Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 14:27:22 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349636 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #1365 dnia: Maja 17, 2010, 23:04:07 pm »

Panie ZET,moze powie pan dla odmiany cos ciekawego o tych wypiskach z konwiwencji?
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1366 dnia: Maja 17, 2010, 23:08:41 pm »

Ktoś z DN wypowiadał się na ten temat i powiedział że te kserówki to tylko kserówki i z DN nie mają nic wspólnego. A prawda jest inna. Ten kapłan naiwnie i w dobrej wierze nam to pokazał w latach 80-tych a przywiózł to właśnie z konwiwencji.
Zapisane
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1367 dnia: Maja 18, 2010, 07:50:26 am »

Panie ZET,moze powie pan dla odmiany cos ciekawego o tych wypiskach z konwiwencji?
A co tu ciekawego powiedzieć? Ja w tym co zostało zamieszczone nie widzę żadnych herezji. Trzeba czytać całościowo a nie jak świadkowie Jehowy którzy wyrywają z kontekstu.
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1368 dnia: Maja 18, 2010, 07:58:52 am »

Panie ZET,moze powie pan dla odmiany cos ciekawego o tych wypiskach z konwiwencji?
A co tu ciekawego powiedzieć? Ja w tym co zostało zamieszczone nie widzę żadnych herezji. Trzeba czytać całościowo a nie jak świadkowie Jehowy którzy wyrywają z kontekstu.
Jak Pan tu nie widzi herezji to może to znaczyć tylko jedno. Jest Pan heretykiem. Wystarczy przeczytać ostatni pokolorowany tekst, który jest herezją.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1369 dnia: Maja 18, 2010, 09:34:33 am »

Panie szkielet z takimi tekstami jak pańska ostatnia nie będę nawet próbował polemizować. Pominę je milczeniem. Żle tylko świadczy o panu i pana wiedzy.
Ktoś z DN wypowiadał się na ten temat i powiedział że te kserówki to tylko kserówki i z DN nie mają nic wspólnego. A prawda jest inna. Ten kapłan naiwnie i w dobrej wierze nam to pokazał w latach 80-tych a przywiózł to właśnie z konwiwencji.
Prawda jest taka że na żadnych konwiwencjach nie rozdaje się żadnych skryptów. Praca polega na modlitwie, "studiowaniu" Słowa Bożego i słuchaniu katechez . No i oczywiście uczestnictwie w Eucharystii. Każdy dzień zaczyna się jutrznią, a do tego potrzebny jest brewiarz, a nie jakieś skrypty. W dodatku mylne jest samo słowo konwiwencja. Jaka to konwiwencja? .
Samo słowo konwiwencja znaczy - bycie razem, na modlitwie. I taka konwiwencja zawsze zaczyna się Laudesami (jutrznią). Potem w zależności jaka jest jedzie się dalej.
Tzn wspólnoty raz na miesiąc przeprowadzają, w niedzielę, taki dzień skupienia. Laudesy mogą trwać ze dwie godziny, potem może być wspólny obiad i dzielą się doświadczeniami swoich relacji do Boga. Na zakończenie – Eucharystia. I koniec. I nie ma żadnych innych pism poza brewiarzem i Pismem świętym.
Czym innym są natomiast konwiwencje typu rekolekcje wyjazdowe, gdzie kilka dni trwa praca. (piątek, sobota, niedziela) I jest podobnie tzn każdy dzień rozpoczyna się jutrznią, potem katecheza, praca z pismem św. (skrutacja Pisma Świętego – to znaczy indywidualna lektura fragmentów Pisma, z których jeden wynika z drugiego. W Biblii Jerozolimskiej są odnośniki do niektórych wersetów, tzn że taki a taki werset mówi o podobnym zdarzeniu.)
Może być też jakiś kwestionariusz, w którym bracia dzielą się swoim doświadczeniem na dany temat również w oparciu o Biblię. I oczywiście konwiwencje kończy w niedzielę po obiedzie Eucharystia.
Natomiast z taka „kserówką” jak załączona  się nie spotkałem. Dziwi mnie też rysunek na stronie tytułowej. Nie wpisuje się w symbolikę neokatechumenalną. Ale to o niczym nie świadczy.  Musiałbym się głębiej wczytać, by się zorientować co to jest. Może ktoś dysponuje całością, a nie kilku wersetami (stronami) wyrwanymi z kontekstu?
Zapisane
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #1370 dnia: Maja 18, 2010, 10:01:52 am »


Prawda jest taka że na żadnych konwiwencjach nie rozdaje się żadnych skryptów.
To skad ten?

Moze Pan nie zauwazac szczegolow, bo dla Pana "liczy sie calosc, a nie cos wyrwane z kontekstu".
DLa mnie, jak uderzenie w leb, bylo przeczytanie o tym, ze Ofiarowanie się Jezusa Chrystusa uwazacie za  niepotrzebne juz skladanie ofiar.
Nikt Panu nie powiedzial, ze to jest ciagle jedna i ta sama Ofiara?
Czy choc raz w zyciu przeprosil Pan Boga za to, ze skazal go na cierpienie na krzyzu?
Czy dla Pana liczy sie tylko Zmartwychwstanie, ale potraktowane tak, jakby Jezus Chrystus byl tylko czlowiekiem?

Ja widze w tej kserokopii bluznienie Bogu. Niestety, prosze Pana.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1371 dnia: Maja 18, 2010, 10:09:22 am »

Ten kapłan przywiózł to właśnie z takich rekolekcji wyjazdowych. Nie zrobił sobie tego w pokoju. To były lata 80-te. Z tego nas uczył religii. Od początku reklamował DN. Teraz pracuje na Ukrainie.
Zapisane
Hotori
adept
*
Wiadomości: 38


Królowo różańca św. módl się za nami!

« Odpowiedz #1372 dnia: Maja 18, 2010, 10:55:43 am »

Że co nigdy w kościele nie istniał Najświętszy Sakrament? A św. Faustyna kogo niby adorowała w kaplicy? Istna herezja Noeony przepisują sobie dziwne zasługi. Kiko nie zna historii kościoła.
Zapisane
Umieć spokornieć oznacza umieć naśladować Jezusa.
św. Bazyli Wielki
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #1373 dnia: Maja 18, 2010, 11:52:45 am »

Dziwi mnie też rysunek na stronie tytułowej. Nie wpisuje się w symbolikę neokatechumenalną.
To fakt - krzyż jakoś się w symbolikę neo nie wpisuje...
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #1374 dnia: Maja 18, 2010, 11:54:07 am »

Prawda jest taka że na żadnych konwiwencjach nie rozdaje się żadnych skryptów.
To skad ten?
Bo to skrypt dla katechistów, a nie "zwykłych" członków
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1375 dnia: Maja 18, 2010, 11:56:19 am »

Dziwi mnie też rysunek na stronie tytułowej. Nie wpisuje się w symbolikę neokatechumenalną.
To fakt - krzyż jakoś się w symbolikę neo nie wpisuje...
Zapewne działanie maskujące dla "zmylenia przeciwnika".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1376 dnia: Maja 18, 2010, 11:56:27 am »

Dziwi mnie też rysunek na stronie tytułowej. Nie wpisuje się w symbolikę neokatechumenalną.
To fakt - krzyż jakoś się w symbolikę neo nie wpisuje...
A może być tak, że neoństwo chciało namieszać w głowach xiężom i stąd ten Krzyż?? To jest początek lat 80-tych.
Drobne modyfikacje, powoli, powoli i xiądz głupieje. I już jest ich, a nie nasz  >:(

Musi sekta, jak nic.
« Ostatnia zmiana: Maja 18, 2010, 12:44:41 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
grypa
uczestnik
***
Wiadomości: 169

« Odpowiedz #1377 dnia: Maja 18, 2010, 12:35:27 pm »

Toż to zupełnie inne wyznanie!
Zapisane
siloam
uczestnik
***
Wiadomości: 222


Profil na slideshare
« Odpowiedz #1378 dnia: Maja 18, 2010, 12:49:21 pm »

Prawda jest taka że na żadnych konwiwencjach nie rozdaje się żadnych skryptów. Praca polega na modlitwie, "studiowaniu" Słowa Bożego i słuchaniu katechez
Oczywiście, że nie rozdaje się tych skryptów. Skrypty te to pomoce katechetyczne dla katechistów i między innymi na ich podstawie układane są katechezy.
Zapisane
O salutaris Hostia!
Quae Coeli pandis ostium,
Bella premunt hostilia,
Da robur, fer auxilium.
Zet
rezydent
****
Wiadomości: 419

« Odpowiedz #1379 dnia: Maja 18, 2010, 13:32:36 pm »

Możemy omówić każdy punkt tego, co niektórym wydaje sie kontrowersyjne. Tylko sie zastanawiam po co. Już kiedyś zacząłem pewne rzeczy wyjaśniać i to dosyć szeroko i natychmiast dostałem bana za....  szerzenie herezji. Najpierw się mnie pytano o pewne rzeczy a potem w nagrodę, że wyjaśniam - ban.  Eh. Chyba szkoda czasu.
Niektórym z państwa wydaje się, że wiedzą, a wg mnie państwu się po prostu wydaje.
A wracając do tego księdza o którym pisał pan Major. Czy uważa go pan za idiotę? Bo skoro z tego "skryptu" uczył religii nie uważając tego za herezję, to musiał być albo idiotą - a nie sądzę by ksiądz po seminarium był idiotą.- albo wiedział jak naprawdę Kościół naucza i było mu to pomocą.
Czy po tych trzech postach juz zasłużyłem na bana? - wszak reprezentuję opcję jakże odległą od political correctness tego forum?
Zapisane
Strony: 1 ... 90 91 [92] 93 94 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!