Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Marca 28, 2024, 10:20:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231859 wiadomości w 6626 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 [2] 3 4 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1337925 razy)
Jean Gabriel Perboyre
aktywista
*****
Wiadomości: 2235


« Odpowiedz #15 dnia: Grudnia 13, 2009, 17:08:00 pm »

Panie pablo tutejsi czlonkowie Drogi zaprzeczali jakoby byly jakies czasy nawiasu, fajnie ze pan wyklarowal o co dokladnie chodzi.
Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3721

« Odpowiedz #16 dnia: Grudnia 13, 2009, 17:15:27 pm »

Ja już kiedyś mówiłem o tych czasach nawiasu. Mówił o tym ksiądz, przepraszam, prezbiter. Tylko on mówił że w tych latach prawdziwy Kościół Chrystusa wcale nie istniał.
Zapisane
pablo
aktywista
*****
Wiadomości: 536

« Odpowiedz #17 dnia: Grudnia 13, 2009, 18:26:30 pm »

Przypomniała mi się jedna rzecz. Tego typu pogląd śmierdzi modernizmem na na odległość. Jeden z ojców modernizmu ks. Alfred Loisy podobno kiedyś stwierdził że: ,, Pan Jezus głosił nadejście królestwa bożego, a powstał Kościół''. Wydaje mi się, iż właśnie te słowa przytacza ks Rusecki w ,,Być chrześcijaninem dziś'' pisząc o modernizmie.
Zapisane
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #18 dnia: Grudnia 13, 2009, 18:31:52 pm »

Dla pana Kiko i pani Carmen, okres 313-1962 to tzw ,,czasy nawiasu''(sformułowanie zasłyszane na katechezach)  definiuje się to jako okres, w którym prawdziwa religia została zanieczyszczona przez wpływy pogańskie.

"Czasy nawiasu" ???

Nie wiem czy się śmiać czy .... sięgnąć po "sete" i przepić piwem. Zdenerwowałem się.
Zawsze traktowałem Drogę marginalnie jako taki nieważny, mało istotny posoborowy wygłup. Widzę jednak, że to zaczyna robić się niebezpieczne. Niech trochę ochłonę. Dopiero co przeczytałem. (Jednak sięgnę po "sete". )    
Zapisane
Murka
aktywista
*****
Wiadomości: 1289


« Odpowiedz #19 dnia: Grudnia 13, 2009, 18:40:57 pm »

No to przypomnijmy to jeszcze raz:

Zapisane
Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka.
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #20 dnia: Grudnia 13, 2009, 19:24:10 pm »

No tak. Rozumiemy. Najpierw nie było nic. Potem było duże Bum. potem była chiesa primitiva, potem czas nawiasu, a potem stał się Jaśnie Oświecony Sobór Watykański drugi i ... nastał Kiko. I zobaczył Kiko, że to było dobre. I powiedział Kiko do Carmen; a teraz uczynimy sobie Drogę.
Zapisane
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #21 dnia: Grudnia 13, 2009, 19:38:21 pm »

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  Dostanę czkawki przez Państwa  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Fidelis
Gość
« Odpowiedz #22 dnia: Grudnia 13, 2009, 20:29:12 pm »

Droga Pani Cabbage, (przepraszam, po polsku powiem; droga Pani Kapuścińska), między innymi poczucie humoru różni nas od zwierząt. Śmiejmy się. Gdyby nie poczucie humoru dawno już bardziej bym się postarzał. Fajnie jest. Będzie jeszcze lepiej.  ;D
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #23 dnia: Grudnia 13, 2009, 21:07:11 pm »

tzw ,,czasy nawiasu''(sformułowanie zasłyszane na katechezach)  definiuje się to jako okres, w którym prawdziwa religia została zanieczyszczona przez wpływy pogańskie.

Hmm...czy to nie p. Hellsing twiedzil, ze slynny rysunek z nawiasem to nie wytwor neo?
Zapisane
PTRF
aktywista
*****
Wiadomości: 2129


« Odpowiedz #24 dnia: Grudnia 13, 2009, 21:12:22 pm »

@ pablo

Czyli liturgia została "oczyszczona z wpływów pogańskich" poprzez wprowadzenie gitar, ochrypłego kikozawodzenia i kikowypieków (jako komunii św. (?)) podawanych do ręki ?
Zapisane
"Kto tradycji nie szanuje
 Niech nas w dupę pocałuje"
/kawaleryjskie/
Krzysztof Kałębasiak
aktywista
*****
Wiadomości: 1136


« Odpowiedz #25 dnia: Grudnia 13, 2009, 21:26:43 pm »

@ pablo

Czyli liturgia została "oczyszczona z wpływów pogańskich" poprzez wprowadzenie gitar, ochrypłego kikozawodzenia i kikowypieków (jako komunii św. (?)) podawanych do ręki ?
oczywiscie, ze tak.
Wszyscy wiedza, ze Apostołowie grali na gitarach.
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2523


« Odpowiedz #26 dnia: Grudnia 13, 2009, 21:28:20 pm »

Dlaczego neoni nie stisuja tradycyjnego rytualu Chrztu? Przeciez tam dopiero jest mnostwo nawiazan do obrzedow pierwszych chrzescijan!
Zapisane
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #27 dnia: Grudnia 13, 2009, 21:41:54 pm »


...ze slynny rysunek z nawiasem to nie wytwor neo?

Wytwór neo czy nie na katechezach występuje. Natomiast interpretacji tu przytaczane to już twórczość własna forumowiczów.  :P

Hellsing z tego co pamiętam właśnie sprzeciwiał się przytaczanej interpretacji.
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #28 dnia: Grudnia 13, 2009, 21:51:52 pm »

Droga Pani Cabbage, (przepraszam, po polsku powiem; droga Pani Kapuścińska)

Ten nick nie ma żadnego związku z moim nazwiskiem ;) Powstał jako pierwsze słowo angielskie, które mi przyszło do głowy i ciągnę na kilku forach ;)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
cabbage
aktywista
*****
Wiadomości: 2637


« Odpowiedz #29 dnia: Grudnia 13, 2009, 21:53:16 pm »


Wszyscy wiedza, ze Apostołowie grali na gitarach.

To już by bardziej harfy i cytry pasowały  :P Wiem, wiem, zaraz mi ktoś powie, że mają one wiele wspólnego z gitarkami :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=r24hZXfl__o&feature=related
To jest Msza Dziękuję Ci!!!!! ;(

Św. Józef z Kupertynu potężny orędownik, zwłaszcza studentów!!

"Gdy strzelcy się kłócą, niedźwiedź jest bezpieczny!" przysłowie norweskie pod rozwagę tradsom ;)

Jestem papistką :] zbawić dusze :-)
Strony: 1 [2] 3 4 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!