Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 16:04:19 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338075 razy)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #270 dnia: Stycznia 14, 2010, 21:25:32 pm »

Cytuj
Cytuj
I jedno i drugie stanowi grzech ciężki, a za profanację też grozi ekskomunika jak za aborcję
No widzi pan panie Adalbercie, taka ciemna Albanka, niejaka Agnesë Gonxhe Bojaxhiu uważała, że Handkomunia jest cięższą zbrodnią od dzieciobójstwa zwanego aborcją
. Niestety nie znam tej pani. Pewnie to jakieś prywatne objawienia. Odkąd to powołuje się tutaj na wypowiedzi jakiejś kobiety? a nie na dokumenty KK?
Ale jaja, trafiony - zatopiony ;)



 :o ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Nathanael
Gość
« Odpowiedz #271 dnia: Stycznia 14, 2010, 21:28:09 pm »

Panie adalbertus... brak słów, brak.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #272 dnia: Stycznia 14, 2010, 21:28:30 pm »

Cytuj
Czyli co, twierdzisz pan, że Sługa Boży Jan Paweł Drugi był dwulicowy? Bardzo ładnie, podkładacie się coraz bardziej.
to Pana wniosek a nie mój
Mój wniosek z Pańskiej wypowiedzi.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #273 dnia: Stycznia 14, 2010, 22:50:18 pm »

Cytuj
Cytuj
I jedno i drugie stanowi grzech ciężki, a za profanację też grozi ekskomunika jak za aborcję
No widzi pan panie Adalbercie, taka ciemna Albanka, niejaka Agnesë Gonxhe Bojaxhiu uważała, że Handkomunia jest cięższą zbrodnią od dzieciobójstwa zwanego aborcją
. Niestety nie znam tej pani. Pewnie to jakieś prywatne objawienia. Odkąd to powołuje się tutaj na wypowiedzi jakiejś kobiety? a nie na dokumenty KK?
Ale jaja, trafiony - zatopiony ;)



 :o ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ja muszę stanąć w obronie Pana Adalbertusa. Jakoś nie rozumiem po co się tak wyzłośliwiać Zwyczajnie mógł człowiek nie wiedzieć. Mi kiedyś też jeden z forumowiczów wypomniał, że lubię czarować ,,naukowym" językiem. To akurat wygląda albo na czarowanie swoją wiedzą, albo na zwykłą złośliwość. Stawiam jednak na to drugie.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 14, 2010, 22:55:12 pm wysłana przez pablo » Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #274 dnia: Stycznia 14, 2010, 23:21:48 pm »

Mógł nie wiedzieć, albo... rżnie głupa i ironizuje. W każdym razie; sic transit gloria Adalberti. Podziękujmy za całokształt. :)
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #275 dnia: Stycznia 14, 2010, 23:35:45 pm »

Tu trzeba jeszcze przyklasnąć panu jwk. W którejś-tam rundzie krótki lewy "teresokalkutowy" i ...Adalbertus wyliczony do 10.

Brawo! Boks to boks. Mamy mistrza; jooooootwuuuuukaaaaaa!!!
Zapisane
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #276 dnia: Stycznia 15, 2010, 00:29:00 am »

Odkąd to powołuje się tutaj na wypowiedzi jakiejś kobiety? a nie na dokumenty KK?
Ale jaja, trafiony - zatopiony ;)
:o ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Czy dobrze rozumiem:
zaczynamy grę (w statki) od nowa?
Kto się właśnie rejestruje na FK za pana Adalbertusa?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #277 dnia: Stycznia 15, 2010, 07:06:54 am »

Ja muszę stanąć w obronie Pana Adalbertusa. Jakoś nie rozumiem po co się tak wyzłośliwiać Zwyczajnie mógł człowiek nie wiedzieć. Mi kiedyś też jeden z forumowiczów wypomniał, że lubię czarować ,,naukowym" językiem. To akurat wygląda albo na czarowanie swoją wiedzą, albo na zwykłą złośliwość. Stawiam jednak na to drugie.
Po prostu chciałem faceta przetestować, jego wpadka przeszła najśmielsze moje oczekiwania. Potwierdza to moją tezę, że do DN czy ŚJ (mam takiego za sąsiada, więc pole obserwacji jest o wiele szersze) wpadają (trwale) osobniki niezbyt lotne. Inteligentniejsi (niekoniecznie posiadający poczucie humoru) jakoś się z tego prędzej czy później wygrzebują.

P.S. Nie zamierzam neona uczyć chodzenia na tylnych łapach ale zamiast trzepać bez umiaru łapami w klawiarurę, dobrze jest sprawdzić coś, choćby w góglach.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #278 dnia: Stycznia 15, 2010, 08:49:03 am »

Teraz rozumiem czemu ma służyc to forum. wypowiedzi na żenującym poziomie nie warto komentowac. Kilka postów wcześniej podnoszone było larum podpierane różnymi dokumentami: jak można akceptowac strasznie grzeszne błędy biskupów, papieży, którzy nie reagują na rozdzielanie komunii na rękę. Teraz wyrwany cytat z M.Teresy, ciekawe jakie argumenty padną za chwilę.
Co niektórzy nie mogą chyba spac po nocach obmyślając jak by ukrócic taki czy inny proceder.
Jeśli jesteście tak odważni to naprawdę nie rozumiem dlaczego nie idziecie do waszych biskupów miejsca? Dla mnie to jest czysta hipokryzja: krzyk na forum a żadnych czynów. Jeśli ja nie mogę się z czymś jawnie zgodzic to idę i rozmawiam zaczynając od proboszcza, biskupi też chętnie przyjmują i rozmawiają w kuriach.

A znajomośc faktów na poziomie wpisów i plotek z forów internetowych czy czasopism to już nijak się ma z rzetelnym podejściem do jakiegokolwiek problemu.
Jest dużo ciekawszych plotek nt Opus Dei, Sióstr Betanek, Odnowy w Duchu św., sprawowania Eucharystii w Bruxelles itd tam to się można rozpisywac.
Zapisane
Fons Blaudi
aktywista
*****
Wiadomości: 4275

« Odpowiedz #279 dnia: Stycznia 15, 2010, 09:11:27 am »

Jeśli jesteście tak odważni to naprawdę nie rozumiem dlaczego nie idziecie do waszych biskupów miejsca? Dla mnie to jest czysta hipokryzja: krzyk na forum a żadnych czynów.
Skad taki krzywdzacy wniosek ? Zna pan slowa i czyny kazdego uczestnika na tym forum ? Wie pan kto, kiedy i ile razy byl w kurii czy pisla do Rzymu ?Gdyby pan wiedzial, to by sie nie osmieszal. Dodam tez, ze bezpodstawne osady i oskarzenia to powazny grzech przeciw VIII przykazaniu.

biskupi też chętnie przyjmują i rozmawiają w kuriach.
Na podstawie tego humorystycznego zdania wnosze, ze jest pan baaaaardzo oderwany od rzeczywistosci wspolczensego Kosciola. Niektorym latwiej o audiencje w Bialym Domu.

Teraz rozumiem czemu ma służyc to forum
Teraz juz chyba rozumiem czemu ma sluzyc pana obecnosc na tym forum :)
Zapisane
Dio ci guardi dalla tentazione dei pasticci ibridi
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #280 dnia: Stycznia 15, 2010, 09:16:51 am »

Cytuj
A znajomośc faktów na poziomie wpisów i plotek z forów internetowych czy czasopism to już nijak się ma z rzetelnym podejściem do jakiegokolwiek problemu.
Jest dużo ciekawszych plotek nt Opus Dei, Sióstr Betanek, Odnowy w Duchu św., sprawowania Eucharystii w Bruxelles itd tam to się można rozpisywac.

Jesli chodzi o wiedze, to jak na razie pan nie zablysnal w kontekscie Matki Teresy. Moze ten post to wynik frustracji po tej wpadce.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #281 dnia: Stycznia 15, 2010, 09:20:34 am »

biskupi też chętnie przyjmują i rozmawiają w kuriach.
Na podstawie tego humorystycznego zdania wnosze, ze jest pan baaaaardzo oderwany od rzeczywistosci wspolczensego Kosciola. Niektorym latwiej o audiencje w Bialym Domu.
Wystarczy poczytać o J.E. b-pie Kiernikowskim: http://krzyz.katolicy.net/index.php/topic,3059.0.html. jaki jest łasy na wysłuchiwanie głosów opozycji. Jak każdy neon z resztą.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Morro
aktywista
*****
Wiadomości: 625


« Odpowiedz #282 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:07:22 am »

Teraz rozumiem czemu ma służyc to forum.

Czemu? proszę nas oświecić w tej kwestii. Rozumiem, że po przejrzeniu prawie 1900 wątków ma pan  (a kto wie może i forum archiwalnego)  już pełna wiedzę, by dokonać jego analizy.
Zapisane
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #283 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:12:40 am »

Cytuj
Jesli chodzi o wiedze, to jak na razie pan nie zablysnal w kontekscie Matki Teresy. Moze ten post to wynik frustracji po tej wpadce.
[/quote]
dlatego nt. M.Teresy się nie wypowiadam. Nie mam w zwyczaju wypowiadac się na tematy, w których nie mam nic do powiedzenia. Nie uważam się za wszystkowiedzącego.
Zapisane
adalbertus
Gość
« Odpowiedz #284 dnia: Stycznia 15, 2010, 10:18:04 am »

Cytuj
Skad taki krzywdzacy wniosek ? Zna pan slowa i czyny kazdego uczestnika na tym forum ? Wie pan kto, kiedy i ile razy byl w kurii czy pisla do Rzymu ?Gdyby pan wiedzial, to by sie nie osmieszal. Dodam tez, ze bezpodstawne osady i oskarzenia to powazny grzech przeciw VIII przykazaniu.

Z wcześniejszych wypowiedzi wynikało, że niektórych nie interesuje jakiekolwiek działanie w tej kwestii tylko robienie szumu wokół. Zresztą proszę poczytac wcześniej jakie zdanie nt. biskupów mają niektórzy forumowicze. chociażby nt. biskupów warszawskich. wiecej komentarzy nie trzeba.

Cytuj
Na podstawie tego humorystycznego zdania wnosze, ze jest pan baaaaardzo oderwany od rzeczywistosci wspolczensego Kosciola. Niektorym latwiej o audiencje w Bialym Domu.

nie wiem z jakiej diecezji jesteście. w warszawskiej diecezji nie jest problemem rozmowa z biskupem, nawet nie ma kolejek. Ostatnio podczas wizytacji kanonicznej jednej z parafii bp zaprosił wiernych aby przychodzili do niego po Mszy jeśli chcą porozmawiac. wcześniej byłem w diecezji pelplińskiej i było podobnie. Kiedy kilka lat temu przyszedlem zlozyc zyczenia biskupowi zaprosil mnie nawet na herbate.
a może po prostu dawno nie byliscie w swoich kuriach.
Zapisane
Strony: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!