Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 08:48:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 258 259 [260] 261 262 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1348468 razy)
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3885 dnia: Czerwca 25, 2013, 10:11:24 am »

No patrzcie ludzie! to dopiero tupet zacząć krytykę książki - gdzie wstęp napisał śp. biskup Zbigniew Józef Kraszewski - nie znając jej. Tu nie chodzi o teorie Kiko, tylko naukę katolicką.
Zapisane
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3886 dnia: Czerwca 25, 2013, 10:22:24 am »

Ja krytykuje powyższy fragment. i na jego podstawie dochodzę do wniosku, że pewnie książka nie warta jest przeczytania przy tak małym zasobie wolnego czasu.
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3887 dnia: Czerwca 25, 2013, 10:27:29 am »

Rozumiem, że jest to wielkie anty-kikowskie dzieło. Argumenty są dobrane w sposób śmieszny.
To może dotrze do pana, że z mojego punktu widzenia (i jak widać nie jestem odosobniony), całe "nauczanie" parki Kiko_Karmen to jeden stek starych herezji dobranych niewątpliwie idiotycznie, niestety biorąc pod uwagę zasięg rażenia, niosących fatalne skutki dla osobników porażonych tą judeo_protestancką ideologią.
Na cytowanym forum
 http://niezalezna.pl/42748-wyjatkowy-hold-ofiarom-holokaustu
ktoś z fanów kikosia pisze o nim jak o nowym Mesjaszu:
Cytuj
gość () 24/06/2013 - 15:08.

do Jasiek


mówisz o konkretach więc już jesteś rozpoznawalnym konkretem jednej z ikon
Kiko który zna i nie unika takich jak Ty, a także daje im miejsce ponieważ jest posłany także do Ciebie. Jedna postać mała która woła z tej ikony jak Ty - dajcie spokój ludzie przecież to jest głupota, szaleństwo, jakaś Madonna, Chrystus Zbawienie, neo itd.
 To taki Człowieczek który zaufał tylko własnym osądom ponieważ lęka się zmiany własnego życia, boi się Dobrej Nowiny i nie chce żadnych zmian.
 Nieuczciwe jest, przyznaj to, stawianie w jednym szeregu obok przywołanego polityka właśnie Kiko.
 A nazywanie sektą jest obelgą którą rzucasz w stronę papieży Pawła VI, Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. Czyżbyś był sędzią w ich decyzjach ?
 Nawróć się ! Pozdrawiam



Sekciarski bełkot z najwyższej bełkockiej półki ...
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3888 dnia: Czerwca 25, 2013, 10:33:40 am »

jwk- do mnie doszło, że Pana punkt widzenia jest taki a nie inny, ale niech pan zrozumie, że Pana punkt widzenia (tak jak zresztą mój) jest TYLKO Pana punktem a PRAWDA i RZECZYWISTOŚĆ może być inna 
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3889 dnia: Czerwca 25, 2013, 10:34:21 am »

Ja krytykuje powyższy fragment. i na jego podstawie dochodzę do wniosku, że pewnie książka nie warta jest przeczytania przy tak małym zasobie wolnego czasu.
No to co się dziwicie, że na wasze syrenie śpiewy "najpierw pójdźcie na ''katechezy'' " nikt się nie nabiera?
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3890 dnia: Czerwca 25, 2013, 10:35:59 am »

Panie jwk a może się Pan odniesie do mojej analizy powyższego fragmentu?
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3891 dnia: Czerwca 25, 2013, 10:37:58 am »

a PRAWDA i RZECZYWISTOŚĆ może być inna  
W waszym żałosnym przypadku to nie tylko może ale i jest, co udowodnił i o. Zoffoli i ks. prałat Skotnicki, ale skoro "guru z Palomares" orzekło, to czarne jest białe i na odwrót.


Panie jwk a może się Pan odniesie do mojej analizy powyższego fragmentu?
A to pan jakąś analizę popełnił? Z przeproszeniem, gdzie?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2013, 10:41:37 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3892 dnia: Czerwca 25, 2013, 10:40:04 am »

kolejny raz proszę o odniesienie się merytoryczne do mojej wypowiedzi a nie czepianie się słówek, małych i wielkich liter czy używanie banalnych oklepanych frazesów w stylu poprzedniej wypowiedzi.
Przeczytałem fragment książki i się do niego odniosłem. Analiza podanych tekstów Kiko przez autora książki jest stronnicza. kiko w swojej pierwszej wypowiedzi nie wyśmiewa kultu Serca Chrystusowego ale SPOSÓB PRZEDSTAWIANIA ludziom cierpiącym Ewangelii. Jego krytyka dotyczy sposobu przedstawiania naszego zbawiciela, który często jest oderwany od ludzkiej rzeczywistości. Jeśli Pan nie spotkał się w swoim życiu z cukierkowatym podejściem np. kleru do osoby Jezusa to gratulacje! 
Porównanie tych słów ze słowami Jana Pawła i twierdzenie, że są to wypowiedzi przeciwne jest stronnicze gdyż wypowiedzi te są zupełnie na inny temat
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2013, 10:45:36 am wysłana przez Gabriel » Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3893 dnia: Czerwca 25, 2013, 10:53:49 am »

kolejny raz proszę o odniesienie się merytoryczne do mojej wypowiedzi a nie czepianie się słówek, małych i wielkich liter czy używanie banalnych oklepanych frazesów w stylu poprzedniej wypowiedzi.

a). może pan nam naświetli co uważa za merytoryczne w swoich wypowiedziach, bo w kontekście ruchu neo trudno się czegoś takiego dopatrzyć.
b). a gdzie niby ja się do czegoś z podkreślonego repertuaru doczepiłem?
c). banalne oklepane frazesy w stylu "Papież wie o wszystkim i wszystkiemu błogosławi" to panowie tu przynieśliście, ja po naszej stronie czegoś takiego nie widzę, chyba, że tak odbieracie "napominanie w porę i nie w porę" ale to nie my, to Pismo Święte.


Zas,  a propos muzycznej strony, to-to nazywac symfonia..., no ludzie! Szkoda papieru nutowego na takiego gniota: nierozpoznawalna forma, kiepskie brzmienie, brak zielonego pojecia o instrumentacji, solowki jak wycie starego barana. Kiko sie lubuje w eventach, odwala tandete, a nikt nie odwazy sie powiedziec, ze krol jest nagi.
No, to jest niewątpliwie merytoryczna analiza, nawet p. Andrzej Odyniec z neo, którego syn jest profesjonalnym muzykiem a i on sam próbuje coś z wypichcić z kiko-potworków napisał onegdaj bardzo krytycznie o "kompozytorstwie" kikosia.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2013, 11:06:08 am wysłana przez jwk » Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3894 dnia: Czerwca 25, 2013, 11:04:17 am »

a) merytorycznie odniosłem się do podanej wypowiedzi wypowiedzi Kiko. I tyle. proszę sobie ją przeczytać i odpowiedzieć, czy twierdzi Pan, że wypowiedz ta jest sprzeczna z wcześniejsza wypowiedzią Jana Pawła II.
b) co do tego typu zabiegów, to rzeczywiście Pan się jeszcze nie czepiał literówek, ogólnie wypowiedzi moja dotyczyła całego forum. Pan natomiast już kilkakrotnie zamiast ze mną dyskutować używał stwierdzeń "wara z Kościoła:)
c)ja tez napomina, nie sądzie bo będziecie sadzeni
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3895 dnia: Czerwca 25, 2013, 11:12:11 am »

b) co do tego typu zabiegów, to rzeczywiście Pan się jeszcze nie czepiał literówek, ogólnie wypowiedzi moja dotyczyła całego forum. Pan natomiast już kilkakrotnie zamiast ze mną dyskutować używał stwierdzeń "wara z Kościoła:)
No to się teraz czepnę ;) :: mówi się "wara od Kościoła" albo "won z Kościoła", ale tego ostatniego używa tylko w stosunku do poglądów, nie osób ich głoszących, nawrócić się można tylko w Kościele a nie piwniczce pod nim ;).  Piwniczka służy do czego innego ale blachnicyści mogą mi mieć za złe, więc tematu nie rozwinę.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3896 dnia: Czerwca 25, 2013, 11:22:43 am »

A PUNKT A? Będę czekał 
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3897 dnia: Czerwca 25, 2013, 11:29:00 am »

A PUNKT A? Będę czekał
Analizy wypowiedzi Kikosia? Szkoda na to czasu. Inni to już wcześniej zrobili.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Teresa
aktywista
*****
Wiadomości: 1409

« Odpowiedz #3898 dnia: Czerwca 25, 2013, 12:34:43 pm »

Zas,  a propos muzycznej strony, to-to nazywac symfonia..., no ludzie! Szkoda papieru nutowego na takiego gniota: nierozpoznawalna forma, kiepskie brzmienie, brak zielonego pojecia o instrumentacji, solowki jak wycie starego barana. Kiko sie lubuje w eventach, odwala tandete, a nikt nie odwazy sie powiedziec, ze krol jest nagi.
Może Franio cierpi na narcystyczne zaburzenie osobowości? Bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie odważył by się zaprezentować tego publicznie, nazywając jeszcze "symfonią".
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3899 dnia: Czerwca 25, 2013, 13:50:46 pm »

Może Franio cierpi na narcystyczne zaburzenie osobowości? Bo chyba nikt o zdrowych zmysłach nie odważył by się zaprezentować tego publicznie, nazywając jeszcze "symfonią".
To by było niebezpieczne.  "Narcyz zraniony" w swojej miłości własnej może posunąć się do morderstwa. Przypadki osobników otwierających ogień w szkołach i kampusach studenckich w USA dokładnie mieszczą się w tej kategorii.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Strony: 1 ... 258 259 [260] 261 262 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!