Forum Krzyż
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Kwietnia 27, 2024, 12:58:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukaj:     Szukanie zaawansowane
www.UnaCum.pl

Centrum Informacyjne Ruchu Summorum Pontificum
231962 wiadomości w 6630 wątkach, wysłana przez 1668 użytkowników
Najnowszy użytkownik: magda11m
Strona główna Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat
« poprzedni następny »
Strony: 1 ... 257 258 [259] 260 261 ... 303 Drukuj
Autor Wątek: Neokatechumenat  (Przeczytany 1349331 razy)
szkielet
Moderator
aktywista
*****
Wiadomości: 5780


Tolerancja ???, Nie toleruję TOLERANCJI!!!

« Odpowiedz #3870 dnia: Czerwca 03, 2013, 12:20:25 pm »

Panie Gabrielu, kiedy zacznie Pan dyskutować, a nie uzywać starych wytartych frazesów jak w poście powyżej? neonów było tu wielu, i wszyscy gadali dokładnie tak jak Pan. To jest już nudne.

A wniosek nasuwa sie sam: Wszyscy macie podobnie wyprane mózgi.
Zapisane
Fakt, że Franciszek ma genialny pomysł na naprawę łodzi Piotrowej - skoro do połowy wypełniona jest ona wodą, to wybicie dziury w dnie sprawi że woda się wyleje. W wannie zawsze działa...(vanitas)

Ignorancja katolików to żyzna gleba, na której gęsto wzrasta chwast herezji.

Jezuitów należy skasować
Caivs
uczestnik
***
Wiadomości: 197

« Odpowiedz #3871 dnia: Czerwca 03, 2013, 12:43:28 pm »

Musi to Pana trapić:
"...183. Wszyscy na miarę możliwości ze szczególnym zaangażowaniem powinni czynić wszystko, aby chronić Najświętszy Sakrament Eucharystii przed jakimkolwiek znieważeniem i zniekształceniem oraz całkowicie wyeliminować wszelkie nadużycia. Jest to bowiem najważniejsze zadanie dla wszystkich i każdego z osobna,
i bez jakiegokolwiek względu na osobę wszyscy są zobowiązani do wypełnienia tego dzieła.

184. Każdy katolik, czy to kapłan, czy diakon, czy wierny świecki ma prawo zgłosić skargę na nadużycie liturgiczne przed biskupem diecezjalnym lub równym mu w prawach kompetentnym ordynariuszem, lub przed Stolicą Apostolską na mocy prymatu Biskupa Rzymu290. Wypada jednak, aby - jeśli to możliwe - takie zażalenie lub skarga była najpierw przedstawiona biskupowi diecezjalnemu. Zawsze jednak winno się to dokonywać w prawdzie i miłości..."

jest to fragment z instrukcji "Redemptionis sacramentum" wydanej w 2004 r.  przez Kongregację
Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
Jeśli Pan tego nie wiedział, to teraz już wie i nie może dalej "talmudyzować".
Nie trapi mnie to, Bo ja wiary uczę się od Kościoła. Szacunku do Eucharystii również.  Skoro Janowi Pawłowi II to nie przeszkadzało, sam widziałem jak w ten sposób celebrował dal Redemtoris mater w Rzymie to mi to nie przeszkadza. Skoro Canizares też nie uznał tego za zło mi to nie przeszkadza. Ale jeśli moja Matka Kościół uzna wprost, że coś jest nie tak pierwszy w swojej wspólnocie zacznę robić dym
Dziwię się jednak, że Panu to nie przeszkadza. Wedłóg tych słów powinien Pan interweniować i pisać do biskupa miejsca a potem Stolicy Świętej. czy już Pan to zrobił?

Tak, "coś" zrobiłem. A Pan jednak "talmudyzuje": tekst, który zacytowałem, jest właśnie tekstem
Matki Kościoła. Może więc Pan już zaczynać "dym" w swojej wspólnocie.
Zapisane
STS
rezydent
****
Wiadomości: 334

« Odpowiedz #3872 dnia: Czerwca 03, 2013, 13:30:30 pm »

Nauczanie Matki Kościoła to coś więcej niż postawa jednego z papieży czy jednego z kardynałów. Skoro Matka Kościół mówi, że zwyczajną formą przyjmowania Komunii św. jest przyjęcie jej bezpośrednio do ust, a otrzymywanie jej na rękę zostało dopuszczone na zasadzie tolerancji rozprzestrzenienia się złej praktyki, to znaczy że jednak "coś jest nie tak". Skoro Matka Kościół od wieków naucza, że przed Bogiem eucharystycznym się klęka, to znaczy że coś jest nie tak. Skoro przez wieki w liturgii wykształciło się tyle elementów wyrażających część wobec każdej najmniejszej cząstki Ciała Pańskiego (złączone palce, ablucja, przyklęknięcia, itd.) to sam Pan widzi, że praktyki Neokatechumenatu są jednak bardzo "nie tak".
Zapisane
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3873 dnia: Czerwca 07, 2013, 10:05:05 am »

Nie trapi mnie to, Bo ja wiary uczę się od Kościoła. Szacunku do Eucharystii również.
No to tu mamy problem, bo i my wszyscy mający zastrzeżenia do kikokarmenatu twierdzimy to samo. Widać wierzymy w inny Kościół. Problem leży w Credo, z którym kikokarmenat miał ponoć już wcześniej problemy pomijając Je w swoich celebracjach.

  Skoro Janowi Pawłowi II to nie przeszkadzało, sam widziałem jak w ten sposób celebrował dal Redemtoris mater w Rzymie to mi to nie przeszkadza. Skoro Canizares też nie uznał tego za zło mi to nie przeszkadza.
Akurat Jego Świątobliwość Jan Paweł II jeszcze jako ksiądz miał taki ewent na Turbaczu, co świadczy o Jego słabym zainteresowaniu liturgią Kościoła, a jego Główny Ceremoniarz Piero Marini był pod zdechłym azorkiem. Wsławił się celebracją na Nowej Gwinei gdzie wierne głosiły przy ambonce w stroju topless. Inkulturacja czy dekulturacja to?

Ale jeśli moja Matka Kościół uzna wprost, że coś jest nie tak pierwszy w swojej wspólnocie zacznę robić dym
Dziwię się jednak, że Panu to nie przeszkadza. Wedłóg tych słów powinien Pan interweniować i pisać do biskupa miejsca a potem Stolicy Świętej. czy już Pan to zrobił?
Już są Panie i Panowie, którzy zobaczyli "że coś jest nie tak" i właśnie tu i gdzie indziej robią ten "dym", a ironię rodem z piaskownicy, niech pan sobie daruje.
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3874 dnia: Czerwca 21, 2013, 20:52:39 pm »

.i wrócił się pies do wymiotu swego...
Komentarze pod artykułem: http://info.wiara.pl/doc/1601311.Kiko-Arguello-przyjezdza-do-Polski
a tam:
"4. Komunię rozdziela się na stojąco, spożywa na siedząco, wokół ołtarza."

Za Piusów "wielka trójca" doczekała by się ekskomuniki...
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
Franciszek
uczestnik
***
Wiadomości: 144

Św. Franciszku, módl się za nami!

« Odpowiedz #3875 dnia: Czerwca 21, 2013, 22:12:55 pm »

.i wrócił się pies do wymiotu swego...
Komentarze pod artykułem: http://info.wiara.pl/doc/1601311.Kiko-Arguello-przyjezdza-do-Polski
a tam:
"4. Komunię rozdziela się na stojąco, spożywa na siedząco, wokół ołtarza."

Za Piusów "wielka trójca" doczekała by się ekskomuniki...

Najlepsze w cytowanym artykule jest to:
"Symfonię pt. "Cierpienie niewinnych", skomponowaną przez Arguello, wykona..."

Ma tupet ten facet.
Zapisane
Nie umiem czytać między wierszami i staram się nie pisać między wierszami.
jp7
Administrator
aktywista
*****
Wiadomości: 5521


« Odpowiedz #3876 dnia: Czerwca 21, 2013, 22:22:03 pm »

Zacytuję
Cytuj
Ciekawe. Krzyż Żydom przeszkadzał, Karmelitanki przeszkadzały. U Kiko - rabini uczestniczą...
Czyżby Krzyż przestał już być "głupstwem dla pogan, zgorszeniem dla Żydów"?
Zapisane
Kyrie Eleison!
Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?
tkiller
aktywista
*****
Wiadomości: 1148


Koń jaki jest, każdy widzi.

« Odpowiedz #3877 dnia: Czerwca 24, 2013, 10:00:11 am »

Zapraszam do oglądani i słuchania :

Całość:  http://www.youtube.com/watch?v=SFeLoqBuaMM


Symfonia:  http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=SFeLoqBuaMM#t=5247s
Zapisane
"..co sądzić o tych nawet pobożnych, którzy podczas Mszy św. odmawiają różaniec i najrozmaitsze litanie albo przez całą Mszę św. odmawiają modlitwy przygotowawcze do komunii św. Ci wszyscy, tak należy stwierdzić, liturgicznie nieprawidłowo uczestniczę we Mszy świętej."
jwk
aktywista
*****
Wiadomości: 7313


« Odpowiedz #3878 dnia: Czerwca 24, 2013, 15:07:24 pm »

Najlepsze w cytowanym artykule jest to:
"Symfonię pt. "Cierpienie niewinnych", skomponowaną przez Arguello, wykona..."

Ma tupet ten facet.
I sługi jego na obraz i podobieństwo pana swego KIKONA: http://niezalezna.pl/42748-wyjatkowy-hold-ofiarom-holokaustu
Zapisane
Zamiast zajmować się całą rzeszą katolików, którzy nie chodzą w ogóle do kościoła,
Watykan uderza w tych, którzy są na Mszy świętej w każdą niedzielę.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3879 dnia: Czerwca 24, 2013, 16:10:48 pm »

Faktycznie! jeden naród TYLKO! cierpiał i był poszkodowany, a Polacy to antysemici, jak to też zostało pokazane w tym niemieckim gniocie "Nasze matki, nasi ojcowie". W tym samym tonie tu:

http://jacquesblutoir.blogspot.com/2013/06/new-york-times-przechodzi-z-tragarzami.html

... jak coś się dziennikarce z NYT pomieszało w glówce. Tak samo p. Kiko w glówce bardzo się zajączkuje.

@ jwk proszę posłuchac co ten gość (zapomniałam nazwisko)  mówi na wstepie, to dalej juz się słuchac nie chce, a p. tkiller tak gorliwy, że aż dwa takie same linki zamieścił.
Zapisane
Regiomontanus
aktywista
*****
Wiadomości: 3617


« Odpowiedz #3880 dnia: Czerwca 24, 2013, 16:36:46 pm »

A mnie się podoba określenie "celebracja symfoniczno-katechetyczna".   ;)

Cóż, Kiko Argüello wie, kto rozdaje karty w wielkim świecie. Taka "celebracja symfoniczno-katechetyczna" może zjednać paru rabinów nowojorskich, prasa o tym dobrze napisze, Droga zyska wizerunkowo, a dla działaczy jest to forma rozrywki i okazja do wyjazdu. No i może niektórym przymnoży to wiary, nie wiem, nie mnie sądzić.

W każdym razie, dla Drogi same plusy.
Zapisane
Certe, adveniente die judicii, non quaeretur a nobis quid legerimus, sed quid fecerimus.
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3881 dnia: Czerwca 24, 2013, 18:30:23 pm »

A mnie się podoba określenie "celebracja symfoniczno-katechetyczna".   ;)

Symfonię się celebruje, a Mszy świętej jedynie się przewodniczy.

"(...) - W tym utworze muzycznym Kiko Argüello zaczyna od doświadczenia jakie przeżywała Maryja. (…) Ewangelia o tym proroctwie, które zostało skierowane do Maryi, że miecz przebije Twoje serc, miecz boleści. Maryja, która w sposób niewinny cierpi pod krzyżem, która przeżywa cierpienie swego Syna, który niewinnie został skazany na krzyż, na cierpienie. Mało tego „skazany”, On bierze to cierpienie na siebie – po to – aby nam je zwrócić jako cierpienie chwalebne, jako coś co nas może wyzwolić. Z tego doświadczenia Maryi, zrodziła się ta symfonia. To wielkie dzieło muzyczne, które się składa z kilku części, które także dotyka cierpienia Chrystusa, samotności Chrystusa w Getsemani, ale które później zabrzmi także słowem „Szema Izrael” (tłum. Słuchaj Izraelu) tym wielkim wyznaniem wiary ludu Izraela. „Słuchaj Izraelu” Pan jest jedyny, On Ciebie kocha. On jest z Tobą nawet na dnie najgorszego cierpienia – tak o symfonii mówił red. Ryszard Montusiewicz z Drogi Neokatechumenalnej.

http://www.radiomaryja.pl/kosciol/symfonia-cierpienie-niewinnych-w-holdzie-dla-ofiar-holokaustu/

http://www.youtube.com/watch?v=rn_cvblL6hc

http://www.youtube.com/watch?v=630VEUQ6MSs
« Ostatnia zmiana: Czerwca 24, 2013, 18:45:21 pm wysłana przez Mama » Zapisane
Anna M
aktywista
*****
Wiadomości: 7381

« Odpowiedz #3882 dnia: Czerwca 24, 2013, 21:37:10 pm »

Jeszcze z innej beczki, mamy teraz m-c czerwiec w którym wielbimy NSPJ i zainteresował mnie temat kultu Serca Jezusowego w neo i zaglądnęłam sobie do tej książeczki:

http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_106.html

... i co przeczytałam? - ano to co poniżej zamieszczam - cztery skany dotyczące tego tematu w Neokatechumenacie.



(proszę kliknąć na skan to się powiększy do czytania)
Zapisane
Gabriel
*NOWICJUSZ*
uczestnik
***
Wiadomości: 122

« Odpowiedz #3883 dnia: Czerwca 25, 2013, 09:34:52 am »

Jestem bardzo zadowolony, że przedmówca wrzucił fragment nieznanej mi wcześniej książki. Rozumiem, że jest to wielkie anty-kikowskie dzieło. Argumenty są dobrane w sposób śmieszny. Cytaty wyrwane z kontekstu z jasną interpretacja autora.  Z powyższych wypowiedzi Kiko można co jedynie stwierdzić, że jest on zwolennikiem teorii, że Chrystus jest przede wszystkim miłosierny a BÓG OJCIEC potrafi być też sprawiedliwy i zazdrosny. Natomiast ganił on w swojej pierwszej wypowiedzi przede wszystkim moralistyczne podejście do tematu nawrócenia i głoszenia dobrej nowiny. Wypowiedz ta nie neguje wypowiedzi papieża.  jednak autor postanowił nie analizować wypowiedzi tylko wykorzystać je przeciwko Kiko. teza że jest jest przeciwko soborowi Trydenckiemu jest wyssana z palca i na pewno nie jest logiczną konsekwencją argumentów przytaczanych. jeśli cała ta książka jest napisana w podobny sposób to ciesze się, że nie zmarnowałem na nia swojego czasu. 
Zapisane
max
rezydent
****
Wiadomości: 392

« Odpowiedz #3884 dnia: Czerwca 25, 2013, 10:08:00 am »

A mnie się podoba określenie "celebracja symfoniczno-katechetyczna".   ;)

Symfonię się celebruje, a Mszy świętej jedynie się przewodniczy.

"(...) - W tym utworze muzycznym Kiko Argüello zaczyna od doświadczenia jakie przeżywała Maryja. (…) Ewangelia o tym proroctwie, które zostało skierowane do Maryi, że miecz przebije Twoje serc, miecz boleści. Maryja, która w sposób niewinny cierpi pod krzyżem, która przeżywa cierpienie swego Syna, który niewinnie został skazany na krzyż, na cierpienie. Mało tego „skazany”, On bierze to cierpienie na siebie – po to – aby nam je zwrócić jako cierpienie chwalebne, jako coś co nas może wyzwolić. Z tego doświadczenia Maryi, zrodziła się ta symfonia. To wielkie dzieło muzyczne, które się składa z kilku części, które także dotyka cierpienia Chrystusa, samotności Chrystusa w Getsemani, ale które później zabrzmi także słowem „Szema Izrael” (tłum. Słuchaj Izraelu) tym wielkim wyznaniem wiary ludu Izraela. „Słuchaj Izraelu” Pan jest jedyny, On Ciebie kocha. On jest z Tobą nawet na dnie najgorszego cierpienia – tak o symfonii mówił red. Ryszard Montusiewicz z Drogi Neokatechumenalnej.

http://www.radiomaryja.pl/kosciol/symfonia-cierpienie-niewinnych-w-holdzie-dla-ofiar-holokaustu/

http://www.youtube.com/watch?v=rn_cvblL6hc

http://www.youtube.com/watch?v=630VEUQ6MSs

Zas,  a propos muzycznej strony, to-to nazywac symfonia..., no ludzie! Szkoda papieru nutowego na takiego gniota: nierozpoznawalna forma, kiepskie brzmienie, brak zielonego pojecia o instrumentacji, solowki jak wycie starego barana. Kiko sie lubuje w eventach, odwala tandete, a nikt nie odwazy sie powiedziec, ze krol jest nagi.
Zapisane
Strony: 1 ... 257 258 [259] 260 261 ... 303 Drukuj 
Forum Krzyż  |  Disputatio  |  Poczekalnia  |  Wątek: Neokatechumenat « poprzedni następny »
 

Działa na MySQL Działa na PHP SMF 2.0.19 | SMF © 2014, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!