Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 11:57:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349144 razy)
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1380 dnia: Maja 18, 2010, 13:36:37 pm »

A o szacunku  do krzyża, to jestem świecie przekonany, że pierwszy lepszy katechumen na początku Drogi ma go więcej niz autor tej watpliwości.
Pisząc o symbolice miałem na myśli pewien styl grafiki jaką posługuje się DN, nie jej treść.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1381 dnia: Maja 18, 2010, 13:42:00 pm »

Panie Zet. Jeśli pan ma ochotę nam wyjaśnić poszczególne punkty wklejonych skanów to prosimy bardzo. Tylko nie wiem, czy Pańska interpretacja będzie zgodna z nauczaniem katechistów i ich wymaganiami. Ale tego nam nikt niestety nie powie.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
marcin
Gość
« Odpowiedz #1382 dnia: Maja 18, 2010, 14:23:12 pm »

skądinąd  bardzo ciekawy ten tekst konwiwencji, czytając bardzo przypomina prawosławne spojrzenie, tu pytanie czy Kiko studiował teologię prawosławną lub coś takiego? Czy w tekście są herezję tego nie wiem bo nie jestem osobą która ma prawo to weryfikować, są pewne śmiałe i szokujące fragmenty ale z niektórymi rzeczami się zgadzam. Można by każdy z kontrowersyjnych elementów wypunktować i podyskutować.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1383 dnia: Maja 18, 2010, 14:53:16 pm »

Panie zet on właśnie po diakonacie trochę poczekał na święcenia.
Zresztą mówiłem tu kiedyś o innym księdzu(z Gorzowa z LO katolickiego któremu dyrektorował kiedyś p. Marcinkiewicz i uczestniczył w pielgrzymkach do Chartres z musu) o tym jak przekonywał nas że K-Ł istniał do Edyktu Konstantyna potem do SVII był w ukryciu i dopiero od SVII istnieje dalej widzialnie.
Skąd tacy księża? A skąd tacy biskupi jak bp Kiernikowski?
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #1384 dnia: Maja 18, 2010, 15:03:48 pm »

Panie zet on właśnie po diakonacie trochę poczekał na święcenia.
Zresztą mówiłem tu kiedyś o innym księdzu(z Gorzowa z LO katolickiego któremu dyrektorował kiedyś p. Marcinkiewicz i uczestniczył w pielgrzymkach do Chartres z musu) o tym jak przekonywał nas że K-Ł istniał do Edyktu Konstantyna potem do SVII był w ukryciu i dopiero od SVII istnieje dalej widzialnie.
Skąd tacy księża? A skąd tacy biskupi jak bp Kiernikowski?
trafic na takiego "ksiedza". Pozniej ma sie poglady, jak pan Zet.
Gdybym nie wiedzial, to bym zapytal, gdzie ich tego ucza.
A kto zrobil biskupem tego Kiernikowskiego?
Zapisane
Hotori
adept
*
Wiadomości: 38


Królowo różańca św. módl się za nami!

« Odpowiedz #1385 dnia: Maja 18, 2010, 15:10:37 pm »

Co do Kiernikowksiego, to ma poglądy bliskie prawosławiu, pisze tak bo w zakonie miałam z nim rekolekcje a raczej cała wspólnota klarysek. Tylko ta Msza neońska z tym chlebem. Całe szczęście siostry inaczej się zachowały jak neony  swoich wspólnotach. Nie powiem mądry człowiek, a był by szanowany jakby głosił naukę Kościoła Katolickiego a nie naukę kiko.
Zapisane
Umieć spokornieć oznacza umieć naśladować Jezusa.
św. Bazyli Wielki
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1386 dnia: Maja 18, 2010, 21:01:49 pm »


Cytuj
A kto zrobil biskupem tego Kiernikowskiego?

Jeśli chodzi o ścisłość, to chyba ma pan na myśli biskupa Kiernikowskiego?
Nie bardzo w ustach katolika pasuje określenie - "ten Kiernikowski."
Co do pytania , mogę pana uświadomić.  U nas, w Kościele Katolickim biskupów mianuje papież.
Cytuj
Pozniej ma sie poglady, jak pan Zet.
A skądże to łaskawca wie jakie poglądy ma pan Zet?
Cytuj
o tym jak przekonywał nas że K-Ł istniał do Edyktu Konstantyna potem do SVII był w ukryciu i dopiero od SVII istnieje dalej widzialnie.
Panie Major - stara śpiewka - to pan tak zrozumiał. Do Konstantyna Kościół  istniał w innej formie, potem do SVII  nieco zakryte w Kościele były pewne formy, które ponownie odkrył właśnie Sobór. Ale to było naturalne. Również dzisiaj w Chinach kształt Kościoła - tego podziemnego jest nieco inny niż ten nadziemny.Ale to zawsze ten sam Kościół , przechowujący depozyt wiary.  Dlaczego Sobór odkrył ponownie te formy?
Ponieważ sytuacja Kościoła przed Konstantynem nieco przypomina  obecną. Wtedy Kościół prześladowano i dzisiaj też. Wtedy całe narody były pogańskie - dzisiaj tez. Kościół i wtedy i teraz stanowił pewne wyspy na oceanie pogaństwa.
Natomiast od Konstantyna aż do praktycznie XXw. Kościół był powszechny. Mam na myśli że w tym okresie jeśli ktoś był poza Kościołem, to było to curiosum. Wtedy było środowisko chrystianitas i pewnych form nie trzeba było eksponować. Wystarczało duszpasterstwo sakramentów. Dzisiaj jeśli większość jest poza Kościołem, to tym ludziom nic nie powie np adoracja Najświętszego sakramentu czy choćby najbardziej płomienne kazanie. Bo ci ludzie do Kościoła nie przychodzą, sama zachęta do przyjścia do kościoła na mszę, lub nabożeństwo majowe, powoduje uśmiech politowania. Są w Europie miasta w których połowa mieszkańców praktycznie nie słyszała o Jezusie. A jeśli już to w jakiejś skarykaturowanej formie. Tak jak w okresie Kościoła pierwotnego. I to o to chodzi a nie jakieś widzialne i niewidzialne jego byty.
Inaczej mówiąc - co nawróciło pogański Rzym? Świętość życia i świadectwo, odwaga i gotowość do najwyższych ofiar. Nie tylko jednostek, ale ogółu chrześcijan. Ich wzajemna miłość i braterstwo. Później w swej masie tego zabrakło. I to jest naturalne. A dzisiaj znów jest potrzeba takich postaw, które byłyby dla pogańskiego świata i sposobu myślenia znakiem zapytania odnośnie chrześcijaństwa.  W epoce Konstantyn - XXw. jesli kobieta zaszła w ciążę poza małżeństwem było to naganne, bo funkcjonowała w mentalności ogółu  chrystianitas. Dzisiaj taka kobieta szczyci się swoim grzechem. A homoseksualiści przejmują władzę. Spróbujcie coś przeciw nim powiedzieć - od razu ostracyzm społeczny. To tylko przykłady. Mamy społeczeństwo relatywne etycznie i moralnie, bo to społeczeństwo wyrzuciło Boga ze swego życia i zamknęło go w kościołach. Dlatego potrzebne są takie postawy jak Justyna czy Felicyty. A dzisiaj śmieją się z katolików z powodu ich (naszej) letniości i rozdźwięku miedzy życiem a wiarą. I SVII otworzył możliwości do aktywności laikatu i ogółu świeckich. I to o to chodzi panie majorze , a nie o jakieś ukrycie Kościoła, czy jego nieistnienie. Jeśli pan tak to rozumiał, to nie dziwie się pańskim uprzedzeniom. Zapewniam pana że jest inaczej.
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2010, 21:03:24 pm wysłana przez Zet » Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1387 dnia: Maja 18, 2010, 21:07:32 pm »

skądinąd  bardzo ciekawy ten tekst konwiwencji, czytając bardzo przypomina prawosławne spojrzenie, tu pytanie czy Kiko studiował teologię prawosławną lub coś takiego? Czy w tekście są herezję tego nie wiem bo nie jestem osobą która ma prawo to weryfikować, są pewne śmiałe i szokujące fragmenty ale z niektórymi rzeczami się zgadzam. Można by każdy z kontrowersyjnych elementów wypunktować i podyskutować.
Panie Marcinie  podoba mi się pańskie spojrzenie i pańska logika. Zgadzam się z panem.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1388 dnia: Maja 18, 2010, 22:19:32 pm »

No to luuu! Punktuj pan panie Zet i podyskutowywuj zamiast obrażać i mantrować.
Cytuj
Nie bardzo w ustach katolika pasuje określenie - "ten Kiernikowski."
Bo ten Kiernikowski bardzo nie pasuje na biskupa. Ciągle wracam do propozycji, zrobić mu tak, jak jak zrobiono Biskupowi Haasowi w Chur.
Cytuj
nieco zakryte w Kościele były pewne formy, które ponownie odkrył właśnie Sobór.
Niby jakie? Mnie Ksiądz na lekcjach religii niczego takiego nie opowiadał.
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2010, 22:25:36 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #1389 dnia: Maja 18, 2010, 22:32:09 pm »


[
Panie Major - stara śpiewka - to pan tak zrozumiał. Do Konstantyna Kościół  istniał w innej formie, potem do SVII  nieco zakryte w Kościele były pewne formy, które ponownie odkrył właśnie Sobór. Ale to było naturalne. Również dzisiaj w Chinach kształt Kościoła - tego podziemnego jest nieco inny niż ten nadziemny.Ale to zawsze ten sam Kościół , przechowujący depozyt wiary.  Dlaczego Sobór odkrył ponownie te formy?
Ponieważ sytuacja Kościoła przed Konstantynem nieco przypomina  obecną. Wtedy Kościół prześladowano i dzisiaj też. Wtedy całe narody były pogańskie - dzisiaj tez. Kościół i wtedy i teraz stanowił pewne wyspy na oceanie pogaństwa.
Natomiast od Konstantyna aż do praktycznie XXw. Kościół był powszechny. Mam na myśli że w tym okresie jeśli ktoś był poza Kościołem, to było to curiosum. Wtedy było środowisko chrystianitas i pewnych form nie trzeba było eksponować. Wystarczało duszpasterstwo sakramentów. Dzisiaj jeśli większość jest poza Kościołem, to tym ludziom nic nie powie np adoracja Najświętszego sakramentu czy choćby najbardziej płomienne kazanie. Bo ci ludzie do Kościoła nie przychodzą, sama zachęta do przyjścia do kościoła na mszę, lub nabożeństwo majowe, powoduje uśmiech politowania. Są w Europie miasta w których połowa mieszkańców praktycznie nie słyszała o Jezusie. A jeśli już to w jakiejś skarykaturowanej formie. Tak jak w okresie Kościoła pierwotnego. I to o to chodzi a nie jakieś widzialne i niewidzialne jego byty.
Inaczej mówiąc - co nawróciło pogański Rzym? Świętość życia i świadectwo, odwaga i gotowość do najwyższych ofiar. Nie tylko jednostek, ale ogółu chrześcijan. Ich wzajemna miłość i braterstwo. Później w swej masie tego zabrakło. I to jest naturalne. A dzisiaj znów jest potrzeba takich postaw, które byłyby dla pogańskiego świata i sposobu myślenia znakiem zapytania odnośnie chrześcijaństwa.  W epoce Konstantyn - XXw. jesli kobieta zaszła w ciążę poza małżeństwem było to naganne, bo funkcjonowała w mentalności ogółu  chrystianitas. Dzisiaj taka kobieta szczyci się swoim grzechem. A homoseksualiści przejmują władzę. Spróbujcie coś przeciw nim powiedzieć - od razu ostracyzm społeczny. To tylko przykłady. Mamy społeczeństwo relatywne etycznie i moralnie, bo to społeczeństwo wyrzuciło Boga ze swego życia i zamknęło go w kościołach. Dlatego potrzebne są takie postawy jak Justyna czy Felicyty. A dzisiaj śmieją się z katolików z powodu ich (naszej) letniości i rozdźwięku miedzy życiem a wiarą. I SVII otworzył możliwości do aktywności laikatu i ogółu świeckich. I to o to chodzi panie majorze , a nie o jakieś ukrycie Kościoła, czy jego nieistnienie. Jeśli pan tak to rozumiał, to nie dziwie się pańskim uprzedzeniom. Zapewniam pana że jest inaczej.

Wie Pan co?
Szkoda z Panem dyskutowac. Przerobili Pana w DN, ale to Panski problem.
Natomiast ten Kiernikowski, ktory jest biskupem jest problemem Kościoła.

Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1390 dnia: Maja 18, 2010, 22:40:21 pm »

Nie chce mi się pisać cóż ten kapłan mówił o Mszy trydenckiej i nawet o NOM. Bo tymi tekstami zgorszył naszego ojca NOMowego liturgistę. Ale jakie w DN jest podejście do Ofiary Mszy św. to my wiemy na tym forum.
Podobne teksty o świętych Kościoła o Różańcu i Matce Bożej. Tak że po noclegu on z grupką młodzieży  w opini heretyka opuścił WSD. I heretykiem nazwali go NOMowi profesorowie.
Nie wiem czy jest jeszcze kapłanem.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1391 dnia: Maja 18, 2010, 22:42:37 pm »

Jeśli Pan wie, Panie Majorze jak sie nazywał to zawsze mozna sprawdzić.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1392 dnia: Maja 18, 2010, 22:50:12 pm »

Pamiętam że był katechetą w Gorzowie w LO katolickim gdzie dyrektorował K. Marcinkiewicz. Był jako katecheta kilka razy w latach 90-tych na pielgrzymce Tradycji do Chartres(jako opiekun z musu). Nie ukrywał swojej agresji do Tradycji nazywają nas idiotami i oszołomami a ruchy ED rezerwatem dla paru czubków których trzeba przeczekać jak wymrą. Nie rozumiał "wielkoduszności" Jana Pawła II że nas toleruje. A tradycjonaliści to wrogowie prawdziwego Kościoła i Pana Jezusa.
Tę rozmowę i wypociny pamiętam do dziś mimo że minęło 10 lat prawie.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1393 dnia: Maja 18, 2010, 22:52:44 pm »

Znajdę go.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1394 dnia: Maja 18, 2010, 23:04:12 pm »

Błąkał się między DN a Odnową. To były jego klimaty.
Zapisane
Strony: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!