Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 20:36:33 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338300 razy)
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #825 dnia: Lutego 12, 2010, 10:10:52 am »


Panie tkiller, dlaczego dyskusje z Panem sa takie jałowe?? Nie ma pan większego zasobu słownictwa?? Nie potrafi Pan odpowiedzieć na zadawane pytania??

Państwo nie potrafią przeczytać statutu?

Oficjalna publikacja części katechez neokatechumenalnych (fragment):
...

A śwista siedzi i zawija sreberka. Byłem na katechezach głoszonych przez różne ekipy i nigdy takich tekstów nie słyszałem

Herezja, herezja, HEREZJA!!!
Bo zawału pan dostanie.


Panie Major odsyłanie do kodeksu Buschido niewiele wyjaśni w temacie wymagań na 1 dan ;)



glupia i naiwna wizja Kosciola i jego dziejow.

Tu się zgadzamy.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #826 dnia: Lutego 12, 2010, 10:28:03 am »

Z Bushido to przykład.
Zadałem konkretne pytanie i oczekuję odpowiedzi. A Pan wałkuje non stop żebym przeczytał statut. A co mi statut wyjaśni? Poda mi tekst nauk w VI roku formacji czy wyjaśni że jestem za głupi aby o to pytać?
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #827 dnia: Lutego 12, 2010, 10:36:45 am »





To Kościół wg nełonów pączkował i dopiero zaczął sie od vaticanum secundum.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #828 dnia: Lutego 12, 2010, 10:39:22 am »

Z Bushido to przykład.
Zadałem konkretne pytanie i oczekuję odpowiedzi. A Pan wałkuje non stop żebym przeczytał statut. A co mi statut wyjaśni? Poda mi tekst nauk w VI roku formacji czy wyjaśni że jestem za głupi aby o to pytać?

Myślę że jest pan wystarczająco inteligentny by przeczytać i samemu sobie na pytanie odpowiedzieć.



To Kościół wg nełonów pączkował i dopiero zaczął sie od vaticanum secundum.

To jest PAŃSKA interpretacja tego schematu. Na katechezach inaczej jest to wyjaśniane.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #829 dnia: Lutego 12, 2010, 10:41:52 am »

Krzyzobójco i Piekłospiewie, czy" katechezy" można ino wysłuchać i są przekazywane z ust do ust, a na papierze nul, oficjalnie nic???
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2010, 10:51:16 am wysłana przez Serpico » Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #830 dnia: Lutego 12, 2010, 10:48:16 am »





To Kościół wg nełonów pączkował i dopiero zaczął sie od vaticanum secundum.



To jest PAŃSKA interpretacja tego schematu. Na katechezach inaczej jest to wyjaśniane



To prosze mi to zinterpretować!!!
Zapisane
Serpico
aktywista
*****
Wiadomości: 654

« Odpowiedz #831 dnia: Lutego 12, 2010, 10:50:28 am »






Czy na "katechezach" jest takowy schemat neonki???
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #832 dnia: Lutego 12, 2010, 11:14:42 am »


Czy na "katechezach" jest takowy schemat neonki???

Nie słyszał pan że ryby głosu nie maja, raczej żaden neonek panu nie odpowie.

Ps. Odpowiedź na to pytanie padła już na tym forum, polecam opcje szukaj.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #833 dnia: Lutego 12, 2010, 11:36:09 am »

...a kiedy ludzie przeżyli już prywatyzację mszy, erudycyjne, wyszukane, rozumowe teologie, które - jakkolwiek zawierają istotę, 'jądro' objawienia - przyobleczone są w filozoficzne szaty obce Chrystusowi i apostołom....
To fragment z powyższej katechezy
obca Chrystusowi i apostołom to jest przedewszystkim filozofia modernizmu która tak naprawdę stoi za DN.
Stylistyka trochę mi przypomina prace marksistowskich historyków czy może bardziej religioznawców. Jeśli byłaby to praca czysto religioznawcza, to jest do przyjęcia (może oprócz komentarzy typu ,,co jest prawdziwym absurdem") ale podobno jest to fragment katechezy. Widać, iż tekst jest napisany w duchu modernizmu bo zakłada  iż kościół przedsoborowy był jedynie tworem ludzkim (zainteresowanych szczególnie pana tkillera odsyłam do Pascendi domini gregis)  . O ile mi wiadomo zesłanie Ducha Świętego miało miejsce po wniebowstąpieniu naszego Pana Jezusa Chrystusa a nie na SVII.
Kilka słów komentarza:
Jednym z przymiotów prawdy jest jej niezmienność. Dla większości ludzi jest to rzecz oczywista bo dająca się zaobserwować. Niestety niektórzy współcześni filozofowie nie przyjmują tego do wiadomości. Dla postmodernistów cała filozofia i religia jest tylko ludzkim konstruktem, więc nie wypływa z przesłanek naturalnych czy nadprzyrodzonych, i podlega zmianom , modernizacjom w zależności od potrzeb chwili. Stąd te słowa: ,,Surowość i sztywność Soboru Trydenckiego wytworzyła w liturgii mentalność statyczną, która przetrwała do dzisiaj, która łatwo gorszy się jakąkolwiek zmianą lub transformacją".
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2010, 12:07:16 pm wysłana przez pablo » Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #834 dnia: Lutego 12, 2010, 11:51:40 am »


obca Chrystusowi i apostołom to jest przedewszystkim filozofia modernizmu która tak naprawdę stoi za DN.

Wywnioskował to pan z ...?
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #835 dnia: Lutego 12, 2010, 14:53:10 pm »

Czy na "katechezach" jest takowy schemat neonki???
Nie słyszał pan że ryby głosu nie maja, raczej żaden neonek panu nie odpowie.
Dowciapny jak szczypiorek na wiosnę  ...

Ps. Odpowiedź na to pytanie padła już na tym forum, polecam opcje szukaj.
Skoro Pan Serpico jest tu stosunkowo od niedawna, może ruszysz pan tyłkiem i wskażesz pan odnośnik?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #836 dnia: Lutego 12, 2010, 15:00:09 pm »

Panie tkiller, dlaczego dyskusje z Panem sa takie jałowe?? Nie ma pan większego zasobu słownictwa?? Nie potrafi Pan odpowiedzieć na zadawane pytania??

To proste - to bot.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #837 dnia: Lutego 12, 2010, 15:15:44 pm »

Skoro Pan Serpico jest tu stosunkowo od niedawna, może ruszysz pan tyłkiem i wskażesz pan odnośnik?

Już biegnę panie jwk.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #838 dnia: Lutego 12, 2010, 16:45:42 pm »


obca Chrystusowi i apostołom to jest przedewszystkim filozofia modernizmu która tak naprawdę stoi za DN.

Wywnioskował to pan z ...?
Wydawało mi się że to dość jasno wyjaśniłem w moich poprzednich postach już samo dostosowanie liturgii czyli jej desakralizacja, tak by przypominała związany z codzienną ludzką egzystencją posiłek, to już jest objawem modernizmu. Czasy nawiasu też o tym świadczą. Bo cóż powiedział ojciec modernizmu Loisy: ,,Chrystus chciał przyjścia Królestwa Bożego a powstał Kościół" Jeśli pan uważa, iż modernizm jest zgody z wolą Chrystusa to podważa pan dogmat o nieomylności papieskiej, a i pewnie zasadę asystencji Ducha Świętego.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #839 dnia: Lutego 12, 2010, 17:03:19 pm »

Jeśli pan uważa, iż modernizm jest zgody z wolą Chrystusa to podważa pan dogmat o nieomylności papieskiej, a i pewnie zasadę asystencji Ducha Świętego.

Uważam tylko że wyciąga pan mylne wnioski i przypisuje DN poglądy które są całkowicie jej obce is toją do niej w opozycji.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Strony: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!