Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 07:26:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348190 razy)
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #1035 dnia: Lutego 23, 2010, 22:35:33 pm »

We wszystkim co mówi pan Zet widać coś charakterystycznego dla mentalności rewolucyjnej. Przeciwstawianie kościoła duchowego kościołowi instytucjonalnemu, ducha prawu i posłuszeństwu.

Ostatnio czytam książkę pt ,,Rewolucja i kontrewolucja" Zdaniem autora duch rewolucji przedostał do wnętrza Kościoła.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1036 dnia: Lutego 24, 2010, 13:45:31 pm »

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/benedykt_xvi/przemowienia/neokatechumenat_10012009.html
Panie TKiller - pominął pan następny akapit, po tym "grzecznościowym":
Cytuj
Wasza cenna działalność apostolska będzie jeszcze skuteczniejsza, jeżeli będziecie starali się nieustannie pielęgnować pragnienie jedności, o jakiej Jezus mówił Dwunastu podczas Ostatniej Wieczerzy. Słyszeliśmy słowa pieśni: nasz Odkupiciel modlił się żarliwie przed męką, aby Jego uczniowie stanowili jedno, tak aby świat w Niego uwierzył (por. J 17, 21), bowiem taka jedność może być jedynie dziełem Bożej mocy.
Wasza działalność będzie skuteczniejsza [niż jest teraz] jeśli będziecie pragnęli jedności = "nie pielęgnujecie pragnienia jedności ~= nie pragniecie jedności ~= nie jesteście w jedności.(albo wam to grozi)

To właśnie dzięki tej jedności, która jest darem Ducha Świętego i do której dążą nieustannie ludzie wierzący, każda wspólnota staje się żywą częścią mistycznego Ciała Chrystusa, ściśle z nim złączoną.
Nie jesteście żywą częścią Kościoła (albo wam to grozi)

(...) Wiem, z jaką gorliwością działają wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej w aż 103 rzymskich parafiach. Zachęcając was do kontynuowania tej działalności wzywam, byście pełniej stosowali się do wszystkich wskazań kardynała wikariusza, mojego bezpośredniego współpracownika w kierowaniu duszpasterstwem diecezji.
Wzywam byście byli posłuszni =nie jesteście posłuszni we wszystkim, w czym powinniście. Tym nieposłuszeństwem możecie wypaść z Kościoła.

Ładnie o DN Papież napisał, nie przeczę...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #1037 dnia: Lutego 24, 2010, 14:14:39 pm »

Panie JP7 - już to wałkowaliśmy - neony nie zrozumiały ;D Myśłli Pan że tym razem zatrybią że papież udzielił im ostrzeżenia?
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #1038 dnia: Lutego 25, 2010, 10:01:17 am »


Cytuj
Wasza cenna działalność apostolska będzie jeszcze skuteczniejsza, jeżeli będziecie starali się nieustannie pielęgnować pragnienie jedności, o jakiej Jezus mówił Dwunastu podczas Ostatniej Wieczerzy. Słyszeliśmy słowa pieśni: nasz Odkupiciel modlił się żarliwie przed męką, aby Jego uczniowie stanowili jedno, tak aby świat w Niego uwierzył (por. J 17, 21), bowiem taka jedność może być jedynie dziełem Bożej mocy.
Wasza działalność będzie skuteczniejsza [niż jest teraz] jeśli będziecie pragnęli jedności = "nie pielęgnujecie pragnienia jedności ~= nie pragniecie jedności ~= nie jesteście w jedności.(albo wam to grozi)


Panie jp7 Papież napisał tak, Wasza cenna działalność apostolska [(a nie sama działalność jak pan to opisał), może dla pana działalność i działalność apostolska to to samo, dla mnie tak nie jest], będzie jeszcze skuteczniejsza (czyli wyjaśniam coś już jest skuteczne, a może być jeszcze bardziej) i tu warunek tej większej skuteczności to "nieustannie pielęgnować pragnienie jedności. " Gdybyśmy nie byli w jedności wtedy o żadnej działalności apostolskiej moim zdaniem nie mogło by być mowy.


Ładnie o DN Papież napisał, nie przeczę...

Mi tez się podoba :)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1039 dnia: Lutego 25, 2010, 10:22:59 am »

To mi przypomina historię listu Jego Świątobliwości Jana Pawła II z okazji bodaj 50 lecia obłudnika powszechnego (może to był  jakiś jubilesz red T.). Mimo, że to list papieski red Turowicz trzymał go bardzo długo pod suknem, bo w uprzejmych okolicznościowych sformułowaniach zawoalowane były poważne zarzuty. W końcu zostało to opublikowane ale dla przeciętnego, słabiej wprowadzonego czytelnika zarzuty te były trudne do zauważenia. Dopiero komentarz opozycyjnego dla TP watykanisty (już nie pamiętam nazwiska) jasno pokazał zarzuty papieskie.
Z kolei w ubiegłym stuleciu, kiedy zacząłem interesować się kikostradą znalazłem na ich stronie adresowany do nich list Jego Świątobliwości Jana Pawła II opatrzony, o zgrozo, komentarzem Kikosia, tłumaczącym jego trzodzie, jak ma ten tekst interpretować. Podniosło się larum, że Kikoś poprawia Papieża i strona jakoś znikła, czy też była już tylko dla "wtajemniczonych". To co nasi dyżurni neofaryzeusze tu cytują dostają ewidentnie, podobnie jak posłowie PO SMS'em, z centralnego rozdzielnika, by robić wspólny pijar. Problem w tym, że wychodzą z tego znormalizowane mantry, które recytuje każdy neofaryzeusz.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1040 dnia: Lutego 25, 2010, 10:32:51 am »

To mi przypomina historię listu Jego Świątobliwości Jana Pawła II z okazji bodaj 50 lecia obłudnika powszechnego (może to był  jakiś jubilesz red T.). Mimo, że to list papieski red Turowicz trzymał go bardzo długo pod suknem, bo w uprzejmych okolicznościowych sformułowaniach zawoalowane były poważne zarzuty. W końcu zostało to opublikowane ale dla przeciętnego, słabiej wprowadzonego czytelnika zarzuty te były trudne do zauważenia. Dopiero komentarz opozycyjnego dla TP watykanisty (już nie pamiętam nazwiska) jasno pokazał zarzuty papieskie.
Z kolei w ubiegłym stuleciu, kiedy zacząłem interesować się kikostradą znalazłem na ich stronie adresowany do nich list Jego Świątobliwości Jana Pawła II opatrzony, o zgrozo, komentarzem Kikosia, tłumaczącym jego trzodzie, jak ma ten tekst interpretować. Podniosło się larum, że Kikoś poprawia Papieża i strona jakoś znikła, czy też była już tylko dla "wtajemniczonych". To co nasi dyżurni neofaryzeusze tu cytują dostają ewidentnie, podobnie jak posłowie PO SMS'em, z centralnego rozdzielnika, by robić wspólny pijar. Problem w tym, że wychodzą z tego znormalizowane mantry, które recytuje każdy neofaryzeusz.

A da się gdzieś zobaczyć to o czym Pan pisze?? ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1041 dnia: Lutego 25, 2010, 11:01:31 am »

A da się gdzieś zobaczyć to o czym Pan pisze?? ;D
Problem z tym, że nigdy nie spodziewałem się, że z konieczności zostanę czymś w rodzaju "publicysty" i nie gromadziłem wycinków, fiszek i takich tam innych. Polegam więc jedynie na własnej pamięci, dopóki mi służy ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #1042 dnia: Lutego 25, 2010, 11:03:14 am »

Szkoda. Ale jakby Pan gdzieś to znalazł to chętnie popatrzył bym i poczytał :)
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #1043 dnia: Lutego 25, 2010, 12:01:21 pm »

Panie jp7 Papież napisał tak, Wasza cenna działalność apostolska [(a nie sama działalność jak pan to opisał), może dla pana działalność i działalność apostolska to to samo, dla mnie tak nie jest], będzie jeszcze skuteczniejsza (czyli wyjaśniam coś już jest skuteczne, a może być jeszcze bardziej) i tu warunek tej większej skuteczności to "nieustannie pielęgnować pragnienie jedności. " Gdybyśmy nie byli w jedności wtedy o żadnej działalności apostolskiej moim zdaniem nie mogło by być mowy.
Po pierwsze - po soborze owa jedność przybrała z wartości dyskretnej (jest - nie jest w jedności)  przybrała wartości stopniowane ("niepełna jedność" "bardziej niepełna jedność" itp) - co do których chyba nikt nie wie co znaczy. Bo każda "niepełna jedność" nie jest jednością. Pozwoli więc pan, ze zastosuje terminologię przedsoborową. Papież pisze o DN, że są w jedności niedoskonałej (czyli są w jedności, ale do całkowitej brakuje kilku elementów) - i wymienia 2 elementy których brakuje - "niepełne posłuszeństwo" (na przedsoborowe - nieposłuszeństwo) wobec Wikariusza Rzymu, oraz brak pragnienia tej jedności. To pierwsze jest poważnym zarzutem. To drugie może stać się bardzo poważnym zarzutem (brak intencji jedności może być traktowane jako intencja schizmy). Zatem traktowanie tej wypowiedzi jakoby "papież akceptował" - to brak zrozumienia słów, które się przytacza. Gdyby to była akceptacja - nie było by wezwania do zmiany. Tu nawet nie pasuje słowo "tolerować"...

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #1044 dnia: Lutego 25, 2010, 14:56:59 pm »

po soborze owa jedność przybrała z wartości dyskretnej (jest - nie jest w jedności)  przybrała wartości stopniowane ("niepełna jedność" "bardziej niepełna jedność" itp) - co do których chyba nikt nie wie co znaczy. Bo każda "niepełna jedność" nie jest jednością.

Tak samo z tłumaczeniem Pisma: były w bezpośrednim tłumaczeniu "panny głupie" - są teraz - "panny nieroztropne". Teoretycznie nic się nie zmieniło, teoretycznie...
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2010, 13:04:36 pm wysłana przez Andris Inkvizitors » Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1045 dnia: Lutego 25, 2010, 15:01:58 pm »

... no bo taka "nieroztropna" mogła zaskarżyć do Strasburga, czy innej Hagi,  (tylko która by się przyznała, że to o niej?)  ;)

... i jeszcze sprawa modlitw wielkopiątkowych. Wszędzie ta "poprawność".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #1046 dnia: Marca 04, 2010, 09:15:06 am »

 
 "Z życia parafii opanowanej przez księży - neonów"

 Rekolekcje wielkopostne. Ksiądz zaleca młodzieży wstąpienie do  "jakiejś wspólnoty np. DN "- ponieważ "bez tego zejdziecie na złą drogę"
  Pytanie młodzieży - " Kościół Katolicki to nie wspólnota?". Odpowiedź księdza " nie wiem czy was dopuszczę do bierzmowania"

hm, będzie schizma? na razie na szczeblu gminnym? 8)
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1047 dnia: Marca 04, 2010, 13:09:37 pm »

Znacz "katechista" ma wydać zaświadczenie o prawowierności kandydata? Bez komentarza ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #1048 dnia: Marca 04, 2010, 13:14:48 pm »

Znacz "katechista" ma wydać zaświadczenie o prawowierności kandydata? Bez komentarza ...

 na to wygląda. Ciekawa zresztą historia- w miejscowości w której mieszkam są dwie parafie - jedna opanowana przez neonów - 12 wspólnot plus "neońscy" księża, druga zaś "neonfree" - jakis podział stref wpływów?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #1049 dnia: Marca 04, 2010, 13:22:22 pm »

Może Biskup zrobił taki eksperyment. Szkoda, że nie na myszach ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 68 69 [70] 71 72 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!