Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 07:57:09 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348296 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1245 dnia: Kwietnia 28, 2010, 10:29:34 am »

O tak, tak. To jest to ;D

A co panowie reklamują swoje zajęcie?



Dlaczego artysta zrobił takie oczy, pytanie - podbijam: co to oznacza,jak jest tego symbolika?


 
Powiedział bym ze nic (na pewno na tym forum znajdą się specjaliści twierdzący inaczej). Te "ikony" były chyba malowane dawno od co najmniej 20 albo i więcej lat już tak nie maluje. Zapewne to wpływ Picassa którego był uczniem?
Bredzisz pan, panie tekiler.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1246 dnia: Kwietnia 28, 2010, 10:33:42 am »


Bredzisz pan, panie tekiler.

Widzę że bycie moderatorem jest dla pana tak męczące ze nawet nicki użytkowników pan przekręca.


To nie mógł namalować normalnych?


Potem zaczął.

Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1247 dnia: Kwietnia 28, 2010, 10:50:39 am »

Widzi pan, dyskusje z panem sa tak męczące i nużące, ze mi sie czasem juz w głowie miesza od czytania pańskich bredni.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #1248 dnia: Kwietnia 28, 2010, 11:05:12 am »

s.p. ks Tischner powiedział:
"Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi. ..."

Parafrazując, wydaje mi się, że trudniej stracić wiarę czytając "faky i mity" niż niektóre posty - i riposty na platformie "spotkania i wymiany myśli pomiędzy osobami (...) którzy chcą podejmować działania na rzecz obrony i promocji Wiary Katolickiej i Apostolskiej."

Oprócz troski o Kościół może trochę elementarnej życzliwości wobec danego człowieka..

Zamiast zwykłej rozmowy -  piekiełko

ŻENADA
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 28, 2010, 11:06:46 am wysłana przez marekkoc » Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #1249 dnia: Kwietnia 28, 2010, 11:46:13 am »

Zapewne to wpływ Picassa którego był uczniem?
Uczeń Picassa? O, to wiele wyjaśnia  ;D
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1250 dnia: Kwietnia 28, 2010, 11:46:31 am »

s.p. ks Tischner powiedział:  
Wot i "ałtorytet" na miarę Kikosiowego mistrza malunków. Gratulacje ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1251 dnia: Kwietnia 28, 2010, 11:54:50 am »

Zapewne to wpływ Picassa którego był uczniem?
Uczeń Picassa? O, to wiele wyjaśnia  ;D
  O tak, z perspektywy książki Twórcy Paula Johnsona: http://atut.osdw.pl/ksiazka/Johnson-Paul/Tworcy,45027101003KS.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #1252 dnia: Kwietnia 28, 2010, 12:00:34 pm »

s.p. ks Tischner powiedział:  
Wot i "ałtorytet" na miarę Kikosiowego mistrza malunków. Gratulacje ;).

niestety kolejny post, który jest dobrym przykładem mojej tezy. W dodatku poniżanie katolickiego księdza ( wyświęconego w 1955  - informacja dla specjalistów od rytów...). Nikomu nie odmawiam prawa do wypowiedzenia prawdy - nie jest tak, że kogoś wykluczam za samo nazwisko.
powtarzam - żenada....
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #1253 dnia: Kwietnia 28, 2010, 15:00:41 pm »

s.p. ks Tischner powiedział:
"Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi. ..."
x. T. z całym szacunkiem, mógł tak napisać i napisać prawdziwie. Natomiast nie musi to znaczyć, że "nie ma nikogo, kto kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to jest wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi".

Ot, x. T. pisze o swoich obserwacjach, zaś nieupoważnioną manipulacją jest traktowanie tego jako stwierdzenia faktu ogólnego. Może x. T. nie zadawał się z osobami, które straciły wiarę czytając Marksa? Zresztą Marks, sam w sobie, taki zły nie jest. Inni, późniejsi autorzy najeżdżali gorzej.

No i ilu to jest "wielu", co stracili wiarę przez kontakt z księżmi? Czy DWIE takie osoby to DUŻO? Dla kapłana zapewne tak. A TRZY? Może to już WIELE?
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #1254 dnia: Kwietnia 28, 2010, 16:29:05 pm »

s.p. ks Tischner powiedział:
"Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa /.../

Fajnie przeczytac slowo o ortodoksyjnosci tego ksiedza, chocby nawet posmiertnie: wyglada na to, ze w przeciwienstwie do JPII, nie uwazal on wierzen starszych braci za wiare. Odwazny poglad w dzisiejszych czasach :)
Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
marekkoc
aktywista
*****
Wiadomości: 924

« Odpowiedz #1255 dnia: Kwietnia 28, 2010, 17:14:02 pm »

s.p. ks Tischner powiedział:
"Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi. ..."
x. T. z całym szacunkiem, mógł tak napisać i napisać prawdziwie. Natomiast nie musi to znaczyć, że "nie ma nikogo, kto kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to jest wielu, którzy stracili ją przez kontakt z księżmi".

Ot, x. T. pisze o swoich obserwacjach, zaś nieupoważnioną manipulacją jest traktowanie tego jako stwierdzenia faktu ogólnego. Może x. T. nie zadawał się z osobami, które straciły wiarę czytając Marksa? Zresztą Marks, sam w sobie, taki zły nie jest. Inni, późniejsi autorzy najeżdżali gorzej.

No i ilu to jest "wielu", co stracili wiarę przez kontakt z księżmi? Czy DWIE takie osoby to DUŻO? Dla kapłana zapewne tak. A TRZY? Może to już WIELE?

z całym szacunkiem, czy to mi Pan zarzuca "nieupowaznioną manipulację"?  Napisałem "parafrazując" i "trudniej" w luźnej wypowiedzi. Nie ogłosiłem żadnego dogmatu..
To, że nie można tego traqktować jako ogólnego stiwerdzenia jest faktem oczywistym.
Zapisane
"od wszelkiego zła się powstrzymujcie" (1Tes 5:21 BT)
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #1256 dnia: Kwietnia 28, 2010, 19:06:27 pm »

To raczej nie jest wątek na temat ks Tischnera i jego twórczości. Osobiście też zaobserwowałem podobne zjawisko jak ks profesor i tyle.

Ja także zauważyłem, iż niektórzy użytkownicy forum wypowiadają się zbyt emocjonalnie, i zdarza się im obrażać dyskutantów. 
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1257 dnia: Kwietnia 29, 2010, 08:38:04 am »

Zresztą Marks, sam w sobie, taki zły nie jest. Inni, późniejsi autorzy najeżdżali gorzej.

Nie czytał Pan Marksa ani krytycznych opracowań! Wzywanie do eksterminacji całych "niepotrzebnych" społeczności "złe takie nie jest"?!
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #1258 dnia: Kwietnia 29, 2010, 09:33:54 am »

To nie chodzi o to czy jest zły sam w sobie. Zły jest bo lektura powoduje u ludzi myślenie że da się stworzyć raj na ziemi. Przekonani o tym ludzie są zdolni do największych zbrodni.

Prawdą jest też że np u Lenina jest więcej idiotyzmów niż u Marksa. 
Zapisane
x. Dominik
rezydent
****
Wiadomości: 271

Patron Saints of Scouts
« Odpowiedz #1259 dnia: Kwietnia 29, 2010, 10:48:53 am »

Faktycznie, przyznaję, nie czytałem całego Marksa. Zatem muszę wycofać się z tego stwierdzenia, że "taki zły nie jest".
Zapisane
14. czerwca A.D. 2014 - święcenia prezbiteratu
Strony: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!