Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 11:59:03 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 262 263 [264] 265 266 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349149 razy)
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3945 dnia: Lipca 29, 2013, 14:36:09 pm »

Może jest za gorąco ale o co chodzi? Bo w podanym linki jest list prymasa Glempa a Pan twierdzi, że ktoś go sfałszował? Czy źle zrozumiałem?
Pan szanowny sobie sprawdzi daty - kiedy książka z przedmową bp. Kraszewskiego wyszła, a kiedy datowany jest list ś.p. Prymasa...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3946 dnia: Lipca 29, 2013, 23:14:23 pm »

+ Biskup Zbigniew Józef Kraszewski
Warszawa, 1 września 1998 r."


Józef Kardynał Glemp, Prymas Polski napisał:
Warszawa, dnia 23 lutego 1999 r

więc trochę czasu minęło
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3947 dnia: Lipca 30, 2013, 10:26:42 am »

+ Biskup Zbigniew Józef Kraszewski
Warszawa, 1 września 1998 r."


Józef Kardynał Glemp, Prymas Polski napisał:
Warszawa, dnia 23 lutego 1999 r

więc trochę czasu minęło
Nie. 1 IX 1998 bp. Kraszewski NAPISAŁ przedmowę do książki. Książka wyszła w lutym 1999.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3948 dnia: Lipca 30, 2013, 23:50:41 pm »

A prymas napisał list w lutym. Szybka reakcja co w tym dziwnego
Zapisane
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3949 dnia: Lipca 30, 2013, 23:55:44 pm »

Przyszedł nas Pan tu oswajać? indoktrynować? Chce nam Pan powiedziec, ze neoni są takimi samymi katolikami jak my??? Powodzenia zyczę, ale ta krucjata jest z góry skazana na porażkę. Lepiej różaniec niech Pan odmawia, a nie pisze na forum. Będa większe efekty.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3950 dnia: Lipca 31, 2013, 09:22:29 am »

A prymas napisał list w lutym. Szybka reakcja co w tym dziwnego
To, że DZIEŃ wcześniej był napisany list w Watykanie, po którym J.Em. napisał swój list. Czyli
1) Ktoś w Polsce przeczytał książkę
2) Wysłał ją do Watykanu
3) Poczta Polska ją dostarczyła
4) Ktoś w Watykanie przeczytał, przetłumaczył na włoski
5) Kardynał przeczytał, napisał swój list, przesłał go do Polski
A wszystko w czasie poniżej 28 dni.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3951 dnia: Sierpnia 02, 2013, 00:15:19 am »

Ja bym raczej stwierdził, że ktoś w Polsce to przeczytał, zadzwonił do kogo trzeba i już w Watykanie wyszedł list o znanej nam treści na zasadzie "doniesienia"
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3952 dnia: Sierpnia 02, 2013, 08:46:58 am »

Ja bym raczej stwierdził, że ktoś w Polsce to przeczytał, zadzwonił do kogo trzeba i już w Watykanie wyszedł list o znanej nam treści na zasadzie "doniesienia"
No i z tym się zgadzam: tylko to ciężkie oskarżenie kongregacji watykańskiej, ze potępiła twórczość Biskupa nie czytając jej... (a co by było śmieszniej - ten zarzut pod adresem J.E. bp. Kraszewskiego wyciągnął J.Em. Prymas)
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3953 dnia: Sierpnia 02, 2013, 09:04:43 am »

Zgadzam się z tym. niestety tak jest i tak było. W swojej pracy naukowej analizowałem reakcję Kongregacji Watykańskich na to co działo się w Polsce na przełomie XIX i XX wieku. I wniosek jest jeden. Wszystkie decyzję hierarchów watykańskich podejmowane były na zasadzie doniesienia i posłyszenia a nie rzeczowej analizy. Do dziś pewnie wiele się nie zmieniło
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3954 dnia: Sierpnia 02, 2013, 10:24:17 am »

  [...] I wniosek jest jeden. Wszystkie decyzję hierarchów watykańskich podejmowane były na zasadzie doniesienia i posłyszenia a nie rzeczowej analizy.
Jak na wynik pracy naukowej sformułowanie zbyt kategoryczne. Jeden przykład przeciwny obala a gwarancji raczej nie ma, że się taki gdzieś nie uchował.

Do dziś pewnie wiele się nie zmieniło.
Od  przełomu XIX i XX wieku? Wręcz przeciwnie. Wtedy modernizm i wszelkie przypłodki jego był jednak na cenzurowanym, dziś dominuje. Wtedy donoszono by na kikokarmenat, dziś donosi się na przeciwników kikokarmenatu.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Warmiaczka
aktywista
*****
Wiadomości: 578

« Odpowiedz #3955 dnia: Sierpnia 02, 2013, 10:49:34 am »

Kiko-suchar czerwcowy: http://kosciol.wiara.pl/doc/1608251.Artysta-nowej-ewangelizacji
Nie pamiętam, czy ktoś już linkował, ale "Trybuna Ludu Bożego" teraz promuje ten tekst na głównej.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3956 dnia: Sierpnia 02, 2013, 12:33:51 pm »

"Biskup zezwala na odprawianie Mszy św. z przaśnym chlebem i Komunią pod dwiema postaciami. "
Ks. Jaklewicz się popisał - to w Kościele Łacińskim potrzebne jest jakieś specjalne zezwolenie na używaie przaśnego chleba???
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3957 dnia: Sierpnia 02, 2013, 13:35:32 pm »

jwk oczywiście przyznaje rację używanie sformułowań "zawsze" jest nie naukowe.
Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #3958 dnia: Sierpnia 10, 2013, 12:41:52 pm »

Byłem we wspólnotach neokatechumenalnych. Staż powyżej dwudziestu lat, z czego ponad dziesięć jako drugie pokolenie wspólnot. Nie chcę wracać.
Zapisane
Pedro
uczestnik
***
Wiadomości: 218


« Odpowiedz #3959 dnia: Sierpnia 10, 2013, 14:56:42 pm »

Mógłby Pan napisać dlaczego?

Myślę, że tak, chociaż proszę mieć na uwadze, że piszę wszystko z perspektywy człowieka, którego duchowość od noworodka, z nasileniem w okresie nastoletnim, aż po niemal koniec studiów kształtowała się w neokatechumenacie. Oczywiście nie chcę tutaj powiedzieć, że tylko neokatechumenat kształtował moją osobę, byłoby to nadużyciem.

Główny powód jest wynikiem mojego wyrośnięcia z wiary dziecięcej, nastoletniej i niedojrzałej. Dzisiaj mogę powiedzieć, że neokatechumenat więził mnie i dusił, zamykał w błędnym kole. Potrzebowałem trudnych i bolesnych przeżyć, aby wyjść z tego środowiska. Pozostały konsekwencje i trochę znajomości z tamtymi ludźmi. Proszę mnie zrozumieć, że nie mam zamiaru nikogo atakować ani również wypinać się na drugiego człowieka. Nie chcę mieć niczego wspólnego z myśleniem i systemem neokatechumenatu.

Dodam również (edycja posta), że najczęściej przedstawiane w internecie argumenty dotyczące błędów doktrynalnych lub nadużyć liturgicznych, stanowią najmniej istotny problem neokatechumenatu w porównaniu do tego, co dzieje się w głowach i sercach ludzi.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 10, 2013, 15:06:31 pm wysłana przez Pedro » Zapisane
Strony: 1 ... 262 263 [264] 265 266 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!