Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 11:50:19 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 266 267 [268] 269 270 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349122 razy)
Andrzej75
aktywista
*****
Wiadomości: 2325


« Odpowiedz #4005 dnia: Sierpnia 18, 2013, 16:34:33 pm »

Co do tej "błogosławionej między niewiastami" to właściwie nie wiadomo, co jest wypowiedzią Matki Boskiej, a co - Carmen (kwestia interpunkcji):
http://rebelya.pl/forum/watek/66085/?page=3#post-1979896
Zapisane
Exite de illa populus meus: ut ne participes sitis delictorum eius, et de plagis eius non accipiatis.
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #4006 dnia: Sierpnia 19, 2013, 00:09:39 am »

Nazwisko tego katechisty proszę bo takie niedomówienie nie powinno się zostawiać bez reakcji.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4007 dnia: Sierpnia 19, 2013, 00:39:23 am »

Nam katechistka mówiła wyraźnie, że to słowa Matki Boskiej do Carmen.
Nazwisko tego katechisty proszę bo takie niedomówienie nie powinno się zostawiać bez reakcji.
??? Ręce się panu trzęsą i obraz miga przed oczyma? Katechistka to nie katechista.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #4008 dnia: Sierpnia 19, 2013, 08:27:24 am »

Pan jkw jak zwykle czepia się nie sensu tylko pisowni ip. Przyzwyczaiłem się.
Nazwisko b y się przydało bo warto wtedy poruszyć taki temat. Zgorszenie jest bardzo ważną sprawą. Ja osobiście wolałbym pójść i pogadać niż wyżywać się w sieci ale do tego potrzeba trochę przysłowiowych "jaj"
Zapisane
Mała mi bis
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #4009 dnia: Sierpnia 19, 2013, 11:20:16 am »

Ale wiadomo, kto przetłumaczył na stronie Drogi słowa pani  Hernandez. Tu trzeba uderzyć. W tłumaczeniu jest błąd. Wg jej wypowiedzi błogosławioną niewiastą jest Kościół, nie ona.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4010 dnia: Sierpnia 19, 2013, 11:44:52 am »

Pan jkw jak zwykle czepia się nie sensu tylko pisowni ip. Przyzwyczaiłem się.
Nazwisko b y się przydało bo warto wtedy poruszyć taki temat. Zgorszenie jest bardzo ważną sprawą. Ja osobiście wolałbym pójść i pogadać niż wyżywać się w sieci ale do tego potrzeba trochę przysłowiowych "jaj"
No właśnie jwk nie jkw panie Ariel ;). A poza tym,  to dotyczyło nie pisowni ale pomylenia płci ale to już inny wątek: http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,995.405.html.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4011 dnia: Sierpnia 19, 2013, 12:04:11 pm »

Ale wiadomo, kto przetłumaczył na stronie Drogi słowa pani  Hernandez. Tu trzeba uderzyć. W tłumaczeniu jest błąd. Wg jej wypowiedzi błogosławioną niewiastą jest Kościół, nie ona.

Jak to kto tłumaczył? Sami z DN to tłumaczyli i sami to tak podają, proszę się wrócić troszkę wcześniej i popatrzeć kto to podaje. Albo tu na FK sam główny obrońca i "adwokat" odnośnie różnych zarzutów to podawał:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php?topic=3012.1845

... przecież oni sami się tym chlubią.  Skoro jest błąd, to należy sięgnąć do źródła oryginału tekstu.
Zapisane
Mała mi bis
uczestnik
***
Wiadomości: 125

« Odpowiedz #4012 dnia: Sierpnia 19, 2013, 12:11:19 pm »

Pan Gabriel ma odp. kto głosi te herezje. Niech tam uderza.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4013 dnia: Sierpnia 26, 2013, 14:42:00 pm »

Ale wiadomo, kto przetłumaczył na stronie Drogi słowa pani  Hernandez. Tu trzeba uderzyć. W tłumaczeniu jest błąd. Wg jej wypowiedzi błogosławioną niewiastą jest Kościół, nie ona.
IMHO (choć nie znam hiszpańskiego) tłumaczenie tegoż
Cytuj
Pero sentí de parte de la Virgen: "No..., es la Iglesia: Bendita tu entre las mujeres, será la Iglesia".
na polski zdaje się być OK.

Włoskie
Cytuj
(...)ma ho sentito dalla Madonna "No … è la Chiesa: Benedetta tu fra le donne, sarà la Chiesa"
Też wygląda tak samo...

Błąd - nie jest w tłumaczeniu, ale w  transkrypcji co najwyżej.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4014 dnia: Sierpnia 26, 2013, 14:42:23 pm »

Powyższe objawienie Kiko kto zatwierdził?
????
Od kiedy trzeba "zatwierdzać" prywatne objawienia?

Faktycznie!  :o sobór to było SŁOŃCE ZMARTWYCHWSTANIA  ???  po którym zapanowała totalna degrengolada, zamieszanie i wszedł swąd szatana, jak mówili kolejni papieże.
Wypowiedzi Jana Pawła II czy Pawła VI w tym guście też da się znaleźć.

Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #4015 dnia: Sierpnia 26, 2013, 14:58:03 pm »

Powyższe objawienie Kiko kto zatwierdził?
????
Od kiedy trzeba "zatwierdzać" prywatne objawienia?


Wyrwał pan jedno zdanie, powyżej linkowałam do wypowiedzi KEP za KNO, gdzie jest cytat z GN:

Biskupi ostrzegają przed objawieniami prywatnymi:

każde objawienie prywatne, aby mogło być użyteczne dla innych osób, a nawet dla ogółu wiernych, musi być uznane przez Urząd Nauczycielski Kościoła. Dlatego trzeba zachować wielką ostrożność w przyjmowaniu treści dotyczących wiary i moralności zawartych w objawieniach prywatnych. Pamiętajmy o mocnych słowach Świętego Pawła z Listu do Galatów: Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty! (Ga 1,8-9). Teksty zgodne z nauką Kościoła są potwierdzone opinią upoważnionego teologa i mają tzw. „imprimatur”, czyli aprobatę Biskupa lub Wyższego Przełożonego Zakonnego. I tylko takie pisma powinny kształtować naszą wiarę, poglądy i postawy.

http://breviarium.blogspot.com/2012/04/kep-ostrzega-przed-objawieniami.html


Później podawałam za inną stroną i postawiłam pytanie, kto zatwierdził ... i wiadomo o co chodzi bo o objawieniach prywatnych tu nie raz było pisane.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #4016 dnia: Sierpnia 26, 2013, 15:13:31 pm »

podawałam za inną stroną i postawiłam pytanie, kto zatwierdził ... i wiadomo o co chodzi bo o objawieniach prywatnych tu nie raz było pisane.
Po prostu zgubiłem. Przepraszam
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
o swicie
*NOWICJUSZ*
adept
*
Wiadomości: 22

« Odpowiedz #4017 dnia: Sierpnia 29, 2013, 22:50:46 pm »

Zgadzam się z panem Gabrielem w kwestii różańca. Jestem drugi rok na DN i dawno temu dostałam od księdza ze wspólnoty różaniec z zachętą, by go odmawiać.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #4018 dnia: Sierpnia 29, 2013, 23:02:50 pm »

Zgadzam się z panem Gabrielem w kwestii różańca. Jestem drugi rok na DN i dawno temu dostałam od księdza ze wspólnoty różaniec z zachętą, by go odmawiać.
I co? Prezbiter (używa pan niezatwierdzonego terminu) miał na to zgodę od "katechistów"?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #4019 dnia: Sierpnia 29, 2013, 23:07:52 pm »

Jestem drugi rok na DN...
Czyli dwa lata stracone. Rzekłbym DWA lata do tyłu.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Strony: 1 ... 266 267 [268] 269 270 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!