Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 08:14:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 275 276 [277] 278 279 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348352 razy)
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #4140 dnia: Stycznia 18, 2014, 15:33:22 pm »

Maryja to już z szacunkiem.
Użyłem stwierdzenia trójca Kiko odnosząc się do wypowiedzi Pana Pięknowłosego który tak nazwał tę ikonę. Więc jest to święta rodzina a nie trójca Kiko
Zapisane
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #4141 dnia: Stycznia 18, 2014, 17:39:58 pm »

Na Etapie wyznania Wiry należy publicznie przed Kościołem wyznać Credo więc i fakt wiary w Trójcę więc niech Pan tak nie krąży ciągle koło tego tematu bo to jest wyssane z palca.
Nie sadzę intencji tylko język. Ja nie wiem czy Pan nas atakuje bo jest Pan zły, czy został zraniony, czy uważa Pan, że to jego obowiązek przed Bogiem. NIE wiem. Pan natomiast WIE, że Kiko jest zły. I tu widzę zasadniczą różnicę.
I jeszcze jedno Kiko nie jest prawosławnym mnichem więc nie pisze ikon tylko je maluje. Wobec czego jest to dla niego inspiracja a nie wzór do skopiowania.
Zapisane
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #4142 dnia: Stycznia 20, 2014, 10:29:01 am »

Chciałbym się odnieść do Ikony Narodzenie. Korzystam z publikacji "San Bartolomeo in Tuto" w której możemy znaleźć  opis tej ikony w wykonaniu autora.
Kiko wzorował się na przedstawionym przez Pana oryginale ale go nie kopiuje,
Po pierwsze w ikonie Kiko w centrum widzimy gwiazdę betlejemską oświecająca grotę. Poniżej gwiazdy promień rozchodzi się na trzy części co symbolizuje Trójcę Świętą (autor nie odnosi się do faktu czy promień dochodzi czy nie dochodzi do groty natomiast zaznacza, że Trójca bierze udział w CAŁYM dziele odkupienia)
 Akcja ikony dzieje się zaraz po narodzeniu. Oto hołd oddają Dziecięciu Aniołowie którzy mają przykryte dłonie co wskazuje na królewską godność Jezusa. aniołowie po lewej stronie czuwają nad pasterzami którzy dopiero zmierzają do Chrystusa. Są oni przestraszeni a jeden z aniołów się do nich zwraca "nie lękajcie się pasterze...". Na dole znajduje się naczynie do odmycia dziecka narodzonego. Według autora jest to znak przyszłego Chrztu. Obok naczynia wyrasta drzewo odnoszące się do przepowiedni Izajasza "wyrośnie różdżka z pnia Jessego , wypuści się odrośl z jego korzeni...".
Po prawej na dole widzimy świętego Józefa którego atakuje demon pod postacią starca. Twarz wyraża wątpliwość "czy on rzeczywiście jest Synem Bożym?" Ale św. Józef przedstawiony jest w aureoli co symbolizuje, że pokonał pokusę i nie wierzy demonowi. Maryja na płaszczu w kolorze królewskiej purpury odpoczywa po porodzie. Jej twarz jest pogrążona w kontemplacji (proszę sobie przybliżyć ikonę Maryja się delikatnie uśmiecha). Matka Boska "zachowuje wszystkie te sprawy i rozważa w swoim sercu" 
Mędrcy po lewej stronie dopiero zmierzają do Jezusa Są oni prowadzenie przez Boga dlatego patrzą ku gorze.
Jezus został położony w żłobie który przypomina grób. Zapowiada to śmierć Jezusa za grzechy świata. Dziecię Jezus mimo, że dopiero się narodziło jest już Izajaszowym Mężem Boleści.
A teraz mała prośba
Jeśli rzeczywiście zależy Panu na dyskusji to proszę mnie nie obrażać od ludzi z wypranymi mozgami. Ja Mam jednego BOGA i nie jest nim Kiko. Nie jestem nawet "el kikos" skoro Pan był na drodze to na pewno wie Pan co to znaczy więc nie chciałbym być obrażany. Dziękuje
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4143 dnia: Stycznia 20, 2014, 16:50:16 pm »

Cytuj
Nie jestem nawet "el kikos" skoro Pan był na drodze to na pewno wie Pan co to znaczy więc nie chciałbym być obrażany.
O "El kikos" Kiko napisaqł w zeszłym (albo poprzednim roku) - więc założenie "był Pan na drodze to Pan wie" - jest błędne.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #4144 dnia: Stycznia 20, 2014, 23:20:00 pm »

Carmen mówi o el kikos od dłuższego czasu, ja pierwszy raz o kikowcach (bo tak to można tłumaczyć) usłuszałem w Amsterdamie i to był chyba rok 2004. Carmen zawsze przestrzega przed robieniem sobie z Kiko guru i bożka. Ja jakoś nie wpadłem na tą pułapkę a staram się bronić dzieła bo uważam, że Pan Pięknowłosy w swojej analizie wyolbrzymia pewne rzeczy
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2014, 23:46:33 pm wysłana przez Gabriel » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4145 dnia: Stycznia 31, 2014, 21:49:40 pm »

Znowu się zacznie: http://info.wiara.pl/doc/1867284.Franciszek-spotka-sie-z-Neokatechumenatem.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
zenko
uczestnik
***
Wiadomości: 109

« Odpowiedz #4146 dnia: Stycznia 31, 2014, 23:07:26 pm »

Znowu się zacznie: http://info.wiara.pl/doc/1867284.Franciszek-spotka-sie-z-Neokatechumenatem.

Uuuuuu....to pewnie tak Watykan jak i cały Rzym , dostapia zaszczytu wyegzorcyzmowania i wezwania "Neoducha" przez Jego Śniętobliwość Kikosia.
Wszak w czerwcu ubiegłego roku tego zaszczytu doznał Lublin ;D


P.S.
Jakby kto nie zdołał zauwazyc to......WIERA.PL definitywnie zamknęła dyskusje pod podanym linkiem :D Pewnie strach przed Kikorcyzmami dał o sobie znac i redaktorzy podali tyły ;D
« Ostatnia zmiana: Stycznia 31, 2014, 23:10:59 pm wysłana przez zenko » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4147 dnia: Lutego 01, 2014, 12:44:17 pm »

Tymczasem, ten spęd w auli Pawła VI transmituje TV TRWAM. Leci w sąsiednim pokoju - bez dźwięku od momentu pojawienia się na ekranie chazarskiego oblicza wiadomego idola.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4148 dnia: Lutego 01, 2014, 12:52:06 pm »

Dobrze, dobrze, idol od dłuższego czasu upaja się swoim głosem, nie wiem, czy Franciszek lubi, żeby ktoś obok Niego miał więcej do powiedzenia niż On.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Kefasz
aktywista
*****
Wiadomości: 3938


Amen tako Bóg daj, byśmy wszyscy poszli w Raj.

ministrantura śpiewniki tradycja->
« Odpowiedz #4149 dnia: Lutego 01, 2014, 17:02:19 pm »

Franciszek Wirtz? Chyba nie lubi  :)
Zapisane
Stare jest lepsze Ł5,39
liczne stare książki->http://chomikuj.pl/Pjetja
Z forum amerykańskich tradycjonalistów:
Oto zwyczajowe napomnienie: unikaj żarliwości; krytykuj zasady, nie ludzi.
Bądź rozróżniający, lecz nie czepialski. Bądź pouczający lecz nie zgryźliwy. Bądź zasadniczy, zamiast natarczywy.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4150 dnia: Lutego 01, 2014, 17:32:06 pm »

Znowu się zacznie: http://info.wiara.pl/doc/1867284.Franciszek-spotka-sie-z-Neokatechumenatem.

Papieskie spotkanie ze wspólnotami neokatechumenalnymi. Rozesłanie rodzin na misje
(...)
Radio Watykańskie
Zapisane
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #4151 dnia: Lutego 01, 2014, 20:00:15 pm »

Znowu się zacznie: http://info.wiara.pl/doc/1867284.Franciszek-spotka-sie-z-Neokatechumenatem.

Papieskie spotkanie ze wspólnotami neokatechumenalnymi. Rozesłanie rodzin na misje
(...)
Radio Watykańskie
O kurcze... papież wcale nie lubi neonów...
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4152 dnia: Lutego 01, 2014, 20:50:15 pm »

Fakt!
Cytuj
może lepiej zrezygnować ze wszystkich szczegółów, jakich wymagałaby wasza droga, byleby tylko zapewnić jedność między braćmi tworzącymi jedną kościelną wspólnotę, której zawsze musicie czuć się częścią
oraz
Cytuj
Nikogo nie można przymuszać, naruszając jego wolność. Trzeba też uszanować ewentualny wybór kogoś, kto chce szukać poza waszą Drogą innych form życia chrześcijańskiego, które by mu pomogły wzrastać w odpowiadaniu na Boże powołanie.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Jarod
aktywista
*****
Wiadomości: 2525


« Odpowiedz #4153 dnia: Lutego 01, 2014, 21:06:52 pm »

I to:

Ojciec Święty wskazał wreszcie na potrzebę traktowania z miłością wszystkich, także tych, którzy nie mogą sprostać wysokim wymogom, jakie stawia neokatechumenalna droga ponownego odkrywania chrztu.


Ktoś z radiovaticana też nie lubi neonów skoro wybrał takie smaczki :)
Zapisane
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #4154 dnia: Lutego 02, 2014, 00:33:32 am »

Trzeba być super obiektywnym aby podsumowywać dzisiejsze spotkanie w kategoriach "Papież nie lubi neonów". No ale...
Na miejscu rodzin wysyłanych na misję wziąłbym sobie dzisiejsze rady Papieża do serca.
Niestety problemem każdej wspólnoty w Kościele Katolickim jest stygmatyzowanie tych poza wspólnotą. Nie dotyczy to tylko drogi ale i odnowy tradycjonalistów czy nawet członków III zakonów. Nie wspominając o członkach I Zakonu. Zdarzyło mi się rozmawiać z Franciszkaninem Konwentualnym który stwierdził, że tylko jego zakon jest prawdziwie franciszkański a reszta to jakieś dziwaki:)
Spotkanie uważam za dość udane i ładne. Dla rodzin jadących na misję było to na pewno wielkie przeżycie a słowa o radości ze spotkania, wdzięczności za dawane świadectwo itp na pewno zapadły w pamięć.
Słowa o jedności mocne, zwłaszcza dla rodzin w misji. Znam przypadek rodziny która pracowała na terenie byłego ZSRR dobrych 10 lat. Potem przyszedł biskup i na dzień dobry powiedział im, że ich nie chce. Spakowali się i wrócili do domu mimo, że mogli zostać i bo nie byli n a utrzymaniu diecezji i w zasadzie mieli już tam ułożone życie. Wrócili właśnie ze względu na posłuszeństwo biskupowi miejsca.
Powyższą historię przytaczam aby Państwo nie myśleli, że to jakieś nowum i neoni z krzesełek pospadają.
Papież jak zawsze dla mnie OK
Zapisane
Strony: 1 ... 275 276 [277] 278 279 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!