Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 13:10:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 279 280 [281] 282 283 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349372 razy)
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4200 dnia: Lutego 08, 2014, 16:44:07 pm »

Cytuj
Nacisk jest coraz większy, bo w końcu jak iść dalej, skoro niewiele mówię, nie mam takich "soczystych" doświadczeń i problemów jak pozostali. Wtedy zazwyczaj z igły robi się widły, czyli koloryzuje i rozdmuchuje zwykłe słabostki do rangi ciężkich grzechów i wielkich problemów.

o to to.
spotkałem się z opinią, że im bardziej masz popaprane życie, im bardziej jesteś daleki od Boga, tym bardziej do ciebie trafi taka katecheza (jakie to głoszą seriami, by utworzyć nowe wspólnoty).
chciałem raz pójść z ciekawości, ale koleżanka, która była bliska wstąpienia (ostatecznie, Deo gratias, nie poszła tam), właśnie tak mi powiedziała. jeśli masz w miarę normalne (nawet subiektywnie, bo dla neonów to i tak najpewniej będzie religijność pierwotna i pogaństwo) życie i pobożnośc, to nie zrozumiesz i przenigdy tam nie pójdziesz.
no chyba, że jesteś koniunkturalistą - nie jest tajemnicą, że w diecezji siedleckiej, żeby wkupić się (przypodobać się lub po prostu mieć spokój) w łaski biskupa, "opłacało się" wejść na DN (czy to jako ksiądz, czy jako świecki w jakiś sposób związany/zatrudniony w instytucjach kościelnych). piszę w czasie przeszłym, bo co będzie teraz, to jeszcze nie wiadomo...

Tak się składa, że Watykan robi porządki w diecezji siedleckiej z tego tytułu.
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #4201 dnia: Lutego 08, 2014, 17:02:02 pm »

Cytuj
Nacisk jest coraz większy, bo w końcu jak iść dalej, skoro niewiele mówię, nie mam takich "soczystych" doświadczeń i problemów jak pozostali. Wtedy zazwyczaj z igły robi się widły, czyli koloryzuje i rozdmuchuje zwykłe słabostki do rangi ciężkich grzechów i wielkich problemów.

o to to.
spotkałem się z opinią, że im bardziej masz popaprane życie, im bardziej jesteś daleki od Boga, tym bardziej do ciebie trafi taka katecheza (jakie to głoszą seriami, by utworzyć nowe wspólnoty).
chciałem raz pójść z ciekawości, ale koleżanka, która była bliska wstąpienia (ostatecznie, Deo gratias, nie poszła tam), właśnie tak mi powiedziała. jeśli masz w miarę normalne (nawet subiektywnie, bo dla neonów to i tak najpewniej będzie religijność pierwotna i pogaństwo) życie i pobożnośc, to nie zrozumiesz i przenigdy tam nie pójdziesz.
no chyba, że jesteś koniunkturalistą - nie jest tajemnicą, że w diecezji siedleckiej, żeby wkupić się (przypodobać się lub po prostu mieć spokój) w łaski biskupa, "opłacało się" wejść na DN (czy to jako ksiądz, czy jako świecki w jakiś sposób związany/zatrudniony w instytucjach kościelnych). piszę w czasie przeszłym, bo co będzie teraz, to jeszcze nie wiadomo...

Tak się składa, że Watykan robi porządki w diecezji siedleckiej z tego tytułu.

Ne każy "hop", ne pereskoczywszy....
Może się okazać, ze właśnie przestał robić. Nie wiemy na razie, co oznacza osobiste spotkanie biskupa z papieżem. Mozew biskup wylatuje, a może wraca do łask.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4202 dnia: Marca 10, 2014, 22:11:17 pm »

Ksiądz Michał Poradowski myśli, że przekonuje o tym, że ułomokatechumenat potępia jak LUter.
http://konserwatywnaemigracja.com/2013/07/19/neokatechumenat/
Link się zdeaktualizował ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #4203 dnia: Marca 12, 2014, 12:23:34 pm »

Cytuj
Ne każy "hop", ne pereskoczywszy....
Może się okazać, ze właśnie przestał robić. Nie wiemy na razie, co oznacza osobiste spotkanie biskupa z papieżem. Mozew biskup wylatuje, a może wraca do łask.

To, że bp ZbK odejdzie to jest już chyba pewnik. Każdy zapytany o to ksiądz z diecezji tak odpowie. Natomiast niewiadomym jest, kiedy to się stanie i kto za niego przyjdzie (tu są tylko fantastyczne spekulacje, który z bpów pomocniczych się do Siedlec wybiera; topowa plotka ostatnich tygodni to "ktoś" z Kielc, wcześniej pojawiały się Koszalin, Łomża, Lublin, nawet... Kraków  ;)  ). Czyli wiadomo wszystko i nic.

---

Około 20 marca bp Kiernikowski ponownie wybiera się na kolejną tzw. konwiwencję do Ziemi Świętej. Mam w związku z tym pytanie do P.P. znających neo-obyczaje i neo-regulaminy:
skoro bp przeszedł (zakończył) już całą Drogę, to po co mu jeżdżenie na te konwiwencje. Nie jest katechistą, ani prezbiterem wspólnot. Można tak sobie na takie imprezy, kiedy i komu się chce, swobodnie dołączać?
Pomijam tu już koszty (transfery z kasy diecezjalnej na neo-imprezy też były tematem kontroli z Watykanu), nie rozumiem tylko po co...
Zapisane
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4204 dnia: Marca 12, 2014, 12:36:39 pm »

Droga nigdy się nie kończy  :o
Wspólnoty, które są po etapie Wybrania nadal regularnie uczestniczą w dotychczasowym 'życiu' neo-formacji tzn. w Eucharystiach, comiesięcznych konwiwencjach, Liturgiach Słowa, a co jakiś czas konwiwencjach kończących rok ewangelizacyjny czy akcjach neo-ewangelizacyjnych; zresztą nawet kolejne wypady do Ziemi Świętej do rzadkości nie należą jak to mam miejsce w 2 wspólnocie 'królewskiej' w Lublinie (dla przykładu).
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2014, 12:38:27 pm wysłana przez Kikofan » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4205 dnia: Marca 12, 2014, 12:49:28 pm »

Ksiądz Michał Poradowski myśli, że przekonuje o tym, że ułomokatechumenat potępia jak LUter.
http://konserwatywnaemigracja.com/2013/07/19/neokatechumenat/


]Link się zdeaktualizował ...

Ta sama treść dostępna jest tu:

http://rodzinakatolicka.pl/index.php/kompendium/37-kompendium/1069-neokatechumenat



Treść tej broszurki, została opublikowana jeszcze w 2008 roku za zgodą Rodziny śp. Księdza Profesora, do której należą prawa autorskie niniejszej publikacji i była powielana na różnych stronach.
« Ostatnia zmiana: Marca 12, 2014, 12:51:36 pm wysłana przez Anna M » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4206 dnia: Marca 12, 2014, 13:25:46 pm »

Ta sama treść dostępna jest tu:
Dziękuję Pani bardzo! Wprawdzie broszurkę mam, ale jej przy sobie nie noszę, więc dobrze mieć odnośnik online.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jean Raspail
rezydent
****
Wiadomości: 476


« Odpowiedz #4207 dnia: Marca 12, 2014, 13:27:47 pm »

a tak na marginesie to swego czasu znajomy neon (umiarkowany) powiedział mi, że jedna z rodzin Neo z Lublina, która przeszła praktycznie całą formację w Neo postanowiła poprosić o opiekę duszpasterską księży z FSSPX. Ciekawe jak to wygląda(ło) w rzeczywistości, pod warunkiem, że to nie plotka.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4208 dnia: Marca 12, 2014, 15:04:25 pm »

Ta sama treść dostępna jest tu:
Dziękuję Pani bardzo! Wprawdzie broszurkę mam, ale jej przy sobie nie noszę, więc dobrze mieć odnośnik online.

A Ci tu:

http://konserwatywnaemigracja.com/2013/07/19/neokatechumenat/

... zmienili nazwę i domenę i teraz  zapraszają na:  http://www.myslkonserwatywna.pl/

I ten temat też tu jest na tej nowej domenie:

http://www.myslkonserwatywna.pl/inni-autorzy/neokatechumenat/
Zapisane
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4209 dnia: Marca 12, 2014, 16:43:01 pm »

a tak na marginesie to swego czasu znajomy neon (umiarkowany) powiedział mi, że jedna z rodzin Neo z Lublina, która przeszła praktycznie całą formację w Neo postanowiła poprosić o opiekę duszpasterską księży z FSSPX. Ciekawe jak to wygląda(ło) w rzeczywistości, pod warunkiem, że to nie plotka.

Domyślam się o kogo może chodzić. Nie tyle z Lublina co z okolic:)
Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #4210 dnia: Marca 18, 2014, 17:16:31 pm »

a tak na marginesie to swego czasu znajomy neon (umiarkowany) powiedział mi, że jedna z rodzin Neo z Lublina, która przeszła praktycznie całą formację w Neo postanowiła poprosić o opiekę duszpasterską księży z FSSPX. Ciekawe jak to wygląda(ło) w rzeczywistości, pod warunkiem, że to nie plotka.

Domyślam się o kogo może chodzić. Nie tyle z Lublina co z okolic:)

Czy ta rodzina poprosiła o pomoc FSSPX będąc "na drodze", czy może najpierw porzuciła DN ?
Zapisane
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4211 dnia: Marca 18, 2014, 17:58:39 pm »

Zakładając, że to rodzina, którą miałem okazję poznać, to najpierw zakończyli neo-formację, zresztą innej kolejności sobie nie wyobrażam;)
Zapisane
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #4212 dnia: Marca 18, 2014, 18:15:51 pm »

Zakładając, że to rodzina, którą miałem okazję poznać, to najpierw zakończyli neo-formację, zresztą innej kolejności sobie nie wyobrażam;)

Tzw. zakończenie DN jest tylko formalne. Neoni dalej gromadzą się po salkach na swoich "liturgiach i Eucharystiach", tylko nie przechodzą już kolejnych wtajemniczeń.
Wobec powyższego: można "zejść" z "drogi" po zakończeniu "drogi".
Zapisane
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4213 dnia: Marca 18, 2014, 18:24:27 pm »

Pisząc 'zakończyli' miałem na myśli 'wyjście ze wspólnoty' of kors. Jak pisałem wcześniej, Droga nigdy się nie kończy;)
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2014, 18:27:43 pm wysłana przez Kikofan » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4214 dnia: Maja 11, 2014, 11:23:41 am »

Onego czasu w parafii pw. Świętego Józefa w Świdnicy były odprawiane Msze św. trydenckie. Później parafia ta przeszła w ręce o. paulinów i ... wspominając tamten czas, weszłam na stronę internetową tej parafii i co widzę? że własnie tam zainstalowała się DN.



http://www.swidnica.paulini.pl/index.php/galeria/category/50-katechezy-dla-doroslych-i-mlodziezy
Zapisane
Strony: 1 ... 279 280 [281] 282 283 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!