Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 14:18:12 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349605 razy)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1455 dnia: Maja 26, 2010, 12:53:25 pm »

 Gdy był Kardynałem to za jego kadencji DN dostała zgodę na zaistnienie w diecezji.  
Tylko, że od tego czasu ~30 LAT MINĘŁO i sporo się zmieniło. Jeśli więc o kalumniach mówimy, to tylko o pańskich i wieloletnich.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #1456 dnia: Maja 26, 2010, 12:56:22 pm »

Poniżej prawdziwa ikona.



ZNACZENIE POSZCZEGÓLNYCH KOLORÓW W IKONACH


W hierarchii kolorów pierwsze miejsce zajmuje złoty.
Jest to jednocześnie kolor i światło. Złoto oznacza jasność Bożej chwały, w której przebywają świeci, jest to światłość niestworzona, nie znająca dychotomii " światłość- ciemność". Złote tło, złote nimby świętych, złoty blask wokół postaci Chrystusa, złote szaty Zbawiciela i złota asystka na szatach Bogurodzicy i aniołów - wszystko to służy do wyrażenia świętości i przynależności do świata wiecznych wartości. Złoto zawsze było drogim materiałem i z tego powodu w ruskiej ikonie złote tło było zamieniane przez inne , semantycznie bliskie kolory - czerwony, zielony i żółty ( ochra). Czerwony kolor symbolizuje ogień Ducha, w którym Pan chrzci swoich wybranych, w tym ogniu wypalane jest złoto świętych dusz. Poza tym w języku rosyjskim słowo "krasnyj" znaczy nie tylko " czerwony", ale także " piękny" , i dlatego czerwone tło miało asocjacje z niezniszczalnym pięknym Niebieskiej Jerozolimy. Zieleń symbolizuje życie wieczne, wieczne kwitnienie, jest to także kolor Ducha Świętego, kolor nadziei. Ochra, żółte tło - to kolor najbardziej bliski w widmie słonecznym złotu i z tego powodu często po prostu zamienia złoto, gdyż przypomina z złocie.

Semantycznie najbardziej bliskim złotu jest kolor biały. Kolor ten również wyraża transcendencją i także jest równocześnie kolorem i światłem. Symbolizuje czystość, wspólnotę ze światem boskim.

Kolor czarny, tak jak i biały, używany jest w ikonografii rzadko. Symbolizuje piekło, maksymalne oddalenie od Boga.

Kolor czerwony i błękitny stanowią antynomiczną jedność.

Czerwień i błękit symbolizuje miłosierdzie i prawdę, piękno i dobro, ziemię i niebo. W kolorach czerwonym i błękitnym maluje się szaty Zbawiciela. Przez te kolory wyraża się tajemnicę Wcielenia Boga: czerwień symbolizuje ziemską, ludzką naturę, krew, życie, męczeństwo, cierpienie, ale jest to zarazem kolor królewski ( purpura); błękit wyraża zasadę Boską , niebo , nieosiągalność tajemnicy, głębię objawienia. Kolor szat Bogurodzicy jest taki sam - czerwony i błękitny, ale rozmieszczone są te kolory w odwrotnym porządku: szaty są błękitne, a na nich znajduje się czerwona ( wiśniowa) chusta, maforion. Symbole nieba i ziemi połączone są inaczej. Jeśli Chrystus - Przedwieczny Bóg, stał się człowiekiem, to Bogurodzica - ziemska kobieta, zrodziła Boga. Połączenie czerwieni i błękitu można zobaczyć na przedstawieniach anielskich zastępów. Czerwony kolor występuje w szatach męczenników jako symbol krwi i ognia.

Kolor na ikonach nierozerwalnie łączy się ze światłem. Ikona jest pisana światłem.

Technologia ikony zakłada określone etapy pracy, które odpowiadają nakładaniu kolorów od ciemnego - do jasnego: na przykład, aby namalować oblicze, najpierw kładzie się sankirę ( ciemnooliwkowy kolor), następnie dokonuje się ochrowania ( kładzenie ochry od ciemnej do jasnej ), potem dokonuje się podrumianki,a na końcu bielenia - maluje się bieliki. Ikona nie zna światłocieni, ponieważ przedstawia świat absolutnej światłości.

KOLOR   ZNACZENIE
ZŁOTY    ŚWIATŁO
CZARWIEŃ   OZNACZA LUDZKĄ NATURĘ,MĘCZEŃSTWO
BŁĘKIT   NIEBO, GŁĘBIA, TAJEMNICZOŚĆ
ZIELEŃ    WIECZNOŚĆ, NADZIEJA, MŁODOŚĆ
CZARNY     PIEKŁO, ODDALENIE OD BOGA


"Ikony" kikońskie nie maja nic wspólnego z prawdziwymi ikonami.

Uwaga na czarne kolory w malowidłach Kiko guru neonów. Jest to bardzo demoniczne!!!


http://www.strag.art.pl/images/ikony/


A tutaj ponizej "ikona" kikońska






Kotolicyzm do kikościoła  to to samo co porównanie ikony prawdziwej i "kikony"
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2010, 12:59:38 pm wysłana przez Serpico » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1457 dnia: Maja 26, 2010, 12:59:49 pm »

Panie Tkiler - zapomniał pan, albo nie wiesz pan o tym - jeśli tak to inbformuję: że Kardynał Ratzinger tłumaczył owe skrypty na niemiecki. 
R.O.T.F.L.

- i nie miał nic lepszego do roboty? To jak w radiu Erywań, bo nie Józef Kardynał Ratzinger, tylko Hannibal Arcybiskup Bugnini, nie tłumaczył, bo nie znał niemieckiego, tylko jemu tłumaczono, nie na niemiecki, tylko z niemieckiego i nie "owe skrypty", tylko luterańskie teksty liturgiczne. A poza tym to wszystko się zgadza i wszyscy zdrowi.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1458 dnia: Maja 26, 2010, 13:03:20 pm »

Panie jwk - a jak okaże sie że pan nie ma racji?- to co? - odszczeka pan wszystkie inwektywy? - Prawda wcześniej czy później wyjdzie na jaw- i co wtedy?

.... mój błąd - Prawda jest znana- poprawiam się : Kiedy prawda dotrze do pana? - to co wtedy?
« Ostatnia zmiana: Maja 26, 2010, 13:07:39 pm wysłana przez Zet » Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1459 dnia: Maja 26, 2010, 13:03:53 pm »

ZNACZENIE POSZCZEGÓLNYCH KOLORÓW W IKONACH....


Znalazł pan obrazek numer 2 w którejś poddanej przeze mnie galerii, czy ciągle biega pan po śmietnikach za tymi obrazkami?
Ja w nowo malowanych przez Kiko kościołach tego nie widziałem.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1460 dnia: Maja 26, 2010, 13:47:56 pm »

A może tak waszą metodą:
Panie Zet- a jak okaże sie że pan nie ma racji?- to co? - odszczeka pan wszystkie inwektywy? -  Kiedy prawda dotrze do pana? - to co wtedy?
Przy okazji chciałem przypomnieć, pan tu jest względnie nowy, to pańscy konfratrzy z kikokarmenatu sprowadzili początkową próbę rzeczowej dyskusji z nimi do poziomu korzeni wodorostów, miotali oszczerstwa ad personam, których NIGDY nie odszczekali, puszczali skrajnie chamskie teksty "na priva". Zresztą gdziekolwiek się pojawicie, ten sam styl, ta sama kultura, te same mantry.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #1461 dnia: Maja 26, 2010, 15:52:36 pm »

Christus Rex

Panowie jestem na 26 stronie i takie kwiatki są np. :

Cytuj
Pierwszą rzeczą, jaką znajdujemy w Izraelu, jest odpowiedz na to wyzwolenie dokonane w Bogu, a tą odpowiedź będzie własnie PASCHA,
święto które nie zostało przez nich wymyślone TAK JAK JEZUS NIE WYMYŚLIŁ EUCHARYSTII.
str. 25

To jest już bliskie herezji  przeczy pośrednio nauce św. Soboru Trydenckiego o Ustanowieniu Ofiary Mszy św. i Najświętszego Sakramentu Ciała i Krwi Pańskiej więcej zamieszczę jak skończę  :)

Pan Jezus wymyśli obmyślił postanowił i w końcu ustanowił Ofiarę Mszy św., mam pytanie do autora więc KTO WYMYŚLIŁ A POTEM USTANOWIŁ Najświętszą Ofiarę Mszy św. i Najświętszy Sakrament Ciała i Krwi Swojej jeśli nie Pan Bóg-Człowiek, to KTO, no bo Pan Jezus ustanowił Ofiarę Mszy św. i Najświętszy Sakrament Ciał i Krwi Swojej to jak coś mógł ustanowić jak wcześniej tego nie wymyślił postanowił i w końcu ustanowił !?!?!?!?!?!



http://www.aukcjoner.pl/gallery/002545177-.html#I1


Poniżej w modlitwie KTO WYMYŚLIŁ Najświętszy Sakrament Ciała i Krwi Pańskiej jeszcze zamieszczę inne skany z książek


« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2010, 11:25:29 am wysłana przez LUK » Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #1462 dnia: Maja 26, 2010, 15:53:52 pm »

ZNACZENIE POSZCZEGÓLNYCH KOLORÓW W IKONACH....


Znalazł pan obrazek numer 2 w którejś poddanej przeze mnie galerii, czy ciągle biega pan po śmietnikach za tymi obrazkami?
Ja w nowo malowanych przez Kiko kościołach tego nie widziałem.

Proszę następny przykład "matrx-ów" Kikosia.







Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1463 dnia: Maja 26, 2010, 19:01:00 pm »

Ja tam wole te:




Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1464 dnia: Maja 26, 2010, 21:50:10 pm »

Cytuj
to KTO, no bo Pan Jezus ustanowił Ofiarę Mszy św. i Najświętszy Sakrament Ciał i Krwi Swojej to jak coś mógł ustanowić jak wcześniej tego nie wymyślił postanowił i w końcu ustanowił !?!?!?!?!?!
Proszę zadać sobie trochę trudu badawczego, a nie kierować się emocjami.
Pan Jezus niczego nie zmienił i nie wymyślił, tylko nadał nowe znaczenie. Wypełnił to co było już zapowiadane od najdawniejszych czasów. Pewne wydarzenia są poniekąd cieniami i zapowiedziami rzeczy przyszłych.
Również Eucharystia, była w zamierzeniu Boga od zawsze. I stopniowo była wprowadzana zgodnie z rozumieniem ludzi. Najpierw jakby niedoskonałe odbicie, później w miarę upływu czasu i dorastaniu ludzkości, coraz bardziej się jej obraz "wygładzał" aż w pełni czasów, tzn w czasach Jezusa, mógł on nadać jej odpowiedni kształt. Tzn odniósł go do siebie- ten chleb, który spożywaliście dotąd jako chleb udręczenia na pamiatkę wyjścia z Egiptu, teraz będziecie obchodzić na Moją pamiątkę, ten chleb od teraz będzie Moim Ciałem itd. - To wino, które podczas paschy spożywaliście jako pamiątkę i obietnicę wejścia do Ziemii Obiecanej - do Kaananu od dzisiaj będziecie spożywać, na Moją pamiątkę. Bo to jest Moja Krew, dzięki której możecie wejść do Prawdziwej Ziemi Obiecanej jaka jest Królestwo Niebieskie.  Ziemia Kanaan jest właśnie cieniem, zapowiedzią Królestwa Bożego.
W dodatku spozywając Jego Ciało w postaci chleba mówimy Amen- czyli niech tak będzie, niech tak sie stanie, tzn - tak zgadzam sie na to by z moim ciałem zrobiono co co z ciałem Pana Jezusa: udręczonym i zniszczonym, po to byśmy mieli zycie wieczne. To jest prawdziwy pokarm dla ucznia Jezusa, dla chrześcijanina, czynić to co czynił Jezus- oddawać swoje zycie za braci. I wielu świętych tak właśnie czyniło. I dlatego Kościół czci męczenników, bo w części zrealizowali to wezwanie Jezusa. Jak On, oddali swoje życie. Żywili sie prawdziwie Jego ciałem. Jego Ciało krążyło w ich żyłach i  dlatego byli zdolni, by czynić to co On.
Proszę jeszcze sobie poczytać np apologię św. Justyna Męczennika z II w. którego świeto będziemy 1-go czerwca obchodzić.
Jak faktycznie rozumiano Eucharystię i jak ona wyglądała.
Nie ma żadnej sprzeczności w tym tekście również z zacytowanym przez pana dokumentem. Tylko trzeba oba te teksty rozumieć w kontekście całościowym, a nie wyrwanym z kontekstu.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1465 dnia: Maja 26, 2010, 21:52:39 pm »

@ Zet
Pan może mówi AMEN po przyjeciu Ciała Chrystusa. Ja nie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #1466 dnia: Maja 26, 2010, 21:54:15 pm »

Ani przed, ani po. Podobnie jak katolicy z ostatnich tysiac kilkuset lat.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #1467 dnia: Maja 26, 2010, 23:18:58 pm »

Cytuj
to KTO, no bo Pan Jezus ustanowił Ofiarę Mszy św. i Najświętszy Sakrament Ciał i Krwi Swojej to jak coś mógł ustanowić jak wcześniej tego nie wymyślił postanowił i w końcu ustanowił !?!?!?!?!?!
Proszę zadać sobie trochę trudu badawczego, a nie kierować się emocjami.
Pan Jezus niczego nie zmienił i nie wymyślił, tylko nadał nowe znaczenie. Wypełnił to co było już zapowiadane od najdawniejszych czasów. Pewne wydarzenia są poniekąd cieniami i zapowiedziami rzeczy przyszłych.

Również Eucharystia, była w zamierzeniu Boga od zawsze. I stopniowo była wprowadzana zgodnie z rozumieniem ludzi. Najpierw jakby niedoskonałe odbicie, później w miarę upływu czasu i dorastaniu ludzkości, coraz bardziej się jej obraz "wygładzał" aż w pełni czasów, tzn w czasach Jezusa, mógł on nadać jej odpowiedni kształt. Tzn odniósł go do siebie- ten chleb, który spożywaliście dotąd jako chleb udręczenia na pamiatkę wyjścia z Egiptu, teraz będziecie obchodzić na Moją pamiątkę, ten chleb od teraz będzie Moim Ciałem itd. - To wino, które podczas paschy spożywaliście jako pamiątkę i obietnicę wejścia do Ziemii Obiecanej - do Kaananu od dzisiaj będziecie spożywać, na Moją pamiątkę. Bo to jest Moja Krew, dzięki której możecie wejść do Prawdziwej Ziemi Obiecanej jaka jest Królestwo Niebieskie.  Ziemia Kanaan jest właśnie cieniem, zapowiedzią Królestwa Bożego.

W dodatku spozywając Jego Ciało w postaci chleba mówimy Amen- czyli niech tak będzie, niech tak sie stanie, tzn - tak zgadzam sie na to by z moim ciałem zrobiono co co z ciałem Pana Jezusa: udręczonym i zniszczonym, po to byśmy mieli zycie wieczne. To jest prawdziwy pokarm dla ucznia Jezusa, dla chrześcijanina, czynić to co czynił Jezus- oddawać swoje zycie za braci. I wielu świętych tak właśnie czyniło. I dlatego Kościół czci męczenników, bo w części zrealizowali to wezwanie Jezusa. Jak On, oddali swoje życie. Żywili sie prawdziwie Jego ciałem. Jego Ciało krążyło w ich żyłach i  dlatego byli zdolni, by czynić to co On.

Proszę jeszcze sobie poczytać np apologię św. Justyna Męczennika z II w. którego świeto będziemy 1-go czerwca obchodzić.
Jak faktycznie rozumiano Eucharystię i jak ona wyglądała.
Nie ma żadnej sprzeczności w tym tekście również z zacytowanym przez pana dokumentem. Tylko trzeba oba te teksty rozumieć w kontekście całościowym, a nie wyrwanym z kontekstu.

Christus Rex

Proszę pana nie ma zamiaru cytować 2 stron żeby zobaczyć że to zdanie jest błędne i wprowadza w błąd spokojnie ja się nie kieruję emocjami
Skończę to co zacząłem i się przekonamy że pan Kiko i jego współpracownicy w wieku wypadkach podważają nieomylną naukę katolicką i wprowadza w błąd

SOBÓR TRYDENCKI
Sesja VII (1547)
O sakramentach

Kan. 1.  Jeśli ktoś twierdzi, że nie wszystkie sakramenty Nowego Przymierza zostały ustanowione przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, albo że jest ich więcej czy mniej niż siedem, tj. chrzest, bierzmowanie, Eucharystia, pokuta, ostatnie namaszczenie, kapłaństwo i małżeństwo, albo że którykolwiek z nich nie jest prawdziwie i we właściwym znaczeniu sakramentem - niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych.

SOBÓR TRYDENCKI
Sesja XXII (1562)
Nauka o Najświętszej Ofierze Mszy św.

Albowiem po odprawieniu Starej Paschy, którą rzesza synów Izraela ofiarowywała na pamiątkę wyjścia z Egiptu [Wj 12, 21 nn], ustanowił Nową Paschę, by Go Kościół poprzez posługę kapłanów pod widzialnymi znakami składał w ofierze na pamiątkę mającego nastąpić przejścia z tego świata do Ojca, kiedy to odkupił nas przelaniem swej krwi, "uwolnił nas spod panowania ciemności i przeniósł do królestwa swego" (Kol 1, 13).


Przepraszam ale myli się pan tu:
Cytuj
"To wino, które podczas paschy spożywaliście jako pamiątkę i obietnicę wejścia do Ziemii Obiecanej - do Kaananu od dzisiaj będziecie spożywać, na Moją pamiątkę. Bo to jest Moja Krew, dzięki której możecie wejść do Prawdziwej Ziemi Obiecanej jaka jest Królestwo Niebieskie.[/b]

Podczas Paschy żydzi NIE PILI ŻADNEGO WINA widać że czytał pan fragment Pisma św. Księga Wyjścia 11 12 13 ( do 16-go wersetu) ;

Widać wpływ "Konwiwencji" :

Cytuj
"Pascha jest wielkim świętem w czasie którego przez całą noc pije się dużo wina. Jest ono wielkim wysławieniem wielkim Sakramentem wielką Liturgią.
(Przepraszam mam pytanie chodzi tu o PASCHĘ żydowską czyż nie???No bo w czasie Ofiary Mszy św. ustanowionej przez Pana JEZUSA nie pija się DUŻO WINA !!! )

Cytuj
Bo Eucharystia - Ostatnia wieczerza jest wielka liturgią w której Jezus Chrystus ofiaruję (przewodniczy) jako wielki LITURG, w czasie której , On nie wymyśli
ABSOLUTNIE NICZEGO kardynał Schuater mówi że Jezus Chrystus jak gdyby miał już gotowy i spisany rytuał swojej ofiary na krzyżu, wszystko to co mówił
było już spisane /np . Ps. 21/. Podobnie w czasie ostatniej wieczerzy JEZUS NIE WYMYŚLA NICZEGO. ON tylko spełnia PASCHĘ realizuję ją.

Zacząłem mówić że to ŚWIĘTO (chodzi o Paschę żydowską) przygotowywano z wielką troską bo ono jest centrum życia IZRAELA.
strona 28 Konwiwencji

Czyli jak mam rozumieć Pan Jezus nie ustanawia NOWEJ PASCHY tylko REALIZUJĘ STARĄ ??? Czyż tak ?

SOBÓR TRYDENCKI
Sesja XXII (1562) Nauka o Najświętszej Ofierze Mszy św.
Albowiem po odprawieniu Starej Paschy, którą rzesza synów Izraela ofiarowywała na pamiątkę wyjścia z Egiptu [Wj 12, 21 nn], ustanowił Nową Paschę,by Go Kościół poprzez posługę kapłanów pod widzialnymi znakami składał w ofierze na pamiątkę mającego nastąpić przejścia z tego świata do Ojca, kiedy to odkupił nas przelaniem swej krwi, "uwolnił nas spod panowania ciemności i przeniósł do królestwa swego" (Kol 1, 13).


Pascha żydowska nie była i nie jest sakramentem to jest herezją :

SOBÓR TRYDENCKI
Kanony o sakramentach w ogólności
Kan. 1.Jeśli ktoś twierdzi, że nie wszystkie sakramenty Nowego Przymierza zostały ustanowione przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, albo że jest ich więcej czy mniej niż siedem, tj. chrzest, bierzmowanie, Eucharystia, pokuta, ostatnie namaszczenie, kapłaństwo i małżeństwo, albo że którykolwiek z nich nie jest prawdziwie i we właściwym znaczeniu sakramentem - niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych.
Kan. 2. Jeśli ktoś twierdzi, że te właśnie sakramenty Nowego Przymierza różnią się od sakramentów Starego Przymierza tylko tym, że mają inne ceremonie i inne zewnętrzne obrzędy - niech będzie wyklęty.


Cytuj
Pisze pan :
"Pan Jezus niczego nie zmienił i nie wymyślił, tylko nadał nowe znaczenie".

Czyli należy dalej składać wszelkie ofiary tak jak to czynią żydzi no bo
Cytuj
"Pan Jezus niczego nie zmienił i nie wymyślił, tylko nadał nowe znaczenie"

Błąd USTANOWIŁ NOWĄ PASCHĘ jeśli pan myśli że Pan Jezus nadał tylko nowe znaczenie STAREJ PASCHRZĘ to podważa pan naukę św. Soboru Trydenckiego


Umierając na Krzyżu, Jezus zniósł Zakon przykazań i przepisów oraz przekreślił pismo Starego Testamentu przybiwszy go do Krzyża, a ustanowił mocą Krwi, przelanej za cały rodzaj ludzki, Testament Nowy.Tak naocznie dokonało się wtedy przerzucenie z Prawa na Ewangelię, z Synagogi na Kościół, z ofiar licznych na jedną – jak wyraża się św. Leon Wielki o Krzyżu Pańskim – że, gdy Pan oddał ducha, rozdarła się z gwałtowną siłą od wierzchu aż do spodu mistyczna zasłona, zakrywająca sobą wnętrze świątyni i tajemnice świętości

Papież Pius XII, Mystici Corporis Christi
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2010, 11:42:15 am wysłana przez LUK » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1468 dnia: Maja 26, 2010, 23:26:53 pm »

Judeoneosektokatechu menat i ta niedorobiona, albo przerobiona menorka. Wszystko jasne.
Dziękuje Panie LUK i czekam na dalszy ciąg.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1469 dnia: Maja 27, 2010, 07:47:09 am »

@ Zet
Pan może mówi AMEN po przyjeciu Ciała Chrystusa. Ja nie.
Nie panie szkielet- Amen mówię w momencie gdy kapłan podając mi je mówi Ciało Chrystusa - odpowiadam Amen. To chyba jest oczywiste.

Cytuj
Podczas Paschy żydzi NIE PILI ŻADNEGO WINA widać że czytał pan fragment Pisma św. Księga Wyjścia 11 12 13 ( do 16-go wersetu)

Proszę sobie jednak zadać trud i poczytać trochę. Np rytuał paschy, seder paschalny czy inne. Jeśli pan nie dysponuje mogę użyczyć. Niestety mam tylko w formie ksiązkowej. Wino pito prosze pana, kilkakrotnie. A pozycje te posiadam nie od Kiko, tylko zostałe kupione niegdyś w księgarni. W idysz z tłumaczeniem na polski. W tym mam również austriackie wydanie przedwojenne, więc proszę nie konfabulować i nie pisać bzdur.
« Ostatnia zmiana: Maja 27, 2010, 07:52:53 am wysłana przez Zet » Zapisane
Strony: 1 ... 96 97 [98] 99 100 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!