Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 14:08:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349574 razy)
Tonya
uczestnik
***
Wiadomości: 173


« Odpowiedz #1275 dnia: Maja 02, 2010, 12:59:00 pm »


Członkami ekipy wykonującej freski w Warszawie byli Włosi, Hiszpanie i Chilijczycy - dyplomowani artyści, profesorowie akademii sztuk pięknych, ikonopisi (malarze ikon). Wszyscy są członkami Drogi Neokatechumenalnej,  ;D ;D ;D ;D ;D

Nowa ewangelizacja – zdaniem inicjatora Drogi Neokatechumenalnej - wyraża się także poprzez „nową estetykę”, ;D ;D ;D ;D

1. faktycznie, hermetyczne środowisko.
2. Widziałam projekt tego czegoś w zeszłym roku w Katedrze, ze sztuką "to-to" nie ma nic wspólnego. Adepci neo wszystko przyjmują bezkrytycznie., albo udają, że przyjmują  ;) :P
« Ostatnia zmiana: Maja 02, 2010, 13:02:46 pm wysłana przez Tonya » Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1276 dnia: Maja 02, 2010, 15:32:39 pm »

Szkoda tylko, ze drogowcy mają papieża tam, gdzie nie dociera światło, sądząc po ich ustosunkowaniu się do Jego zaleceń z dn. 1 grudnia 2005. Bardzo miło jest się pokazywać z Ojcem Świętym i przywoływać to przy każdej okazji, ale warto jeszcze Go czasami posłuchać.

Cóż SA uważa inaczej.

http://www.camminoneocatecumenale.it/new/evento.asp?lang=it&id=24

Zobaczy pan kto był główny celebransem :)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1277 dnia: Maja 02, 2010, 16:12:54 pm »

...
Baju, baju, będziesz w raju ...  ... neońskim ...  :o
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
traditio20
bywalec
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #1278 dnia: Maja 02, 2010, 17:33:59 pm »

Cóż, pozostaje tylko ubolewać nad tym, że Kardynał zapomniał o tym, co Ojciec Święty zalecił przez poprzednika kardynała Llovera- kard. Arinze. Naprawdę nie ma się czym chwalić, że wysokie osobistości w Watykanie lekceważą postanowienia Ojca Świętego. Pozostaje modlić się o to, by sekta neokatechumenatu w końcu się nawróciła.
Zapisane
Adoro te devote, latens Deitas,
quae sub his figuris vere latitas:
tibi se cor meum totum subiicit,
quia te contemplans totum deficit.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1279 dnia: Maja 02, 2010, 17:48:09 pm »

. Pozostaje modlić się o to, by sekta neokatechumenatu w końcu się nawróciła.

Z Pana wypowiedzi widzę iż pańskie nazewnictwo w stosunku DN nie pozostaje z zgodne z wolą Ojca Świętego Benedykta XVI. Z tego co wiem wszystkie zalecenia zostały zrealizowane stanowiło to podstawę do zatwierdzenia obecnego statutu.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
traditio20
bywalec
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #1280 dnia: Maja 02, 2010, 17:58:35 pm »

Widzę, że bardzo przejmuje się Pan wolą Ojca Świętego Benedykta XVI, ale Pańska droga już nieco mniej. Tak się składa, że jestem na bieżąco z poczynaniami Drogi i doskonale widzę na ile wykonują oni polecenia Ojca Świętego, więc mam prawo, by nazywać ich sektą. Dlatego też modlę się, by skorzystali z szansy danej im przez papieża.
Zapisane
Adoro te devote, latens Deitas,
quae sub his figuris vere latitas:
tibi se cor meum totum subiicit,
quia te contemplans totum deficit.
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1281 dnia: Maja 02, 2010, 18:09:01 pm »

Moje nazewnictwo DN jest poprawne ale zachowanie i przestrzeganie przepisów przez DN na pewno takie nie jest.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1282 dnia: Maja 02, 2010, 18:09:35 pm »

Tak się składa, że jestem na bieżąco z poczynaniami Drogi i doskonale widzę na ile wykonują oni polecenia Ojca Świętego, więc mam prawo, by nazywać ich sektą.

Oczywiście może ma pani ich nawet nazywać krasnoludkami ale rzeczywistości obecności DN w Kościele pan nie zmieni.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1283 dnia: Maja 02, 2010, 18:14:25 pm »

Z tego co wiem wszystkie zalecenia zostały zrealizowane stanowiło to podstawę do zatwierdzenia obecnego statutu. 
Jak widać pańska wiedza  jest w specyficzny sposób selektywna. Nic dodać, nic ująć.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1284 dnia: Maja 02, 2010, 18:36:54 pm »

Cytuj
Tutaj dużo do myślenia daje fragment z Biblii opowiadający o tym jak Apostołowie wypłynęli na połów i nic nie złowili, a jak zarzucili sieci na polecenie Jezusa Chrystusa były tak ciężkie że nie mogli ich wyciągnąć. Chciałbym podkreślić jeszcze raz że jeżeli Kościół oddala się od Chrystusa, a podąża w kierunku kultu człowieka jego misja staje się nieskuteczna. Uważam iż neokatechumenat zakorzeniony w mentalności lat 60 będzie stopniowo tracił popularność.

Zgadzam się- streszczę to tak- "Zarzućcie sieci po PRAWEJ stronie łodzi, a znajdziecie. I zarzucili sieci i wyłowili takie mnóstwo ryb, że sieci zaczęły się rwać." Czy to przypadek, że Jezus powiedział zarzućcie PO PRAWEJ STRONIE łodzi? Może teraz jest właśnie czas dla Kościoła, by zarzucić PO PRAWEJ STRONIE, bo po lewej coś ryby nie brały, a sieci znów się zapełnią?  ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1285 dnia: Maja 02, 2010, 19:25:58 pm »

Bardzo słuszna jest ta Pani uwaga, bo przecież cały ten żydokatechumenat z ich bredniami założycielskimi o slamsach Palomares jest tak samo lewacki jak Marks, Engels i Trocki a z współczesnych Kikosiowi rewolucjonistów Cohn-Bendit czy Joschka Fischer.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1286 dnia: Maja 02, 2010, 19:39:14 pm »

Bardzo słuszna jest ta Pani uwaga, bo przecież cały ten żydokatechumenat z ich bredniami założycielskimi o slamsach Palomares jest tak samo lewacki jak Marks, Engels i Trocki a z współczesnych Kikosiowi rewolucjonistów Cohn-Bendit czy Joschka Fischer.

Ten którego pan jest wynalazcą i propagatorem. Co za samo krytyka, gratuluję.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #1287 dnia: Maja 02, 2010, 20:57:46 pm »

Moja uwaga była ogólna, nie dotyczy tylko Neokatechumenatu, ale całości. ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1288 dnia: Maja 02, 2010, 20:59:12 pm »

Moja uwaga była ogólna, nie dotyczy tylko Neokatechumenatu, ale całości. ;)

Do pani uwagi chyba nikt nie ma zastrzeżeń ;)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #1289 dnia: Maja 03, 2010, 18:53:55 pm »

Na spotkaniu z p. Kiko było 10 tys. młodych ludzi. A i abp Nycz przemawiał.
Za wiara.pl
Zapisane
Strony: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!