Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 18:07:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231860 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338202 razy)
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #285 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:25:11 am »

Zresztą proszę poczytac wcześniej jakie zdanie nt. biskupów mają niektórzy forumowicze. chociażby nt. biskupów warszawskich. wiecej komentarzy nie trzeba.
Rozumiem, ze negatywne zdanie o biskupach dyskwalifikuje z dyskusji ? Zadziwiajace kryterium. W takim razie chyba musze przestac pisac, bo o wielu biskupach mam bardzo zme zanie. Na usprawiedliwienie musze powiedziec, ze wyrobilem je sobie na podtstawie ich wlasnych czynow i wypowiedzi.

a może po prostu dawno nie byliscie w swoich kuriach.

Bez przesady. Jest tu paru forumowiczow, co w Kurii sa czesciej niz we wlasnym domu :)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #286 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:36:41 am »

Cytuj
Rozumiem, ze negatywne zdanie o biskupach dyskwalifikuje z dyskusji ? Zadziwiajace kryterium. W takim razie chyba musze przestac pisac, bo o wielu biskupach mam bardzo zme zanie. Na usprawiedliwienie musze powiedziec, ze wyrobilem je sobie na podtstawie ich wlasnych czynow i wypowiedzi.

prosze dokładniej czytac i rozumiec pisane teksty. Nie bylo slowa o dyskwalifikacji. Jakie macie zdanie o biskupach to wasza sprawa proszę więc nie zarzucac mi grzechów przeciw VIII przykazaniu jesli sami sądzicie waszych biskupów.


Cytuj
Bez przesady. Jest tu paru forumowiczow, co w Kurii sa czesciej niz we wlasnym domu :)
[/quote]

nie widziałem aby ktos to zaznaczyl ale to mało ważne
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #287 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:53:39 am »

Jakie macie zdanie o biskupach to wasza sprawa proszę więc nie zarzucac mi grzechów przeciw VIII przykazaniu jesli sami sądzicie waszych biskupów.

Roznica jest ta, ze biskup to soba publiczna i kiedy neguje prawdy wiary, to mam podstawy by sobie wyrobic o nim zdanie. Pan o forumowiczach nie wie nic poza tym, co sami na FK napisali.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #288 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:56:40 am »

Dlaczego np nic się nie pisze jeśli chodzi o DN nt.:
- wielkiej liczbie osób, które wraca z poza Kościoła,
- odbudowane małżeństwa,
- liczne potomstwo w rodzinach otwartych na życie,
- rodziny na misjach
- diecezjalne seminaria Redemptoris Mater,
- ogromna liczba powołań (odrodzenie zakonów głównie klauzurowych wypełnionych siostrami z DN - ok. 2000)
- ponad 1000 wyświęconych księży posługujących na całym świecie,
- duszpasterstwa parafialne prowadzone przez ludzi ze wspolnot DN (przygotowanie do I Komunii, do Bierzmowania, do Małżeństwa i inne
Zapisane
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #289 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:57:47 am »

Cytuj
Roznica jest ta, ze biskup to soba publiczna i kiedy neguje prawdy wiary, to mam podstawy by sobie wyrobic o nim zdanie. Pan o forumowiczach nie wie nic poza tym, co sami na FK napisali.
[/quote]

osąd wobec braci nie zna rozróżnienia na osoby publiczne i niepubliczne
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #290 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:05:11 am »

Zna natomiast rozroznienie na uprawniona ocene faktow i na bezpodstawna projekcje wlasnych wyobrazen.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #291 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:12:57 am »

Cytuj
Zna natomiast rozroznienie na uprawniona ocene faktow i na bezpodstawna projekcje wlasnych wyobrazen.
[/quote]

ale rozumiem, że stwierdzenie: bp jest nieposłuszny, bp grzeszy profanacją to nie jest tylko ocena faktów?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #292 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:15:51 am »

ale rozumiem, że stwierdzenie: bp jest nieposłuszny, bp grzeszy profanacją to nie jest tylko ocena faktów?
Jak nie jak tak!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
andy
aktywista
*****
Wiadomości: 748


« Odpowiedz #293 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:20:18 am »

- rodziny na misjach

O tym było pisane nie raz. Np. o tym jak to ludzie zabierają rodziny na drugi koniec świata, gdzie żebrzą i to się nazywa "misja".

- diecezjalne seminaria Redemptoris Mater,

O tym też i to nie raz. Szczególnie o japońskim.

- duszpasterstwa parafialne prowadzone przez ludzi ze wspolnot DN (przygotowanie do I Komunii, do Bierzmowania, do Małżeństwa i inne

O tym też było pisane wiele wiele razy. Zwłaszcza zaś o tym jak te sakramenty "po neońsku" (czyli jakoś zawsze pokrzywione) wyglądają.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #294 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:23:19 am »

Cytuj
Zna natomiast rozroznienie na uprawniona ocene faktow i na bezpodstawna projekcje wlasnych wyobrazen.

ale rozumiem, że stwierdzenie: bp jest nieposłuszny, bp grzeszy profanacją to nie jest tylko ocena faktów?
[/quote]

Chyba jakis debil takie zdanie wypowiedzial. "Nieposluszny, bo grzeszy" ? Prosze sie zastanowic co pan pisze.

Faktem jest, ze wprowadzenie komunii na reke w diecezjach odbywa sie wedle pewnych procedur ustalonych przez wladze wyzsza (Watykan). Biskup, ktory procedury te lamie jest nieposluszny, to chyba oczywisty fakt ? Komunia na reke byla wprowadzona nielegalnie. Clara non sunt inetrpretanda. Gdybym napisal, ze czyni to z heretycka intencja albo zeby dopuscic do profanacji, to by byl bezpodstawny osoad.
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #295 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:32:51 am »

O tym było pisane nie raz. Np. o tym jak to ludzie zabierają rodziny na drugi koniec świata, gdzie żebrzą i to się nazywa "misja".
O tym też i to nie raz. Szczególnie o japońskim.
O tym też było pisane wiele wiele razy. Zwłaszcza zaś o tym jak te sakramenty "po neońsku" (czyli jakoś zawsze pokrzywione) wyglądają.

Pan Adalbertus jest niedoinformowany (jak widać) i wielu rzeczy nie znał, więc warto zawsze umieszczać linki...
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #296 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:43:03 am »

Cytuj
o  tym było pisane nie raz. Np. o tym jak to ludzie zabierają rodziny na drugi koniec świata, gdzie żebrzą i to się nazywa "misja".

niestety jestem krótko na forum, probowalem znalezc te wątki ale nie znalazlem, może lepiej trzeba poszukac.
Nie wiem o jakich rzebrzących rodzinach jest mowa, może jakiś konkret poproszę.
Samo żebranie nie jest ujmą dla nikogo. Wielu misjonarzy przyjezdza z prośbą o pieniądze i jakoś nikt nimi nie gardzi.

Cytuj
O tym też i to nie raz. Szczególnie o japońskim.


rozumiem, że o japońskim było pisane wiele na ten temat, ale nie wyczerpuje to tematu jeśli coś nie tak jest w jednej diecezji a takowych seminariów na świecie jest ok. 70 w tym jedno w Warszawie. Biskupi warszawscy wyświęcili ponad siedemdziesięciu księży pochodzących z tego seminarium.

Cytuj
O tym też było pisane wiele wiele razy. Zwłaszcza zaś o tym jak te sakramenty "po neońsku" (czyli jakoś zawsze pokrzywione) wyglądają.
[/quote]

W takim razie kompletnie nie mam pojęcia co możnaby napisac na temat tych sakramentów jeśli członkowie DN przygotowywali dzieci do I Komunii Św. w parafii i odbywała się ona jak we wszystkich innych parafiach to co tu może byc "neonskiego" albo przy sakramencie bierzmowania? nie słyszałem aby jakikolwiek bp bierzmował na sposób "neoński" albo o sakramencie małżeństwa na sposób neoński.
Może mnie Pan oświeci jak to się robi po neońsku?
Zapisane
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #297 dnia: Stycznia 15, 2010, 11:45:47 am »


Cytuj
Chyba jakis debil takie zdanie wypowiedzial. "Nieposluszny, bo grzeszy" ? Prosze sie zastanowic co pan pisze.

dokładnie się zgadzam, że debil takie zdanie mógł napisac!!! dobrze, że cytat został przekręcony


Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #298 dnia: Stycznia 15, 2010, 12:10:31 pm »

Może mnie Pan oświeci jak to się robi po neońsku?
Z gitarrrą, kantorrrem i menorrrą ;).
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #299 dnia: Stycznia 15, 2010, 12:12:32 pm »

To już pisałem że jeżeli dojdzie do profanacji to taki szafarz też ponosi odpowiedzialność. Mogę mówić za siebie ale gdybym dał komuś do łapy a ten by podeptał czy wyrzucił ciało pańskie to sumienie by gryzło.
W Przypadku DN odpowiedzialność ponosi ten ruch jako całość - bo ta forma komunikowania jest tam obowiązkowa.
Przy okazji: akurat w przypadku DN jeśli chodzi o samą komunię do ręki - to tam katecheza na temat Najświętszego Sakramentu jest - można jej to i owo zarzucić - choćby brak należytej uwagi jeśli chodzi o Partykuły - ale dwa z warunków formalnych są spełnione.  Problemem było to, że Komunie przyjmowano w postawie, której Kościół nigdy nie dopuszczał i w sposób który na wielu obszarach był zabroniony. Potrafi Pan to wytłumaczyć w inny sposób niż ja?
Bo dla mnie
a) Ktoś w DN uznał, że może sobie wedle własnego widzimisie tworzyć liturgie, nie przejmując się prawem Kościoła.
b) DN miało na wszystko zgodę, (o czym jednak nie wiedzieli dwaj kolejni prefekci KKBiDS ani Ordynariusze) - wersja nieprawdopodobna.

A teraz prosto z mostu panowie, mamy kryzys w kościele mi przez pokutującą wśród katolików mentalność, która podpowiada że zabicie kogoś to ,,większy" grzech niż sprofanowanie eucharystii.

Trochę się dziwię stanowisku, że to internet dał światło na rzeczywistośc. Tak jakby Kościół do czasu rozwoju internetu nie wiedział co się dzieje w jego wnętrzu. Sam Joseph Ratzinger sprawował Eucharystię ze wspólnotami DN w Bawarii i nie tylko i to w sposób jaki był przyjęty w tamtym czasie.
Panie kochany - światło to Pan Bóg dał ludziom (i Kościołowi przy okazji) pierwszego dnia stworzenia. Nie tylko internet - bo także rozpowszechnienie aparatów cyfrowych, zwłaszcza tych w komórkach. Kiedyś ktoś robił zdjęcie, po jednej - dwu odbitkach - i w zasadzie nikt o tym nie wiedział. Dziś robi się zdjęcie - wystawia w internecie - i widzi każdy, kto zdoła to wyszukać.

O tym, ze Kościół lokalny w Polsce nie ma pojęcia na temat neokatechumenatu pisał tu np. Pan Pjo - który zapytał wszystkie Polskie kurie o to, czy widziały dyrektorium katechetyczne na podstawie którego prowadzone są katechezy - żadna nie widziała. I głowę daje, że tak jest nie tylko w Polsce.

Dopóki nie udokumentuje Pan twierdzenia o Janie Pawle II i Józefie Ratzingerze jakimkolwiek dowodem materialnym (film, zdjęcia itp) - uznaje ten tekst za niewiarygodny (tzn. nie wierzę, żeby był Pan wtedy w Moguncji - a tylko wtedy Pana tezę można by potraktować jako świadectwo. Odnośnie Jana Pawła II  - sam Pan pisał, że widział to na filmie...).

Teraz rozumiem czemu ma służyc to forum. wypowiedzi na żenującym poziomie nie warto komentowac.
Jeśli to jest pana osobista samokrytyka - to celnie. Jełsi dotyczy Forum - to domagam się szerszego uzasadnienia.

Kilka postów wcześniej podnoszone było larum podpierane różnymi dokumentami: jak można akceptowac strasznie grzeszne błędy biskupów, papieży, którzy nie reagują na rozdzielanie komunii na rękę. Teraz wyrwany cytat z M.Teresy, ciekawe jakie argumenty padną za chwilę.
<<wypowiedzi na żenującym poziomie nie warto komentowac.>>
"Komunia święta jest gorsza niż aborcja>> - ta wypowiedź nie jest "wyrwana" (nie napisał pan z czego wyrwana) - jest logiczną zamkniętą całością.
Podpieranie swoich twierdzeń wypowiedziami Papieży, biskupów, prefektów KKBiDS, świętych - to żenujący poziom?  Więc jak należy pisać aby poziom był odpowiedni?

Co niektórzy nie mogą chyba spac po nocach obmyślając jak by ukrócic taki czy inny proceder.
A Pan nic takiego nie robi? Widzi Pan zło i nie reaguje???

Jeśli jesteście tak odważni to naprawdę nie rozumiem dlaczego nie idziecie do waszych biskupów miejsca? Dla mnie to jest czysta hipokryzja: krzyk na forum a żadnych czynów. Jeśli ja nie mogę się z czymś jawnie zgodzic to idę i rozmawiam zaczynając od proboszcza, biskupi też chętnie przyjmują i rozmawiają w kuriach.
A kto powiedział że nie piszemy/chodzimy?

A znajomośc faktów na poziomie wpisów i plotek z forów internetowych czy czasopism to już nijak się ma z rzetelnym podejściem do jakiegokolwiek problemu.
Widzi Pan - postawiłem w dyskusji z Panem ze 20 rozmaitych konkretnych problemów dotyczących DN. Na żaden Pan nie odpowiedział.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Strony: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!