muszą miec imprimatur ale nie wszystkie je mają. Np trzymam w ręku Encyklikę JPII Ut unum sint (Pallotinum 1995) nie ma żadnej wzmianki o imprimatur ani sygnatury "wydano za zgodą władz kościelnych"; dopiero teraz np zauważyłem, bo nigdy na to nie zwracałem uwagi, że np niedawno wydane książki kardynała Ratzingera "Duch liturgii", "Jezus z Nazaretu" też nie posiadają imprimatur.
1) "Et unum sint" - nie znam takiej encykliki  ;D "Ut unum sint" mogło być napisane po polsku, "prima sedes a nemine iudicatur" ;)
2) "Duch liturgii"  i "Jezus z Nazaretu" nie mająimprimatur. Są zbyt "lefebrystyczne"...

Co do mojego oskarżenia o kłamliwośc opinii nt. Prezbiterów po Redemptoris Mater to opieram się na tym, że pomimo tłumaczenia, odsyłania do ogólnie dostępnych dokumentów, wypowiedzi wciąż słychac prywatne opinie, że są oni dla DN, co jest nieprawdą.
Po raz kolejny zapytuje - czy znają oni jakąś inną duchowość poza tą z Drogi?

Pyta Pan dlaczego powołania do tych seminariów są z DN? to chyba jest oczywiste, że DN zainicjowała ich powstanie i stara się by nie były one puste. W dzisiejszych czasach kiedy brakuje bardzo powołań każdy biskup się cieszy z dodatkowych kandydatów na księży.
Czy ktoś spoza Drogi mógłby wstąpić do "RM"?


Znam przypadek Takamatsu.
Ordynariusz usiłował zamknąć seminarium - udało mu się to dopiero po interwencji Konferencji Episkopatu Japonii  w Watykanie. Skoro "seminarium RM podlega biskupowi miejsca" - skąd takie kłopoty z najprostszym w świecie zamknięciem?

Jeśli Pan pyta jak przyjmowałem Komunię Św. w 1999? tak jak się to w tamtym czasie odbywało czyli na rękę na siedząco.
Wie pan, ze wtedy w polsce przyjmowanie Komunii św. na rękę było zabronione?
(i wie pan, ze na całym świecie przyjmować komunię św. na siedząco mogli tylko ciężko chorzy)

Pamiętam jak na początku la 90tych uczestniczyłem w Eucharystii z Abp Gdańska T.Gocłowskim, który powiedział, że czuł się jak na prawdziwej uczcie niebieskiej.
Subiektywne odczucie strażnika ważniejsze niż liturgia, którą miał strzec? Piękne...


Proszę uwżniej czytac co jest napisane a głupio się nie śmiac. UT UNUM SINT, tak napisałem a Pan przekręcił Et unum sint. ;D
w jakim oryginalnym języku była napisana tego nie wiem, mogło byc również po łacinie czy po włosku lub po francusku.

Jeśli już pan jest moderatorem i uważa się za znawcę wszystkiego (tak wnioskuję z autorytatywnego sposobu wypowiadania się przez Pana) to myślę, że nie muszę tłumaczyc, że DN to nie jest żadna specyficzna duchowość.
Nt. Prezbuterów po RM tłumaczyłem, że posługują w różnych parafiach gdzie opiekują się wszystkimi rzeczywistościami istniejącymi w danej parafii, tak jak każdy ksiądz w danej parafii. Nawet jeśli wielu księży ma pochodzenie z różnych ruchów, z którymi się identyfikuje bardziej to w parafii, do której został posłany posługuje wszystkim rzeczywistościom.


Z poza DN nie wstępują do seminarium RM, gdyż formacja w tych seminariach jest nieodłącznie związana z dojrzewaniem w wierze we wspólnotach DN. Zdarza się, że niektórzy biskupi przysyłają kilku swoich kleryków na jakiś okres czasu do tego seminarium.

Jeśli chodzi o Seminarium w Takamatsu to zbyt mało wiem aby się wypowiadac. To co jest w internecie do przeczytania to skromne dane. Znam też inne dane od kleryków z tego semianrium, którzy w tym roku pielgrzymowali z oczywistych chyba powodów do Niepokalanowa.

Jeśli chodzi o Komunię Św. na rękę w 1999r to nie wiem czy było to zabronione. Nie widziałem takiego dokumentu zabraniającego takiego przyjmowania. Jeśli bp miejsca w taki sposób celebrował Mszę Św. to nie miałem podstaw aby podważac jego autorytet.




Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1722 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:08:25 pm »

A gdzie w 1999 roku widział Pan dokument ZEZWALAJĄCY na Komunię na rękę???
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1723 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:15:54 pm »

Czyli kupić można - niestety, trzeba za to zapłacić, moim zdaniem, za dużo. Szkoda, że nie ma w sieci tychże statusów, można by się do nich na bieżąco odnosić :)
A można wiedzieć, po ile?
Zapisane
zwykły katolik
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 49

« Odpowiedz #1724 dnia: Czerwca 01, 2010, 12:17:56 pm »

Cytuj
A gdzie w 1999 roku widział Pan dokument ZEZWALAJĄCY na Komunię na rękę???

Nie widziałem takowego dokumentu.

Idąc na mszę w jakimkolwiek kościele nie sprawdzam, czy ksiądz ma uprawnienia do sprawowania mszy a tym bardziej biskup.
Jeśli w KPK biskup jest pierwszym liturgiem w swojej diecezji i to on odpowiada za kształt liturgii to na podstawie czego mam w to wątpic?

Jeszcze raz wspomnę kard. Wyszyńskiego, który wprowadził DN do swoich diecezji a miał uprawnienia większe od konferencji episkopatu w wielu aspektach to może On mógł to wprowadzic? nie wiem.
Zapisane
Strony: 1 ... 113 114 [115] 116 117 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!