Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 14:36:51 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349664 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1320 dnia: Maja 10, 2010, 13:14:49 pm »

Nie Panie tkiller. Pan w 90% używa tylko sloganów.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1321 dnia: Maja 10, 2010, 14:14:15 pm »

Wypowiedzi takie jak jwk z stanowiskiem Kościołem maja  niewiele wspólnego, ...
  Znów pan przesadza, z kikociołem to ja wogóle nie mam nic wspólnego. A że pan raczył się pysznić na swoich forach, że zbywa na byle czym, przejąłem konsekwentnie pańską taktykę w stosunku do jemu-podobnych, z lepszymi, jak widać rezultatami, bo obelg na priva nie muszę mu wypisywać, jak on to robi a i tak przytacza on własnie mnie jako głównego kikofoba, co mi bardzo pochlebia.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1322 dnia: Maja 10, 2010, 14:18:10 pm »

próba komentarza http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x28719/miedzynarodowe-spotkanie-powolaniowe-drogi-neokatechumenalnej/

Te euforie i przeżycia mogą równie dobrze być szatańskimi mamieniami. Za tym, że nie od Boga to pochodzi świadczy wiele faktów, sławne "katechezy" Kiko/Carmen w wielu miejscach sprzeczne z Magisterium Kościoła, brak zatwierdzonego "dyrektorium katechetycznego", o które apelował Sługa Boży Jan Paweł II jeszcze w ubiegłym stuleciu, wreszcie potworna agresja uczestników "drogi" w odpowiedzi na wszelką krytykę. Myślę, że Kościół już ma poważny problem z tym ruchem, na razie próbuje załatwić sprawę rzeczywistej jedności na drodze pokojowej.

Twój komentarz pojawi się na portalu po zatwierdzeniu przez redakcję.


Komentarz się pojawił ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
LUK
aktywista
*****
Wiadomości: 962


« Odpowiedz #1323 dnia: Maja 10, 2010, 14:39:05 pm »

Christus Rex

Kiko już nie raz beredził i przeczył nauce Kościoła św. przykład:
http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,1015.msg42625.html#msg42625 kilka storn w tył
« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2010, 14:43:35 pm wysłana przez LUK » Zapisane
Hotori
adept
*
Wiadomości: 38


Królowo różańca św. módl się za nami!

« Odpowiedz #1324 dnia: Maja 10, 2010, 18:08:12 pm »

Pogubiłam się już w tym wszystkim. Skoro Kiko nauczanie jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła to jakim cudem, neokatechumenat został zatwierdzony przez kościół katolicki? :-\ ??? ???
Zapisane
Umieć spokornieć oznacza umieć naśladować Jezusa.
św. Bazyli Wielki
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1325 dnia: Maja 10, 2010, 21:19:47 pm »

@ Hotori

Wie Pani, po SVII różne rzeczy sie działy. Nie rozwodząc się zbytnio powiem tylko tyle, że to są jego "owoce", ale pokładając ufność w Panu wierzę, ze Benedykt XVI wyczyści Kościół Katolicki z wszelkiej herezji i odszczepieństwa. Daj Mu Panie Boże wiele lat życia w zdrowiu i jasności umysłu
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1326 dnia: Maja 11, 2010, 02:10:12 am »

Pogubiłam się już w tym wszystkim. Skoro Kiko nauczanie jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła to jakim cudem, neokatechumenat został zatwierdzony przez kościół katolicki? :-\ ??? ???
Zatwierdzona została forma organizacji - oraz pewne formy liturgiczne. Nauczanie czeka na zatwierdzenie (choć przepisanie go od nowa zajęło by krócej)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1327 dnia: Maja 11, 2010, 10:30:37 am »

Pogubiłam się już w tym wszystkim. Skoro Kiko nauczanie jest sprzeczne z nauczaniem Kościoła to jakim cudem, neokatechumenat został zatwierdzony przez kościół katolicki? :-\ ??? ???

Gdybyśmy mieli papieża w duchu Piusa X, to dostalibyśmy encyklikę "Tribus Circiter 2, O kikonitach albo modernistycznych wspólnotach neokatechumenalnych" i byłoby pozamiatane. A tak, teraz... czekamy, czekamy, poczekamy.
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Hotori
adept
*
Wiadomości: 38


Królowo różańca św. módl się za nami!

« Odpowiedz #1328 dnia: Maja 11, 2010, 10:37:58 am »

Neo i tak robi swoje wbrew nauce kościoła. Dlatego w ten sposób tak szybko powstają sekty pseudo katolickie. Jeżeli nauczanie jest takie jakie jest, to wątpię w to by zostało zatwierdzone. Chyba, że doczekamy się papieża jak Paweł VI, wtedy na pewno Kościół Katolicki jeszcze bardziej będzie podzielony wewnętrznie.
Jest tyle argumentów przeciw kikomani, czego można chcieć więcej?
Zapisane
Umieć spokornieć oznacza umieć naśladować Jezusa.
św. Bazyli Wielki
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1329 dnia: Maja 11, 2010, 11:29:53 am »

Gdyby "świadkowie" Jehowy powstali po SW_II byliby po prostu takim samym inter-jajum jak kikokarmenat, no może "nieco badziej ortodoksyjnym" ;)
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Hotori
adept
*
Wiadomości: 38


Królowo różańca św. módl się za nami!

« Odpowiedz #1330 dnia: Maja 11, 2010, 18:00:35 pm »

Gdyby "świadkowie" Jehowy powstali po SW_II byliby po prostu takim samym inter-jajum jak kikokarmenat, no może "nieco badziej ortodoksyjnym" ;)

Panie jwk świadkowie jehowy są raczej sektą protestancką niż katolicką, choć protestanci przeczą by śj byli zborem.
Co do neo u mnie jest bardzo rozchwytywaną grupą, robią katechezy dwa razy w roku. Fakt są grupa zamkniętą, ale opiekunowie paulini trzymają nad nią pieczę.
A właśnie w jaki sposób ta wspólnota została zatwierdzona skoro jeszcze nauka pozostała?
Zapisane
Umieć spokornieć oznacza umieć naśladować Jezusa.
św. Bazyli Wielki
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1331 dnia: Maja 11, 2010, 23:07:42 pm »

Dlatego w ten sposób tak szybko powstają sekty pseudo katolickie. Jeżeli nauczanie jest takie jakie jest, to wątpię w to by zostało zatwierdzone.
Ano zostanie zatwierdzone w formie zgodnej z katechizmem. Tyle, że to dłuuuugo potrwa.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1332 dnia: Maja 14, 2010, 20:01:38 pm »

Gdyby "świadkowie" Jehowy powstali po SW_II byliby po prostu takim samym inter-jajum jak kikokarmenat, no może "nieco badziej ortodoksyjnym" ;)

Panie jwk świadkowie jehowy są raczej sektą protestancką niż katolicką, choć protestanci przeczą by śj byli zborem. ...
Ale i kikokarmenianie też "są raczej sektą protestancką niż katolicką", gdyby Kikoś zaistniał w XIX stuleciu z Kościoła by wyleciał na zbity łeb albo siedział cicho odprawiając pokątnie uczty sederowe a ostentacyjnie chodząc do kościoła, jak to w Hiszpanii z podobnymi mu do niedawna bywało.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1333 dnia: Maja 14, 2010, 21:25:39 pm »

Ale ...

Pan poleciał by przodem.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #1334 dnia: Maja 15, 2010, 00:19:33 am »

Może nie zaistniał konkretnie w takiej jak obecnie formie, ale na przełomie XIX wieku Kościołowi zagrażał modernizm.
Zapisane
Strony: 1 ... 87 88 [89] 90 91 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!