Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 11:00:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1337947 razy)
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #675 dnia: Lutego 05, 2010, 09:30:40 am »


Panie Tkiller- to nie jest żadne oficjalne potwierdzenie. To jest prywatna opinia papieża.


Wprost przeciwnie to fragment dekretu o symbolu 1140 / 08 / AIC-110

ale nie ex cathedra ? 8)
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #676 dnia: Lutego 05, 2010, 09:32:51 am »

Zgroza-dzieci po 13 roku roku zycia są zapraszane....A może wypadałoby zapytać rodziców!!? Ciekawe rozumienie rodziny.Czy tez panowie neoni chcą hodować janczarów?
Przecież według żydów 13 latek to dorosły...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bar_micwa

A pana obergruppenfhurer wie, że cię pan udzielasz na katolickim forum???? Bo widać masz pan jakąś obsesję na punkcie Narodu Wybranego....
zaraz,moment Panie hellsing - to zdaje sie Panowie śpiewacie "szalom alehem", "szema israel" itd. To kto tu ma obsesje?Ja naród żydowski szanuje i lubie - ale nie naśladuje i nie małpuje
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #677 dnia: Lutego 05, 2010, 09:35:46 am »



ale nie ex cathedra ? 8)

To w odróżnieniu do pańskich opinii  ;D
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #678 dnia: Lutego 05, 2010, 09:39:14 am »

no tak....a może zamiast naginać fakty panowie neoni zajma konstruktywne stanowisko w sprawie neokatechizowania 13 latków?
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #679 dnia: Lutego 05, 2010, 09:52:33 am »

tak myślałem-chętnie panowie neoni podejmujecie jałowe gadki-natomiast o konkretach znowu nic.
Co to ,zakaz od "starszych" wypowiadania sie na temat statutu? OK.
To napisze tak-namawianie dziecka w wieku lat 13 do podejmowania decyzji o wstapieniu do takiej czy innej grupy religijnej nazywamy krótko molestowaniem psychicznym.
A każdemu rodzicowi podpowiem - każdemu kto będzie takie rzecz proponował jego dziecku bez uprzedniego ustalenia tego z rodzicem należy skopać d....e a nastęnie złozyć do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #680 dnia: Lutego 05, 2010, 10:12:40 am »

Dokładnie.
Ale katecheci w szkołach jak mają jeszcze jakikolwiek wpływ ( a mają coraz mniejszy) mogą nakierować na taką czy inną grupę.
Gwoli uczciwości jakby katecheta namawiał do Tradycji 13 latka to też zgłaszać? Kij ma dwa końce. Natomiast jeśli chodzi o DN to jest to grupa którą można podciągnąć pod grupę sekciarską chyba?
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #681 dnia: Lutego 05, 2010, 10:15:53 am »

Zgroza-dzieci po 13 roku roku zycia są zapraszane....A może wypadałoby zapytać rodziców!!? Ciekawe rozumienie rodziny.Czy tez panowie neoni chcą hodować janczarów?
Przecież według żydów 13 latek to dorosły...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bar_micwa

A pana obergruppenfhurer wie, że cię pan udzielasz na katolickim forum???? Bo widać masz pan jakąś obsesję na punkcie Narodu Wybranego....

Coż, widać z tego że dla neoństwa każdy któremu DN się nie podoba to hitlerowiec. Miluśko panów DN "uformowała".
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #682 dnia: Lutego 05, 2010, 10:18:07 am »

Dokładnie.
Ale katecheci w szkołach jak mają jeszcze jakikolwiek wpływ ( a mają coraz mniejszy) mogą nakierować na taką czy inną grupę.
Gwoli uczciwości jakby katecheta namawiał do Tradycji 13 latka to też zgłaszać? Kij ma dwa końce. Natomiast jeśli chodzi o DN to jest to grupa którą można podciągnąć pod grupę sekciarską chyba?
Zrobić to samo - aczkolwiek sytuacja raczej teoretyczna. Problem polega na tym że neoństwo ma molestowanie małoletnich (indoktrynacje ideologiczną ) wpisane w statut. Posługując się tokiem myślenia pana hellsinga - to tak jak w hitlerjugend - dziecko namówić, rodzica nie pytać,łepetyne dzieciakowi wyprać.
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2010, 10:21:57 am wysłana przez tomekzan » Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #683 dnia: Lutego 05, 2010, 10:18:45 am »

Hitlerowiec albo komunista. Ale to chyba jakieś osobiste kompleksy sz.p. neonów wychodzą.
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #684 dnia: Lutego 05, 2010, 10:19:34 am »

no tak....a może zamiast naginać fakty panowie neoni zajma konstruktywne stanowisko w sprawie neokatechizowania 13 latków?

To nie wie pan że dzieci od małego się katechizuje?  Czyli co 13latków nie katechizować? Ja jestem zwolennikiem katechizowania od małego do dużego :)

Przepraszam to rodzice nie wiedzą co ich nastoletnie dzieci robią i gdzie chodzą, wie pan dla mnie to bez różnicy czy idzie do szkoły, do kolegi czy na katechezy wiem gdzie po co i z kim. Śmiało proszę zgłaszać na policję że ktoś 13 do Kościoła zaprasza, będą mieli ubaw.


Hitlerowiec albo komunista.

Hitlerowcy to nie ,wiem ale co do komunisty to mam jeden typ  8)
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #685 dnia: Lutego 05, 2010, 10:27:34 am »

Pan naprawde nie rozumie co sie do pana mowi. Pewnie ze katechizowac.Pewnie-wiedziec co dziecko robi. Ale to jest zupełnie co innego niż namawianie (nakłanianie) 13 letniego dziecka,bez zgody jego rodziców na wstapienie do DN.

Wie Pan,to co Pan wypisuje byłoby zabawne gdyby nie było przerażające. Kolejny raz dowiódł Pan że całkowicie neoństwu umysły zryto totalitarną w istocie rzeczy ideologią
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #686 dnia: Lutego 05, 2010, 10:30:24 am »

Hitlerowiec albo komunista. Ale to chyba jakieś osobiste kompleksy sz.p. neonów wychodzą.
W sumie mała różnica. Obaj reprezentują frakcje ruchu lewicowego nastwione na obalanie istniejącego porządku i uszczęśliwianie ludzkości wedle widzi im się (znowu paralelizm z neonizmem). Obdarzonym słabszą pamięcią, po przepierce mózgowej w szczególności przypominam, że skrót NSDAP zawiera w sobie i "socjalizm" i "partię pracy".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #687 dnia: Lutego 05, 2010, 10:37:20 am »

no tak....a może zamiast naginać fakty panowie neoni zajma konstruktywne stanowisko w sprawie neokatechizowania 13 latków?

To nie wie pan że dzieci od małego się katechizuje?  Czyli co 13latków nie katechizować? Ja jestem zwolennikiem katechizowania od małego do dużego :)

Przepraszam to rodzice nie wiedzą co ich nastoletnie dzieci robią i gdzie chodzą, wie pan dla mnie to bez różnicy czy idzie do szkoły, do kolegi czy na katechezy wiem gdzie po co i z kim. Śmiało proszę zgłaszać na policję że ktoś 13 do Kościoła zaprasza, będą mieli ubaw.


Hitlerowiec albo komunista.

Hitlerowcy to nie ,wiem ale co do komunisty to mam jeden typ  8)


gratuluje poziomu dyskusji. Pan hellsing tropi hitlerowców a pan komunistów. W najbliższym czasie oczekuje że panowie wytropicie na forum homoseksualistów i masonów
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #688 dnia: Lutego 05, 2010, 10:50:46 am »

KKK 2205 Rodzina chrześcijańska jest komunią osób, znakiem i obrazem komunii Ojca i Syna w Duchu Świętym. Jej działanie w dziedzinie prokreacji i wychowania jest odbiciem stwórczego dzieła Ojca. Jest ona wezwana do uczestnictwa w modlitwie i ofierze Chrystusa. Codzienna modlitwa i czytanie słowa Bożego umacniają w niej miłość. Rodzina chrześcijańska jest powołana do ewangelizacji i misji.

KKK 2207 Rodzina jest podstawową komórką życia społecznego. Jest naturalną społecznością, w której mężczyzna i kobieta są wezwani do daru z siebie w miłości i do przekazywania życia. Autorytet, stałość i życie w związkach rodzinnych stanowią podstawy wolności, bezpieczeństwa i braterstwa w społeczeństwie. Rodzina jest wspólnotą, w której od dzieciństwa można nauczyć się wartości moralnych, zacząć czcić Boga i dobrze używać wolności. Życie rodzinne jest wprowadzeniem do życia społecznego.

Katechistów czy prezbiterów "nakłaniających" nasze dzieci do wstapienia do DN bez naszej zgody propobuje kopać w d..e cytując im w/w fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego
Zapisane
tomekzan
rezydent
****
Wiadomości: 329

« Odpowiedz #689 dnia: Lutego 05, 2010, 11:06:22 am »

a jak już stoswna cześć ciała bedzie skopana proponuje jeszcze zacytować ten fragment - tak dla utrwalenia

"KKK 2217 Tak długo jak dziecko mieszka z rodzicami, powinno być posłuszne każdej prośbie rodziców, która służy jego dobru lub dobru rodziny. "Dzieci, bądźcie posłuszne rodzicom we wszystkim, bo to jest miłe w Panu" (Kol 3, 20) (Por. Ef 6,1). Dzieci mają także słuchać rozsądnych zarządzeń swoich wychowawców i tych wszystkich, którym rodzice je powierzyli. Jeśli jednak dziecko jest przekonane w sumieniu, iż jest rzeczą moralnie złą być posłusznym danemu poleceniu, nie powinno się do niego stosować."

Jakies pytania panowie neoni?
« Ostatnia zmiana: Lutego 05, 2010, 11:10:51 am wysłana przez tomekzan » Zapisane
Strony: 1 ... 44 45 [46] 47 48 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!