Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 29, 2024, 01:00:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1338447 razy)
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #105 dnia: Stycznia 02, 2010, 22:19:45 pm »

A może Kościół Katolicki ma tam jakiegoś czarnego konia, który objawi się gdy nadejdzie pora?

Mze kard. Arinze ?
czego wszystkim neokatechumenom z całego serca życzymy!  :D
Zapisane
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #106 dnia: Stycznia 02, 2010, 22:31:02 pm »


"będziemy kroczyć utartą ścieżką bez wymyślania jakiś nowych dziwnych akcji"
Czyli nikt już nie będzie wprowadzał nowych elementów judaistycznych typu menora, pascha, świętowanie szabatu (oficjalnie: w szabat), radosne przyśpiewki Szema Israel, placki-macki?
Po prostu zatrzymacie się w pół drogi?
Nie do końca to miałem na myśli, raczej chodziło mi o misje ad gentes i takie tam :p
Tak więc menory nie używamy,  Pacha to nie jest pojęcie tylko judaistyczne, ja ani nikt z moich braci szabatu nie świętuje może to ktoś z pańskiej rodziny i coś się panu pomyliło, czy to tak radosna przyśpiewka to śmiem wątpić, placków maców też nie znam :) Ja  tam zamierzam dotrzeć do końca, co zapewne czeka każdego z nas w ten czy inny sposób :)
Oczywiście że judaizacja nie następuje wprost, świeczniki macie tylko menoropodobne, liturgię niedzielną przeniesioną na sobotę (a nie na szabat), pieśni judaistyczne bo co w tym złego skoro to nasi straszni bracia w wierze, wypieki też są macopodobne aczkolwiek wkłada się w nie chrześcijańską krew i trud. Swoją drogą ciekawe czemu jeszcze nie wprowadziliście obrzezania skoro takie w was umiłowanie do prapoczątków chrześcijaństwa a wtedy większość z nich była obrzezana.
A co do końca drogi to ja Panu życzę, by się nie okazało, że to jest ślepa uliczka.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #107 dnia: Stycznia 02, 2010, 22:32:05 pm »

naga prawda objawi się po śmierci całej trójki a może już po śmierci samego Kiko ...
Oooo! To już znana jest kolejność!!!! Są przecieki z domusa ???

może to ktoś z pańskiej rodziny i coś się panu pomyliło,
p. t'killer jak zawsze "very qulturalny", dla Państwa nie znających kto jest kto, ten pan jest właśnie z kikokarmentu więc już tak ma.

A może Kościół Katolicki ma tam jakiegoś czarnego konia, który objawi się gdy nadejdzie pora?
Może kard. Arinze ?
czego wszystkim neokatechumenom z całego serca życzymy!  :D
Amen, alleluja i do przodu!

P.S. No i bez obrazy, ale biały to On nie jest!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #108 dnia: Stycznia 02, 2010, 22:36:12 pm »

wypieki też są macopodobne aczkolwiek wkłada się w nie chrześcijańską krew ...
Uśśś! A cóż w tym nowego? Z tego tytułu jest co najmniej kilku świętych Kościoła, nie licząc całkiem sporego grona błogosławionych!
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #109 dnia: Stycznia 02, 2010, 22:40:59 pm »


Oczywiście że judaizacja nie następuje wprost, świeczniki macie tylko menoropodobne, liturgię niedzielną przeniesioną na sobotę (a nie na szabat), pieśni judaistyczne bo co w tym złego skoro to nasi straszni bracia w wierze, wypieki też są macopodobne aczkolwiek wkłada się w nie chrześcijańską krew i trud. Swoją drogą ciekawe czemu jeszcze nie wprowadziliście obrzezania skoro takie w was umiłowanie do prapoczątków chrześcijaństwa a wtedy większość z nich była obrzezana.
A co do końca drogi to ja Panu życzę, by się nie okazało, że to jest ślepa uliczka.

Wie pan z tym obrzezaniem to różnie było u różnych apostołów ;) To takie dziwne że zaczynamy świętowanie niedzieli Mszą Świętą? Nie wiedziałem że śpiewamy pieśni judaistyczne no ale w końcu fragmenty PP to ST wiec może to i judaistyczne.  Jak pan wie zapewne z reklamy prawie czyni wielka różnicę. co o kardynała to osobście nie widzę żadnych przeciwwskazań ale z tego co pamiętam "rządy" sprawowane są w formie triumwiratu :)

Ps. Fanatyk niebieskiej czcionki się w końcu udzieli , witam gorącego zwolennika wątków o DN.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Angelus Silesius
aktywista
*****
Wiadomości: 585


I'm gonna make him an offer he can't refuse

« Odpowiedz #110 dnia: Stycznia 02, 2010, 22:45:00 pm »

Wie pan z tym obrzezaniem to różnie było u różnych apostołów ;)
Wiem, wiem... zwyciężyła opcja przypodobania się poganom, a to już nie jest koszerne i powinno zostać wyrugowane albo choć wzięte w taki mały dodatkowy ekstra nawiasik.
Zapisane
"Religijny liberalizm pozbawia nas męczenników i misjonarzy, pozostawiając jedynie osoby kupczące religią, którym wtórują kobzy głoszące pokój w słowach, a nie w czynach!" abp Marcel François Lefebvre
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #111 dnia: Stycznia 03, 2010, 09:15:26 am »

. co o kardynała to osobście nie widzę żadnych przeciwwskazań ale z tego co pamiętam "rządy" sprawowane są w formie triumwiratu :) 
Co za faryzeizm w rektyfikowanej postaci! Wprawdzie nie widzę ale pamiętam, że są ...

P.S. Może niebieski "ślaczek"?

____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #112 dnia: Stycznia 03, 2010, 21:31:02 pm »

To takie dziwne że zaczynamy świętowanie niedzieli Mszą Świętą?

Mszą Świętą?

Panie tkiller, (mówiąc językiem pewnej postaci z "Ziemi Obiecanej") - nyyyy, ja musiem panu zrobić pewna nieprzyjemność. Ja musiem pana spytać:

Pan w dalszym ciągu cima z tym neokatechomen.... nekatychemen...nekatycho... neokatechume..natem? Taki poziondny czlowiek. Jak panu nie wstyd? Pan siem opanuj!
Zapisane
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #113 dnia: Stycznia 04, 2010, 01:07:24 am »

Tak więc menory nie używamy
Ja na zdjęciach z Mszy DN widziałem zupełnie coś innego...
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1408

« Odpowiedz #114 dnia: Stycznia 04, 2010, 09:02:40 am »

Tak więc menory nie używamy
Ja na zdjęciach z Mszy DN widziałem zupełnie coś innego...
Bo to nie jest menora, tylko świecznik zaprojektowany przez Kiko!
Podobieństwo do menory całkowicie przypadkowe  ;D
Zapisane
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #115 dnia: Stycznia 04, 2010, 09:56:02 am »

Tak samo z reklamą kiedyś "To nie jest już samochód, to jest Sааb!". I wszyscy mają wierzyć, że to coś na czterech kołach do jeżdżenia to nie samochód.
To nie menora, to neoński Khand el Abr!
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #116 dnia: Stycznia 08, 2010, 07:20:30 am »

Tak więc menory nie używamy
Ja na zdjęciach z Mszy DN widziałem zupełnie coś innego...
Aj jaki Pan nieprecyzyjny ;). Słowo Msza neonowi przez gardło raczej nie przechodzi.
Natomiast to co Pan widział to był taki symbol menory coby historyk sztuki żydowskiej powiedział że to menorą nie jest a pozostałym kojarzyło się z tym o co rebe Kikosiowi chodziło.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
FidelisTraditioni
aktywista
*****
Wiadomości: 1059


Mój blog
« Odpowiedz #117 dnia: Stycznia 08, 2010, 12:58:18 pm »

Cytat: jwk
Aj jaki Pan nieprecyzyjny Mrugnięcie. Słowo Msza neonowi przez gardło raczej nie przechodzi.
A co przechodzi? ;)
Może coś z moich doświadczeń:
Jako, że u nas w parafii działa takie coś i na plebanii mają salkę, a my (jak jeszcze należałem do Oazy i chodziłem do tamtej parafii - nie mojej administracyjnej) mieliśmy tam Mszę (i to chyba kilka razy), to mnie uderzyła raz bardzo mocno jedna rzecz: stół służył za ołtarz. A raczej dwa stoły połączone i nakryte obrusem. To były najzwyklejsze stoły i to niezbyt ładne. Tak dziwnie mi się zrobiło, ale pomyślałem, że oni chyba mają świadomość tego co robią i może to ja jestem niedoinformowany w takich sprawach (mimo że już wtedy się Liturgią interesowałem) No i poza tym to wiadomo fresk na ścianie (który mi się całkiem spodobał; ogólnie lubię sztukę duchowości Wschodniej, no a to jest takie pseudo, więc...) i krzyż projektu Kiko.
Zapisane
"Nie może mieć Boga za Ojca ten, kto nie ma Kościoła za Matkę"
 
św. Cyprian
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #118 dnia: Stycznia 08, 2010, 13:53:37 pm »

Zachęcam do poczytania "Reforma reformy liturgicznej" i w tym wątku wszystko jest ważne, ale chyba to najbardziej:

Cytuj
Jednocześnie zaznaczył, że właśnie pragnienie odnowy poczucia adoracji skłoniło Benedykta XVI, aby udzielać wiernym Komunii św. na język i w postawie klęczącej. „W ten sposób Ojciec Święty zachęca nas do zamanifestowana naszej postawy adoracji w obliczu wielkości tajemnicy obecności eucharystycznej naszego Pana” – powiedział papieski liturgista. Tę samą postawę adoracji należy krzewić, gdy przyjmujemy Eucharystię w innych formach, na które zezwalają dziś przepisy Kościoła. Prał. Marini zaznaczył, że w okresie minionych dwóch lat, odkąd jest mistrzem ceremonii papieskich nauczył się wiele od Benedykta XVI.

http://ekai.pl/wydarzenia/watykan/x24723/reforma-reformy-liturgicznej/

Proszę nie podpierać się statutem, ani  takimi stwierdzeniami, że wolno, bo KK zezwala, etc..., tylko tym co Papa mówi i daje przykład.
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #119 dnia: Stycznia 08, 2010, 18:08:28 pm »

etc..., tylko tym co Papa mówi i daje przykład.
Tu się z panią zgodzę.

Dziękując za posługę, jaką oddajecie Kościołowi Rzymu
, zapewniam was o modlitwie i z serca błogosławię wszystkich tu obecnych oraz wszystkie wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej rozproszone po całym świecie.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!