Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 13:41:10 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231963 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 276 277 [278] 279 280 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349478 razy)
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #4155 dnia: Lutego 02, 2014, 08:52:11 am »

Panie Pięknowłosy papież jest dla mnie ok to nie znaczy, że wszystko akceptuje itp tylko to, że bardzo go lubię choć w kilku miejscach nie rozumiem, zresztą są to te same miejsca gdzie nie rozumiałem Benedykta i Jana Pawła więc nic dla mnie sie nie zmieniło
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #4156 dnia: Lutego 02, 2014, 13:15:09 pm »

Trzeba być super obiektywnym aby podsumowywać dzisiejsze spotkanie w kategoriach "Papież nie lubi neonów". No ale...
Na miejscu rodzin wysyłanych na misję wziąłbym sobie dzisiejsze rady Papieża do serca.
Niestety problemem każdej wspólnoty w Kościele Katolickim jest stygmatyzowanie tych poza wspólnotą. Nie dotyczy to tylko drogi ale i odnowy tradycjonalistów
Moja obserwacja jest taka...
Tradycjonaliści "stygmatyzują" tylko tych, którzy ideologicznie trzymają się "ducha (po)soborowego" i wszystkich jego aberracji, pomimo racjonalnych argumentów o konieczności zachowania tradycji w kościele. Nawet w nowym obrządku przetrwało wiele tradycyjnych obrzędów i postaw wśród ludu, dla których tradsi mają pełny szcunek. Według mnie to jednak duża rożnicą w porównaniu do neonów, którzy sekciarsko zamykają się przed światem.
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4157 dnia: Lutego 02, 2014, 14:04:25 pm »

Tu wypunktowane za serwisem prasowym Stolicy Apostolskiej News.va

http://breviarium.blogspot.com/2014/02/papiez-do-neonow-jednosc-z-koscioem.html
Zapisane
giuseppefull
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 129


« Odpowiedz #4158 dnia: Lutego 02, 2014, 15:04:52 pm »

DN powstała jako sprzeczność i odstępstwo od tych zwyczajów KK, w których jako katolicy byliśmy wychowywani. Nie ma żadnych podstaw, abyśmy je przyjmowali.
 Jakie świadectwo pana Kiko przekonuje, że z Bożego natchnienia powstało jego dzieło?
Zapisane
?Nigdy sytuacja Kościoła nie była tak dobra, jak obecnie? (papież Franciszek).
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #4159 dnia: Lutego 02, 2014, 18:34:05 pm »

Tak Papież powiedział co powiedział i wiele razy członkowie DROGI przesadzają o BEZKRYTYCZNYM poparciu Papiestwa dla DROGI. Jedak ja oglądałem całe spotkanie nie mogę uznać, że Papież chciał tylko drogę skrytykować a reszta była szopką. Nie! uważam, że on jest jak Ojciec. Misję posłał i naprawdę się z tego cieszył. A przy okazji utarł trochę nosa KIKO i chwała Mu za to! Jaka to by była tragedia gdyby droga była tak "wspaniała", że nie można by było jej prostować, pouczać itp.
Pierwszych chrześcijan też trzeba było korygować więc ja jako członek drogi wogóle nie czuje się "zniesmaczony" czy też "przerażony". Papierz powiedział co powiedział i mam nadzieje, że rodziny w misji wzięły sobie to do serca. Ja bym sobie wziął.
« Ostatnia zmiana: Lutego 02, 2014, 18:35:55 pm wysłana przez Gabriel » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4160 dnia: Lutego 03, 2014, 12:06:22 pm »

Niedaleko pada jabłko od jabłoni czyli rzecz o manipulacji

http://breviarium.blogspot.com/2014/02/niedaleko-pada-jabko-od-jaboni-czyli.html
Zapisane
Bogumil
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 16

« Odpowiedz #4161 dnia: Lutego 03, 2014, 14:05:53 pm »

tekst przemówienia jest tutaj
http://www.radiomaryja.pl/kosciol/slowo-papieza-franciszka-wygloszone-do-przedstawicieli-drogi-neokatechumenalnej/
Papież wyraźnie mówi do rodzin posłanych w misje, a nie do całej Drogi
Moje szczególne pozdrowienia przekazuję rodzinom, które udadzą się w różne strony świata, aby głosić Ewangelię i dawać o niej świadectwo. Kościół jest Wam wdzięczny za waszą wielkoduszność. Dziękuję za wszystko, co czynicie w Kościele i w świecie. To właśnie w imieniu Kościoła – naszej matki pragnąłbym zaproponować Wam kilka prostych rad. Pierwsza to, abyście dołożyli maksimum starań w budowaniu i zachowaniu komunii wewnątrz Kościołów lokalnych, do których się udajecie z posługą
« Ostatnia zmiana: Lutego 03, 2014, 14:13:54 pm wysłana przez Bogumil » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4162 dnia: Lutego 04, 2014, 18:50:43 pm »


Neocenzorzy zabrali się do roboty

Jak można się było spodziewać, włoscy neońscy cenzorzy zgodnie z wieloletnią tradycją wzięli już do rąk nożyczki i klej i przygotowali własną "pełną wersję" papieskiego przemówienia do neokatechumenów. Ocenzurowaną, czyli oczyszczoną ze sprzecznych z doktryną Kiko fragmentów.

Szczegóły tutaj

Ciekawe, jaka wersja dotrze do wspólnot w Polsce przez głuchy telefon?


http://breviarium.blogspot.com/2014/02/neocenzorzy-zabrali-sie-do-roboty.html
Zapisane
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4163 dnia: Lutego 04, 2014, 20:40:04 pm »

Jest na sali tłumacz włoskiego?
http://neocatecumenali.blogspot.it/2014/02/mistificazioni-censura-del-papa-ad-alto-voltaggio.html?m=1

Polecam inne wpisy na wzmiankowanym blogu.
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2014, 20:50:30 pm wysłana przez Kikofan » Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #4164 dnia: Lutego 04, 2014, 20:52:21 pm »

A po co??
Publikacje neońskie są watpliwej treści. Potrafia wszystko wytłumaczyć tak, żeby było zgodnie z ich chęcią.

No i witamy kolejnego samotnego jeźdźca, rzeklbym nawet drogowca, który będzie prowadził krucjatę ;D
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4165 dnia: Lutego 04, 2014, 21:14:24 pm »

http://breviarium.blogspot.com/2014/02/neocenzorzy-zabrali-sie-do-roboty.html
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4166 dnia: Lutego 04, 2014, 21:53:08 pm »

A po co??
Publikacje neońskie są watpliwej treści. Potrafia wszystko wytłumaczyć tak, żeby było zgodnie z ich chęcią.

No i witamy kolejnego samotnego jeźdźca, rzeklbym nawet drogowca, który będzie prowadził krucjatę ;D

Kolega zajrzał do zalinkowanego bloga?  :o
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #4167 dnia: Lutego 04, 2014, 21:56:34 pm »

Kolega zajrzał do zalinkowanego bloga?  :o
Nein, nie znam tego języka, a translatorem sie nie bede posługiwał. Jeślim popełnił błąd to mnie Pan fan Kikosia naprostuje.

Po pierwsze to kolegami nie jestesmy, jakby co. Na forum obowiazuje forma Pan/Pani.
« Ostatnia zmiana: Lutego 04, 2014, 21:58:48 pm wysłana przez szkielet » Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Kikofan
bywalec
**
Wiadomości: 57


« Odpowiedz #4168 dnia: Lutego 04, 2014, 22:01:32 pm »

Kolega zajrzał do zalinkowanego bloga?  :o
Nein, nie znam tego języka, a translatorem sie nie bede posługiwał. Jeślim popełnił błąd to mnie Pan fan Kikosia naprostuje.

Po pierwsze to kolegami nie jestesmy, jakby co. Na forum obowiazuje forma Pan/Pani.

A Sz. Pan Szkielet to czasami na Rebe-forum nie działał?
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #4169 dnia: Lutego 04, 2014, 22:08:24 pm »

Kolega zajrzał do zalinkowanego bloga?  :o
Nein, nie znam tego języka, a translatorem sie nie bede posługiwał. Jeślim popełnił błąd to mnie Pan fan Kikosia naprostuje.

Po pierwsze to kolegami nie jestesmy, jakby co. Na forum obowiazuje forma Pan/Pani.

A Sz. Pan Szkielet to czasami na Rebe-forum nie działał?
Działał, czy nie działał to i tak tu nie ma znaczenia. Na FK jest inna netykieta niz na FR. Proste.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 276 277 [278] 279 280 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!