Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 10:04:59 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 260 261 [262] 263 264 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348754 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #3915 dnia: Czerwca 26, 2013, 23:55:13 pm »

A po drugie w czym problem? każda modlitwa wstawiennicza jest w zasadzie egzorcyzmem.
Tak, ale pywatna. Robienie tego publicznie i do tego nazywanie egzorcyzmem, to uzurpowanie sobie prerogatyw kapłańskich. Dla mnie niczym się to nie óżni od "egzorcyzmów" sprawowanych przez czarownice i czarowników.

W tym roku, w piekarskiej bazylice, rekolekcje wielkopostne prowadził diecezjalny egzorcysta.
Całość (trzy dni) poświęcona była różnym "odcinkom" tej posługi.
Ale kiedy już w poniedziałek zaczął opowiadać o protestanckich  egzorcystach, o pastorach, z którymi wspólnie się modlił o uwolnienie, WYŁĄCZYŁEM się i przerwałem takie "rekolekcje".

Nie wiem, czy to tylko nowomowa, czy już wypaczenie.

==
Jak przeczytałem powyżej, że pan Kiko "egzorcyzmował" to pomyślałem sobie: został biskupem?
Zawłaszczanie pojęć, języka jednak czemuż służy.
Tłumaczenia tu pana Gabriela są pokrętne
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3916 dnia: Czerwca 27, 2013, 09:14:15 am »

Cały kikokarmenat to jeden przekręt, bardziej szanuję poglądy świadków 'JEHOWY', ci ostatni przynajmniej nie podszywają się pod Kościół. 
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2013, 10:04:58 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3917 dnia: Czerwca 27, 2013, 10:57:37 am »

Cały kikokarmenat to jeden przekręt, bardziej szanuję poglądy świadków 'JEHOWY', ci ostatni przynajmniej nie podszywają się pod Kościół.

Panie "jaśku"  ;D, więcej miłości, Kiko to prorok naszych czasów - ks. prof. tak mówi to trzeba nam wierzyć.



To jest prorok

- To jest prorok naszych czasów - mówił o założycielu Drogi Neokatechumenalnej ks. prof. Stanisław Zarzycki, wygłaszając laudację na cześć nowego doktora honoris causa KUL.
(...)
http://lublin.gosc.pl/doc/1610078.To-jest-prorok
Zapisane
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #3918 dnia: Czerwca 27, 2013, 11:55:35 am »

Czy na tym forum pasuje komentarz o następującej treści: hahahahahahaha? ???
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3919 dnia: Czerwca 27, 2013, 12:09:07 pm »

Czy na tym forum pasuje komentarz o następującej treści: hahahahahahaha? ???
Nie widzę przeszkód, z tym że akurat ja odbieram to jako wydarzenie skrajnie żałosne. Skądinąd ciekawe ile posmarował za ten pijar.

To jest prorok
Ale się nadął!!! Jak Półpanek z bajki Marii Konopnickiej. Ale ja jego zszywać nie będę ;).
 

P.S. Tu też warto wrzucić jakiś kamyczek: http://gosc.pl/sonda/wyniki/1610460.Czy-jestes-czlonkiem-albo-sympatykiem-neokatechumenatu

... i jeszcze to: ...

Recenzja wniosku o nadanie Kiko Argüello doktoratu h.c. - bp Kiernikowski
Recenzja wniosku o nadanie Kiko Argüello doktoratu h.c. - bp Ryś
 
... i mamy modernistyczną jaczejkę w KEP'ie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2013, 12:31:44 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #3920 dnia: Czerwca 27, 2013, 12:39:47 pm »

Szczerze to każdy musi przyznać, że ten Kiko to ma "łeb na karku". Luter czy Kalwin mogliby się od niego uczyć, bo komu udałoby się siać tyle herezji i zgorszenia w Kościele i dodatkowo "zostać" prorokiem?

Szczerze to sam już nie wiem czy jest to śmieszne czy żałosne. Śmieszne bo ukazuje głupotę ludzką, a żałosne (a raczej smutne) bo dzieje się to w Kościele i naraża wiele dusz (hmm... no właśnie na co, bo piekła nie ma ???).
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3921 dnia: Czerwca 27, 2013, 12:50:41 pm »

Nowe miejsce: http://info.wiara.pl/komentarze/dodany/408957

Szczerze to każdy musi przyznać, że ten Kiko to ma "łeb na karku". Luter czy Kalwin mogliby się od niego uczyć, bo komu udałoby się siać tyle herezji i zgorszenia w Kościele i dodatkowo "zostać" prorokiem?

Szczerze to sam już nie wiem czy jest to śmieszne czy żałosne. Śmieszne bo ukazuje głupotę ludzką, a żałosne (a raczej smutne) bo dzieje się to w Kościele i naraża wiele dusz (hmm... no właśnie na co, bo piekła nie ma ???).
No właśnie, ktoś niedawno zauważył, że dziś Luter siedziałby najspokojniej w Kościele.

P.S. W przerwach między posiedzeniami w wychodku, który niedawno pieczołowicie odkopali niemieccy archeolodzy, jako miejsce gdzie (w bólach?) rodziły się jego herezje.



P.S.II. Chyba na wiagrze.pl przyzwyczaili się już do jeżdżenia po kikokarmenacie.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 27, 2013, 12:54:07 pm wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Bobek1995
rezydent
****
Wiadomości: 390

« Odpowiedz #3922 dnia: Czerwca 27, 2013, 13:02:11 pm »

W sumie to nie wiem co o tym neo myśleć. Z jednej strony szkoda tych dusz co wplątały się w tą sektę, a z drugiej może ten rozkład jest potrzebny Kościołowi, by móc szybciej się otrząsnąć i dojść do odpowiedzi: co jest nie tak, że takie coś ma pozwolenie na działanie?
Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3923 dnia: Czerwca 27, 2013, 13:58:22 pm »

Od wielu lat jest mówione o tej Drodze neo ... , że bardzo wiele jest tam w skrajnej sprzeczności z wiarą katolicką. Te tajne katechezy, to już jest wystarczającym dowodem, że jest to jakieś novum w Kościele, a przecież Kościół katolicki nie jest jakimś klubem ezoterycznym, gdzie mają być jakieś tajne inicjacje, to trzeba zostawić agnostykom jak chcą zmieniać wiarę. Takie coś to rodzi pychę, bo jesteśmy najlepsi, wszystko znamy, wiemy, etc ... a z punktu widzenia Kościoła to przecież Pan Jezus zawsze mówił otwarcie i nie ma nic tajnego.

Ale ... trzeba tu odróżnić między całą tą ideologią neo ... , a ludźmi, którzy do tego neo ... przychodzą w dobrej wierze. To I skrutinium to nie ma jeszcze tak widocznych wszystkich różnic, ludzie wchodzą, bo szukają duchowości, głębszego sensu i można powiedzieć, że to I skrutinium jest jakby zachętą i jest pogłębieniem wiary, poznaniem Pisma św. i wielki szacunek dla ludzi, którzy szczerze szukają, ale ... dalej to wprost :o i trudno im z tego wyjść, wspólnota jakoś łączy i później żadne argumenty już nie trafiają.


Cytat: jwk
(...)
P.S. Tu też warto wrzucić jakiś kamyczek: http://gosc.pl/sonda/wyniki/1610460.Czy-jestes-czlonkiem-albo-sympatykiem-neokatechumenatu

Warto wrzucić, wrzuciłam, ale ten "sądaż" (komizm sprawy jest wart takiego napisania) ... 72 na tak,  do 27 na nie to  :o
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3924 dnia: Czerwca 28, 2013, 09:28:00 am »

Kiedyś rozdawali ulotki przed kościołem i zapraszali na spotkanie. Nie wziąłem ulotki, ale moi znajomi poszli.
"Katechizowało" kilka osób. Przynieśli krzesła, postawili przed prezbiterium, rozsiedli się tyłem do Tabernakulum.  Znajomi mówili, że treści były nawet ok, ale ta nonszalancja i zero szacunku dla Najświętszego Sakramentu skutecznie ich zniechęciło do DN.
Zapisane
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3925 dnia: Czerwca 28, 2013, 11:17:31 am »

Nie wziąłem ulotki, ale moi znajomi poszli.
Trzeba było wydrukować statut, list kard. Arinze - iść i zadawać kłopotliwe pytania.
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
rysio
aktywista
*****
Wiadomości: 4774

« Odpowiedz #3926 dnia: Czerwca 28, 2013, 12:39:32 pm »

Getto Neo lub neo-getto  ;D

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,12473144,W_Warszawie_powstaje_osiedle_dla_katolikow__Bez_przypadkowych.html
to przedruk z Gościa Niedzielnego

podobne getta ma OD
Zapisane
"I w mordobiciu musi być umiarkowanie"*
 * Dzielny wojak Szwejk.
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3927 dnia: Czerwca 28, 2013, 12:48:45 pm »

Akurat w kontekście kikokarmenatu określenie getto jest wyjątkowo zasadne.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
superfluus
rezydent
****
Wiadomości: 428

« Odpowiedz #3928 dnia: Czerwca 28, 2013, 13:06:46 pm »

heh, było i to w tym wątku. pamiętam, bom to linkował:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,3012.msg155826.html#msg155826


swoją drogą, ciekawe, co dalej dzieje się z tym osiedlem. informacji aktualnych brak...
Zapisane
animus60
aktywista
*****
Wiadomości: 1126

« Odpowiedz #3929 dnia: Czerwca 28, 2013, 13:28:22 pm »

Nie wziąłem ulotki, ale moi znajomi poszli.
Trzeba było wydrukować statut, list kard. Arinze - iść i zadawać kłopotliwe pytania.
Nie pasował termin to raz, a dwa, że wątpię by coś to dało. Próbowałem z kolegą adwentystą. rozmawialiśmy o niesmiertelności duszy i świętowaniu niedzieli. Nic nie dało. Pastora pytałem, skąd wie co jest Pismem św a co nim nie jest. nie umiał odpowiedzieć. Dalej jest pastorem. Prędzej podziałało by na publiczność.
Zapisane
Strony: 1 ... 260 261 [262] 263 264 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!