Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 09:29:40 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 259 260 [261] 262 263 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348616 razy)
romeck
aktywista
*****
Wiadomości: 1710


« Odpowiedz #3900 dnia: Czerwca 25, 2013, 19:55:15 pm »

Nie chcąc zakładać nowego wątku.
==
forum rebelya
Będę prowadził wspólnotę neokatechumenalną
No kto? Ks.Marek

Jako, że się tam nie loguję, tych co nie mają oporów, może zainteresują rozterki kapłana.
Ksiądz pyta o radę, ludzie "listy piszą": jako że i tradsów i neonów tam ci dostatek...

===
Nawet zrobiło się trochę wesoło.

Cytuj
Na powitanie odprawić wspólnocie Mszę w kościele z Kanonem Rzymskim.
Cytuj
/zwracać uwagę/ Na stosowanie się wspólnoty do liturgicznych zaleceń Watykanu.
Cytuj
Zmienić nika z Ks. na "prezbiter".
Cytuj
/tagi: neokatechumenat, parafia/ I jeszcze ad tagi: one się wykluczają wzajemnie.
Cytuj
wywalić menoro-chanukię zastąpić ją krucyfiksem. Jak katechiści będą się pluć - ich też wywalić.
Cytuj
Ksiądz zadał pytanie nieprawidłowo.
To katechiści będą Księdza prowadzić, ....
itp itd



Zapisane
Major
aktywista
*****
Wiadomości: 3722

« Odpowiedz #3901 dnia: Czerwca 25, 2013, 20:08:21 pm »

Wesoło :-)

A w Kaliszu proboszczem jednej z parafii jest neon. Miałem pecha trafić jak celebrował Mszę w niedzielę. Wg rubryk z nieśmiertelną dwójeczką ale kazania nie do wytrzymania.
Zapisane
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3902 dnia: Czerwca 26, 2013, 08:46:57 am »

A co w tym kazaniu było nie do wytrzymania? pani teza zakłada, że kazanie było złe bo to był neon a może było złe bo facet nie umie mówić kazań po prostu:) Rozumiem, że parafia Opaczności Bożej? W Kaliszu jest również kapłan odprawiający mszę Trydencką u świętego Józefa. Bardzo miły człowiek ale kazania ma kiepskie. Nie zakładam jednak, że to z powodu Mszy tradycyjnej/

Panie jwk, szkoda, że się Panu nie chce, bo jak tu dyskutować?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3903 dnia: Czerwca 26, 2013, 09:12:58 am »

A co w tym kazaniu było nie do wytrzymania? pani teza zakłada, że kazanie było złe bo to był neon a może było złe bo facet nie umie mówić kazań po prostu:) 
Prezbiterzy umaczani w tzw "ruchy" mówią slangiem ruchackim, dla kogoś spoza jest to trudna próba.

Panie jwk, szkoda, że się Panu nie chce, bo jak tu dyskutować?
Pomiędzy "się niechceniem" a  niedyskutowaniem o "oczywistej oczywistości" widzę fundamentalną różnicę. A pan?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3904 dnia: Czerwca 26, 2013, 09:26:20 am »

Panie jwk
Sprawa jest jasna. Pan wie, chociaż nie analizuje (tak przynajmniej wynika z Pana wcześniejszych wpisów). Prosiłem o analizę kontekstu wypowiedzi aby moc dyskutować czy podany fragment wypowiedzi Kiko jest sprzeczny z fragmentem Jana Pawła II. Taka bowiem tezę przytoczył autor cytowanej książki. Rozmowa jest o kontentych wypowiedziach i wnioskach.
Ale Pan wie, rozumiem łaska wlana:)
Zapisane
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #3905 dnia: Czerwca 26, 2013, 10:07:41 am »

Lublinianie mogą odetchnąć z ulgą:

Cytuj
– Dziś rano egzorcyzmowałem to miasto, spoglądając na nie spod Zamku Lubelskiego. Wołałem: „Idź precz Szatanie!”. To jest czas duchowej walki! Dziś wołałem nad tym miastem: „Zstąp, Duchu Święty!” – mówił do zgromadzonych Kiko Argüello.

http://gosc.pl/doc/1609746.Kiko-w-Lublinie-Dzis-egzorcyzmowalem-to-miasto
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #3906 dnia: Czerwca 26, 2013, 10:15:03 am »

Lublinianie mogą odetchnąć z ulgą:

Cytuj
– Dziś rano egzorcyzmowałem to miasto, spoglądając na nie spod Zamku Lubelskiego. Wołałem: „Idź precz Szatanie!”. To jest czas duchowej walki! Dziś wołałem nad tym miastem: „Zstąp, Duchu Święty!” – mówił do zgromadzonych Kiko Argüello.

http://gosc.pl/doc/1609746.Kiko-w-Lublinie-Dzis-egzorcyzmowalem-to-miasto

Czy taki partacki egzorcyzm nie niesie pzypadkiem zagożenia duchowego?
A jeśli nawet jest pożyteczny, to tam akurat już jednego egzorcystę-partacza mają.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3907 dnia: Czerwca 26, 2013, 10:46:18 am »

Jaja jak arbuzy, który z biskupów go do tego upoważnił?

A pan Gabriel każe nam z czymś takim dyskutować. To  żałosny kabotyn o głębokim kompleksie narcystycznym. Widzę wokół siebie, że ten typ cieszy się sporym wzięciem i trudno go zdemaskować. 


P.S. Pan Artur słusznie użył określenia partacki, facio jest spoza cechu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2013, 10:48:01 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3908 dnia: Czerwca 26, 2013, 11:00:26 am »

Cierpienie narodu wybranego doznało hołdu. Czytamy też, że to szczególny hołd Maryi, Matce Boga. Nie wiem, może to ma związek z tymi "objawieniami" Kiko i Carmen, o których było pisane tu:

http://krzyz.nazwa.pl/forum/index.php/topic,3012.1845.html

Onego czasu to i tu było pisane:

http://breviarium.blogspot.com/2012/04/kep-ostrzega-przed-objawieniami.html
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3909 dnia: Czerwca 26, 2013, 11:09:01 am »

Nasz serial ma kolejne odcinki: http://niezalezna.pl/42748-wyjatkowy-hold-ofiarom-holokaustu#comment-1584157
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3910 dnia: Czerwca 26, 2013, 11:09:15 am »

2 sprawy- nie każe lecz zaprosiłem do dyskusji, zaproszenia Pan nie przyjął
A po drugie w czym problem? każda modlitwa wstawiennicza jest w zasadzie egzorcyzmem. Trzeba rozróżnić między egzorcyzmem, że tak powiem, urzędowym. Egzorcyzm liturgiczny może odprawić tylko odpowiednio do tego przygotowany kapłan. Ale z demonem można walczyć również inaczej. W internecie ostatnio popularny był filmik na którym Papież modlił się nad chłopcem który zaczął krzyczeć. Nie był to egzorcyzm "rubrykowym" ale modlitwa wstawiennicza, która jako walka z demonem również nazwana być mogła egzorcyzmem. ja sam kiedyś, jako świecki bez święceń modliłem się w podobny sposób nad człowiekiem który mi wyznał, że ma myśli samobójcze. To nie był stricte egzorcyzm ale przywoływałem Ducha Świętego oraz świętego Michała Archanioła oraz w imię Jezusa Chrystusa by demon opuścił tą osobę.
To, że Kiko modli się nad każdym miastem do którego przybywa jest faktem znanym wszystkim. nikt nigdy go za to nie zganił, tylko na forach jest oburzenie:)
Zapisane
Artur Rumpel
aktywista
*****
Wiadomości: 1183


Prawdziwe Boze Narodzenie
« Odpowiedz #3911 dnia: Czerwca 26, 2013, 11:17:20 am »

A po drugie w czym problem? każda modlitwa wstawiennicza jest w zasadzie egzorcyzmem.

Tak, ale pywatna. Robienie tego publicznie i do tego nazywanie egzorcyzmem, to uzurpowanie sobie prerogatyw kapłańskich. Dla mnie niczym się to nie óżni od "egzorcyzmów" sprawowanych przez czarownice i czarowników.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3912 dnia: Czerwca 26, 2013, 11:22:13 am »

Ad Gabriel: Niech pan czyta uważnie, facio sam się podkłada oto cytat jego buńczucznej wypowiedzi:
Cytuj
– Dziś rano egzorcyzmowałem to miasto, spoglądając na nie spod Zamku Lubelskiego. Wołałem: „Idź precz Szatanie!”.
"Sorry Winnetou", taka forma zastrzeżona jest dla osób duchownych. Facet nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, jego narcystyczna pycha go zaślepia a "ogoniasty" ma ubaw i żeby tylko.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2013, 11:23:53 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3913 dnia: Czerwca 26, 2013, 11:34:53 am »

Wołanie idź precz szatanie nie jest zastrzeżone dla osób duchownych. nie wiem skąd Pan ma takie informacje. niech mnie Pan przekona z chęcią zmienię zdanie.
Panie Arturze rozumiem, nie podobało się to Panu. Proszę się pomodlić za Kiko, na pewno mu się przyda bo ciągle o to prosi. Tak tylko powiem, że nie wiem jak było w tym przypadku ale jak się modlą nad miastem to zawsze w ekipie czyli ksiądz jest z nimi. Ale nie wiem jak było teraz
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2013, 11:36:45 am wysłana przez Gabriel » Zapisane
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #3914 dnia: Czerwca 26, 2013, 13:34:01 pm »

Wołanie idź precz szatanie nie jest zastrzeżone dla osób duchownych.
Panie Gabrielu. Co innego jak w przypływie pokus pomodlę się frazą wyjętą z medalika św. Benedykta: Vade retro satana, non suade mihi vana, a co innego jak udaję egzorcystę i publicznie wołam: Idź przecz szatanie, otwarcie mówiąc przy tym, że odprawiam egzorcyzm.
Zapisane
Strony: 1 ... 259 260 [261] 262 263 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!