Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 14:55:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338728 razy)
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #1680 dnia: Maja 31, 2010, 12:28:25 pm »

oczywiście błąd- winno być, z mąki i wody - sorry już poprawiam.
Z wody i mąki i się nie kruszy? jakim cudem?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1681 dnia: Maja 31, 2010, 12:29:01 pm »

Kikocudem :D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1682 dnia: Maja 31, 2010, 12:31:11 pm »

Wie pan - skoro ktoś zadał mi pytanie- ( a wczesniej podjąłem się odpowaiadania) to odpowiadam, zgodnie z moimi możliwościami. Ja nie jestem od przekonywania nikogo. I powiem szczerze, że mi specjalnie na tym nie zależy. Zresztą nigdy ani żadne tłumaczenie, ani argumentacja wszystkich nie przekona. To co dla jednego jest argumentem oczywistym, dla drugiego być nie musi. Ale odpowiedzi udzieliłem. A może komuś taka argumentacja wystarczy?, Albo przynajmniej zainspiruje do głębszego szukania?
Wie pan - np badacze Całunu Turyńskiego; wielu z nich ze sceptycyzmem przystępowało do badań, głównie po to, by udowodnic jego nieautentyczność. Bo tak im się po pobieznych obserwacjach wydawało. Tymczasem, gdy zagłębili sie w temat i badania, powoli zmieniali zdanie. I dziś głoszą z wielkim przekonaniem jego autentyzm. Może podobnie będzie i z kimś, kto dzisiaj jest przeciwikiem DN-u?. A znam też takich.  ;D
Zapisane
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #1683 dnia: Maja 31, 2010, 12:36:19 pm »

Piekł pan kiedyś chleb, ciasto?
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1684 dnia: Maja 31, 2010, 12:39:57 pm »

oczywiście błąd- winno być, z mąki i wody - sorry już poprawiam.
Z wody i mąki i się nie kruszy? jakim cudem?
Cudem praw przyrody, których dawcą jest Pan. Po prostu. Prosze spróbować. Przepis mogę podać. Jest prosty.  
Zresztą do produkcji Chleba Eucharystycznego - jakiejkolwiek formy - używa sie zawsze tylko mąki i wody.
Przypominam, że mąka zawiera w sobie naturalne kleiwo, które odpowiednie pobudzone, daje taki właśnie efekt.
Kiedys, gdy zabrakło mi kleju do tapet, użyłem włąsnie mąki "rozrobionej" wrzątkiem. Powstał wcale nie gorszy klej od tego do tapet.

Cytuj
"Kikocudem"
- no cóż panie szkielet, tylko utwierdza mnie pan w traktowaniu pana nie jak poważnego partnera do rozmowy. Gdyby coś takiego popełnił tkiler, juz by mu pan jako mod wygrażał. Pozwoli pan że pominę milczeniem jego wiedzę.

Cytat: grypa  Dzisiaj o 12:36:19
Piekł pan kiedyś chleb, ciasto?

Wiele, wiele razy.
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2010, 12:43:51 pm wysłana przez Zet » Zapisane
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #1685 dnia: Maja 31, 2010, 12:45:17 pm »

i po wypieczeniu wody i mąki się panu nie kruszy?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1686 dnia: Maja 31, 2010, 12:49:56 pm »

Panie Zet, pleciesz tu pan takie farmazony, ze inaczej nie można na pańskie pisanie zareagować. Chleb, który się nie kruszy ;D To chyba jest zrobiony z mąki i wody, ale nie pieczony tylko surowy.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #1687 dnia: Maja 31, 2010, 12:57:14 pm »

Wtedy albo się kruszy, albo kapie
Zapisane
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #1688 dnia: Maja 31, 2010, 12:59:05 pm »

Wiele, wiele razy.
Ja też piekłem  wiele, wiele razy. I tu muszę Pana zmartwić, bo Pan kłamie, a kłamstwo to grzech. Mam nadzieję, że uczą jeszcze tej prawdy w neokatechumenacie.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1689 dnia: Maja 31, 2010, 13:06:06 pm »

Czyżby Pan Zet wykasował wpis o wielokrotnym pieczeniu przez niego chleba ??? Ciekawe, oj ciekawe...
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1690 dnia: Maja 31, 2010, 13:26:16 pm »



Czyżby Pan Zet wykasował wpis o wielokrotnym pieczeniu przez niego chleba ??? Ciekawe, oj ciekawe...

Wedytował rozszerzając :P

Przecież wiadomo że okruchy są, bo muszą być. Z hostii też są kruszą, jak ktoś czuje taką potrzebę to zawsze może  robić z igły widły


« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2010, 13:45:25 pm wysłana przez tkiller » Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5771


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1691 dnia: Maja 31, 2010, 13:30:22 pm »

I dlatego używa się pateny. A neoni nie używają pateny, bo neoński chleb się nie kruszy, jak to usiłował nam wmówić pan Zet. Żenada do kwadratu.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1692 dnia: Maja 31, 2010, 13:46:03 pm »



     
Cytuj
Odp: Neokatechumenat
« Odpowiedz #1694 : Dzisiaj o 12:59:05 »   

--------------------------------------------------------------------------------

Cytat: Zet  Dzisiaj o 12:39:57
Wiele, wiele razy.
Ja też piekłem  wiele, wiele razy. I tu muszę Pana zmartwić, bo Pan kłamie, a kłamstwo to grzech. Mam nadzieję, że uczą jeszcze tej prawdy w neokatechumenacie.


I znowu zarzuca mi sie kłamstwo. Na jakiej podstawie pan pisze że ja kłamię?
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2010, 13:58:50 pm wysłana przez Zet » Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1693 dnia: Maja 31, 2010, 13:46:50 pm »

Czyżby Pan Zet wykasował wpis o wielokrotnym pieczeniu przez niego chleba ??? Ciekawe, oj ciekawe...
A może nauczy sie pan uważnie czytać, zanim pan rzuci jakąś kąsliwość?
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1694 dnia: Maja 31, 2010, 13:52:35 pm »

I dlatego używa się pateny. A neoni nie używają pateny, bo neoński chleb się nie kruszy, jak to usiłował nam wmówić pan Zet. Żenada do kwadratu.
Jakby pan umiał czytać to plótłby pan andronów. Kiedy ja pisałem że nie uzywa sie pateny? Wręcz odwrotnie. Zadaj pan sobie trud i poczytaj pan ze zrozumieniem zanim powie pan coś co mu slina na język przyniesie.
A w temacie chleba, również pisałem że sie kruszy, tyle że mniej lub bardziej - zalezy od techniki wypieku.
I prosze obu panów o wycofanie sie z inwektyw. Czytają państwo posty tak wybiórczo jak św. Jehowy biblię. Tylko to co do z góry założonej tezy pasuje. I jeszcze zarzucają kłamstwa.
Zapisane
Strony: 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!