Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 08:22:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 295 296 [297] 298 299 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348378 razy)
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4440 dnia: Marca 05, 2015, 14:11:56 pm »

Na misjach ad gentes zakłada się nowe wspólnoty, często zdarza się, że te tereny 'misyjne' całkiem dobrze funkcjonują. Ważne żeby wspólnot przybywało.
Zapisane
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #4441 dnia: Marca 05, 2015, 16:48:02 pm »

Oczywiście, rozumiem, że interes musi się kręcić i trzeba pozyskać nowy narybek. Interesuje mnie jednak kwestia podstawowa - psim obowiązkiem rodziców jest utrzymanie i wychowanie zrodzonego przez siebie potomstwa. I teraz stąd się biorą prozaiczne pytania: z czego utrzymuje się taka rodzina misjonarzy, zwłaszcza jeśli jadą do kraju bez znajomości języka tubylców, co utrudnia znalezienie pracy? Jaką szkołę, jaką opiekę zdrowotną mogą zapewnić swoim dzieciom? Jakie problemy mogą zafundować dzieciom poprzez wyrwanie z rodzinnego środowiska, przeniesienie w często gorsze warunki, oderwanie od kontaktów z dziadkami/rodziną/rówieśnikami? Jak to neony tłumaczą?
Zapisane
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4442 dnia: Marca 05, 2015, 17:33:26 pm »

Wspólnota wyjściowa wspomaga taką rodzinę finansowo, co jakiś czas np. w wakacje zbierana jest kasa po Eucharystii, na którą zaproszone są inne wspólnoty, które słuchają 'świadectwa' z misji.
Zapisane
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #4443 dnia: Marca 05, 2015, 17:44:49 pm »

To wspomaganie pokrywa całość kosztów utrzymania?
Czytałam gdzieś, tylko już nie pomnę gdzie, była taka sytuacja: neon wysłany na misję ustawił się w kolejce po jedzenie z darów, na co siostra rozdająca żywność zareagowała bardzo trzeźwo i powiedziała mu coś w tym stylu: Bóg dał ci twoje dzieci, więc twoim obowiązkiem jest troszczyć się o ich utrzymanie.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4444 dnia: Marca 05, 2015, 22:26:55 pm »

Oczywiście, rozumiem, że interes musi się kręcić i trzeba pozyskać nowy narybek. Interesuje mnie jednak kwestia podstawowa - psim obowiązkiem rodziców jest utrzymanie i wychowanie zrodzonego przez siebie potomstwa. I teraz stąd się biorą prozaiczne pytania: z czego utrzymuje się taka rodzina misjonarzy, zwłaszcza jeśli jadą do kraju bez znajomości języka tubylców, co utrudnia znalezienie pracy? Jaką szkołę, jaką opiekę zdrowotną mogą zapewnić swoim dzieciom? Jakie problemy mogą zafundować dzieciom poprzez wyrwanie z rodzinnego środowiska, przeniesienie w często gorsze warunki, oderwanie od kontaktów z dziadkami/rodziną/rówieśnikami? Jak to neony tłumaczą?
Zwalają wszystko na Ducha Świętego. Już się powtarzam, ale jak katechiści w ostatniej dekadzie ubiegłego wieku zalecali dietę z gotowanych ziaren pszenicy, to głupie neońskie kobiety w ciąży nie słuchały lekarza specjalisty i tą pszenicę żarły aż im się rachityczne dzieci porodziły. I mam to samo pytanie "Jak to neony tłumaczą?" Zapewne, że sobie zmyślam. Ale świadkowie jak na złość ciągle żyją.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #4445 dnia: Marca 06, 2015, 10:11:18 am »

O tą dietę chodzi?
http://www.mojegotowanie.pl/wokol_stolu/diety/12_dniowa_dieta_pszeniczna_przygotuje_cie_do_lata

Niezły odlot ;)
Zapisane
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4446 dnia: Marca 06, 2015, 10:36:40 am »

Ciekawe czy Papież wspomni dyplomatycznie o przestrzeganiu Statutów...
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4447 dnia: Marca 06, 2015, 11:39:08 am »

Niezły odlot ;)
Tam to raczej o permanentne stosowanie tej paszy chodziło. Mój Kolega przedwcześnie pożegnał się z tym światem, bo poza dietą nakładali na niego liczne brzemiona a że i w pracy był bardzo solidny, czasu na lekarza już nie miał i padł którejś soboty po zakończeniu ichnich celebracji.

A propos tej diety taka anegdotka, w czasie spotkania towarzyskiego gdzie dzielono się nowinkami o tych "ruchach" i ich odjazdach, obecny Pan Leszek Żebrowski (znany większości z Państwa ze swoich wykładów) zadał "naiwne" pytanie - to co oni właściwie spożywają - słomę, czy ziarno? 
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4448 dnia: Marca 06, 2015, 11:43:57 am »

Ciekawe czy Papież wspomni dyplomatycznie o przestrzeganiu Statutów...
Jeśli chodzi o dyplomację, to celował w tym Św Jan Paweł II. Zwykł mawiać, że ci, czy tam ci wiernie się do "statutów" stosują choć musiał wiedzieć, że tak nie jest. Liczył. że się zawstydzą i zaczną stosować. Nie brał pod uwagę, że cywilizacja chazarska nie zna pojęcia wstydu i honoru.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Andris krokodyl różańcowy
aktywista
*****
Wiadomości: 1371


« Odpowiedz #4449 dnia: Marca 06, 2015, 13:30:14 pm »

To wspomaganie pokrywa całość kosztów utrzymania?
Czytałam gdzieś, tylko już nie pomnę gdzie, była taka sytuacja: neon wysłany na misję ustawił się w kolejce po jedzenie z darów, na co siostra rozdająca żywność zareagowała bardzo trzeźwo i powiedziała mu coś w tym stylu: Bóg dał ci twoje dzieci, więc twoim obowiązkiem jest troszczyć się o ich utrzymanie.

To było na niniejszym forum :)
Zapisane
Początkowo zamierzaliśmy nie odpisywać na Pański list, ale ponieważ Pan nalega, pragniemy poinformować, że nie odpowiemy na zadane pytanie.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4450 dnia: Marca 06, 2015, 13:44:43 pm »

Droga Neokatechumenalna jest prawdziwym darem Opatrzności dla Kościoła naszych czasów – powiedział Franciszek

http://gosc.pl/doc/2381080.Papiez-do-neokatechumenatu-Jestescie-darem

O statutach nie piszą.
Zapisane
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4451 dnia: Marca 06, 2015, 14:21:21 pm »

W takim razie Kikoffcy będą się nadal podpierać słowami Papieża w swojej negacji przepisów liturgicznych.
Zapisane
Letycja
uczestnik
***
Wiadomości: 188


« Odpowiedz #4452 dnia: Marca 06, 2015, 15:46:31 pm »

e tam, trzymanie sie przepisów to faryzeizm.

Mam jakąś dziwną alergię na fszpulnoty wszelkiej maści, ale kikokarmenat wyjątkowo mnie razi. Raz za brak poszanowania dla Najświętszego Sakramentu i liturgiczne partactwo, dwa za uprawianie publicznych spowiedzi, trzy za dyktat osób świeckich, które jako że munus docendi nie mają, powinny zająć się obowiązkami stanu, cztery za archeologizm, który człowieka nawet pobieżnie znającego historię starożytnego Kościoła rozwala na łopatki, pięć za takie niefrasobliwe ciąganie dzieci do np. Nowosybirska, i za wiele innych idiotyzmów.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4453 dnia: Marca 06, 2015, 16:16:24 pm »

e tam, trzymanie sie przepisów to faryzeizm.

Mam jakąś dziwną alergię na fszpulnoty wszelkiej maści, ale kikokarmenat wyjątkowo mnie razi. Raz za brak poszanowania dla Najświętszego Sakramentu i liturgiczne partactwo, dwa za uprawianie publicznych spowiedzi, trzy za dyktat osób świeckich, które jako że munus docendi nie mają, powinny zająć się obowiązkami stanu, cztery za archeologizm, który człowieka nawet pobieżnie znającego historię starożytnego Kościoła rozwala na łopatki, pięć za takie niefrasobliwe ciąganie dzieci do np. Nowosybirska, i za wiele innych idiotyzmów.

No ale to oni a nie my są "darem" dla Franciszka. My to chyba kłopotliwym wyrzutem sumienia.

P.S. Diagnoza co do "fszpulnot" w pełni pokrywa się z moją. Zawsze powtarzam, że "ruchy posoborowej odnowy" to nieuprawniony skrót, tak naprawdę to są "ruchy posoborowej odnowy przedsoborowych herezji".
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Puniek
bywalec
**
Wiadomości: 55

« Odpowiedz #4454 dnia: Marca 13, 2015, 19:34:42 pm »

Mam jakąś dziwną alergię na fszpulnoty wszelkiej maści, ale kikokarmenat wyjątkowo mnie razi. Raz za brak poszanowania dla Najświętszego Sakramentu i liturgiczne partactwo, dwa za uprawianie publicznych spowiedzi, trzy za dyktat osób świeckich, które jako że munus docendi nie mają, powinny zająć się obowiązkami stanu, cztery za archeologizm, który człowieka nawet pobieżnie znającego historię starożytnego Kościoła rozwala na łopatki, pięć za takie niefrasobliwe ciąganie dzieci do np. Nowosybirska, i za wiele innych idiotyzmów.
Ten komentarz rozwala mnie na łopatki tzn bardzo mi się podoba bo w kilku zaledwie słowach ujmuje  wszystko co w Neo jest porąbane.
Zapisane
Strony: 1 ... 295 296 [297] 298 299 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!